Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyAstazi la 12:21 pm Scris de greieras

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyAstazi la 9:44 am Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyIeri la 10:50 pm Scris de ionela07

» Dulciuri pentru micul dejun
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyIeri la 9:11 am Scris de diada

» Bluze, topuri (14)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyIeri la 9:06 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyIeri la 8:39 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyLun 25 Mai 2020, 7:59 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyDum 24 Mai 2020, 2:43 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyJoi 21 Mai 2020, 11:46 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyLun 18 Mai 2020, 9:53 am Scris de vlad_mom

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyVin 15 Mai 2020, 9:17 am Scris de diada

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mai 2020, 5:06 pm Scris de vlad_mom

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mai 2020, 9:27 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:13 am Scris de diada

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyMier 13 Mai 2020, 10:09 am Scris de diada

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyDum 10 Mai 2020, 11:36 am Scris de vlad_mom

» Ce masina de brodat recomandati?
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptySam 09 Mai 2020, 9:25 pm Scris de Evlampyka

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptySam 09 Mai 2020, 8:49 am Scris de ema

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyMar 28 Apr 2020, 10:29 am Scris de Dorulet

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
 Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 EmptyMar 28 Apr 2020, 9:02 am Scris de vlad_mom

Bijuteriile noastre capitolul XX

Pagina 12 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul

In jos

Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XX

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 15 Mai 2016, 10:48 pm

Bun venit!
Te rog citeste [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], iar [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] poti gasi informatii cu privire la atasarea pozelor pe forum.

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3646
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Bijuteriile noastre capitolul XX - Pagina 12 Empty Re: Bijuteriile noastre capitolul XX

Mesaj Scris de alinnusha92 la data de Lun 16 Mai 2016, 1:05 am

Multumesc pentru indicatii! Sunt nou venit, dar promit sa imi fac timp sa citesc mai mult.
alinnusha92
alinnusha92
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 54
Varsta : 27
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2015

Sus In jos

Mesaj Scris de alinnusha92 la data de Mier 18 Mai 2016, 1:37 pm

Pentru ca am invatat cum se posteaza corect pozele aici, revin cu cateva poze ale colierelor mele. Primele doua sunt cusute pe o baza din fetru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinnusha92
alinnusha92
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de alinnusha92 la data de Sam 21 Mai 2016, 6:12 pm

Astazi am facut acest colier. Mie imi plac culorile si as fi vrut sa fie mai indraznet, eu i-as mai aduce un plus, doar ca acum nu am inspiratie. Voi ce parere aveti?
alinnusha92
alinnusha92
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Joi 26 Mai 2016, 6:52 pm

Primele mele bijuterii handmade:

Deja am cautat magazine online sa ma aprovizionez cu materie prima Smile
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de alinnusha92 la data de Joi 26 Mai 2016, 7:12 pm

Bravo! Sa ai spor si sa faci cat mai multe accesorii minunate! Smile
alinnusha92
alinnusha92
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Joi 26 Mai 2016, 7:14 pm

Multumesc! Am o pasiune pentru pietre si cristale, dar am luat-o asa, usor, cu cercei candelabru (tot imi doream o pereche, acum o sa fac mai multe)
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Joi 26 Mai 2016, 8:35 pm

Cercei protectori ... wink Cauta pe net "pin loop" ca sa vezi exact cum se face o bucla frumoasa.
Alinnusha, sporuri multe! Nu-mi dau cu parerea pentru ca eu personal nu suport fetru pe piele si nici nu-mi place ideea de textile in bijuterii (cu o singura exceptie ...brose, care de altfel stau exclusiv pe haine).

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Vin 27 Mai 2016, 8:16 am

Multumesc de sfat! Am vazut cate ceva, mi-am luat si un cleste de facut bucle, dar fiind primii cercei cred ca am probleme pana vad exact cat trebuie sa las pentru bucla, cum s-o strang, dar invatam...
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 27 Mai 2016, 10:20 am

Da, fara cleste cu falci rotunde nu prea ies bucle. Uite aici citeva tehnici de baza, sint explicate in engleza, dar pozele sint foarte bune, pe mine m-au ajutat mult la inceput.(click pe cuvintul ingrosat)

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de alinnusha92 la data de Vin 27 Mai 2016, 11:57 am

Vlad_mom iti inteleg opinia. Fiecare avem preferintele noastre. Eu nu obisnuiesc sa port accesorii. Dar imi face multa placere sa le creez, sa-mi pun imaginatia la contributie.
alinnusha92
alinnusha92
Nou venit
Nou venit

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 27 Mai 2016, 12:41 pm

Eu... si una si alta, ador sa le port (nu exista sa ies din casa fara macar o piesa de bijuterie) si sa le fac, nu ma intereseaza ce spune moda si curentul, tin doar sa fie unicate si altfel. Bijuurile care au componente textile nu-mi plac din punct de vedere al functionalitatii, atrag umezeala de pe piele si din aer, bineinteles asta e doar parerea mea personala pe care poti s-o iei sau nu in consideratie. wink

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ladybird la data de Vin 27 Mai 2016, 11:32 pm

Frumoase bijuteriile Alinnusha.
Vlad-mom eu lucrez mult bijuterii textile , dar folosesc solutii care le fac waterproof, si nici nu se vede cand sunt tratate.
Azi am mai mestrit o bratara:
dar inca nu stiu cum o sa fac inchizatoarea.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 616
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 28 Mai 2016, 1:28 am

Cel mai bine ar sta o inchizatoare tub culisant multisir pe tipul asta de bratara.
Ce solutii folosesti pentru textile?

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ladybird la data de Lun 30 Mai 2016, 10:11 am

Multumesc de sugestie clad_mom. Creda ca o astfel de inchizatoare o sa folosesc.
Pentru impermeabilizare eu folosesc Fila Textile Proof, dar se gasesc si alte tipuri pe piata. Eu ma uit sa fie testate dermatologic.
ladybird
ladybird
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 616
Varsta : 44
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 08/03/2010

http://maryshandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 30 Mai 2016, 10:56 am

Aha, multam mult. Le-am gasit in varianta spray, e si unul pentru incaltaminte, bun de stiut!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Mar 31 Mai 2016, 8:19 pm

Am urmarit tutorialele sugerate de voi, precum si altele, mi-am cumparat ustensile si materie prima si am perseverat; sper ca acum e putin mai bine, intre timp am desfacut si am exersat buclele si la prima pereche de cercei. Deocamdata am facut cercei candelabru:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 01 Iun 2016, 12:26 am

Mult mai bine! Nu e greu, nu? Si are si alt aspect. Cu timpul ai sa le faci si mai mici, mai la virful clestelui. Sporuri si inspiratie!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Mier 01 Iun 2016, 8:23 am

Multumesc, deja am inceput sa exersez bucle mai mici! Si, pozandu-le, parca vad mai bine defectele, unele bucle care mai trebuie stranse, le mai remediez... wink
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Vin 03 Iun 2016, 3:52 pm

Si doua bratari:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 03 Iun 2016, 11:47 pm

Dragute amindoua, iti mai ramine sa le porti ca sa le testezi.
Eu zic ca ti-ar trebui un lant mai gros, ce ai folosit tu este bun pentru capatul de reglaj al colierelor cu baza de siret.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Sam 04 Iun 2016, 9:56 am

Le-am testat deja, cred ca ai dreptate cu lantul, asa e la inceput, o sa caut mai frumusel pentru viitoarele proiecte. Multumesc pentru incurajari!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Dum 05 Iun 2016, 5:16 pm

Cred ca o sa va plictisesc perioada aceasta, sunt insa acaparata de confectionarea de bijuterii, asa, mai simplute, ca de inceput. Va mai arat doua perechi de cercei si un set.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si o pereche de cercelusi pentru o fetita de 11 ani.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de kerkyra la data de Sam 02 Iul 2016, 5:50 pm

Nu mai face nimeni bijuterii? Ca eu sunt intr-o efervescenta... am prins gustul si am trecut la pietre semipretioase. Am inceput sa caut si ceva sarma si accesorii argintate, sa fie ceva mai de calitate. Va mai arat cateva perechi de cercei ciorchine in majoritate (mie imi plac mult asa mai bogati). Si cateva perechi mai nepretentioase, precum si o bratara. Am folosit coral, aventurin, jad, agate, goldstone.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]   [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 03 Iul 2016, 1:56 am

Draguti tare "ciorchinii", i-ai combinat fain. Numai cercei singurei? Eu personal prefer seturile cind este vorba de bijuterii, fara amestec cu altele, exceptind verigheta (care si aia e de aur sau de inox in functie de setul de bijuterii)...pitici la mansarda, multi, nu gluma. wink
Ce fel de sirma ai folosit la bratara?

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 12 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB