Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

+77
danabarbu2007
Dorulet
barbin
32vali
AcidoR
AlinaJ.Bijoux
Admina
corina corina
dorutzaddd
gaza
Ginet
Karina33
dorina narita
Cristache
Tigrisor
marina40
michelinebeaulieu
LRodica
valentinadof
feerya
anc@
alexandra_bogdan
Buburuza
odrina
piciul
mlizeta
Gabica
GinaP
Giorgi
adina.adcont@gmail.com
stefutza3
adina_lg
banditqueen
filipoidana
alice07
nico1206
Danutzaaa
Ladia
vlad_mom
diada
geanina_scumpica
Greteledelweiss
Panea Laura
gabriela1554
Gianina4ever
sybex
Ais
Giobsy
oliv
mar_ysa_28
bobitica
Carmencyta
CarmenClaudia
scoobbyy
MihaelaT
canadianca50
tomari
Samarineanca
i.xell
duchess
sergiu valentin
rosita
ioana soare
marabr
ana3
Uca
codryna
rivka
-iulia-
aurahd
teisoara
orhapetru
kabunta
elenaveronica
chocolate
fulguta28
Gerlinde13
81 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Dum 28 Dec 2014, 7:02 pm

tomari a scris:Feerya nu stiu de unde iti procuri materia prima dar se vede ca iti place sa lucrezi cu materiale deosebite; rezultatul o creatie eleganta, unicat!  love

Multumesc frumos!
Cadoul a avut succes love
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Karina33 Dum 28 Dec 2014, 9:34 pm

Feerya tu ai fost blocata din cate tin minte in perioada concursului de luna trecuta exact pentru nerespectarea regulamentului. Acum l-ai citit? Esti in regula? Te consideri in stare sa-l respecti? Sau o sa-ti faci reclama in continuare postand doar ca sa te acceseze careva? Si ai de gand sa mai citezi la greu? Poti raspunde folosind doar numele userului, multe dintre noi am citit la timpul corespunzator postarile fetelor, nu-i nevoie sa ni le aduci tu mereu in fata.

In rest, am vazut gentuta asta, nu dai detalii de niciun fel (marime, material, tehnica de lucru), sunt secrete? Sau numai alte fete ar trebui sa-ti raspunda tie la intrebarile astea?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Dum 28 Dec 2014, 11:47 pm

Buna Karina,

In primul rand un astfel de mesaj se trimite pe privat si din nou se pare ca te-am deranjat.
Ca sa iti raspund la toate intrebarile,  deja am discutat cu Tomari pe privat tocmai in ideea de a nu face reclama site-ului de pe care imi procur materialele. Eu nu mi-am facut reclama cu nimic si deja sunt dezamagita de cum decurg lucrurile pe acest forum.
Si ca sa fie totul bine si sa-mi ridic moralul dupa acest mesaj, poate informatiile de mai jos o sa fie folositoare pentru iubitoarele handmade:
- am taiat doua bucati de material (bumbac) de 43X41 cm si le-am calcat foarte bine.
- pe spatele lor am calcat material termoadeziv.
- le-am cusut la masina astfel incat partile cu termoadeziv sa fie suprapuse;
- am indoit rezultatul de mai sus in doua si am cusut lateralele;
- astfel am obtinut un dreptunghi inchis pe 3 laturi.
- am cusut la mana rama de metal(dimensiunea ei este de 18 cm latime si 9 cm inaltime) cu ata transparenta.

Spor la cusut si daca are cineva nevoie de mai multe informatii imi poate scrie mesaj privat hug
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de piciul Lun 29 Dec 2014, 9:02 am

Multumim Feerya, pentru precizari!
Ai reusit sa daruiesti ceva fain si util! Felicitari!  flower
Astept cu interes si alte lucrari ale tale!
..poate voi reusi si eu cateva din lucrurile propuse!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de odrina Lun 29 Dec 2014, 10:26 am

Feerya, imi place mult materialul pe care l-ai folosit. Referitor la:

"Buna Karina,

In primul rand un astfel de mesaj se trimite pe privat"

Un astfel de mesaj nu ar trebui sa fie lasat sa apara de catre Admine, eu nici nu as fi raspuns la asa ceva, parca ar fi de la securitate...plus ca nici nu ai de ce sa te justifici in fata ei. Oricum nu e prima data cand se comporta in felul acesta.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Lun 29 Dec 2014, 12:39 pm

Odrina, nu pot fi de acord cu tine. Referitor la stergerea mesajului Karinei. Nu cred ca am sters vreun mesaj de genul asta vreodata, noi stregem reclama de obicei. Reclama gratuita. Cine doreste reclama pe forum ne poate contacta pe privat.
In plus mie nu mi s-a parut nimic deplasat la ce a spus. Chiar are dreptate. Freerya chiar asa scrie, cu citate, si a mai fost trasa de maneca de catre moderatori, toti s-au plans de ea, ca muncesc dupa sa uneasca mesajele. Nu-i deloc placut sa faci munca de moderare (aiurea) cand se poate sa citesti un regulament, sa vezi cum merg lucrurile.
La fel, cand postezi o imagine, astepti si alte detalii nu? nu trebuie sa ti le ceara cineva. Eu am patit-o, mi-a tirmis o tipa un pulover de revista, am crezut ca l-a facut ea pentru ca firul il luase de la mine si ginerele ei este fotograf profesionist, acea poza se putea face. Si ce crezi? sa-mi spuna alti utilizatori ca acea poza este de pe un site rusesc, ca nu este facut de cine a zis.
S-a mai intamplat sa se amestece pozele, inspiratie/creatie, in general se specifica. Dar se mai si uita. Noi va rugam sa va semnati pozele, nu se stie unde ajung, s-au vazut atatea cazuri. Chiar la noi pe forum.

Si eu, am facut 4 fete de pernita, mare lucru, dar am scris dimensiuni, material, fermoar. Prefer sa se scrie mai mult decat este facuta de mine sper sa va placa.

Va multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de odrina Lun 29 Dec 2014, 1:27 pm

Diada, mie mi se pare deplasat sa te adresezi cuiva asa:

"Acum l-ai citit? Esti in regula? Te consideri in stare sa-l respecti? Sau o sa-ti faci reclama in continuare postand doar ca sa te acceseze careva?"

M-am uitat la mesajele Feeryei si nu am vazut ca ar fi facut reclama, iar cand a gresit (fiind noua pe forum) si a postat consecutiv, Magda, ca moderatoare, a rugat-o sa citeasca regulamentul, la fel si a doua oara, nu i-a pus intrebarile de mai sus! Sunt de acord cu tine ca e bine ca cineva "sa te traga de maneca" cand gresesti, dar in felul acesta? Imi cer scuze daca interventia mea a fost neadecvata, se pare ca am eu alte standarde.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Lun 29 Dec 2014, 1:45 pm

Buna tuturor,

Pentru ca sunt sarbatorile si vreau sa fie totul frumos pe acest forum, as vrea sa nu mai continuam aceasta discutie nu prea placuta.
Pe viitor o sa am destule detalii in postarile mele si o sa-mi semnez pozele, ca sa nu fie vorba de copiat. Din fire imi place originalitatea si nu as putea sa pun pozele altcuiva si sa-mi asum meritul. Mai mult, ceea ce creez nu este de vanzare, sunt cadouri facute cu mult drag pentru persoane dragi mie.

Va urez un an nou cat mai frumos si numai ganduri bune!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Buburuza Lun 29 Dec 2014, 1:54 pm

Doamnelor, Doamnelor!*
Ce atata tevatura pentru niste mici (sau mai mari) greseli (cu/fara intentie)? Voi n-ati primit mesaje cu fie-ca-lumina-sarbatorilor si sa-fim-cu-totii-mai-buni? Sau daca a trecut Craciunul s-a dat liber la impunsaturi?
A gesit cutare**. Asa, si? Toata lumea greseste. Nu a citit regulamentul. Asa, si? O sa-l citeasca. A facut reclama. Asa, si? Alta data nu o sa mai faca. Nu a scris o descriere adevarata. Asa, si? Poate n-a avut timp. Sau nu a avut vorbele la indemana in momentul respectiv. Sau a asteptat intrebari. Sau... Oricum, pe forum sunt zeci (sute) de mesaje doar cu poze si descriere "ce-am mai lucrat eu"



PS. Mie mi-au placut gentile, Feerya. Mult. Ca sa stii. Mi-ar fi placut sa aflu de unde iei materialele, cu ce intaresti... D'astea.

____________________
* - Cu D mare wink
** - Avantajul memoriei scurte, asa ca a mea (varsta, deh!) e ca niciodata nu reusesc sa tin minte cine si cu ce a gresit, sau cine cu cine s-a impuns. Eu tin minte numai lucrurile pozitive, produsele care ma impresioneaza, oamenii care-mi plac...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Lun 29 Dec 2014, 3:57 pm

Multumim Feerya, ne bucuram ca nu te-ai suparat hug Recunosc ca si eu as fi vrut sa stiu cum ai facut geanta, rame am si eu. Doar ca, daca am vazut ca nu ai scris, am zis sa nu te intreb, poate le vinzi si nu vrei sa zici, exact cum fac fetele cu turbanele, nu ai sa afli secretul!

Link-ul la semnatura ti-l poti pune daca faci schimbul de link cu forumul. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Lun 29 Dec 2014, 5:53 pm

Merci mult, Diada! Am facut exact cum mi-ai spus, am adaugat link-ul catre forum pe blog-ul personal.

O seara frumoasa!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Admina Lun 29 Dec 2014, 9:12 pm

Hai sa ma bag si eu, la spartul targului. Doar cu niste precizari:
"M-am uitat la mesajele Feeryei si nu am vazut ca ar fi facut reclama, iar cand a gresit (fiind noua pe forum) si a postat consecutiv, Magda, ca moderatoare, a rugat-o sa citeasca regulamentul, la fel si a doua oara, nu i-a pus intrebarile de mai sus! "
Mesajele Ferriei, marea majoritate, sunt cu citat si poze in citat, cum nu ar trebui sa fie. A postat foarte multe succesive, fiind atentionata de moderatori, in repetate randuri si sugerandu-i-se sa citeasca Regulamentul.
Noi am renuntat de mult sa mai avem pretentii la ordine (am vazut des mesaje succesive postate de membrii cu mii de mesaje, deci uneori iti mai scapa si din neatentie, din greseala), dar daca se intampla de mai multe ori (mai mult de 10), miroase a rea vointa sau a lipsa de experienta pe net. De cele mai multe ori moderatoarele sau membrele cu vechime fac afirmatii pe baza experientei, de aia poate ca au fost catalogate postarile ei. Des persoane care doresc sa-si promoveze site-urile cu vanzare, posteaza mesaje de gen: "vaaai, ce frumos" si cand isi prezinta produsele le pun fie cu link catre site-ul cu vanzare sau direct trantite, fara descrieri. Nu dau detalii, ca sa nu dea din casa. Desi netul asta e asa plagiat si plin de copii, ca nu conteaza, gasesti oricum detalii despre orice tehnica, mai devreme sau mai tarziu.
Concluzionez, e vorba de generalizare pe baza experientei. Si nu mai ai chef sa zici "Asa, si?" dupa zeci de mesaje unite, editate, ale persoanei X.
"Voi n-ati primit mesaje cu fie-ca-lumina-sarbatorilor si sa-fim-cu-totii-mai-buni? Sau daca a trecut Craciunul s-a dat liber la impunsaturi?"
Buburuza, eu n-am primit. Parol! rade Am voie sa intep, sa impung?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de odrina Mar 30 Dec 2014, 12:16 am

Si eu care credeam ca suntem aici sa intepam si sa impungem la propriu (materiale, etc), nu la figurat...dream on, I guess...Ce pacat ca unii dintre noi nu ne putem spune opiniile fara sa impungem pe altii, sa-i ranim inutil (nu e neaparat ce spui, ci cum spui, eu la asta m-am referit de la inceput, nu la continut)! Imi pare rau ca nu am reusit sa get that across si imi cer scuze si pt cuvintele in engleza (am citit regulamentul), dar atunci cand gandesti intr-o limba, e greu sa-ti mai gasesti cuvintele potrivite cand incerci sa traduci, nu incerc sa fac pe interesanta, fac reale eforturi sa ma exprim numai in romana.
Imi cer din nou scuze pentru deranj, dar nu si pt faptul ca vad lucrurile diferit (eu nu vreau sa intep pe nimeni, doar ca mi-e greu sa asist la cum sunt altii).
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 30 Dec 2014, 12:43 am

Hai, ca sa incheiem aceasta discutie intr-un mod pozitiv, mai bine rasfoiti aceste carti si faceti planuri pentru urmatoarele genti:


The Bag Making Bible
Amy Butler Style Stitches - 12 easy ways to 26 wonderful bags


Confirm ca pe net gasesti for free, daca sti sa cauti, o gramada de detalii tehnice despre o gramada de lucruri, ceea ce altadata erau secrete de meserie strasnic pazite. Mie nu imi pare rau deloc, asta in conditiile in care traiesc din activitati creative  wink
Daca nu ma credeti, intrati pe pagina mea si veti vedea ca am pus la descarcat gratis muzica la care muncim din greu. Asta ca sa imi fac si eu putina reclama  rade  rade (nu ca si-ar fi facut Feeryia, n-am verificat, eu nu-s moderator si nici ca as avea ce sa va vand, doar daca nu e printre voi vreun organizator de festival, director de casa de cultura sau primar  rade )
Vremurile se schimba si noi trebuie sa ne adaptam la ele...


Eu sincer pe forum intru ca sa vad ce mai fac alte pasionate de ce imi place mie si ca sa ma mandresc cu ce am facut eu, nu neaparat ca sa invat.
Cred ca am primit mesaje din alea de care zice Buburuza, desi nu le-am vazut (or fi in spam si actioneaza din umbra)  peace  prietenie
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Karina33 Mar 30 Dec 2014, 5:45 am

Si eu, Odrina, Buburuza, si cine mai doreste, imi cer scuze ca observ incalcari ale regulamentului, ca tin minte, (slava domnului inca functioneaza neuronu' chiar daca-i obosit), si ca ma sesizez si reactinez ca cineva revine cu aceleasi chestii deranjante (ba in plus si reclama din semnatura) taman dupa ce expirase (probabil) perioada de banare.
Atata timp cat din 24 de mesaje are 17 cu citate de poze ale altor useri, atata timp cat sunt peste trei corecturi si atentionari ale moderatorilor si adminilor, nu cred ca sunt EU cea care exagereaza.
Am fost invata din copilarie sa respect regulile casei in care ma aflu si in timp am invatat importanta lor in buna functionare a societatii/grupului/organizatiei.
In cei cinci ani de forum nu cred ca v-am dat motive sa credeti ca scriu ceva fara sa am o baza in spate, ca acuz pe careva fara sa am motive, ca as avea timp sa stau de povesti si barfe pe-aici.

Asa ca revin cu scuzele: imi pare rau ca v-am deranjat, ca v-am agitat, dar tot nu pot sa-mi cer scuze pentru ca am tras de maneca pe cineva pentru respectarea regulamentului.

Spor fiecareia la treburi! Mai am de terminat niste rochii pentru Revelion, nu mai pot sta sa explic tonuri si evidente. cusut
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Buburuza Mar 30 Dec 2014, 10:04 am

Da' voi stiti ca-mi sunteti dragi, da? Stiti, da?
Uite, eu marturisesc ca habar n-aveam ca regulamentul interzice citarea "cu poze". Serios! Abia acum am citit regulamentul (ooops!) - poate s-o mai fi modificat si imbogatit de cand l-am citit eu ultima data (cam de cand s-a nascut forumul...). Si stiu ca moderatorilor le e greu sa tot corecteze si sa tot atentioneze. "Asa, si?" nu era pentru moderatori, ci pentru noi, restul. Stiu ca discutia asta (ca si altele asemenea) s-a nascut din bune intentii, din drag de acest forum si din respect pentru munca si timpul moderatorilor...

Asaaaa. Si pentru ca unele chestii din regulament sunt mai greu de explicat doar prin vorbe, cum ar fi utilizarea butonului "edit" sau editarea citatelor, sau atasarea pozelor, sau... la anu' (ahaa!) cand o sa prind ceva timp, o sa fac niste filmulete explicative pe care o sa le trimit adminelor. Bine?

Karina, vino incoace sa te pup tare! Draga mea draga! (cu exigenta ta cu tot!)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Mar 30 Dec 2014, 1:37 pm

Dragele mele,

Eu va multumesc pentru tot!
Ca sa vedeti ca nu am stat  degeaba, intre timp am mai creat un cadou pentru o prietena foarte draga!
Informatii poseta:
- Materialul este bumbac, Matryoshka Doll
Designer Robert Kaufman, Colectie: Funky.
- Rama metalica pentru poseta - 7x18 cm. Materialul se fixeaza de rama prin lipire.

Tehnica folosita este aceeasi, cea descrisa mai sus. Link-ul catre tutorial il pot da in PM deorece face referire la site-ul de pe care am achizionat materialele si nu doresc sa fac reclama.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Succes in tot ce va propuneti!

P.S.: daca am omis ceva sau trebuie sa corectez, va rog sa imi scrieti si o sa-mi editez postarea. Multumesc!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de alexandra_bogdan Dum 18 Ian 2015, 3:26 pm

kabunta a scris:Si cum vroiam de mult sa mai incerc tipare noi de genti mi-am luat inima in dinti si m-am pus pe treaba:

am facut singura tiparul ( am calculat si tot calculat si apoi am schimbat iar sa se potriveasca cu bucatile de piele care le aveam si iar am calculat ) dar a iesit bine.

captuseala e prinsa de fata pe fermoar iar pe fund i-am pus un fermoar ascus sa pot sa o intorc mai usor si sa pot sa mai umblu in ea si ma mai repar la nevoie.

intaritura am lucrat-o separat pe am bagat-o la sfarst sub captuseala si am mai prins-o putin de captuseala de mana ca nu er fi cusut masina cu toate alea deodata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Buna fetelor,
Vreau sa imi fac o geanta asemanatoare cu cea facuta de Kabunta(care e absolut minunata, imi place la nebunie) pentru mers la sala dar nu stiu ce material s-ar potrivi cel mai bine.. Question
alexandra_bogdan
alexandra_bogdan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 16/07/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de anc@ Vin 20 Feb 2015, 10:24 am

-portfarduri,dimensiune 25x15 cm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de feerya Vin 20 Feb 2015, 10:38 am

Foarte frumoase portfardurile, anc@! cel mai mult imi place primul, probabil din cauza culorilor calde din imprimeu!
mult spor in continuare!
feerya
feerya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/10/2010

http://feeryafashion.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mier 25 Feb 2015, 1:34 am

I-am facut Emei o geanta-sacosa(sau ce-o fi) pentru ora de desen,dupa marimea blocului si cu buzunare atasate pentru pensule,acuarele,buretei,cutie de apa.
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de valentinadof Vin 27 Feb 2015, 8:14 pm

Frumoasa,Michelle.S-o poarte sanatoasa fata ta.
Tot pt ora de desen i-am facut celei mari o geanta.O comanda mai veche amanata cam mult.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de LRodica Vin 27 Feb 2015, 8:50 pm

Wow, ce faine sunt gentile voastre. Sa le foloseasca sanatoase.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de piciul Vin 27 Feb 2015, 8:51 pm

Sunt ok aceste sacose-ora desen! Sper ca fetele sa aprecieze valoarea lor si sa le poarte cat mai mult timp! Sanatate si spor in toate fetelor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 28 Feb 2015, 7:23 pm

Da` cum sa nu le aprecieze?!Ema e mai organizata decat mine,ei ii place ca pentru fiecare activitate sa aiba ceva special,o mapa,un suport,o sacosica pe un umeras pentru sosete,pentru chi-otei,pentru alea-alea...

Valentina,frumoasa geanta si bufnita care sta cuminte pe ea! Inspiratie si drag de desen fetei tale! hug
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 8 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB