Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

+43
LRodica
nicolae68daniela
afilimonb
Giobsy
Dionisia
aidil
andas
cica elena
MihaelaT
Lumaria
Tache Marilena
pufoi
kerkyra
geo
Teima
AcidoR
danniela
flori de camp
dorina narita
Karina33
teisoara
denis21
kmn
ivanoiuadela9
sergiu valentin
Gabica
Uca
piciul
SilviaDumitrescu
myky7robc
ioana soare
nicole24
dienutzababy
melinda2012
canadianca50
mlizeta
valentinadof
aisha
cris_io_mat
Samarineanca
Angelica18
macanetu
letho
47 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Giobsy Vin 13 Iun 2014, 6:49 pm

Ce creatii superbe! Va felicit pe toate si va admir sincer.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de myky7robc Vin 13 Iun 2014, 10:33 pm

angelica, superb modelul si culoarea si finisajul.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de afilimonb Lun 16 Iun 2014, 10:53 am

Angelica18, culoarea iti cucereste ochii. Si modelul este foarte frumos!  Flowers
afilimonb
afilimonb
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 251
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de aisha Lun 16 Iun 2014, 2:04 pm

Angelica, felicitari! Foarte frumoasa culoarea, iar modelul bine ales si lucrat.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de aidil Lun 16 Iun 2014, 3:54 pm

Angelica, e foarte frumos. Sa il porti cu mare placere.
Eu am reusit sa termin un pulover inceput in prin primavara, si terminat dupa multe desirari. Tocmai ma gandeam ca a venit caldura si va trebui sa astept pana la toamna sa-l port, da' cu vara asta nemteascae numai bun.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Firele sunt de la YarnArt, gama Jeans, 55%bbc si 45% acril cred. Am lucrat de andrele 2,5 totul.
Am vrut o culoare neutra ca sa il pot imbraca cu cat mai multe dintre hainele mele colorate. La inceput mi-a placut la nebunie culoarea, apoi nu mi-a mai placut iar acum imi place alaturi de culorile vii.
Pe parcursul lucrului am desirat mult, prima data pt ca l-am facut prea stramt si cum am lucrat fara cusatura laterala am desirat o gramada de jos pana la sub brat. A doua data am desirat pt ca m-am razgandit cu privire la forma gulerului, adica as fi vrut ceva benzi dar trebuiau lucrate deodata cu restul asa ca am revenit la gulerul schal clasic. Urmeaza sa ii gasesc o inchizatoare gen brandenburg potrivita.
Ca sa nu ma mai balbai atata cu un pulover, pe viitor o sa stabilesc de la inceput totul.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de mlizeta Lun 16 Iun 2014, 4:21 pm

Wow Angelica. Este minunat: culoarea, modelul. Felicitari.
Aidil foarte frumos pulovarul. Si foarte potrivit pentru vremea asta mereu schimbatoare. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Gabica Lun 16 Iun 2014, 5:31 pm

Aidil, bine că nu ai renunţat la pulovăr. E forate frumos.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de flori de camp Lun 16 Iun 2014, 6:10 pm

Foarte frumos, Aidil!  Smile 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 16 Iun 2014, 6:32 pm

Aidil,imi place foarte mult cardiganul tau.Pentru mine proba de ochiuri e sfanta.Asa nu sunt nevoita sa stric,lucru care ma enerveaza maxim.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de myky7robc Lun 16 Iun 2014, 6:38 pm

aidil, ce finete de cardigan, lucrat impecabil si sa stii cu brosa imi place cum vine, iar pe negru e super elegant.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de macanetu Lun 16 Iun 2014, 10:01 pm

Aidil foarte , foarte frumos cardigan , impecabil lucrat ,sa'l porti cu drag .
Si eu sunt patita cu stricatul si de fiecare data zic ca nu o sa mai incep ceva fara proba de ochiuri dar nu fac mereu asa .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de aidil Mar 17 Iun 2014, 7:33 am

Multumesc frumos pentru aprecieri, fetelor. Fac proba de ochiuri, dar e greu de comparat o bucatica de 10 cm cu una de 100 cm, s-a intamplat sa am 5-6 cm mai putin (oi fi lucat mai strans!) si n-am avut ce sa fac. Obisnuiesc sa fac proba de ochiuri pe mai multe modele chiar, ca sa vand care se potriveste mai bine cu firul meu.
Acum ma gandesc la un proiect mai indraznet, ma uit pe garnstudio la cateva modele gratuite, sunt asa frumoase, ca nu stiu ce sa aleg. Cand am redescoperit andrelele, nu credeam ca voi tricota sa mult, aveam in plan vreo 2-3 fesuri doar.
Sa aveti mult spor.  tricot 
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Dionisia Mar 17 Iun 2014, 8:57 am

Foarte frumos si elegant; ai stil, bravo!
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 17 Iun 2014, 10:01 am

Aidil, este o minunatie puloverul tau!este lucrat impecabil si modelul este superb.Sa-l porti cu drag,caci dupa cum e vremea,sigur iti va fi de folos.(sunt grozave modelele de pe garn,imi plac si mie,mai incerc una-alta de acolo)
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de aisha Mar 17 Iun 2014, 2:20 pm

aidil, foarte frumos cardiganul. Lucrat fin si egal. Si modelul este elegant, deosebit, pune in valoare silueta. Eu as fi ascuns si ochiurile alea de la imbinarea manecii cu corpul. Mi se pare ca atrag privirea si distrag atentia de la model.

Vara nemteasca ? Nu stiam ca asa se cheama ce avem noi acum... Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de nicolae68daniela Joi 19 Iun 2014, 8:38 am

aidil a scris:Eu am reusit sa termin un pulover inceput in prin primavara, si terminat dupa multe desirari.
........Pe parcursul lucrului am desirat mult, prima data pt ca l-am facut prea stramt si cum am lucrat fara cusatura laterala am desirat o gramada de jos pana la sub brat. A doua data am desirat pt ca m-am razgandit cu privire la forma gulerului, adica as fi vrut ceva benzi dar trebuiau lucrate deodata cu restul asa ca am revenit la gulerul schal clasic.

Foarte frumos pulovarul, sa-l porti cu placere !!

Am si eu unul (tot din primavara inceput )pe care n-am reusit sa-l termin, nu mi-a iesit reverul/gulerul sal, asa cum trebuie, si am abondonat total lucrul de cand a venit caldura. Astazi l-am luat la mine, sunt hotarata sa-i dau de cap.

Gulerul sal, l-ai lucrat ridicand ochiuri? s-au separat si apoi l-ai cusut ? Eu am ridicat ochiuri si nu mi-a iesit bine,trage:(  . Nu stiu cum ar fi mai bine zid 
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 19 Iun 2014, 12:32 pm

Calculezi numarul de ochiuri necesare si ridici atatea cate ai nevoie.Daca ridici prea putine e normal sa traga.Poate se traga si daca inchei prea strans ultimul rand.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de nicolae68daniela Joi 19 Iun 2014, 3:07 pm

Am desirat, m-am apucat si de tricotat ,nu-l mai fac de-antregul, o iau pe bucati, de nu iese bine macar nu mai desir atat.
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de nicolae68daniela Vin 20 Iun 2014, 3:13 pm

este rosu, l-am terminat, dar tot se trage un pic, o sa vad cum se aseaza dupa spalare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 20 Iun 2014, 10:09 pm

E frumos si ai lucrat ceva la el.Nu strange foarte tare.Intinde-l la blocare si vezi pe urma.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de macanetu Sam 21 Iun 2014, 8:32 am

Este frumos Daniela pulovarul tau .Dupa blocare sigur va sta cum trebuie . Are si gluga ?
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de nicolae68daniela Lun 23 Iun 2014, 8:03 am

Multumesc frumos Angelica !! De lucrat l-a facut repede, cam o saptamana,mi-a placut tare mult firul, dar l-am lasat cand am vazut cum se aseaza gulerul.
Uf, nu l-am blocat doar l-am spalat, s-a cam lungit, ieri am uitat sa urc in pod sa-l vad cu e, il vad astazi.

macanetu, multumesc ! N-are gluga, ma incanta ideea de a fac ceva cu gluga, mai ales ca fiimea nu prea isi protejeaza capul, si are probleme cu urechile Sad Acum am inceput o bluzica din fir bumbac, alba, sa vedem daca o sa-i placa fetei ca nu stie ce-i fac . 

nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de danniela Dum 29 Iun 2014, 10:04 am

In sfarsit am terminat si eu opera mea. L-am blocat dupa ce l-am incheiat, am masurat bucatile inainte si erau egale, nu prea imi plac manecile si cusaturile, iar la gat am zis ca l-as "umple" un pic, parca e prea gol!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 29 Iun 2014, 10:28 am

Imi place ideea cu torsadele,dar, din pacate,nu-mi dau seama din poza ce nu e in regula cu cusaturile.Puteai sa folosesti un fond contrastant la poza.La gat poti sa-i faci o manseta sau un guleras.La fel poti sa-i faci o margine cu croseta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de danniela Dum 29 Iun 2014, 10:41 am

Angelica, era la uscat pe un prosop, o sa ii mai fac o poza. Ideea e sa fie purtat ca jacheta, la blugi, o sa ii fac poza pe mine!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB