Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 2 din 36 Înapoi  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de mishou Joi 24 Oct 2013, 8:59 am

Multumesc Ioana- Raza de soare!
Caut.
-------------
Am cautat si am gasit un filmulet:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
la care am observat ceva Rolling Eyes  care mi-a starnit o intrebare:
eu am invatat ca primul ochi de la inceputul randului nu se tricoteaza pentru a iesi marginea lucrului uniforma.
In schimb in filmulet este lucrat si primul ochi. Acum intrebarea (-ile):
Cum este bine? Cand se se aplica varianta stiuta de mine si cand cealalta?
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 24 Oct 2013, 3:41 pm

Mishou,iti spun cum fac eu.Lucrez primul ochi la marginile care urmeaza a fi cusute sau la cele la care ridic ochiuri.La marginile care raman libere nu lucrez primul ochi.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Admina Joi 31 Oct 2013, 10:54 am

Cum se tricoteaza mai bine firele boucle? Am luat in ideea ca merg si crosetate, dar nu prea cred. I le-am dat mamei mele si zice ca-i trebuie andrele mai groase decat are ea, ca sa se aseze bine. Ce modele si ce andrele trebuie folosite?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AcidoR Joi 31 Oct 2013, 1:27 pm

Admina, andrelele folosite trebuie alese in functie de grosimea firului, cred ca nr. 4 sau 5, depinde si modul de lucru, mai strans sau mai larg. La esantion se vede cum e mai bine si cum se aseaza bucleul.
In privinta modelului, cred ca fara e cel mai bine, ca intre bucle se pierde tot. scratch
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 31 Oct 2013, 7:32 pm

Am o skema de calcul cat material intra la un proiect, un pulover de exemplu.Trebuie cantar digital pt mostra, mostra mea are 9 grame.Practic calculezi
aria proiectului/aria mostrei×gramajul mostrei
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu tocmai am aflat cu groaza ca am cumparat cu 150 gr mai putin material deci tre sa trec la planB adica fac vesta in loc de pulover zid
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 31 Oct 2013, 7:47 pm

Mihaela multumim ca te-ai gandit la noi !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 31 Oct 2013, 8:02 pm

Cu placere hug  Am vazut des intrebarea asta, "cat material intra?"Eu revin la hobby dupa o prea lunga pauza tricot 
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 01 Noi 2013, 6:33 pm

Sa ai spor Mihaela !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de aliona.spaiuc Dum 03 Noi 2013, 8:39 am

buna ziua...sunt noua pe acest forum si nu stiu daca s-a mai pus aceasta inrebare sau nu...
vreau sa incep o lucrare si ma impiedic intr-un termen pe care nu-l cunosc..
ce inseamna ochi lipsa???

va multumesc din suflet..
aliona.spaiuc
aliona.spaiuc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : iasi
Data de inscriere : 02/11/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Floren Dum 03 Noi 2013, 10:41 am

Buna ziua si bun venit , Aliona ! Chiar asa ! Ce inseamna ochi lipsa !? Question 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de aliona.spaiuc Dum 03 Noi 2013, 12:29 pm

ce bine ar fi sa ne raspunda cineva..pentru ca am o schema cu frunze...si am rinduri intregi de ochi lipsa...ma gindeam la ochi luat fara a fi tricotat, dar e imposibil sa fie un rind intreg farasa fieimpletit..nu gasesc nicaieri explicatia
aliona.spaiuc
aliona.spaiuc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : iasi
Data de inscriere : 02/11/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Uca Dum 03 Noi 2013, 1:07 pm

Ochi lipsă înseamnă că nu există ochi acolo unde este reprezentat.
De cele mai multe ori, înainte de acesta ( cu un rând mai jos) a existat o scădere, astfel, nr. de ochiuri de pe rândul unde există ochiuri lipsă, nu e egal cu nr. ochiurilor de pe rândul anterior.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Dum 03 Noi 2013, 1:11 pm

...in schema pe care o aveti, banui ca pe un rand sunt scazute ochiurile...pe randul urmator e clar ca apar mai putine ochiuri...ca sa pastreze acelasi numar de patratele, in locul ochiurilor scazute, se pune ochiuri lipsa....a inteles cineva ceva??!! confused
....poate daca aratati schema e mai simplu...de explicat....Spor la lucru!
Uite m-am ciocnit de Uca, care explica cam acelasi lucru...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Floren Dum 03 Noi 2013, 1:53 pm

Aaaaa ! Aaaaaam inteles ! Ceva asa.... cam ca la butoniere ! Va cam multumesc , Uca si Piciul ! Merci Merci 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de squirrel Lun 04 Noi 2013, 10:58 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca ma poate ajuta cineva as ramane profund recunoscatoare Merci 
Am incercat, am stricat, iar am incercat, nu-mi ies si pace! Poate, poate le stie cineva...
Multumesc anticipat kiss
P.S. Nu il folosesc pentru provocare, e doar o dorinta unei prietene de a avea un pulovar asemanator
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 04 Noi 2013, 7:15 pm

Stiam modelul asta ,,pe verticala si orizontala, 10 pe 10 ochiuri .
Cele 10 constau in 2 fata 2 dos 2 fata 2 dos 2 fata cu celelalte 10 10 ochi 2 rinduri fata 2 dos 2 fa 2 fata ta 2 dos.
La modelul asta inclinat banui ca se muta cate 1 ochi spre stinga sau dreapta sa iasa ca si un lucru pe bie !
Asa ai incercat ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Alyna_ct Lun 04 Noi 2013, 11:05 pm

Cred ca e mai bine sa pui link-ul de unde il ai poate gasim o schema sau niste explicatii
Alyna_ct
Alyna_ct
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : google
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Mar 05 Noi 2013, 7:14 am

Aici e schema torsadelor verticala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

...cred ca daca lucrezi schema "inclinat" (cum a scris  canadianca50, mai sus), adica pe diagonala si incrucisate torsadele, vei obtine ceva asemanator cu modelul bluzei pusa de tine...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de squirrel Mar 05 Noi 2013, 8:31 am

canadianca50 a scris:Stiam modelul asta ,,pe verticala si orizontala, 10 pe 10 ochiuri .
Cele 10 constau in 2 fata 2 dos 2 fata 2 dos 2 fata cu celelalte 10    10 ochi 2 rinduri fata 2 dos 2 fa 2 fata ta 2 dos.
La modelul asta inclinat banui ca se muta cate 1 ochi spre stinga sau dreapta sa iasa ca si un lucru pe bie !
Asa ai incercat ?
Nu, n-am incercat asa, nici nu mi-a trecut prin capatana scratch Sincera, am crezut ca sunt lucrate normal si intors lucrul la montare. Chiar ma gandeam cum naiba fac scazaturile la subrat si la gat! Se vede lipsa experientei la mine... Hmmmm, nici nu stiu cum sa mut ochii, stanga - dreapta. O sa incerc in we, poate ma dumiresc dar cred ca voi renunta. Nu mi se pare complicat ca torsade, dar chiar nu pricep cum sa ma lucrez pe bie zid Eu incepusem torsadele pe 2 ochiuri dos, 1 ochi fata, grupe de 12+12. Iesise ceva aproximativ, dar nu mi-a placut. Multumesc mult de ajutor pupi 
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de squirrel Mar 05 Noi 2013, 8:43 am

piciul a scris:Aici e schema torsadelor verticala [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

...cred ca daca lucrezi schema "inclinat" (cum a scris  canadianca50, mai sus), adica pe diagonala si incrucisate torsadele, vei obtine ceva asemanator cu modelul bluzei pusa de tine...
Multumesc mult de schema, orientativ ma ajuta, chiar daca sunt putin diferite de modelul meu. Numai ca, asa cum am spus mai sus, nu stiu sa le fac pe bie zid 
Inca o data multumesc mult fetelor pt ajutor. Daca e cineva care are rabdare sa-mi explice treaba cu bie-ul la torsade as fi foarte happy. Nu pt ca pot sa fac acel pulovar (dupa care nici nu ma omor, eu una nici nu l-as fi ales) ci pt a invata si acest gen.

Mii de multumiri kiss  kiss 
squirrel
squirrel
helper
helper

Numarul mesajelor : 67
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de crina68 Dum 10 Noi 2013, 9:12 am

Măi fetelor............. dilemă mare pe căpățâna mea....cred că v-am mai întrebat, dar poate primesc alte răspunsuri: cum fac ăștia la plovăre( în magazine am văzut) de n-au elastic jos,bob de orez,punct leneș, ciorăpește e lucrat tot și nu se răsucește neam????????????
L-or călca?!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 10 Noi 2013, 9:16 am

cum credeti voi ca este tricotata aceasta caciula ca imi bat capul de mor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 10 Noi 2013, 10:01 am

Iuliana, e interesanta caciula dar nu pricep cum e facuta. Cred ca e faucta pe bucatele si unite dupa aceea.

Cer si eu ajutor pentru un model. Aparent e simplu dar nu vad ,, in spatuiu'' zid 
Are si o schema dar eu n-am tricotat d-astea complicate pana acum.

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]

Este vorba de modelul nr 68, cel din coltul din dreapta jos. Cel cu model de fagure.
Ii fac sotului un pulover si m-am gandit ca fata la pulover sa nu i-o fac din aceeasi culoare, sa-l inveselesc putin.
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 10 Noi 2013, 11:00 am

dupa lungi cautari stiu cum se numeste tehnica squares knit
si multumesc de raspuns
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 10 Noi 2013, 11:05 am

Am lucrat acest model in urma cu multi ani.Randul rosu e pe dos,dupa care urmeaza negru.Faci 6 ochiuri negre si urmatoarele 2 ochiuri le iei pe ac nelucrate.Asa faci si la iintoarcere.Dupa cum vad sunt 4 randuri cu negru.Dupa aceste 4 randuri faci un rand pe dos cu rosu si urmezi aceeasi procedura.Eu l-am facut,din cate imi amintesc,cu doua randuri de alta culoare.Daca nu intelegi,spune-mi si luni iti fac un esantion sa-ti dai seama.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 2 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 36 Înapoi  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB