Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de stejara Dum 01 Sept 2013, 7:54 pm

Multumesc frumos de urari,da, s-a racit deodata, cam cum am trecut din iarna direct in vara, numai ca acum o luam in sens invers,asta este,vrem nu vrem, diminetile sunt reci, si la ora 6,00....va inchipuiti cum e aici in nordul Moldovei
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de iuliana72 Lun 02 Sept 2013, 12:50 pm

vestutele mele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Uploaded with ImageShack.com
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Uploaded with ImageShack.com
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de myky7robc Lun 02 Sept 2013, 12:58 pm

oauuu...uuu ce dragalase sunt vestutele, iuliana! ura 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Lun 02 Sept 2013, 5:53 pm

Samarineanca, culori dragi privirii mele! Sa-l porti sanatoasa! Felicitari!
Iuliana72, vestute vesele pentru copii frumosi! Ce mascote si ce nasturi haiosi ai pus! Felicitari!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 02 Sept 2013, 10:53 pm

Merci, piciule!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Lun 02 Sept 2013, 11:50 pm

Frumos puloverul Samarineanca! Ti-au iesit foarte bine rascroielile manecilor.

Iuliana sunt tare dragalase vestutele. De ce nu le lucrezi fara cusatura laterala, mai ales ca sunt mititele si e si firul gros.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 05 Sept 2013, 5:12 pm

Multumesc, Ioana! Singurul meu merit e ca am invatat franceza in liceu Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 05 Sept 2013, 6:17 pm

si ca ai fost atenta la orele de lucru manual:)))


ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 05 Sept 2013, 6:33 pm

corect, mi-a placut si materia asta Smile))
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Motzu Joi 12 Sept 2013, 8:12 pm

Am reuşit să fac poze puloverului lucrat pentru fiica-mea, terminat luna trecută. Fir de la Diada, lână cu acril (un fir subţire mătăsos colorat înfăşurat pe firul gros bleumarin-gri), grosime fir 3,5mm. La blocat s-a lăsat foarte mult, nu sunt mulţumită de mâneci, au ieşit mai lungi (oare la următorul spălat le pot face mai scurte?).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 12 Sept 2013, 8:15 pm

E foarte frumos !
Nu poti trage fir si sa faci iar mansetele ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 13 Sept 2013, 1:00 am

E frumos puloverul Mozu! Nu sunt chiar asa de lungi manecile, pe vremuri, prin liceu chiar mi-ar fi placut asa, imi incalzeam mainile.
La urmatorul spalat nu se mai micsoreaza, singurul lucru pe care mai poti sa-l faci acum e sa il bagi intr-un uscator de rufe, daca ai asa ceva sau cunosti pe cineva care are. Dar e raglan lucrat de jos in sus, de nu poti desira un pic din maneci?
Si daca sunt lucrate de jos in sus poti desface randul de montare si desira, numai ca elasticul e un chin sa-l desiri in sens invers.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de flori de camp Vin 13 Sept 2013, 6:43 am

Foarte frumos! Să-l poarte sănătoasă!
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Motzu Vin 13 Sept 2013, 7:55 am

Multumesc pentru sfaturi Merci 
Este lucrat de jos in sus. Mai am un ghem mic imi ajunge de mansete daca ar fi sa trag fir si sa le lucrez in jos. Ei ii place asa pentru ca poarta puloverele ridicate la maneci....mie nu-mi place cum sta zid Am uscator de rufe...asta e solutia cea mai simpla, il pun cate putin si verific cat se scurteaza.
kiss
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 13 Sept 2013, 9:06 am

Motzu este foarte frumos pulovarul eu zic sa nu te arunci la uscator ,poate patesti ca mine daca-ti amintesti cu pulovarul sotului din iarna.Dupa ce l-am bagat la uscator a fost bun de aruncat ,firul si-a pierdut toata frumusetea si in plus s-a llungit si mai tare.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Vin 13 Sept 2013, 12:08 pm

Motzu, felicitari! Flowers 
Sa-l poarte sanatoasa si sa-i aduca noroc si bucurii. Se aseaza super pe corp si daca ei ii place cu manecile mai lungi lasa-l asa....... pe principiul ..... "fiica mea, stapana mea".Laughing hug 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de myky7robc Vin 13 Sept 2013, 4:18 pm

motzu, execelent ii sta fetei cu plovarul asta elegant si in degrade.
lasa manecile asa cum ii plac ei ca doar ea il poarta, nu?
eventual le mai poate indoi un pic ca o manseta. Flowers Flowers Flowers 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de anda81 Sam 14 Sept 2013, 10:14 pm

Motzu e super pulovarul....eu l-as lasa asa daca fetei ii place wink 
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de irish05 Dum 15 Sept 2013, 4:59 am

foarte frumos! sa-l poarte sanatoasa domnisoara!
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Dum 15 Sept 2013, 8:36 am

Motzu, pulovarul este reusit si-i vine foarte bine fetei! Sa-l poarte sanatoasa! In privinta manecilor si eu sunt de parere sa le lasi asa...nu stii ce surprize ies la uscatorul de rufe. Parerea mea! Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Motzu Dum 15 Sept 2013, 9:38 am

Va multumesc pentru sfaturi si ma bucur ca va place, desi este lucrat simplu hug 
Am sa-l las asa, cum ii place ei.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de flori de camp Lun 16 Sept 2013, 6:37 am

De regulă, lucrurile simple sunt cele mai frumoase, Motzu. wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Uca Lun 16 Sept 2013, 8:20 pm

Moțu' îmi place mult de tot puloverul. De multe ori mai simplu e mult mai frumos și elegant decât super încărcat cu n modele ( spun asta dintr-o experiență personală recentă). La gât l-ai răscroit ?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Mier 18 Sept 2013, 7:24 pm

Am inceput anul trecut acest pulover, cam cu economie de fir portocaliu (de aceea l-am si combinat). Am facut manecile cam stramte, asa ca l-am lasat deoparte si l-am reluat abia acum. Am desfacut manecile, l-am terminat dar tot nu-i prevedeam un viitor prea sigur, mi se parea tot scurt si manecile parca tineau. I-am mai dat o sansa, l-am spalat, l-am blocat si... minune! Imi vine perfect, s-a mai lungit putin si sta mult mai bine. Asa ca acum asteapta vremea pentru a fi purtat Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si o poza pe mine, scuzati poza si tinuta, m-am grabit sa vi-l arat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 18 Sept 2013, 8:41 pm

Imi place foarte mult modelul cu care ai combinat culorile.E foarte frumos puloverul.Felicitari!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 5 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB