Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara,deosebite (11)

+72
Andata
teisoara
aurishta
dorina narita
olguta cusma
ema
elenaveronica
-iulia-
emilia-elena
iriclau
ismi3ismi
alice07
diada
mlizeta
macanetu
jessica
ana3
Clio_Ela
Camy
Ginet
Dorulet
nico21
ioana soare
Steluzza
dszilvike
Floren
mar_ysa_28
nicole24
gabriela1554
geanina_scumpica
Irinax3m
clodi
Adela Ispas
annamaria26985
cosmina46
fulguta28
canadianca50
aidil
Gabica
tomari
afilimonb
corina corina
Admina
diblaru maria
ANCA ECATERINA
SilviaDumitrescu
alni
sergiu valentin
Teima
bisisica bijuterii
lelia40
Adelle23
rivka
tiana
emmancita
CarmenClaudia
cleobejan
valentinadof
Samarineanca
elutzamicutza
mischelle35
piciul
danniela
scoobbyy
barbin
rosita
Panea Laura
i.xell
Motzu
MihaelaT
Giorgi
Karina33
76 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 17 Mar 2014, 1:49 pm

Karina wow, wow, wow. Cel mai mult îmi place ultima. Este superbă, divină, selectă. Apoi cea jumătate neagră jumătate albă (îmi place mult partea de sus). Iar topul şi prima rochie sunt pe acelaşi loc că merg mai mult pentru 20-25 de ani.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de macanetu Lun 17 Mar 2014, 2:12 pm

Minunate creatii si fetelor le sta super cu ele ,au si pe ce sa stea frumos . Noi ne stim un pic si stam chiar in acelasi cartier ,da,nu se stie niciodata cand voi apela la lectii de croitorie....de placut imi place  :sew:Oricum pentru mine asemenea rochii sunt de domeniul SF . Pana atunci ma delectez cu privitul la creatiile minunate de pe aici .  kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de barbin Lun 17 Mar 2014, 4:43 pm

Am derulat pozele asa, cu mare interes de sus in jos, mi-am zis 'ooo, sexi', mi-am zis 'wau', am zis si 'frumos', iar la ultima aproape mi-am inghitit limba.. Nu stiu, e legal sa faci rochii atat de misto?  Cool 
Multumim pentru poze!  Flowers 
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de diada Mar 18 Mar 2014, 6:52 am

Superbe! una mai frumoasa decat alta! toata admiratia  hug 

Nicoleta, nu ezita, asa o invitatie nu e de refuzat, mai ales ca stai si in zona.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Gabica Mar 18 Mar 2014, 10:05 am

Karina, m-am plimbat şi ieri prin topicul ăsta, dar aveam aşa o lene în a folosi tastatura ceva de nedescris.
Nota 10 îţi aparţine. Azi dimineaţă m-am apucat să pun un fermoar la nişte pantaloni pentru soţ.
Maşinuţa mea nu mai foloseşte bine funţia zig zag cu pasul mare. Mă gândeam la tine şi-mi spuneam: Dacă aş avea 1% din talentul Karinei, aş reuşi şi eu să cos fermoarul ăsta la nişte pantaloni de lucru, deci fără mai pretenţii.
Dacă sughiţai cumva azi dimineaţă să ştii că eu eram în gândul tău.
Până la urmă am reuşit.
Admina, o graviduţă întotdeauna e frumoasă!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 18 Mar 2014, 1:58 pm

Karina, toate sunt wou, wou, wou!!! Nici nu ştiu care-mi place mai mult. Spor la lucru! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 18 Mar 2014, 8:50 pm

Karina felicitari, ca de obicei!
Cat de bine arata creatiile tale!
Multumim pentru parada1
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 19 Mar 2014, 5:56 am

Merci Merci Merci  Multumesc mult pentru aprecieri! O sa le transmit si fetelor cota lor din ele  wink  Barbin ce sa zic? Pana acum am primit doar comenzi, nu si amenzi pentru rochiile astea, eu ma intreb daca e legal sa arati atat de bine ca domnisoarele. Offf tineretea! Ce stare faina!!!

Revenind din regrete va mai arat patru rochii (abia am primit pozele ca mireasa in cauza cam sta prin spital din cauza sarcinii) lucrate pentru o cununie civila de pe 15 febr, cununie grabita de-o sarcina.

Pentru mireasa am lucrat o rochie parca triplu clos din tafta rosie cu cordon si funda (mai regleaza talia dupa nevoie) si-o rochie lunga de voal gri. Ei i-am modificat corsajul, prima varianta statea cum vroia ea, nu noi, asa ca am revenit si-am lucrat-o cu fronseuri, asa a scapat si de problema sutienului.
Pentru sora miresei am lucrat o rochie de dantela roz pudra, cu maneca lunga, barcuta la gat si creata in talie.
Iar pentru verisoara lor o rochie din voal si dantela (recuperata din rochia de banchet) cu spatele gol. Amandoua rochiile de dantela au captusala lucrata ca si corset si sutiene prinse pe sub.
O sa va umplu de poze, asa ca pozele pe umeras le puteti vedea pe aici

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de piciul Mier 19 Mar 2014, 6:30 am

Karina33, ca de obicei ne incanti cu 'operele" tale! Felicitari!
Toate sunt de nota 10, dar rochia asta din dantela cu aplicatii si lycra, pe care ai cusut-o de mana in partea de sus, e demna de orice podium! Ai rabdare nu gluma si maini de aur! Sanatate si jos palaria pentru tot ce realizezi!  flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de macanetu Mier 19 Mar 2014, 9:55 am

Absolut superbe toate...de vis . bucurie
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 19 Mar 2014, 10:20 am

Karina toate sunt MINUNATE, SUPERBE, DIVINE. Tot ceea ce lucrezi este o încântare pentru ochi. Felicitări. kiss
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de alice07 Mier 19 Mar 2014, 8:11 pm

Ce vorbe sa mai zic? Tinutele sunt de vis si vorba ta, parca nu e legal sa arate asa de bine fetele acelea. Felicitari, sincer nu am auzit de multe croitorese care sa fie pe placul clientelor si al privitorilor. Multa sanatate, sa incanti cat mai multe priviri cu opera mainilor tale!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Admina Joi 20 Mar 2014, 10:15 am

Rochia gri-bleu e de vis, am mai admirat-o. Si ii vine foarte bine doamnei in devenire (cand erau facute pozele). Si cea rosie e frumoasa, sta perfect si arata perfect. Nu se vede ca e gravida, in poze, a fost tocmai bine perioada si modelele bine alese.

p.s. daca fetele sunt numai una si una, parca baietii lasa mult de dorit... cool imbracati si frizati, dar nu e asta totul. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Gabica Joi 20 Mar 2014, 10:31 am

Karina minunate.
Îl baţi la fund pe Dl. Botezatu!!!
şi 'nşpe mii de alţi creatori...

 Flowers 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de tomari Joi 20 Mar 2014, 11:39 am

Karina ne-am obisnuit ca dupa o "absenta" pe forum sa revii cu o colectie (indiferent de produse) de podium [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Lucrezi cu materiale dificile dar in acelasi timp chiar si cel mai banal material il transformi intr-o creatie deosebita.
Sanatate si spor la toate!  bucurie
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 21 Mar 2014, 1:14 pm

Absolut superbe toate rochitele!creatie adevarata!
"am lucrat o rochie parca triplu clos din tafta rosie" aici te rog,spune-mi,cum faci triplu clos?adica e de trei ori suprafata unui cerc?cum se realizeaza asta?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Giorgi Vin 21 Mar 2014, 2:05 pm

Superbe!Felicitari !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 21 Mar 2014, 3:38 pm

Multumesc!
Ma bucur ca va plac si voua, ma bucur ca mi-au trimis poze fetele, altfel arata pe ele fata de cum vi le pot prezenta fara probleme pe umeras.

Ismi e vorba de trei jumatati de cerc. Fursta este foarte mult incretita in talie. Taftaua este de-aia de draperii, lata de ~3m. Am croit un cerc cu raza maaaare, am croit restul rochitei (corset, maneci, cordon) si-am vazut ca mai am material destul. Asa ca am mai croit o jumatate de cerc si-am completat.

Admina mama nu-i iau eu acasa pe baieti...drept e nu prea vad nici eu pe strada multi tineri dupa care sa-mi vina sa fluier  lol! . Si mie mi se pare ca au uitat sa creasca in inaltime (cel putin fata de cat de inalte sunt fetele) si se latesc inainte de vreme. De maturizare nici nu mai vorbesc, ma uit uneori la omu' din curte si ma intreb pe la ce varsta oi putea pune baza pe el  zid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 21 Mar 2014, 3:54 pm

Am inteles Multumesc mult! Spor la comenzi! kiss pupi 
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de clodi Vin 21 Mar 2014, 4:56 pm

Karina, m-am delectat cu frumusetile de rochii (si domnisoare Smile). La cat mai multe comenzi ca maini pricepute ai!

Trebuie sa recuperez si pozele din urma ca n-am mai intrat de o gramda de timp, sper ca ma mai eliberez si eu de treburi si apuc sa mai croitoresc.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 23 Mar 2014, 11:19 pm

Buna seara,
Revin si eu in forta dupa o perioada grea de muci, febra si spitale. Am lucrat o rochita din tafta de matase, captusita cu un saten moale si placut la purtare. Rochita este facuta ca sa probez noua mea asistenta de lucru pe nume Donna  Smile. Recunosc ca este fidela:)))

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 24 Mar 2014, 10:51 am

Fulguta ai creat o rochie finuţă, selectă. Îţi dă un aer princiar.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de iriclau Dum 30 Mar 2014, 6:22 pm

Buna fetelor, de mult timp nu v-am mai scris , dar v-am urmarit din umbra cat de mult am putut. Mi-am deschis un cont pe facebook unde am postate cateva noutati , din pacate nu am timp sa lucrez prea mult din cauza ca stau cu copilasul , si mai e unul pe drum . - scuze de off topic

Am croit o rochie de stare civila , dupa un model de rochie purtat de fiica inspectoarei  Cameliei Gavrila  din iasi . Am gasit f f greu o dantela care sa-mi permita sa lucrez modelul respectiv .

Iata ce a iesit :  (sper sa va placa)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aici gasiti originalul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pe facebook ma gasiti cu numele 'croitorie iasi' , cine vrea sa ma adauge in lista , cu drag accept prietenii.
O duminica frumoasa !
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Dum 30 Mar 2014, 6:40 pm

Iriclau , este foarte frumoasa rochia. La cat mai multe in viitor.
Bucura-te de copilul cu care stai acum si sa vina sanatos si cel de al doilea. O sa ai destul timp sa cosi ,dupa ce cresc.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de macanetu Dum 30 Mar 2014, 6:49 pm

Fulguta frumoasa rochita , simpla si foarte eleganta . Sanatate multa .
Iriclau foarte finuta rochita ,foarte frumoasa .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Rochii de seara,deosebite (11) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara,deosebite (11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB