Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyIeri la 9:59 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyIeri la 7:45 am Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyVin 18 Sept 2020, 9:48 pm Scris de Dorulet

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyVin 18 Sept 2020, 8:25 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptySam 12 Sept 2020, 5:14 pm Scris de Dorulet

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyLun 07 Sept 2020, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Conserve pentru iarna (3)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyJoi 03 Sept 2020, 12:23 pm Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyLun 24 Aug 2020, 7:20 pm Scris de LRodica

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyMar 18 Aug 2020, 9:02 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptySam 15 Aug 2020, 7:56 am Scris de piciul

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyVin 14 Aug 2020, 10:19 am Scris de LRodica

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyMar 11 Aug 2020, 6:49 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyLun 27 Iul 2020, 11:12 am Scris de mlizeta

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptySam 25 Iul 2020, 6:48 pm Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyLun 06 Iul 2020, 10:56 am Scris de mlizeta

» ace de masina de cusut broather innover a
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyVin 03 Iul 2020, 11:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyJoi 25 Iun 2020, 3:30 pm Scris de chis assy

» Dieta sau un regim de viata sanatos!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyMar 23 Iun 2020, 10:25 pm Scris de Michelle88

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyMar 23 Iun 2020, 11:01 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 EmptyLun 15 Iun 2020, 9:05 am Scris de diada

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de geo la data de Mar 13 Mai 2014, 6:06 pm

E foarte frumos puloverul, Karina! Cu andrele de 2,5 cred si eu ca e subtire si usor.  Flowers 
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 36
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI - Pagina 7 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVI

Mesaj Scris de dorina narita la data de Mar 13 Mai 2014, 6:20 pm

MInunat, Karina! Imi place mult, este impecabil.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 56
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mar 13 Mai 2014, 7:09 pm

Karina, sa-l porti sanatoasa! Felicitari!
Poate ne arati si noua schema si modelul. Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4647
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 la data de Mar 13 Mai 2014, 10:46 pm

Multumesc! Ma bucur ca va place, eu ma simt tare bine in el, desi e deja prea gros pentru caldurile mele.
O sa pun schemele la rubrica adecvata.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 51
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Mar 13 Mai 2014, 11:05 pm

Eeee, da, frumos, îmi place mult, Karina! Să-l porţi sănătoasă!
Când mai ai timp şi de tricotat? cyclops

Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 44
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de aisha la data de Mier 14 Mai 2014, 9:13 am

Karina, foarte frumos puloverul si modelul! Si foarte bine lucrat! Sa-l porti cu placere!
Spune-mi si mie, cum faci de ai timp si de croitorie si de tricotat? Cred ca stii vreo magie, ceva... Smile 
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de cica elena la data de Mier 14 Mai 2014, 10:15 am

Felicitari,Karina,frumos si iti sta bine.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 53
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de andas la data de Joi 15 Mai 2014, 8:23 am

Cu toate ca mai nou am (re)descoperit croseta si pina acum n-am purtat conversatii decit in acea sectiune, multa vreme am folosit doar andrelele. Indraznesc sa va arat un puloveras  facut mai demult, pe care il port cu mare drag.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu se poate compara cu ce am mai intilnit pe aici dar m-am declarat la inscriere ca pot tricota, asa ca ma exemplific.
andas
andas
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de aidil la data de Joi 15 Mai 2014, 10:35 am

Sunt foarte frumoase toate, insa cele postate de Uca si Ioana m-au cucerit total. Eu n-am tricotat niciodata asa perfect, desi am tot incercat. Prin decembrie mi-am facut curaj si am scos andrelele, am tot testat si desirat mult si bine, in final am terminat un pulover bleumarin, cam mare, dar purtabil.
S-a lucrat greu, firul e bbc 100% si nu are deloc elasticitate, iar la spalat a iesit culoarea ingrozitor. Nu m-am asteptat, firul fiind cotat ca unul de buna calitate-Catania.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 50
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Dionisia la data de Joi 15 Mai 2014, 2:43 pm

Foarte frumos Aidil! ingrijit lucrat si foarte elegant (ai pus si perle pe manechin , m-ai cucerit definitiv) love 
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 527
Varsta : 49
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Joi 15 Mai 2014, 2:45 pm

Andas foarte frumos pulovarul. Culoarea si modelul sunt deosebite. Important este sa-ti placa tie si sa te simti bine in el. Mie imi place.
Aidil foarte frumos pulovarul. Acum ai un pulovar pentru adult si doua pentru copii. Puteti iesi la plimbare imbracate la fel. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 833
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Joi 15 Mai 2014, 3:13 pm

Aidil, si mie imi place si modelul, si culoarea. Sa-l porti sanatoasa!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de andas la data de Joi 15 Mai 2014, 3:29 pm

Multumesc de incurajare.
Repet, mari maestre se intilnesc pe-aici, nu ma compar, multa vreme nici n-am deschis gura.
Iar de purtat, nu stiu de ce, dar lucrurile tricotate le-am imbracat mai cu incredere decit cele crosetate (care, e drept, sunt putintele, ca sa nu zic ca-s numai ...3, curind 4). Tricotate de mine imbrac de vreo douazecisi...de ani.
andas
andas
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 la data de Joi 15 Mai 2014, 4:10 pm

N-am inteles de ce nu ne-ai aratat pana acum creatiile tale.Imi place cum lucrezi asa ca te asteptam aici cu mai multa incredere.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu la data de Joi 15 Mai 2014, 4:16 pm

Fetelor foarte frumoase puloverele voastre .Faptul ca sunt purtate cu drag inseamna ca acolo a fost pus suflet . flower
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 46
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de kmn la data de Joi 15 Mai 2014, 4:34 pm

aidil...lucrezi foarte frumos!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 15 Mai 2014, 8:33 pm

Andas,Aidil, sa le purtati sanatoase si increderea e totul! Spor in toate!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4647
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aidil la data de Vin 16 Mai 2014, 7:39 am

Multumesc mult pentru aprecieri. Pana la toamna nu cred ca le mai tricotez ceva, sa le poarte pe astea!
Desi am tot gandesc la niste puloverase cu meneca raglan si cu fermoar pana jos, ca sa le poata imbraca mai usor peste tricouri. Nu m-am lamurit insa pe deplin cum se monteaza fermoarul la tricotaje, astfel incat sa arate asa cum trebuie. dar mai am de studiat destul pe aici si pana la urma aflu ce si cum.
Spor cu andrelele si numai bine va doresc!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de andas la data de Vin 16 Mai 2014, 7:47 am

Multumesc inca o data.
N-am aratat pentru ca... sunt mai timida si mi se pare ca nu fac lucruri asa frumoase ca acelea pe care le vad pe-aici.
Repet, tricotatul e hobby mai vechi, cred ca n-am mai facut nimic de vreo 2-3ani - intre timp am (re)descoperit goblenul (dar nu mai vad, asa ca mi-am descoperit si niste ochelari), croseta...
Totusi, la solicitarea fetei, trebuie sa imi iau elan pentru un pulover cu torsade - am pe-aici niste modele...
andas
andas
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 la data de Vin 13 Iun 2014, 10:04 am

Pentru dimineti racoroase sau zile mai mohorate,dintr-o culoare vie,un fir subtire si andrele nr.2:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de macanetu la data de Vin 13 Iun 2014, 10:14 am

Superb . Flowers
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 46
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de flori de camp la data de Vin 13 Iun 2014, 11:06 am

Subscriu! Frumos şi veselă culoare.  Flowers 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 13 Iun 2014, 12:12 pm

Foarte frumoasa Angelica, si culoarea si modelul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Vin 13 Iun 2014, 1:16 pm

Angelica, când am văzut poza din faţă am zis, frumos pulovăraş... la mânecă am zis un MAMĂĂĂĂ!, când am văzut şi poza la spate... am căzut şi eu pe spate  Shocked 
E MINUNAT!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2140
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 la data de Vin 13 Iun 2014, 2:51 pm

Va multumesc pentru aprecieri. hug 
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB