Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Floren Dum 20 Oct 2013, 11:42 am

Shocked ametit mirat2 
Pfoaaaaai de capu' meu ! Opera de arta , mama draga ! Uca , ai putea da lectii pe bani buni ! Minunat ! Superb ! Nici nu zici ca a trecut prin maini umane (!!! ) , ai zice ca e scos de o masina de tricotat ! Felicitari , Uca , pentru indemanarea de care dai dovada , dar si pentru arta fotografiei , pe care vad ca o stapanesti !Flowers
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Karina33 Dum 20 Oct 2013, 4:41 pm

Uca, stii ca am tot vorbit de asta la telefon, imi place tare mult cum a iesit pana la urma rade  puloverul lui Adi! De felul cum e pozat nu mai spun nimic, sunt doar invidioasa.

In ultima vreme am preferat ca seara sa stau cuibarita in fotoliu cu andrele in mana in defavoarea calculatorului. Asa ca am reusit sa mai 'produc' doua pulovere.
Primul este mai racoros fiind lucrat din bbc cu acril, andrele 2,5, vreo 520 de grame. Am lucrat raglan de jos, circular doar dupa ce-am unit manecile de fata/spate. La subrat nu am lasat ochi ca Uca, am scazut cred ca vreo 10 randuri consecutiv, apoi am scazut la doua randuri. Si tot nu-mi place cum se aseaza la subrat-piept! Ramane surplus de material, nu se potriveste pentru un piept mare raglanul (stiam asta de la croitoreli dar speram ca la tricotaje nu se repeta figura) asa ca raman de-acum pe clasica rascroiala.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Al doilea este 'cald' l-am incheiat vineri dimineata si-am profitat ca am avut de iesit din casa si m-am pozat. Scuzati sutienul alb, nu am stat sa ma schimb ca ma grabeam.
Firul este lana merino, andrele 2,5 la elastice si 3 in rest. Asta e lucrat cu andrelele minune, alea de lucreaza singure (si minunat) si la Uca sau Ioana hug hug  (buna investitie!) Mi-au intrat 630 de grame.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (culoarea reala e un mov inchis cald, nu am prins-o in poze)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Oct 2013, 5:11 pm

Karina33, "In ultima vreme am preferat ca seara sa stau cuibarita in fotoliu cu andrele in mana in defavoarea calculatorului. Asa ca am reusit sa mai 'produc' doua pulovere." ...e clar, ca asta este solutia, pentru timpul ce se scurge printre degete...Felicitari! Iti vin foarte bine si le poti purta cu brio pe vremea de afara.
Mai am o nelamurire.."Asta e lucrat cu andrelele minune, alea de lucreaza singure (si minunat) si la Uca sau Ioana hug hug  (buna investitie!)"..e clar ca nu sunt andrelele lui Europolis, cele cu nr.12, dar au facut minuni! poate ma lamuresti si pe mine...
Felicitari inca odata si sa le porti sanatoasa! flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 20 Oct 2013, 5:22 pm

Minunate,Karina,si lucrate ipecabil!!!!!Daca nu sunt indiscreta,de unde ati luat voi andrelele minune? Eu am cautat si am gasit ceva,dar aveau doar de la nr.4 in sus,iar eu,in general,lucrez cu numere mai mici.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Dum 20 Oct 2013, 6:02 pm

Karina, imi place mult al doilea pulover, jocul acela de model stanga un fel, dreapta altul si invers la maneci mi se pare tare ingenios. Si eu sunt curioasa ce-i cu andrelele minune.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de An-Ca2811 Dum 20 Oct 2013, 8:23 pm

Foarte frumoase Karina imi plac ambele.Felicitari!!love 
...insa si eu intreb de acele andrele minune
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Oct 2013, 8:34 pm

Uca, cred că am mai scris, dar mă repet : rupere de nori plovăroiu* masculin! Felicitări!!!!

Mda, iar s-a băgat Mareșala Karina la tricotaje!!!!
Și mai sunt și super faine bluzele ( mie îmi place și raglanu*, deși chestia cu început de jos, m-a cam băgat în ceață!!!)
Andrelele, cred că-s din alea nemțești, addi parcă... am și eu două perechi ( 4 și 10)....sunt perfecte, într-adevăr!
Numai bine!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Karina33 Dum 20 Oct 2013, 9:18 pm

Multumesc de aprecieri!
Andrele sunt astea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />

si cum si eu lucrez mai mult pe nr mici mi-am luat separat capete de 3 (setul are 8 perechi de la 3,5 la 8mm), ceva conectori si din alta parte unele fixe de 2,5.
Pana acum le-am facut miere pe cele luate in afara setului, dar nu se stie niciodata ce-mi vine-a tricota.

Si ai dreptate Piciule: asa-mi menajez si ochii (si-asa exploatati la croitorie) si imi fac si ceva din tona de fire adunata de la Diada.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 20 Oct 2013, 10:00 pm

Multumesc,Karina.Pe mine ma intereseaza mai mult nr.de la 2 la 4.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Dum 20 Oct 2013, 10:07 pm

Comoara piraților.....frumoase,delicate și prețioase bijuuri
Invidia țipă!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de dorina narita Dum 20 Oct 2013, 11:00 pm

De unde ti-ai luat asa ace, Karina?
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Lun 21 Oct 2013, 2:27 am

Superbe puloverele Karina! Cel albastru ti se potriveste atat de bine, atat culoarea cat si croiala, iar jocul asimetric cu cele doua modele imi place la nebunie! love love love 
 
 
Profit de ocazie si va arat o jacheta terminata de curand. A fost un test pentru Hanna Maciejewska , pentru modelul Laelia , iar firul cu care am lucrat este 75% merinos, 15% matase si 10% casmir, vopsit manual. Datorita continutului de matase drapeaza minunat, lucru pe care mi l-am dorit in mod special pentru modelul acesta de jacheta lunga, larga si dantelata.
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
 
prea multe poze, stiu....Embarassed Embarassed Embarassed
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 21 Oct 2013, 6:58 am

Wow, ioana. Asta da calitate, atat a firului cat si a lucrului. Imi place enorm! Iar modelul ce sa mai spun... e de-a dreptul bestial. Vreau si eu schema si indicatiile, ti prego!!! hug 
Nu stiu unde ai gasit fir asa grozav, cred ca doar in mercerii, ca pe net nu prea sunt astfel de combinatii gen merino+matase+casmir.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Lun 21 Oct 2013, 7:15 am

Doamne nu stiu cu cine sa incep ,totusi in ordine cronologica :
EURO desi este simplu are ceva anume care te defineste si -mi place tare mult pulovarul tau !
Karina sunt foarte frumoase ambele pulovare ,sa le porti sanatoasa si sa stii ca sunt invidioasa pe micuta ta comoara de andrelit.
IOANA....m-ai lasat iara fara cuvinte!Superbbbbbbbbbbbbb totul incepand cu tine ,esti o frumoasa!Se vede la pulovar firul ce frumos drapeaza cred ca este minunat . si culoarea aleasa este de senzatie se potriveste perfect cu modelul ales dar si cu cadrul din fotografie .Fotografiile sunt facute la Muzeul Satului?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Lun 21 Oct 2013, 7:55 am

Ioana, am amuțit! Speachless, cum zice englezu*!
Așteptăm informații!!!
Din nou, BRAVO!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Admina Lun 21 Oct 2013, 11:48 am

De aia nu intrati voi pe forum, stateati la gura sobei si impleteati...lucru lucru de mana 
Uca, puloverul pentru sot e foarte, foarte frumos, ii vine ca o manusa si se vede ca-l poarta cu drag.
Karina, raglan de sus de jos, cu sau fara andrele de firma, mov sau albastru, ambele sunt frumoase si iti vin bine (se vede ochiul format din croitorie).
Ioana, tu arati mai mult ca perfectul, puloverul nu putea sa arate si sa-ti vina decat tot asa, mai mult ca perfect.
Nici nu mai amintesc de executie, ca toate trei sunteti perfectioniste, nu-mi mai uzez tastatura degeaba...rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 21 Oct 2013, 3:33 pm

Minunat,Ioana!!!!Flowers 
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 21 Oct 2013, 3:53 pm

Ioana...perfect.Felicitari,sa o porti sanatoasa!!
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Lun 21 Oct 2013, 5:23 pm

Va multumesc frumos, ma bucur mult ca va place! hug 

Fiore cred ca ai vrut sa spui exact invers, la magazinele online gasesti tot ce vrei si ce visezi, la merceriile locale oferta este destul de limitata. Firul este cel despre care vorbeam cu Tzushky la subiectul despre saluri si l-m cumparat de la un magazin online. Pretul este relativ mare, dar asa cum am mai spus-o, prefer sa lucrez o singura jacheta cu un fir care ma incanta si ma inspira decat 5 cu un fir care nu-mi spune nimic si care se strica la primele spalari. Firul asta m-a facut sa tresalt de cum am deschis pachetul, iar in prima poza pe care am postat-o se vede in toata frumusetea lui, cu tuse de nuante diferite ale aceleiasi culori, toate formand un ansamblu vibrant si saturat extraordinar.

Modelul este Laelia al Hannei Maciejewska si se poate descarca contra cost de pe Ravelry. Nu pot pune aici tiparul si diagramele, insa pot explica tipul de constructie oentru ca este unul destul de intalnit la genul acesta de jacheta cu guler tip sal. Se incepe cu bordura dantelata de la ceafa, pe fir provizoriu, se lucreaza o bucata lunga cat jumatate de ceafa si partea de sus a unei maneci, apoi se desface firul provizoriu si se lucreaza in sens opus aceeasi lungime de dantela. Ochiurile nu se incheie, se lasa pe andrele iar intre ele se pun ochiurile ridicate din una din marginile lungi ale bucatii de dantela. Se ridica atatea ochiuri cate sunt necesare pentru maneci si gat ( din partea de sus, de la decolteu). Apoi se continua cu inmultirile clasice pentru rascroiala tip raglan, care adauga ochiuri spatelui, manecilor dar si celor doua fete, alaturi de bordura dantelata. Dupa ce treci de subrat tiparul merge drept. Oricum el trebuie calculat in functie de mostra ta de ochiuri.

Mari asa este, pozele le-am facut la Muzeul Satului. Aveam in plan sa-l vizitam si m-am gandit ca ar fi un cadru foarte potrivit pentru fotografiile cu jacheta.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de danniela Lun 21 Oct 2013, 5:33 pm

Ioana......m-ai omorat de-a dreptul. Esti perfecta.
Si mai esti si frumoasa pe deasupra!! Ma contrazice cineva???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de diblaru maria Lun 21 Oct 2013, 5:51 pm

Nuuu,te aprobam,felicitari Ioana ,esti mai mult ca perfecta vorba Adminei,te admir,si imi place tot ce lucrezi ,Karina esti universala ,tot ce faci este super ,Euro ai o imaginatie si maini magice ,felicitari fetelor .
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 21 Oct 2013, 5:52 pm

Eu nu te contrazic , sint de acord ! felicitari pentru frumoasa lucratura !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Lun 21 Oct 2013, 6:27 pm

Surprize, surprize! Dupa Karina si ale ei andrele fermecate, Ioana ne rasfata cu asa o jacheta, numai buna de purtat in frunzele toamnei!...Asta ca sa nu nu spun ca o invidiez ce silueta are! Felicitari! :first:Multumim ca esti in grupul nostru! Si iti dorim multa, multa sanatate tie si celor dragi tie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de dorina narita Lun 21 Oct 2013, 6:58 pm

Ce frumos ... Ioana esti o maestra! La tine totul este o poezie, cu rime bine gasite, intre tine si culoare, intre culoare si peisaj, bravo, felicitari!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Maria Tatuti Lun 21 Oct 2013, 7:05 pm

Karina , foarte frumosase pluovarele . Sa le potri sanatoasa!
Tot pentru cel de-al doilea ... votez.love  Imi place si combinatia de modele dar si culoarea.
Ioana , ce sa mai spun ....superba jacheta!
Si fiinca ati adus vorba de fire si calitatea lor  ceea ce am gasit eu dupa ce ati scris la Fulare e in jur de 20 de euro pentru 100 gr.
Acesta e pretul sau n-am inteles eu bine?
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB