Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyIeri la 2:40 pm Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

+43
LRodica
nicolae68daniela
afilimonb
Giobsy
Dionisia
aidil
andas
cica elena
MihaelaT
Lumaria
Tache Marilena
pufoi
kerkyra
geo
Teima
AcidoR
danniela
flori de camp
dorina narita
Karina33
teisoara
denis21
kmn
ivanoiuadela9
sergiu valentin
Gabica
Uca
piciul
SilviaDumitrescu
myky7robc
ioana soare
nicole24
dienutzababy
melinda2012
canadianca50
mlizeta
valentinadof
aisha
cris_io_mat
Samarineanca
Angelica18
macanetu
letho
47 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 16 Mar 2014, 6:20 pm

E foarte reusita ! felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de macanetu Dum 16 Mar 2014, 7:09 pm

Frumos bolero . Felicitari !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 48
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 16 Mar 2014, 10:22 pm

Va multumesc si ma bucur ca va place dragele mele . love 

denis21 a scris:Felicitari! Adela e super boleroul...culoarea si modelul!Cum ai scazut in fata?

Scaderile se realizeaza dupa si inaintea ochiului de margine in fiecare al 2 lea rand ( rand pe fata ) in felul urmator : cate 1 ochi x7  , cate 2 ochiuri x3 , cate 3 ochiuri x2 .
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 45
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc Dum 16 Mar 2014, 10:30 pm

Melinda, valentine, adela, f frumoase toate. ura 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 57
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Sam 22 Mar 2014, 8:12 am

Adela, Teisoara, Sergiu Valentin, Mlizeta (si daca am sarit peste careva imi cer scuze) ati lucrat tare frumos toate!

Provocata de voi am lasat balta ce aveam intai pe lista si-am reluat niste fire mai vechi de la Diada. Firele sunt Fun Denim de la Patons, compozitie acril, bumbac si lana, ei recomanda andrele 4, eu la proba m-am oprit la 3 (cu 4 mi s-a parut lalait, deci clar eu lucrez lejer). Firul este moale si foaret placut la purtat, merge lucrat pentru copii fara probleme. Initial modelul dorit era altul in V cu degrade format din alternarea firelor (am avut in tinerete un pulover de genul asta si mi-a fost tare drag) dar am ochit prin iarna un model Etro, mi s-a parut interesant si usor de lucrat:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asa ca asta este versiunea mea adaptata firelor si nevoilor mele:

L-am lucrat cam intr-o saptamana seara si dimineata. La gat este terminat cu I-cord.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 53
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de teisoara Sam 22 Mar 2014, 8:51 am

harnicuto,sa-l plimbi sanatoasa ca admirata vei fi sigur ! hug pupi 
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 51
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 22 Mar 2014, 9:22 am

Ai reusit,din nou,sa ne surprinzi cu o creatie minunata.Felicitari!!!!!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu Sam 22 Mar 2014, 3:34 pm

Teisoara faina vestuta , daca imi permiti ...de ce nu ii pui si maneci ?! Ar iesi un pulover super .
Karina super bluza ,super model .Este lucrata din lateral si apoi aplicata marginea ?
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de teisoara Sam 22 Mar 2014, 4:34 pm

Multumesc fetelor,as fi vrut pulover dar nu am avut fir suficient!
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 22 Mar 2014, 6:00 pm

croi perfect ! felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Uca Sam 22 Mar 2014, 9:06 pm

Uau!!!! E genial! Îmi place mult de tot.
O săptămână deci?  tricot   Și... cam câte ore pe zi... așa?  Laughing

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3916
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 Sam 22 Mar 2014, 10:07 pm

Uca, depinde, vreo 3-4 in total. Un film seara si maxim doua seriale politiste dimineata...
Karina33
Karina33

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de dorina narita Dum 23 Mar 2014, 7:28 pm

Am facut si eu o bluza fetitei mele, in realitate culorile sunt mai frumoase, rosul e mai sangeriu si lucru important, ei ii place.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 58
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 23 Mar 2014, 7:52 pm

Minunat !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn Dum 23 Mar 2014, 10:08 pm

Dorina.....este foarte frumoasa, sa o poarte cu drag Irina...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de melinda2012 Lun 24 Mar 2014, 7:56 am

Dorina, e superb ce a iesit din mainile tale! Felicitari!
melinda2012
melinda2012
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 44
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 27/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu Lun 24 Mar 2014, 9:50 am

Dorina foarte frumoasa bluzita , manechinul nu o pune foarte bine in valoare dar sunt convinsa ca fetei tale ii sta bine cu ea si daca'i mai si place satisfactia e maxima !
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta Lun 24 Mar 2014, 10:02 am

Karina ţi-a ieşit un pulovăr super. Combinaţia este reuşită. Să-l porţi sănătoasă.
Dorina foarte frumos pulovărul. Culoarea şi modelul sunt deosebite, iar firul pare de catifea. Să-l poarte sănătoasă şi cu mult drag fetiţa ta.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 877
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de flori de camp Lun 24 Mar 2014, 3:53 pm

Complicat model! Dar rezultatul frumos!  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de dorina narita Lun 24 Mar 2014, 10:35 pm

Multumesc fetelor! Sa stiti ca a mers tare incet, ca modelul este destul de complicat si eu am lucrat doar seara cate putin. Irina si-a cumparat o fusta pe fond gri cu niste maci rosii, tare frumoasa, iar bluza i-am facut-o special pentru ea, arata tare bine impreuna.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 58
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul Mar 25 Mar 2014, 8:50 pm

Dorina Narita, sa o poarte sanatoasa fata ta! A meritat efortul! Felicitari! flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4806
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 30 Mar 2014, 10:25 am

Chiar daca nu ma incanta foarte mult culoarea albastra,am optat pentru acest fir pentru ca are niste reflexii foarte frumoase la lumina care ii dau o nota aparte.Din pacate,in fotografie,nu se vad.Initial am vrut sa fac si fusta,dar m-am gandit ca nu o sa o port si,decat sa mucesc si sa stea in dulap,am renuntat.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn Dum 30 Mar 2014, 10:43 am

foarte frumos setul, Angelica...sa il porti cu placere!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Dum 30 Mar 2014, 10:51 am

Dorina, Angelica, superbe lucrari!!!
Angelica de ce nu te incanta??? E un albastru foarte frumos, nu te prinde culoarea??? Mie imi place ca set de doua piese!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 30 Mar 2014, 11:29 am

Frumuseti, frumuseti, frumuseti!!! Felicitari fetelor!

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB