Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyAstazi la 7:48 am Scris de Dorulet

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:42 am Scris de LRodica

» Provocare tricotat nr. 1 - Şosete, botoşei, jambiere.
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:34 am Scris de LRodica

» Paturi crosetate 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 12 Ian 2021, 10:31 am Scris de LRodica

» Fotografia, intre hobby si arta
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyLun 04 Ian 2021, 8:19 am Scris de piciul

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 22 Dec 2020, 4:10 pm Scris de MagdaMarin

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 18 Dec 2020, 8:14 am Scris de LRodica

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 18 Dec 2020, 7:53 am Scris de piciul

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 15 Dec 2020, 7:48 pm Scris de vlad_mom

» Despre masinile de tricotat
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 01 Dec 2020, 11:40 pm Scris de Sanda P

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 27 Noi 2020, 5:00 pm Scris de vlad_mom

» Solicitare inchidere cont
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 27 Noi 2020, 10:36 am Scris de tubey1801

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMar 24 Noi 2020, 9:40 am Scris de Gabica

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyLun 23 Noi 2020, 9:55 am Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptySam 21 Noi 2020, 4:01 pm Scris de LRodica

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMier 18 Noi 2020, 10:49 am Scris de Gabica

» Fire de tricotat
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyJoi 12 Noi 2020, 7:44 am Scris de LRodica

» Jucarii homemade
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 06 Noi 2020, 9:00 am Scris de diada

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyVin 30 Oct 2020, 11:08 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 EmptyMier 21 Oct 2020, 6:05 am Scris de piciul

Ne bem cafeaua impreuna ! (39)

Pagina 23 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 31  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (39)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mier 22 Ian 2014, 10:36 am

Buna dimineata! (zic si eu repejor pana nu trece dimineata  Smile )
Ema cred ca si eu tot ca tine as fi, desi... sunt destul de deschisa la nou  (zic eu) wink 
Day lene zici? parca, parca si mie mi-ar fi numai ca.... cred ca o sa-mi treaca curand daca apare M cu niscai peste de la piata. Ma rog sa nu-i placa ce gaseste  rade In rest... sunt aci in sala ii tin locul pana isi face el "jocul de glezne" Cred ca o sa mai fac si cateva picioruse crosetat asa in sila pana apare el daca tot staaaauuuu aci  wink 
Voi sa aveti o zi fara lene dar si fara oboseala!

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (39) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (39)

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 22 Ian 2014, 10:39 am

Sa-nteleg ca pe tine cade pacatul sa cureti pestele, prajesti, pui in farfurie??? Zi-i sa ia file si gata!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mier 22 Ian 2014, 10:59 am

dannielaaaa l-am educat in sensul asta  rade (sper sa functioneze si de data asta) Ultimele dati a adus ceva.. (v-am zis ca nu am habar cum se numeste) niste bucati de peste, care nu necesitau decat putina spalare si portionare (ca era o halca mare cam de 1 kg). Imi mai ramane de prajit si pus in farfurie  wink Acum.. sa ii spun sa-l aduca si prajit... parca as cam sari calul si nu mai am utilitate  rade 

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta_63 la data de Mier 22 Ian 2014, 12:08 pm

O zi buna , ca deja am ajuns la miezul zilei , beau un ceai si merg sa vad ce fac , ca nu prea am chef de nimic.
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Mier 22 Ian 2014, 2:17 pm

Geta_63 eeee nu ai chef de nimic.
"pofta vine mancand" !!!  rade Parca eu am avut chef sa prajesc peste, sa fac mujdei si sa pregatesc tava cu carne de porc si cartofi pentru a fi bagata la cuptor mai pe seara... Normal ca nu am avut daaaaaarrr... am facut-o  rade si diseara nici nu am nevoie de ea ca M e de servici si eu... ma descurcam cu arece gaseam prin frigider  daaaarrrr trebuia ca altfel se altera carnea pe care o dezghetasem  wink Asa ca.... misca-te la treaba !!!! rade

Edit ora 15,03
Mancat M , mancat eu....(peste nu unu pe altul )
aucum... eu in sala... M joc de glezne  Sad  S-a dus pe apa sambetei (desi e doar mercuri), siesta mea de dupa masa, lucru meu linistit... intrarea mea in sala la ora 17...
eehhh asta e sunt aixci si voi savura un ceia cald dand refres internetului.  hug 

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 22 Ian 2014, 3:44 pm

Asa sa faci!!!
Eu am fost la un magazin de materiale si era cat pe ce sa cumpar toata dantelaria!!! Mi-am luat doua materiale de rochii una un bleu turqoise mai inchis si unul ceva intre mov si visiniu, nicioadata nu am stiut sa descriu culoarea asta. Dantela elastica din aia pe captuseala. Si mi-am luat si pentru doua bluzite o dantela pe verde nuculiu, cu jerse negru ca nimic nu se potrivea, si o alta portocalie aprinsa pe o culoare de vant turbat, ca pe portocaliu iesea prea stridenta. Sper ca mesterul meu croitor sa le nimereasca, ii duc modelul si el le executa!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 23 Ian 2014, 5:47 am

Buna dimineata!
Cu gandul la soare... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Silvia, trimite si la mine o bucatica de peste...te rog!
Danniela, de la tine vreau doar o bucatica de dantela turqoise!
O zi buna tuturor!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4706
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Joi 23 Ian 2014, 7:39 am

Buna dimineataaaa!!!
Piciule ia de-aci
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
da vad ca azi te-ai sculat cu pretentii  rade Vrei soare , vrei peste, si mai vrei si dantela turqoise , nuuu asa orce culoare  rade Indeplini-ti-sar dorintele !!!
Si voua tuturor la fel!

album picasa
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Giorgi la data de Joi 23 Ian 2014, 8:06 am

Buna dimineata cu voie buna!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1219
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Day la data de Joi 23 Ian 2014, 8:37 am

Buna dimineata,fete cucuiete Smile V-ati cutremurat?Ca cica fu maricel,4,8 grade...
Azi fimotam,cine vine la claca ? :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 50
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 23 Ian 2014, 8:39 am

'neata!
S-ar putea sa iti dau ca parca am luat cam multa, 3 m si modelul e pe latime iar eu il pun ca lungime, latimea e de 1,40. Cata vreme e elastica nu cred ca o sa se aseze urat....zic si eu. Mie aia verde nuculiu imi place la nebunie, pacat ca nu am gasit captuseala la fel. Si vanzatorii aia nepriceputi, imi tot dadeau sifon, pana la urma au chemat-o pe ''mama'', doamna care era supraveghetoare probabil si ea mi-a zis ca nu au nimic elastic pe culoarea aia.
No, am un cap greu, is la perioada si vremea e inorata si presiunea joasa, nimic nu ma ajuta, zici ca m-a batut careva!!!
Edit: sorry Day, sper ca nu te-am daramat ca eu is mai ''hupaita'' de felul meu, adica ma misc foarte repede. Nu.... nu vin, mi-e lene  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Joi 23 Ian 2014, 10:56 am

Neaţa
Ce bine arată peştele tău Silvia!!!!
Mie îmi pare a fi fitofag.
Treci pe la gătit şi povesteşte cum l-ai prăjit, în tigaie sau copt la cuptor?

Spor la ce aveţi de făcut.

Edit:
cu gândul la peşte mănânc litere

Ultima editare efectuata de catre Gabica in Joi 23 Ian 2014, 10:57 am, editata de 1 ori (Motiv : corecţie gramaticală)
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2172
Varsta : 52
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Day la data de Joi 23 Ian 2014, 11:01 am

Aaaaaa,Danni,tu erai cu zgaltaiala??? kiss  Si eu care credeam ca a fost cutremur Smile
Executat si papat mic dejun,khir(asta fiind un orez cu lapte,cardamom si cateva feliute de migdale),acum ma apuc de fimo...singura,ca vad ca nu vreti sa veniti :P
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Joi 23 Ian 2014, 11:03 am

Day, venim virtual!!!!
Tu prestează!
Şi da, fimuieşte ceva cu model naţional.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2172
Varsta : 52
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 23 Ian 2014, 11:08 am

Noi nu avem cutremure aici, localnicii nu stiu ce-i ala, doar cei mai scoliti, dar na, imaginatia e probabil diferita.
Cardamon si migdale ha??? Inspiratie asiatica!!! Cred ca arabilor le place asta, Maroc, Egipt, Arabia Saudita....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Day la data de Joi 23 Ian 2014, 11:12 am

Hahahahaa,hai ca m-ai daramat de data asta Smile Asiatica din Maroc si Egipt,hahaha Smile Nu Danni,e reteta indiana,mai precis gujarati Smile Incercati,sa vedeti ce fain e  love 
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Celya_f40 la data de Joi 23 Ian 2014, 11:53 am

Buna ziua! Tare-mi place sa intalnesc lume vesela si cu pofta de viata! Si daca tot ati postat peste, ia sa ma duc sa-mi cumpar si eu..orez si alte d'astea...am renuntat. (85 spune cantarul meu azi...de la 98...hm...???  wink 
 hug 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 58
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Joi 23 Ian 2014, 12:11 pm

Buna ziua
Bravo Celya si noroc la slabit Eu de cand cu gastroenterita, desi nu mananc decat cate putin iaurt sau branza de vaci, nu am dat jos nici macar 100 de grame
Ma duc sa citesc ceva ca treaba am terminat-o pe azi (mai putin gatitul pentru barbat, dar vad eu mai tarziu)
Am aflat ca la mine acasa ninge ...Va ninge si aici saptamana viitoare (cel putin asa au anuntat)
O zi buna si vesela
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2744
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 23 Ian 2014, 1:52 pm

Spor Ema, la citit!
Bre, am zis ca arabilor din Egipt si Maroc, am vazut ca o sa se inteleaga altceva de asta am si lasat, si te banuiam ca e reteta indiana ca doar stiu cat de mult iti place India!!
Nu indienii  boo 
Acuma nu ma bateeeee!!!! Namaste!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 23 Ian 2014, 4:58 pm

Multumesc mult, Silvia! Am venit cu o foame de lup! si inghetata... asa ca mai buntui pe aici un pic pana se incalzeste mancarea  foame
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Vin 24 Ian 2014, 5:59 am

Buna dimineata! Se pare ca toata lumea e in febra lucrului...vine martie cu ale lui zile.
Eu imi doresc un weekend linistit, ceea ce va doresc si voua!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 24 Ian 2014, 7:41 am

Ce martie??? Ca eu is pe luna!!!
Buna dimineata!!! Mama ce as fi dormit...la 7.20 m-am dat jos din pat, asta ca fecior mi-a luat telefonul.
Is asa de daramata de nu va zic, is pe alta lume....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena la data de Vin 24 Ian 2014, 8:05 am

Buna dimineata! Ce matinale sunteti! Eu credeam ca nu mai ajung la serviciu. De trei ori era sa cad. E un luciu pe jos ca abia te ti pe picioare. Imi fierb si eu repede cafeluta ca sa ma incalzesc.
Sa aveti mult spor azi!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1417
Varsta : 53
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Vin 24 Ian 2014, 8:29 am

Buna dimineata!Piciuloe,am luat o gura de cafea si apoi am iesit la plimbare cu catelusa.La noi sunt usoare urme de zapada,balti uriase si multe,un pic de frig.
Azi e vineri,maine e sambata,socotita cea mai frumoasa zi,ca ai lasat serviciul in urma,iar apoi vine duminica.
Asadar,o zi minunata!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4066
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Vin 24 Ian 2014, 9:22 am

Buna dimineata
Sa avem o zi frumoasa si un sfarsit de saptamana vesel
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2744
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 23 din 31 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 27 ... 31  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB