Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


S.O.S. - Stilul personal -2

+21
michelinebeaulieu
Admina
diada
MagdaMarin
Samarineanca
piciul
Teima
adumitrescu
costina89
Buburuza
scoobbyy
gloriamix
valentinadof
MihaelaT
tiana
CCristinaC
AcidoR
cory74
danniela
Gabica
ioana soare
25 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Aug 2013, 8:37 pm

Eu ma gandeam la jupa din doua straturi de tulle. Nu stiu de ce am niste fixuri cu tutu-uri din tulle de diverse culori, suprapuse. Dar nu cred ca e ok in cazul unei rochii de seara.
Pe de alta parte, mai e un tulle verde de nuanta asta, poate te ajuta wink :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Taftaua e spre verde, reflexiile sunt turcoaz (are fire bleu, se vad la capat). Cred ca e clasic sa o asortezi cu negru (desi nici eu nu as alege pentru tulle, negru) sau bej nude pentru pantofi sau nuante metalice. Niste accesorii auriu inchis sau argintiu nichelat, poate sunt niste solutii potrivite. Mi se pare ca e mai glam asa si potrivit pentru o seara in care vrei sa stralucesti. De exemplu, prima tinuta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sau bej:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de valentinadof Joi 08 Aug 2013, 12:24 pm

Va multumesc ca v-ati exprimat parerea,da,pantofi argintii vreau.love 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de costina89 Vin 09 Aug 2013, 12:44 pm

salutare fetelor
Vin si eu cu o intrebare aici,sper din suflet sa fie pusa unde trebuie.
As dorii sa imi fac o rochita cu peplum cu care sa merg la o nunta dar nu stiu din ce material Sad ...fata de la magazin mi-a recomndat stofa elastica dar nu prea mi-a placut textura,as vrea sa vina mulata pe mine,stofa aceea nu parea sa se intinda cum vreau eu.Ce matarial imi recomandati? daca in talie i-as pune un brau de care sa atasez un voal ca in poza de mai sus pusa de Admina credeti ca ar veni bine?braul sa fie detasabil,la biserica as vrea sa ma duc cu ea fara voal/tulle iar seara la petrecere sa ii atasez braul.E buna ideea mea.Astazi trebuie sa iau materialul,rochita o voi lucra impreuna cu o doamna,mie nu imi ies marginile si am nevoie de ajutor.Va multumesc mult.
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de valentinadof Vin 09 Aug 2013, 6:52 pm

Satin elastic doar ca pt peplum ti-ar trebui ceva mai batos,as zice eu,nu?
Braul de care zici tu ar da chiar bine,oare cine a facut asa,Karina,mischellle.Parca una din fetele astea!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de costina89 Vin 09 Aug 2013, 8:39 pm

Parca karina ia facut unei mamici.Satin elastic ar fi bun dar pentru peplum...hmmm ai dreptate parcă e prea moale.
Am probat una din tercot.statea mai batos dar parca nu e de nunta nu?
Satinul mareste din ce stiu eu, nu? Eu deja sunt cam mare ...nu sunt vreo slabuta, am si burtica si picioare destul de groase,rochita va fi undeva deasupra genunchiului, cel mult o palma deasupra nu mai mult.
Sa o fac din tercot mai gros?pentru voal/tull 2 metri o fi suficient?
costina89
costina89
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 34
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de danniela Mar 03 Dec 2013, 9:46 am

Niste sfaturi bune zic eu....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 11:59 am

Tot eu.....
Am o fusta ca cea din poza, cumparata de doi ani, dar e inca noua pentru ca nu ma pricep cu ce s-o combin. Da-ti o idee....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va rog sa nu imi spuneti sa iau un pulover ca tipa din poza ca ma coc  rade rade rade rade
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 1:46 pm

Danniela mi-o trimiţi mie că la ce frig îndur în birou o pot purta liniştită cu acel pulover... rade   rade   rade 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 2:11 pm

Cu drag ca si asa nu am imbracat-o si de cat sa stea inca 2 ani in dulap mai bine ti-o dau tie.
Nu mai ''faceti focu'' la birou??? De ce ti-e frig??
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 3:58 pm

Nu mai facem. Acum am 2 flanele pe mine, pantalonide stofă, cizme.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de adumitrescu Vin 11 Apr 2014, 4:53 pm

Danniela, da search pe net: "leopard skirt outfit" si selecteaza imaginile, sa vezi cate idei vei avea.
adumitrescu
adumitrescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 5:43 pm

Adumitrescu, multumesc  kiss kiss kiss  ce greu era....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Teima Vin 11 Apr 2014, 9:05 pm

De cand visez eu la o asa fusta...Sad. pacat de ea sa stea in dulap. asteptam poze cu alegerea pe care ai facut-o.
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Vin 11 Apr 2014, 9:18 pm

Daca fusta e din material subtire de ce un asa pulovar?!
Oricum cred ca merge orice bluza, tricou elegant, uni, intr-o culoare de-a "picatelelor"... negru, alb, maro, bej....chiar un material lucios precum cureaua....sandale bej....Hai sa vedem ce ai ales tu!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Mar 24 Iun 2014, 6:22 pm

Azi am purtat ie...o ie veche....m-a incaput....cam fixa..dar eu azi am purtat ie!  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de danniela Mar 24 Iun 2014, 6:46 pm

Bravo Piciule!!! Felicitari!!!
Eu am o ie nu prea traditionala, tare as fi vrut sa ma mandresc la serviciu, dar nu merge cu nimic. Am cumparat-o cand eram mai grasa. Sincer visez la una din aia faina, chit ca dau o palarie de bani pe ea, sa sa imi sada bine !!! Las' ca vin eu in Romania!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Gabica Mier 25 Iun 2014, 10:34 am

Şi eu zic, bravo Piciule, frumoasă IE, eu azi port una foarte colorată e mai mult bluză IE.... nu am făcut-o eu, e cumpărată...e cusută în "muşte"
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Lun 14 Iul 2014, 5:13 pm

Azi este ziua Frantei....ravnitul meu Paris e in sarbatoare....si in ceva proteste...
Mi-am adus aminte ca am o bratara simpla alb, rosu, albastru si o camasa...care ascunde ce trebuie  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Buburuza Lun 05 Ian 2015, 7:26 pm

M-am hotarat!!! La primavara, ma intorc la stilul lagenlook cu putin boho si un strop de ethno chic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E nebun, e genul meu, e neconventional, poate fi catalogat oricum numai banal nu, e potrivit cu varsta mea, cu silueta, cu preocuparile mele, cu muzica mea...

Despre ASTA vorbesc.


Ultima editare efectuata de catre Buburuza in Lun 05 Ian 2015, 9:22 pm, editata de 1 ori
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Lun 05 Ian 2015, 8:06 pm

Cum faci sa te intorci la un stil sau sa-l adopti? Presupunind ca-l iei de la 0, cum faci sa nu spargi pusculita? Iti faci singura hainele sau cum?
Ma bate si pe mine gandul sa pun la pastrare 90% din haine si sa port doar ce imi vine bine, ce apartine unui anume stil, ce e intr-o paleta cromatica. Am o varzuca de garderoba, imi place sa am de unde alege si iau de multe ori haine care nu se pupa intre ele, stilistic sau cromatic. Am destule de firma (sh, cadouri, mag.discount), deci haine bune de obicei, dar puse impreuna nu merg sau sunt nepotrivite varstei (parca ma imbatranesc, ori culori sterse, ori stiluri care nu se mai poarta).
Spre exemplu imi plac pantalonii boot cut, jeans sau nu, deci drepti jos, dar daca pun un cardigan si o maleta dedesubt, par cu 10-20 de ani mai in varsta si prea conservatoare. As vrea sa schimb asta. Si am cateva accesorii, dar nu le port. zid
Mai am un pitic pe creier (daca tot ies din dulap, sa ies de tot), am cateva tinute office, glam sau oricum haine de-ale bune, dar am pitici pe creier ca nu am unde sa le port. Nu vreau sa le tin pana la 50 de ani si sa nu le port. Am rochii, sarafane, taioare, fuste mai elegante si nu am unde sa le port. Ce fac cu ele?
Buburuza, ceva sfaturi? Ca preferinte mi-ar placea sa ma incadrez la boho si ethno chic, desi aici unde stau eu, nu ar merge stilul asta.

p.s. cred ca o sa-mi fac curat in dulap sa vad ce se incadreaza oarecum la stilul asta si sa le pozez, poate aveti ceva sfaturi cum sa-mi fac o garderoba, pe baza lor.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 05 Ian 2015, 8:18 pm

Big like, Buburuza! Abia astept sa vad rezultatele .. sper ca vei posta cate ceva din ce ai de gand sa lucrezi. Banuiesc ca si panza topita tot spre acest proiect se indreapta. wink

Admina, eu am tot aruncat in ultima vreme, de cand mi-am mai schimbat stilul. Am schimbat garderoba treptat si ma simt mult mai bine. Pastrasem ani de zile o gramada de haine/lucruri pe care nu le foloseam si nici n-aveam de gand sa le mai folosesc sincer, dar tot amanam momentul dispensarii. Cand le puneam pe mine, parca nu erau ale mele, ma duceau ca stare intr-o alta perioada (pe care vreau sa cred ca am depasit-o spre ceva mai bun).
Eu cred ca in hainele pe care le purtam se imprima ceva din spiritul nostru, din ceea ce traim in perioada in care le purtam. De aceea magia presupune folosirea unui obiect folosit des, care sta pe corpul nostru. Sotul meu are un obicei, pe care l-am preluat si eu - cand arunca haine (mai ales cele intime) le taie, pentru a nu mai putea fi purtate de altcineva, pentru ca legatura merge si invers.
Exista o viata si o moarte a obiectelor, ca orice in aceasta lume. Pe cat posibil, e bine sa nu te mai atingi de lucrurile moarte, pentru ca te influenteaza. Mai ales daca nu ai puteri spirituale iesite din comun, ceea ce despre mine nu pot spune. Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Buburuza Lun 05 Ian 2015, 8:34 pm

Si la mine tot cam varza! Niciodata nu mi-a placut sa umplu sifonierul cu multe, m-am limitat la strictul necesar si cateva piese "esentiale" care se pot combina intre ele. Cam ca barbatii Smile Dar cum greutatea / silueta mea variaza, unele nu-mi mai vin, altele... Inafara de cateva chestii pe care prefer sa le cumpar pentru ca nu pot atinge o anumita calitate a lucraturii sau pentru ca e, pur si simplu, mai... simplu asa (jeans-i, tricouri, camasi), nu ma omor cu mersul la cumparaturi - prefer sa-mi lucrez eu cate ceva. Ma enerveaza sa umblu prin magazine si sa nu gasesc ce vreau. Normal ca posed cateva tinute office, cateva formale si cateva de seara. Nu sunt chiar atat de curajoasa incat sa incalc toate normele doar ca sa fiu "eu"... si mai cred ca a te imbraca potrivit locului, momentului si evenimentului tine de bunele maniere.
Dar "in particular", totdeauna am preferat stilul mai relaxat si mai... suprapus; sau un soi de retro couture cand am chef. Sau... Car'va sa zica, nu cred ca trebuie sa arunc totul si s-o iau de la zero.

Admina, avantajul stilurilor astea mai boeme e ca poti combina cateva piese noi cu ceea ce ai deja. De exemplu, un taior din tweed plus un cardigan subtire mai lungut, plus un maieu, plus o rochie lunga-larga din panza topita cu bretelute imbracata peste o pereche de jeansi, plus o esarfa tricotata, plus bocanci, o geanta maaare-mare si un colier statement fac impreuna o tinuta cat se poate de lagenlook wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Ian 2015, 1:54 am

Samarineanca, asta inseamna ca se poate. Eu am mai avut o tentativa, dar atunci lucram si am vrut sa devin oarecum mai office, sa nu mai stau in jeans si tricou zi de zi. Mi-au prins bine, vorba Buburuzei, anumite evenimente cer un cod vestimentar si e bine sa fim pregatite cu piese care nu se demodeaza, dar sunt clasice.
Nu prea sunt de acord cu taierea hainelor, decat pentru lenjerie intima afectata oricum. Sunt pro reciclare, si asa sunt gropile pline de gunoi, de ce sa mai adaugam resturi textile de care altii s-ar bucura. Da, poate ai dreptate, din acest motiv nu ar trebui sa cumpar nici de la sh. Pe langa economie de bani, e o forma de reciclare, fie modificand sau purtand asa produsul respectiv. Asa n-ar trebui sa cumparam/ primim nimic sh, nici obiecte pentru bebe, electronice, etc. Nici chiar masini si case, ar trebui sa cumparam doar noi si cele vechi sa fie casate.
Buburuza, nu m-as putea identifica cu acest stil, decat partial. Stiu ca arata super pe anumite persoane; ca sa zic asa pare un aspect mai neglijent, dar e studiat, nu intamplator. Mie nu mi-ar iesi niciodata interesant asa ceva, nu cred ca am destul ochi artistic. Imi plac tinute de genul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si mi se pare ca se potriveste cuiva inalt, mai bine decat cuiva scund. Daca m-as imbraca in anumite combinatii, as parea de 1,2m si nu cred ca ar fi un rezultat prea fericit.
M-as vedea cam asa; nu par prea complicate:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de piciul Mar 06 Ian 2015, 6:34 am

Si eu astept cu interes sa vad ce alegeti....eu nu am energia sa fac curat in dulap....mai ales ca acum, as arunca mai mult de jumatate ...ca nu ma mai incap rade
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Ian 2015, 8:37 am

Eu ma gandesc si la o garderoba minimalista, daca asa s-ar numi in romana. E ceva de genul 2 pantaloni, 2 fuste, o rochie si 4 topuri, sa zicem. In plus 1-2 taioare, un trench, un palton pentru sezoanele reci. Deci putine dar bune, care merg bine impreuna si se pot combina intre ele, obtinind mai multe tinute. Cum am zis, eu merg pe volum, ar fi o schimbare majora, dar poate singura care sa ma scoata din cercul vicios al "stilului smuls". Pentru primavara cred ca fac asa, pun in sac ce e sub semnul intrebarii, chit ca raman cu dulapul gol. Abia ma obisnuisem cu ele puse pe umeras, avand loc sa le expun, ca am de gand sa le raresc randurile. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal -2 - Pagina 2 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB