Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (17)

+42
mariag
teisoara
Giobsy
valentinadof
diada
alessia2007
gabriela1554
kitty_1973
mar_ysa_28
Motzu
ismi3ismi
Admina
MihaelaT
nico21
Panea Laura
ancuta_ancuta
Dodo-pui
olguta cusma
marabr
Adelle23
ANCA ECATERINA
tiana
dandana
aurishta
marina40
Butterfly_Amalia
aidil
mariposa.romania
Gabica
rosita
fulguta28
mnarcisa
CarmenClaudia
cleobejan
Karina33
piciul
adriuta
i.xell
Adela Ispas
Gianina4ever
michelinebeaulieu
scoobbyy
46 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de diada Lun 09 Sept 2013, 9:03 am

Mariposa, eu zic ca mai bine faci pantaloni normali si ii dai sosete copilului, sau jos ii faci cu banda sa se stranga pe picior si ii dai soseta peste, mie nu mi se par utili acei pantaloni cu soseta. Plus ca un copil creste atta de repede, ii poarta foarte putin timp asa si tot trebuie sa tai.

Lidia, bine ai revenit!!!! hug multe si frumoase ai lucrat, foarte frumoase! blugii sunt bestiali, si sarafanul si halatele si, si, si absolut toate sunt foarte bine lucrate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 09 Sept 2013, 9:15 am

Materialul era cu bordure dantelata, mi-a placut culoare la el.
Aidil, ce de hainute ai facut, sa le poarte cu placere cei mici.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de i.xell Lun 09 Sept 2013, 10:09 am

Lidia ai muncit vara asta nu gluma!!!!! blugii m-au incantat in mod special, unde vad material de blug/demin lucrat studiez pe toate partile produsul, sunt bestiali cum zice Diada, sunt frumoas lucrati, ingrijiti aplauze , ce sa mai   ai pus suflet si se vede! bine

ps: am vazut si celelalte articole dar trebuie sa uit din nou ca m-am "benoclat" la blugi pana am uitat de rochite, halate....ufffff trebuie sa citesc iar Rolling Eyes 

Moztu si tu ai avut spor la pantalonasi, cred ca te simti tare mandra ca iti cere baiatul sa-i lucrezi.

Fulguta, cu defectele de care spui tu e cam asa "multi vad, putini cunosc" asa ca rochita/sarafan e frumos nu-ti mai face probleme wink 

Cleo, desi esti de putin timp pe forum, ne incanti mereu cu cate ceva, ma bucur ca ne-ai gasit si ca ne arati ce faci. hug 

Laura, de tine nu mai zic wink mereu cate o rochita, o fustita parca luate din basme cu putin loz si cu funtite, floricele si dantelute. Nu te mai laud ca te-am tot laudat si nu e buna asa multa lauda :P dar iti trimit un mare pupi 

Sa aveti spor si imaginatia sa fie de partea voastra fetelor!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Lun 09 Sept 2013, 1:00 pm

Lidia , sunt superbe toate lucusoarele! Dar de unde ai luat tiparele? mai ales cel al blugilor si al sarafanului...
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de aidil Lun 09 Sept 2013, 3:07 pm

Multumesc frumos, nu-s cusute toate deodata, ci in timp, asa din primavara ...
Tipar de blugi baietei din burda 8/2012 (se gasesc si in alte numere), modificat la buzunar ca sa fie deschiderea rotunjita, iar la cusaturile alea vizibile, m-am inspirat de la alti blugi cumparati de-a gata, adica am luat de peste tot ce mi-a placut mai mult. Si in general, ma uit la lucrurile cusute cu simt de raspundere (in dulap sau in magazine) si retin ce solutii au aplicat altii mai experimentati.
La sarafan, tipar bust (fara maneci) tot din burda 2/2013, model 147. Fustelina e un dreptunghi si are buzunare ascunse pe cusatura laterala. Aripioarele de la maneci sunt improvizare, la tiv e linie dreapta iar la prinderea de bust e o linie curba.
Halatele nu erau in plan, mi le-a cerut Frau in tabara, asa ca am cumparat 2 prosoape de plaja 140X80 cm (n-am gasit altfel material potrivit) si le-am croit repede, ca sa le am si la mare. M-am orientat dupa unele care le ramasesera mici. Sunt utile in continuare.
Spor la cusut si voua.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de scoobbyy Lun 09 Sept 2013, 7:17 pm

Buna fetelor!
Ce de hainute dragute!
Fulguta mie imi place rochia, chiar daca spui tu ca nu e asa cum te asteptai. Inveti pentru urmatoarele. Eu asa imi spun!
Cleo, utile pijamalele, mai ales ca vine vremea rea.
Motzu (de data asta nu te botez ), de asemea pantalonii foarte utili si stiu cum e sa-ti ceara cineva drag ceva. Spun cineva, pentru ca la mine e vorba de nepot, nu de copil(copii).
Laura ce-mi plac mie hainutele de fetite....La noi in familie sunt doar baieti!
Aidil, tu ai revenit in mare fel! Imi place cum sunt lucrati blugii, si imi place rochia pentru scoala. Cum se numeste banda aia din talie?
Acum adaug si eu o pijama, ce a folosit pentru prima zi de gradi, care tocmai s-a inchieat cu bine! Smile Smile 
In perioada in care cautam material de pijama, am vorbit cu sora mea ca as fi vazut un material cu trenulet....Bineintele ca nepotelul meu drag a inregistrat....Aseara cand au venit sa ia pijamaua( nu a vrut alta pentru gradi in afara de asta si de una cu maneca scurta), cand a vazut-o (stia materialul), imi spune :Dadi, unde e trenuletul?zid  Tot ce am putut sa spun e ca urmeaza. Si acum trebuie sa caut material animat cu trenulet, ca de altfel nu ar mai avea copilul incredere in mine....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de aidil Lun 09 Sept 2013, 7:38 pm

Scoobbyy, frumoasa pijama. Poate gasesti la mercerie abtibilduri cu trenulete, din alea care se lipesc cu fierul de calcat, daca e musai sa fie si un tren. Succes in continuare la gradi!
Cred ca panglica ripsata se numeste banda de care intrebi.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de scoobbyy Lun 09 Sept 2013, 8:20 pm

Mulțumesc!
Nu ma las eu asa ușor! Material am găsit, dar nu-mi place nuanța!
Voi gasi ceva. Abțibilduri am tot pus, ursuleți, pisicuțe. ...
De asemenea multumesc si pentru infotmatia cu panglica!
Spor tuturor!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Motzu Lun 09 Sept 2013, 9:13 pm

aidil, ai fost o furnicuta! imi plac mult pantalonii, ai avut rabdare la cusaturile de pe fata, ata groasa, ca de fabrica (eu recunosc ca nu am rabdare sa fac blugi, linii paralele...in schimb am des "norocul" sa modific blugi). Sunt frumoase si celelalte, bravo!
scoobbyy, foarte faina pijamaua, finisata frumos la gat, tiv, haios imprimeul. Felicitari! Ne uitam si noi de material cu trenulete, poate gasim ceva.
rosita, multumesc pentru raspuns hug 
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de cleobejan Lun 09 Sept 2013, 10:43 pm

Multumesc mult pentru cuvintele frumoase. Si eu ma bucur ca v-am gasit si sa stiti ca am invatat foarte mult din postarile voastre.
Aidil, halatele sunt minunate. De blugi nu mai spun nimic.Merci Imi plac pensele la buzunarele pantalonilor scurti.
Scoobbyy, imi place cum ai facut pijamaua. Trebuie sa fac si eu cu maneca scurta una.
Spor in continuare.
cleobejan
cleobejan
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : radauti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de diada Lun 09 Sept 2013, 10:58 pm

Vreu si eu material cu trenulete, daca gasiti spuneti-mi si mie, 2m vreau sigur.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de marina40 Mar 10 Sept 2013, 8:08 am

Lidia,ma uit fascinata  la hainutele cusute de tine,ce cusaturi drepte la blugi,zici ca sunt cumparati,nici nu mai zic de sarafane..........esti o harnica si o priceputa kiss
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 10 Sept 2013, 9:04 am

Aidil,tot m-am gandit pe unde mai esti,ce mai faci,si cand colo tu munceai de zor!Toate hainutele sunt frumoase!Mi-a placut ideea de a face halate din prosoape de baie!
Scooby,e tare draguta pijamaua!Cata treaba aveti si voi cu materialele cu trenulete!Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 10 Sept 2013, 9:44 am

scoobbyy , foarte frumoasa pijamaua! De unde ai luat materialul cu asa un imprimeu frumos?
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 10 Sept 2013, 4:34 pm

Mulțumesc fetelor!
Ma bucur ca va place, chiar si fara trenuleț. ...
Si multumesc pentru implicare in cautarea trenuletului.
Diada, daca gasesc te anunț. In ce nuanta ai prefera?
Butterfly_Amalia, am luat materialul din Sam-Expo. A intrat la apa, in cazul in care mai cumpără cineva!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 11 Sept 2013, 12:14 am

Dupa cum ruleaza topicul asta se vede ca incepe gradinita.
Tot pentru gradi am lucrat si eu patru bucati colanti, doi pentru fii-mea si doi pentru o alta fetita.
De facut mai vreau sa fac si altii, sper sa si reusesc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre mnarcisa in Mier 11 Sept 2013, 7:06 pm, editata de 1 ori
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 11 Sept 2013, 12:34 am

Apropo de gradinita, tocmai ce am primit comanda de saculeti de gradinita. Acei saculeti care se pun in dulapior cu hainute de schimb si cateva obiecte personale.  Au vazut unele mamici la mine pe Fb si vor si ele sa le fac personalizati cu numele copilului. Abia astept sa vi arat si voua! taie
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de cleobejan Mier 11 Sept 2013, 4:53 pm

Mnarcisa, eu nu vad colantii.
Fulguta, abia astept sa ma inspiri si pe mine.
Eu am reusit sa fac poze cu pijamalele si cu cealalta pereche de colanti( cu inimoarele invers) imbracate de fata si 2 bluzite pentru baiat din bumbac cu elastan dupa un tipar burda.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cleobejan
cleobejan
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : radauti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de scoobbyy Mier 11 Sept 2013, 9:11 pm

Bravo Cleo.
Imi plac pijamalele, dar mai mult ma intriga bluza baiatului... Nu am facut niciodata un astfel de model.

Spor tututor!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 11 Sept 2013, 9:17 pm

Ce de pijamalute dragute!Materialul,deci,din care sunt facute e cel asemanator cu cel pentru tricouri?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de cleobejan Mier 11 Sept 2013, 11:28 pm

Multumesc fetelor.La materiale nu ma pricep prea bine. Finetul din care sunt facute are pe dos un puf care tine cald. Eu am folosit 2 camasi de noapte XL de-ale bunicii. Materialul de tricouri e mai subtirel, dar pentru pijamale de vara ar fi bun.
Scoobbyy, tiparul e foarte simplu. E din burda 3/2013. Eu am facut bluzele baiatului doar in overlock si am modificat ca i-am pus mansete si bata jos.Mi s-a parut mai simplu asa si cred ca o sa ii mai fac de-o sa se sature de modelul asta.rade 
Spor si voua!
cleobejan
cleobejan
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : radauti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 9:15 am

In ultimul timp am mai lucrat cate ceva cos , dar am cam neglijat sa fac poze Embarassed 
Pentru Pati am cusut o rochie de vara, in bretele, cu corsajul incretit si fuste clos suprapuse:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
...si doua costumase pentru botez, in stil popular :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" /> [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Mai era o vesta alba cu garnitura neagra, dar nu am avut timp sa o fotografiez Neutral
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de i.xell Vin 13 Sept 2013, 10:03 am

Ce simpaticeeee sunt costumasele de botez!!! cata rabdare ai avut sa faci toate cusaturile decorative. Off, ce fete frumoase ai, sa-ti traiasca!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Sept 2013, 10:11 am

Multumesc Merci . Cusaturile sunt mecanice, de aceea am precizat ca sunt de inspiratie populara Cred, insa, ca daca voi mai avea ocazia, mai voi incumeta la broderie manuala, mi se pare provocator!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de rosita Vin 13 Sept 2013, 10:27 am

Aura, ce frumoase sunt costumele si ce migalite par! love.

La rochia fetei la ce distanta ai facut randurile de incretire? Eu inca mai visez ca o sa-mi fac si eu ceva in genul asta, dar vara asta n-am reusit, poate vara urmatoare Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (17) - Pagina 4 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (17)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB