Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

+77
danabarbu2007
Dorulet
barbin
32vali
AcidoR
AlinaJ.Bijoux
Admina
corina corina
dorutzaddd
gaza
Ginet
Karina33
dorina narita
Cristache
Tigrisor
marina40
michelinebeaulieu
LRodica
valentinadof
feerya
anc@
alexandra_bogdan
Buburuza
odrina
piciul
mlizeta
Gabica
GinaP
Giorgi
adina.adcont@gmail.com
stefutza3
adina_lg
banditqueen
filipoidana
alice07
nico1206
Danutzaaa
Ladia
vlad_mom
diada
geanina_scumpica
Greteledelweiss
Panea Laura
gabriela1554
Gianina4ever
sybex
Ais
Giobsy
oliv
mar_ysa_28
bobitica
Carmencyta
CarmenClaudia
scoobbyy
MihaelaT
canadianca50
tomari
Samarineanca
i.xell
duchess
sergiu valentin
rosita
ioana soare
marabr
ana3
Uca
codryna
rivka
-iulia-
aurahd
teisoara
orhapetru
kabunta
elenaveronica
chocolate
fulguta28
Gerlinde13
81 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de codryna Joi 13 Feb 2014, 2:41 pm

Gabica merci pt indicatii. Cred ca o sa il folosesc pe cel de la acrilice (e tot spray).

anc@ imi place la nebunie ultimul portfard. E super inrersanta ideea, neaparat trebuie sa o incerc si eu.
codryna
codryna
helper
helper

Numarul mesajelor : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/07/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de anc@ Joi 13 Feb 2014, 2:55 pm

Multumesc Codryna,ultimul il tin in geanta pentru absorbante,imi e tare folositor.
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Joi 13 Feb 2014, 3:01 pm

Am terminat si eu colectia de martisor pt familie ( vreo 2 eu, mama , mama sotului, sora , sora sotului ). Iata ce a iesit. Eu sunt are incantata si ele au fost la fel ( nu mai mai avut rabdare pana in martie si le-am daruit in avans ):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de geanina_scumpica Joi 13 Feb 2014, 5:57 pm

frumoaseee ultimaaa imi place foartee mult
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Uca Joi 13 Feb 2014, 10:12 pm

Gabica a scris:Mulţumesc, dar cred că am greşit topicul, nu trebuia să postăm la reciclate???

Ba da. Am mutat eu postările voastre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] link

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Vin 14 Feb 2014, 1:16 pm

Anc@ frumoase portfardurile tale. Îmi place mult cel negru.
Kabunta frumoase genţile.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de ana3 Sam 15 Feb 2014, 5:30 pm

Felicitari. Sunteti foarte talentate. Am inceput si eu sa lucrez la o geanta de piele. O cos de mana si e destul de greu pentru ca e groasa pielea. Vreau sa cos o geanta din imitatie de piele si nu stiu daca este neaparat nevoie de intaritura sau este suficienta captuseala. Question Multumesc
ana3
ana3
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : internet
Data de inscriere : 20/08/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de marabr Sam 15 Feb 2014, 7:40 pm

kabunta, superbe gentile!  Merci 
unde ai gasit materialele pentru ultima geanta?
aplicatia din centru e brodata?
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Dum 16 Feb 2014, 3:11 pm

Multumesc fetelor.

Mara materialul cu flori bodate e dintr-o esarfa f mare care am primit-o cadou si care nu am purtat-o ca era cam mare si mai pretentioasa.

Aplicele de la primele genti sunt facute cu masina de brodat.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de marabr Dum 16 Feb 2014, 3:48 pm

multumesc, de efect gentile tale! hug hug 
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Uca Mar 18 Feb 2014, 12:12 am

Pentru AcidoR am lucrat cu mare drag etuiul de mai jos.
Este lucrat din bumbac, întărit cu termocol.
E conceput sub forma unei cărți cu patru file + coperta.
Am croit trei dreptunghiuri duble cu dimensiuni diferite pe care le-am suprapus (cel mai mic pus la interiorul etuiului, cel mai mare la exterior) și le-am cusut la mijloc.
În total încap 30 de andrele circulare ( dacă se folosesc toate compartimentele)
Pe interiorul "coperților" am cusut și elastic, asta pentru a se putea pune la alegere și andrele drepte sau croșete în spațiile respective .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mijlocul etuiului:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Abia aștept să-l primească și să-l echipeze.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de ioana soare Mar 18 Feb 2014, 12:53 am

Wow Uca, iar m-ai lasat cu gura cascata! Este atat de bine gandit si perfect realizat, pana la cel mai mic detaliu!  primul 
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de rosita Mar 18 Feb 2014, 7:45 am

Uca a scris:E conceput sub forma unei cărți cu patru file + coperta.

"Carte" frumoasa, cinste cui te-a... cusut love

Uca, superb, felicitari!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de sergiu valentin Mar 18 Feb 2014, 8:14 am

Am cusut si eu o posetuta gen plic pentru a putea fi asortata cu restul costumatiei pentru un majorat ( colega a fetei mele ) ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Este din catifea iar partea din fata este din satin negru si alb cu dungi negre , sper ca este frumoasa ....o sa postez si fracul si camasa cand vine propietara de la scoala sa faca poze noi.


Ultima editare efectuata de catre sergiu valentin in Mar 18 Feb 2014, 8:13 pm, editata de 1 ori
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de rivka Mar 18 Feb 2014, 11:42 am

o idee interesanta valentina  Idea Idea 
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Uca Mar 18 Feb 2014, 1:01 pm

hug  Mulțumesc din suflet, Ioana, Rosita!kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Mar 18 Feb 2014, 2:58 pm

Este super Uca, de cand ma tot uit la el, este special pentru andrele. O sa te mai intreb cand ma apuc si eu de unul! Bravo!

SergiuValentin, interesant plic! sa-l poarte cu placere.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Mar 18 Feb 2014, 5:13 pm

Uca superb, practic, vesel etui-ul tău. Felicitări.
Sergiu posetuţa ta gen plic este wow. Aştept să văd şi poza cu fracul şi cămaşa. Felicitări.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de duchess Joi 20 Feb 2014, 9:51 pm

Sunt frumoase genţiile!
duchess
duchess
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 16/11/2008

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Mar 25 Feb 2014, 10:16 am

Si nu se putea cadou fara geanta. Doua gentute pentru 2 fete, dimensiuni, pana-n 15 cm. Fermoar la metru, au pe lateral paspoal facut de mine, sunt facute din 2 craci de blug alb de la Karina si fetele de fete le am primite de la alta prietena draga (dar din dar) Chiar si chinga uneia e de la Admina  hug Captuseala de bumbac 100% roz, au si buzunar interior. Fiind atat de mici mi-au cam dat batai de cap. Breteaua este ajustabila si detasabila. Iata ce a iesit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si 2 penare, portfarduri cum vreti sa le ziceti. Am uitat sa le pun o funtita intr-o parte, a ramas sa completeze mamele lor. Ochii si parul sunt din piele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si acum reactia! ma bucur ca am reusit sa o surprind:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

uite mami, are fermoar si aici!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

asta mananca!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cealalta fata a fost prea incantata de tu tu ca sa-i mai fac poze si cu geanta. Se grabeau sa plece la petrecere.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de corina corina Mar 25 Feb 2014, 10:48 am

Frumoasa fata , frumos cadoul !  love 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de valentinadof Mar 25 Feb 2014, 11:04 am

Ti-au iesit tare faine!Reactia copiilor e importanta,se vede bucuria fetei!Mi-ai dat o idee cu penarele,si noi suntem invitati la ziua unui baietel si chiar nu stiu cu ce m-as putea duce!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Admina Mar 25 Feb 2014, 11:30 am

Diada, ce sa-ti fac, daca baietii tai sunt prieteni cu atatea domnisoare... faci cadouri de fetite.
Foarte frumoase gentutele si plicurile. O idee tare buna, cu monstrisorii. I love you 
Cami, la multi ani, Lorenei! birthday

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Mar 25 Feb 2014, 12:41 pm

Multumesc fetelor, Valentina, uite aici sursa de inspiratie. Si poti face chiar robot. Eu am cerere de la baieti de penar cu angry birds  rade nu stiu cand o s-o onorez. Am scapat de trenuri si am dat-o pe pasari.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de i.xell Mar 25 Feb 2014, 4:15 pm

Vaiiii Diada, penarele sunt "penale" rau de tot!!!!!!!!!!!
Cu creioanele alea scoase asa din "gura" e funny rau de tot! De gentute nu mai zic ca doar esti mama lor , se vede incantarea maxima pe fata Lorenucai (asta daca nu ma insel cumva si e fetita lui Cami, o adevarata domnisoara in devenire).
Sa ai spor la penarele cu angry birds!!! te asteptam cu poze cat mai repede  hug
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 2 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB