Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

+44
Dorulet
europolis
simonaviviana
Giorgi
piciul
Celya_f40
lucky
cristina iosif
Gabica
Day
Ducess
ismi3ismi
CarmenClaudia
myky7robc
Angelica18
Steluzza
Maria Tatuti
Serban Valentina
fizicuta
barbin
mishou
pufoi
tantza_m
cristina07
Giobsy
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
stejara
danniela
Teima
sergiu valentin
valentinadof
stephanya
MagdaMarin
irish05
canadianca50
SilviaDumitrescu
Tache Marilena
vyky2010
CCristinaC
dorinamisov
AcidoR
ema
ANCA ECATERINA
48 participanți

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Mier 03 Iul 2013, 4:13 pm

Mai ai ceai,Danniela?Ca parca mi-ai facut si mie pofta Smile
Eu de doua zile ma tot programez sa lucrez paunul pentru provocare si sunt ca aia mici cand trebuie sa faca temele,ma apuca harnicia,curatenia,spalatul,gatitul,hahahaha....mai,si abia astept sa-l fac,am o chestie in cap tare faina,doar energia sa incep nu o am Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Mier 03 Iul 2013, 4:16 pm

Celya, gata stam la ceai!
Eu m-am obisnuit cu el fara zahar de cand am venit aici, uram gustul apei si exagerasem cu sucurile gazoase, asa ca am dat pe ceai cu zahar, cu un pic de zahar si la urma fara. Pana si pe cel de crusin l-am baut fara. Soacra-mea isi facea cruce.
Da, Day, am o cutie! Cerem numai apa fiarta si restul fac eu cinste!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 03 Iul 2013, 4:38 pm

Eu beau acum ceai de coada calului, cica am nisip la rinichi...dar oricum are un gust minunat. Stiu eu care e secretul....apa...apa de Ro.wink 
ma duc sa caut o prajitura Albinita, o adooooor!
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Mier 03 Iul 2013, 4:58 pm

Am găsit cafea, am băut dar somn tot îmi este; eu beau şi cafea şi ceai fără zahăr, de ani de zile.
Plantele pentru ceai le culeg eu. Da, cel de măceşe are un gust deosebit.
Day, despre ce păun vorbeşti?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 03 Iul 2013, 5:06 pm

Gabicooo, ia incearca un ceai verde....iti revii imediat. Eu nu mai beau cafea decat dimineata. Felicitarica-ti poti culege singura plantele, e foarte bine pupi 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Mier 03 Iul 2013, 5:25 pm

Celya nu suport ceaiul verde sau negru.
Beau orice, mai puţin din astea.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Mier 03 Iul 2013, 7:38 pm

Gabica,intra la bijuterii din fimo,provocarea actuala e pana din fimo,iar eu am promis un paun.Si l-am facuuuuuuuuuutttttt!!!!! hug Acum il am in cuptor,maine montez si pozez Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Ducess Joi 04 Iul 2013, 7:18 am

Buna dimineata! Sunt prima? Unde-i cafelutza???Va doresc tuturor o zi superba!kiss  Azi ma duc la vampiri sa-mi ia sange pt analizele la tiroida...Uffff...zid 
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de europolis Joi 04 Iul 2013, 7:29 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
A venit si cafeluta Smile 
Buna dimineata si o zi maxim de buna!
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 04 Iul 2013, 8:06 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buna dimineata!Ducess,trece,europolis,cred ca s-a varsat cafeaua,dar nu-i nimic,am adus alta.
O zi plina de bucurii tuturor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Joi 04 Iul 2013, 8:15 am

Buna dimineataaaaaaaaaaaa! Oaaau,veneam si eu cu o cafea mica,dar cred ca o beau eu si vin mai tarziu cu alta proaspata,ca deja e destula acum Smile
Zambilico,te vizitez azi (stii tu care esti,de fapt stiti toate,hahaha).Deci paunul meu e gata de scos in lume si e al meu,si nu-l dau "la nimenea" ca-mi place.O sa-l vedeti mai dupa ce ma dezmeticesc pe la provocarea fimo :)Si iar am o stare de indragostealaaaaaaaa ,cand totul e frumos si bine :)O zi la fel va doresc si voua !!!
Edit:hai sa nu fiu asa egoista,o sa-l dau cuiva careia o sa-i placa mai mult decat mie :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Iul 2013, 11:04 am

'neata!
Day pune poza cu paunul si aici ca unele nu intra pe acolo, asta ma include si pe mine Embarassed Embarassed 
Eu azi am fost ''derector'', m-am trezit tarziu, mi-am beut cafeaua acasa, mi-am tras o baie, o cremuiala, un machiaj mov, am mancat mic dejun Rolling Eyes si apoi am venit la munca.
Acu iau un capucino. Si ma apuc de scris scrisori, ce le urasc, imi vin in minte perfect, cand sa le scriu dispare tot, apoi ma ia cu ganduri daca se intelege altceva??? Si imi ia o viata sa scriu 2 randuri.
Hai sa aveti o zi faina. Mi-a murit masina de spalat, clar tre sa iau alta. Fug sa mai citesc o data sfaturile de acolo.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Joi 04 Iul 2013, 11:40 am

Neaţa-ziua bună!
danniela, eu îmi promit de ani de zile că-mi achiziţionez un reportofon şi mereu amân.
Ar fi numa' bun. Vorbeşti în el, pe urmă scrii, ştergi, şi tot aşa.
Mai ales acum cu astea moderne de le descarci pe calculator...
E bine să fii ''derector''....da' un masaj nu? ar fi trebuit la lista ta.
Day, te urmăresc la păun.
Dorulet, apetisantă tavă
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Iul 2013, 12:14 pm

Gabica, de cand m-am mutat zic ca chem pe madam cu masajul la purtator sa vina acasa sa il aplice, am si nr ei de telefon, stiu si preturile care le practica, dar ma crezi ca nu mi se leaga sa o sun??? Habar nu am de ce.
Acuma zic eu in concediu ca o sa am grija de colacei si celulita rade rade  dar nu promit ca o sa ii fac mai mici sau mai mari.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 04 Iul 2013, 1:07 pm

danniela, fata draga, ia de cheama maseuru....rade wink , pardon, masagista.......si lasa-te din cand in cand framantata😉 , merge si-n concediu, dar.......wink 
Eu ma pregatesc de intalnirea cu fetele....abia astept, am emotii:oops: lol! 
Cine e prin zona??? Clujuuul, pe receptie???rock 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Joi 04 Iul 2013, 1:44 pm

Eu am venit de la Zambilica de la bar,mi-a pozat paunul(ca are cu ce,nu ca mine),uitati-l Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si mai e o poza cu mine in bar,asta asa,sa vedeti ce fel se sta la bar:) Stati un pic sa o incarc Smile
Gata,m-am intors :)Sa nu radeti de mine,era si o masa cu cafele,dar mi-a "zburat-o" Euro din fata,sa se vada claaaar cum stau eu in societate ,haha
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa,am rezolvat-o pe asta,fetele de la Cluj,intalneala frumoasa,sa veniti cu poze multe  Smile
Danni...pune pe mail ideile principale si trimite-mi-le mie,ca am o limbarita la ora asta,ca as scrie romane intregi Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Joi 04 Iul 2013, 2:33 pm

Day, ştii ce te strică? papucii, azvârlei şi eşti de nota 20.
Super păunul, super atitudinea ta.
Ia-ţi nişte sandale cu toc mareee şi pune pe tocuri pene de păun!

Ce ziceai că-l faci cadou? Fericită beneficiara.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Joi 04 Iul 2013, 2:34 pm

Multumesc Day love nu, nu vreau romane ci scrisori diplomatice, sa nu care cumva sa imi bagi seful la gandiri murdare rade rade rade 
Celya intanlire frumoase cu restul doamnleor!!! Promit ca ma las framantata!
Day e superb paunul tau, are culori adevarate!!! Si bravo tie doamna, asa se sta la bar ca doar de aia se cheama bar, daca trebuia sa stai drepti te duceai la biserica nu??
Eu m-am trezit o data intr-un bar ca ma apucase intansul...aveam deja mainile pe sus...
No, un client zice ''daca vrei sa iti aduc ceva de la Egypt sa imi zici, iti dau nr de telefon (din Egipt) si ma suni!!" M-a lasat cam muta, dar cand mi-a zis de Ceausescu si Romania, ca stia omul de unde sunt zid zid zid zid  am zis hai, lasa, ii dau o hartie si mi-o scris omul nr. Hai vreti ceva??? Numa sa nu cereti vre-o piramida ca indoiti omul de sale rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de cristina iosif Joi 04 Iul 2013, 2:51 pm

ce paun frumos...felicitari... pup
cristina iosif
cristina iosif
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 289
Varsta : 56
Localizare : militello in val di catania - italia
Data de inscriere : 19/03/2009

http://handmadebycristina.blogspot.com/2010/02/alte-lucrusoare.h

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Joi 04 Iul 2013, 6:34 pm

Gabica,cu talpile goale as fi fost preaaaa....iar papucii aia au ajuns in posesia mea dupa ce am plecat la un targ cu platforme de 6+8 cm,care m-au rupt.De unde respectul meu enorm pentru labartati Smile Da'nu-i bai,ca deja au inceput sa cedeze,deci as putea reveni la platforme ,mai curand decat as vrea Smile
Merci de aprecieri,fete Smile Vreau sa vad Clujul!!!!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de piciul Vin 05 Iul 2013, 6:41 am

Buna dimineata! E vineri..iar s-a dus o saptamana! Nu-i bai sa ne bucuram de ziua de azi! O cafea "artistica"[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Day Vin 05 Iul 2013, 8:14 am

Buna dimineata!Oaaaaaaaaau ce cafea faina!!!Merci,Piciule,ca de obicei ma faci sa ma simt rasfatata Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 05 Iul 2013, 8:18 am

Buna dimineata! Piciule multam` de cafeluta!
N-am avut timp sa mai beau cafeluta cu voi. Am avut un control de la minister, toata saptamana, pe parte de fonduri europene si ne-au dat peste cap toata activitatea. Am iesit bine in final, trebuie sa returnam statului doar 8000 lei. E o nimica toata in comparatie cu suma care am luat-o.
Day, foarte frumoasa coada ta de paun! S-o porti cu placere.
O zi frumoasa tuturor!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 05 Iul 2013, 9:29 am

'neata, nu am timp! Is chemata la presedentie!
Fetele de la Cluj is la poze de familie, superbe toate
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Vin 05 Iul 2013, 10:20 am

Bună dimineaţa
Am fost la dentist, mi-a făcut detartraj cu ultrasunete, acum parcă bat alizee prin găurile mele, mă jenează încă gingia.
partea mai grea vine de luni.
Să avem sănătate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 22 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB