Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

+98
flori balteanu
alban andreea
stalonto
Floren
Dinca Aurelia
AcidoR
pink
emmancita
tantza_m
An-Ca2811
Namp
mihastef
firicel
cocav
calindaniela
georgescu olimpia
dalisia
cozma felicia
daiana25
lucky
aligabriela
mia and me
ALICET
cris_io_mat
ildisor
emilia-elena
munteanu otilia
Giobsy
mari01
zarina28
kmn
fizicuta
cristi970
AITEN
europolis
danniela
valentinadof
dadina
Muravka
Greteledelweiss
vyky2010
ninatopor
stephanya
m.a.r.i.m.a.r.
craluca
adriana33
cristina07
alinachiri
mihamihaela
raluca.terente
myky7robc
Giorgiflor
gretty
danianl
monicris
cristinamihaela
andrecris77
iuliana72
MagdaMarin
gabi1972
letho
Dorulet
anasia
victoriacus
trif maria paula
irinuka_russu
alessia2007
canadianca50
Monica88
fulguta28
cica elena
kla78
mariaz_09
bubulinna
bumbu antonia
Celya_f40
pufoi
alinusha1982
SilviaDumitrescu
eriliana
obanceacristina
Ofelia Buzescu
Angelica18
georgeta.prnic
symos
dragan mirela
Snow Butterfly
Serban Valentina
flori de camp
corilex
elluta
lenus70
Gabica
crina68
mishou
cld
romaya
dorinamisov
102 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Gabica Mier 21 Aug 2013, 4:53 pm

acesta-i boleroul?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Produsul finit are solzii suprapuşi, în schema explicativă sunt alternativi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Mier 21 Aug 2013, 9:44 pm

Da, si mie mi se pare ca tutorialul este pentru modelul clasic. Totusi, modelul poate fi crosetat si cu solzii suprapusi, nu doar "in sah" si cu o mica pauza (acele 2 picioruse libere). Cert e ca se incepe de jos :)mai mult nu-mi dau seama, dar am gasit si alta schema (undeva pe la muijlocul paginii), iar jos de tot e un ceainic rosu/galben, care mi se pare crosetat cu acelasi model cu boleroul Mirelei... imi pare rau, nu stiu mai mult...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si cred ca trebuie un numar mai maricel la croseta, ca altfel iese ca cel roz:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de dragan mirela Vin 23 Aug 2013, 12:42 pm

draga mea muravka in prima adresa este schema (sunt 2 de fapt) in rusa care nu reusesc singura sa le traduc cu traducerea de pe net.Te rog daca ai poti tu,oricum eu iti multumesc pentru dragalasenia ta si te pupic .O zi buna si spor in toate
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Vin 23 Aug 2013, 1:40 pm

1. pe un lant lung cat circumferinta boleroului se lucreaza un rand: 2 picioruse mari, 2 ochiuri, 2 picioruse mari... (in schema, prima sageata)
2.perechea de picioruse mari de la cap de rand o lasi libera; de a doua pereche de picioruse mari, prinzi un evantai de 20 de picioruse mari, urmatoarea pereche de picioruse o lasi libera, apoi lucrezi evanataiul...(in schema, a doua sageata)
3. Apoi iar se face un rand de "retea" de 2 picioruse, 2 ochiuri de lant, 2 picioruse...
In linkul pe care l-a pus Gabica, vezi ca in poze reteaua e cu 2 picioruse mari, 2 ochiuri, un piciorul mare, 2 ochiuri, 2 picioruse mari, 2 ochiuri... Dar tehnica e aceeasi, cred ca se intelege din poze cum prinzi evantaiele alea. Uite-te doar cu rabdare Smile
Si cand ajungi la maneca, iti calculezi cam cat vrei sa fie de larga (cati solzi din aia vrei sa ai) si faci in locurile respective cate un lant, apoi lucrezi mai departe...
Of, nu sunt buna la explicatii zid 

Mai bine, cauta pe you tube "crocodile stitch" si gasesti filmulete cu felul in care se face modelul, apoi il adaptezi... Mult spor!
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty My little pony- proiect

Mesaj Scris de Namp Vin 23 Aug 2013, 2:42 pm

Exista printre dumneavostra persoane care sa fi reprodus sub forma de jucarie plus vreun ponei din cei de la My little pony?..in principiu caut tipare pt asa ceva ...



Edit:valentinadof


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Vin 23 Aug 2013, 2:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : fuzionat subiecte)
Namp
Namp
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Muravka Vin 23 Aug 2013, 7:22 pm

Namp, uite:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau, folosesti "tiparul" de la un unicorn, pui culoarea pe care o vrei si atasezi ce maitrebuie. Asa am inteles ca il fac rusoaicele pe Rainbow Dash...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau uite:
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de dragan mirela Sam 24 Aug 2013, 4:26 pm

multumesc draga mea muravka pentru ajutor kiss kiss kiss ,
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Namp Sam 24 Aug 2013, 6:01 pm

Muravka a scris:Namp, uite:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau, folosesti "tiparul" de la un unicorn, pui culoarea pe care o vrei si atasezi ce maitrebuie. Asa am inteles ca il fac rusoaicele pe Rainbow Dash...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sau uite:
multumesc dar nu vreau crosetat..de fapt eu caut pe cineva care sa imi faca un ponei din seria my little pony..contracost bineateles
Namp
Namp
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 32
Localizare : romania
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 26 Aug 2013, 8:17 pm

M-am impotmolit intr-un model si zau daca pricep cum sa trec mai departe. Am incercat in fel si chip, asa cum am mai vazut pe la alte modele insa imi da cu virgula.zid 
E vorba de rozeta/floarea principala la care in randul 3 ma ridic cu 5 ochiuri apoi vine o bucla in forma de lacrima pe care sunt facute piciorusele si continui sa cobor cu 5 ochiuri alunecate (probabil) pe cele cu care m-am ridicat. Cred ca intelegeti mai bine cand vedeti schema.
Intrebare incuietoare: cum fac bucla si piciorusele de pe ea? Salvarea mea sunteti voi, fetelor, asa ca ma rog sa dezlegati misterul. Merci 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />


Ultima editare efectuata de catre fiore6 in Lun 26 Aug 2013, 9:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : uitasem poza cu modelul, erau doar schemele)
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 26 Aug 2013, 10:09 pm

Fiore6 am marit cat am putut pozele si am ajuns la urmatoarea concluzie de care nu sunt foarte sigura dar e de incercat. In desenul de mai jos culoarea rosie este ce are bluza cu alb culoarea albastra este primul rand lucrat cu maron si culoarea verde este al doilea rand lucrat cu maron.
Problema pe care ai ridicat-o tu si anume bucla sub forma de lacrima, cred ca este facuta separat
Nu radeti de desen
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 26 Aug 2013, 10:47 pm

Daca te uiti la poza cu modelul bluzei se observa 3 randuri cu alb si al 4 lea cu lila/maro. Al 3 lea rand si ultimul cu alb se ridica, formeaza bucla si are pe el picioruse si apoi se continua mai departe. Spun asta pt ca ultimul rand, cel cu maro este doar contur iar in mijloc se vede clar piciorul buclei si bucla pe alb.
Am incercat sa fac lant pt baza buclei de 30 ochiuri, sa o inchid si sa continui cu picioruse, insa se rasuceste bucla si nu vine frumos. Acum , scriind mesajul, mi-a venit o idee si anume sa nu inchid bucla dupa 30 o si sa ma intorc pe ea cu piciorusele si apoi sa inchid. Oare o merge? Ma duc sa incerc si va spun dupa daca a mers. Mersi de ajutor, Silvia ! hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mar 27 Aug 2013, 9:20 pm

Ti-a iesit ceva fiore? Cred ca asa ar fi cum ai zis tu mai sus, nu am avut timp sa incerc modelul dar cred ca se fac cele 3 randuri cu alb si al 4-lea cu lila si chiar daca se rasuceste bucla, cred ca atunci cand se prind una de alta buclele se indreapta, nu?
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 28 Aug 2013, 12:09 am

Eu zic ca i-am dat de cap, va arat mostra de inceput: Smile 


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  

Bineinteles ca atunci cand voi veni cu cealalta culoare se va aranja bucla mai bine. Acum sa ma hotarasc ce nuanta fac a doua culoare, ori voi alege un verde crud de vara ca sa fie contrastul mai frumos si bluza sa aiba un iz estival ori un lila deschis dar atunci nu va mai parea contrastant ci mai sters. Nu stiu pe care sa o aleg. Voi care credeti ca se potriveste mai bine? Eu tind spre verde...in fine trebuie sa aleg una din doua.shot


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Gabica Mier 28 Aug 2013, 10:57 am

Verde
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de stephanya Mier 28 Aug 2013, 12:49 pm

Buna,
Imi dau si eu cu parerea fiore, cred ca verde ar merge mai bine.
Apelez si eu la cunostintele si bunavointa voastra. Am inceput sa lucrez un fel de poncho, am atasat fotografia si nu inteleg semnele care seamana cu un carlig, din schema a doua (schema care se foloseste la bata).
Ajutati-ma, va rog!
pupi 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de alessia2007 Mier 28 Aug 2013, 2:08 pm

Stephania este piciorus dublu lucrat prin fata (front post double crochet) si piciorus dublu lucrat prin spate back post double crochet.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am gasit un link

sau mod de lucru cu imagini [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
alessia2007
alessia2007
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 42
Localizare : arges
Data de inscriere : 14/01/2010

http://angelicalucreaza.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de stephanya Mier 28 Aug 2013, 2:53 pm

Multumesc alessia2007pupi 
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 28 Aug 2013, 4:24 pm

Am ales verde asa cum imi spunea si mie instinctul si iese super. Va multumesc fetelor pt sfat! pupi 
Am sa continui cu pozele pe parcursul lucrului, dar le voi posta la provocarea nr 9 unde imi doresc sa particip.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emmancita Sam 31 Aug 2013, 8:03 pm

Fetele, am si eu o nelamurire, ce vor sa spuna sagetile de pe marginea schemei asteia?? De ce nu merg ori dus-intors ori in acelasi sens daca s-ar lucra circular? Ce credeti?Si de ce sunt unele cu rosu si altele cu albastru, ca nu e doar delimitare de rand , culoarea se schimba si la 3 randuri?? Schema e de la o rochita.
Multumesc frumos!Merci hug 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Aug 2013, 8:49 pm

directia de lucru

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emmancita Sam 31 Aug 2013, 9:15 pm

Silvia, vad ca sunt si doua randuri dus si unul intors, asta nu inteleg...
Multumesc!Smile
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Aug 2013, 9:27 pm

pentru ca probalil modelul are doua culori ca s in desen. Si a doua culoare se incepe tot de unde a inceput randul anterior nu in continuarea lui wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emmancita Sam 31 Aug 2013, 10:10 pm

Nuu, e o singura culoare, altfel nu mai intrebam Sad 
acum lucrez la el, sa vad ce-mi iese la mostra, merg dus-intors, dar ma gandesc ca la rochie se lucreaza rotund, chiar ca un stiu de de are atatea sensuri.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 31 Aug 2013, 10:44 pm

Nu ne arati si noua modelul lucrat? Poate "iezista o iesplicatie"

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de emmancita Sam 31 Aug 2013, 11:10 pm

Ba daaa
Asta e rochia
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si asta e ce am incercat eu, seamana , dar nu...rasare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10 - Pagina 24 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 10

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB