Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

+28
ivanoiuadela9
myky7robc
mari01
diada
aisha
tiana
tomari
cica elena
flori de camp
Carmencyta
Giorgi
valentinadof
Motzu
cristina07
letho
AcidoR
cris_io_mat
cory74
danniela
Angelica18
piciul
canadianca50
Uca
victoriacus
ioana soare
mihaelavama
doraly
iullia_78
32 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Iun 2013, 10:29 am

O să fac eu galeria și voi face și extragerea în cursul zilei.

______________________________________________________________

1 - Angelica
2 - Letho
3 - Uca
4 - cica elena
5 - doraly
6 - ioana soare

Sper că nu am uitat pe nimeni. Dacă am omis pe cineva vă rog să-mi spuneți.
O să fac extragerea mai târziu.
Diada, mă gândeam ca pe viitor să rămână la libera alegere a celei care lansează provocarea dacă vrea să fie cu premiu sau fără. Chiar nu contează până la urmă, cred că cel mai frumos și motivant premiu e până la urmă ceea ce realizăm pe tema provocării.

 Nr. 1 Angelica18 a scris:Vad ca e cam liniste pe aici,asa ca m-am gandit sa sparg gheata.E o bluza simpla lucrata cu andrele numarul 2 si gulerul cu croseta de 1.75.Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Imgp1504c


Nr. 2 letho a scris:Angelica, ai facut o bluza minunata, imi place mult de tot!!  love

Eu trebuie neaparat sa va multumesc pentru provocare ca altfel nu-mi terminam bluza. Am lucrat-o greu cu toate ca e un model asa de simplu... Am inceput-o cu vreo 2 saptamani inainte de Pasti, am lucrat vreo palma si am abandonat-o... nici nu mai stiu de ce  Embarassed Am reluat saptamana trecuta pentru ca am citit provocarea iar sambata pe la amiaza era incheiata. Mi s-a parut prea monoton sa inchei simplu la gat si mi-a venit ideea cu cerculetele crezand ca pana seara termin: am lucrat pana-n noapte si abia am facut jumatate! Cu ochii in pioneze dupa o zi de buchisit si plina de nervi pe mine insami ca m-am incapatanat sa-mi stric sambata am zis "s-o mai faca bunica de-acum'   rade Ma rog, am lasat-o la vedere dar pana astazi nu mi-a venit sa pun mana pe ea. Bine, nici astazi nu m-a apucat dragul, am terminat-o asa intr-o lehamite doar pentru ca era pacat s-o las balta. Eh... acum cand vad cum sta pe mine, imi place.
Firul e de la Diada, bumbac cu acril, foarte moale si se aseaza bine la lucru. Culoarea e un gri-mov si mi-au intrat 300 gr. L-am lucrat cu andrele de 3.
N-a avut cine sa ma pozeze asa ca l-am pus pe Săndica care e mult mai subtire ca mine ca deh... nu e xl  rade dar fiind de asa natura modelul, sta  bine pe oricine  wink
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 DSC_2922-800
Partea de la gat care mi-a mancat timpul si nervii  zid
Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 DSC_2921-800

nr. 3 Uca a scris:Am avut noroc cu vremea și am reușit să o usuc mai repede decât îmi propusesem.bounce
Am mai prins și puțin soare, așa mai la apus și am profitat să fac pozele.

M-am inspirat după un model din  Jane Austen Knits, Summer 2012, Sotherton de Kathleen Dames. Modelul era cu mânecă lungă dar eu m-am gândit să fac o variantă cu mânecă scurtă determinată totodată și de cantitatea firului. În timpul lucrului nu știu de câte ori m-am tot gândit dacă-mi ajunge sau nu și culmea ironiei mi-au mai rămas 20 g , cât să-mi ajungă să mai fac câte 12 rânduri la fiecare mânecă, însă nu mi-ar fi plăcut lungimea, așa cum e acum, așa îmi place cel mai mult ( înainte de a lucra mânecile am întins firul rămas prin toată casa, l-am împărțit în două, i-am făcut un nod la mijloc, m-am încurcat în gheme și le-am lucrat în paralel ca până la urmă să nu folosesc tot firul rade)
Am lucrat cu andrele circulare nr. 4.
Am lucrat circular folosind metoda magic loop atât pentru corp cât și pentru mâneci. Îmi place la nebunie cum se lucrează. Chiar acum refac șosetele de la provocare, folosind tot andrele circulare și magic loop, am renunțat la andrelele pentru șosete. 
Am lucrat bluza după calculele mele, nu am ținut cont de explicațiile din revistă unde se specifica că se începe de jos în sus, eu am lucrat începând de sus.
Nu mi-a placut la modelul original faptul că nu se aseaza modelul simetric plecand pe mâneci  și faptul că unele torsade nu aveau continuitate ( de ex. la subraț) și de aceea am recalculat totul .
Am calculat nr de torsade în așa fel incat să se așeze simetric plecand de la linia de torsade de pe mijloc față / spate și pe maneci la fel. 
Înmulțirile și scăderile sunt calculate în așa fel încât să se mențină simetria modelului.

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 P1260484

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 P1260491Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 P1260495Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 P1260527Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 P1260520

nr. 4  cica elena a scris:Am tricotat si eu o bluza dar nu stiu daca pot atasa pozaProvocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Foto3110600x450

Nr. 5  doraly a scris:Am reusit si eu sa termin bluza varatica. 
Firul este bumbac 100%, alb, sper sa o pot purta si pe caldurile care se anunta Smile
Am inceput-o de sus si am lucrat circular. Modelul din partea de sus e o adaptare a unui model despre care am discutat la "Ajutor...'' De fapt e o adaptare foarte "adaptata", nu prea mai seamana cu originalul, l-am simplificat foarte mult...
Din pacate poza nu e grozava, m-am pozat singura Sad

[url=Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 5s76]Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 5s76[/url]

Scuze, nu reusesc sa sterg dublura! Poate ma ajuta cineva! Multumesc!

Nr. 6  ioana soare a scris:Va multumesc frumos ca m-ati asteptat si pe mine cu pozele!

Bluza mea este dupa modelul Lapis, al Kessei Tay Anlin, de la care am pastrat imaginea de ansamblu, tiparul regandindu-l si recalculandu-l in intregime, deoarece cel original mi s-a parut a fi neanatomic si ciudat. Am modificat inmultirile pentru bust, scaderile pentru banda de sub bust, am adaugat ochiuri la subrat deoarece in tiparul original rascroielile(mai exact lipsa lor) pareau ca sugruma bratele, am largit banda de sub bust ca sa nu deformez spatele, iar partea de sub bust am modelat-o cu scaderi si inmultiri laterale, pentru a urma intocmai linia corpului meu. Am probat foarte des si de data asta chiar a fost o placere, datorita andrelelor cu care am lucrat. De fapt cu asta ar fi trebuit sa incep - cu putin timp inainte de a incepe bluza am primit cel mai frumos cadou de la o prietena tare draga love - un set de andrele interschimbabile bucurie Sunt atat de incantata de ele, lucrez atat de bine cu ele si ma pot juca in voie, le mut de la un proiect la altul fara sa mai scot cablul, schimb cablul scurt cu unul lung pt a putea proba lucrul, pot pune o andrea de o marime la un capat si o alta marime la celalalt capat (lucru util de ex daca vreau sa inchei ochiurile cu un nr mai mare, pentru lejeritate), etc...

Revenind la bluza, firul cu care am lucrat este 51% matase, 29% merinos si 20% fibre din alge si este vopsit manual. Este fin si racoros, matasea si fibrele din alge ii dau un luciu deosebit, in timp ce merinosul ii confera stabilitate.


Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 01-1_zps5f1c43b5

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 02-1_zps2ed4089e

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 03-1_zpsd12f40f5

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 04_zps0dcedd90

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 05-1_zpse735978d


Ultima editare efectuata de catre Uca in Mier 19 Iun 2013, 10:45 am, editata de 2 ori (Motiv : adăugat listă participante)
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de ioana soare Mier 19 Iun 2013, 3:23 pm

Ce galerie frumoasa, multumim Uca!hug

Si eu sunt de aceeasi parere ca si tine in ceea ce priveste premiul.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 19 Iun 2013, 4:10 pm

Si eu sunt de aceeasi parere in ceea ce priveste premiul.Nu cred ca acesta este atat de important,ci faptul ca provocarile ne mobilizeaza sa lucram ceva anume.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de mari01 Mier 19 Iun 2013, 4:33 pm

Fetelor vreau sa va felicit in egala masura pentru ca sunteti harnicute si intradevar aveti o galerie minunata.
Toate bluzitele sunt frumoase iar daca as face un clasament pe podium ar fi Ioana care ne taie rasuflarea de fiecare data cand posteaza ceva nou.

In legatura cu premiul si eu am aceeasi parere ca si voi .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de myky7robc Mier 19 Iun 2013, 7:11 pm

mie imi plac cam toate, dar ioana este  si preferata mea.aplauze
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Uca Mier 19 Iun 2013, 7:17 pm

Am reușit să fac și extragerea!
Felicitări câștigătoarei!!! Abia aștept să vedem cu ce ne va provoca!Flowers
Felicitări tuturor pentru bluză de vară din garderobă!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de ioana soare Mier 19 Iun 2013, 7:43 pm

Cine a castigat? Ca eu iar mi-am depasit limita de download pe luna asta si nu pot vedea filmulete. Doar poze si alea greu de tot si nu toate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de flori de camp Mier 19 Iun 2013, 7:48 pm

Ioana! Tu ai castigat!
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de doraly Mier 19 Iun 2013, 7:56 pm

Sincere felicitari, Ioana, tu esti castigatoarea! De necontestat, cred ca toata lumea e de acord! primul

Si felicitari tuturor pentru tot ceea ce creati cu rabdare, efort, inspiratie si talent! :flowers:Am castigat toate cate o bluza de vara pe gustul nostru, al fiecareia! 

Felicitari, deasemenea, Uca, pentru marea extragere! Ai fost extrem de inspirata, mi-a placut asa de mult! Un pupic dulce pentru minunea ta cea mica!

Felicitari tuturor si mult spor in tot ceea ce faceti!

Ah, uitasem! Ioana, la ce ne provoci in continuare?


Ultima editare efectuata de catre doraly in Mier 19 Iun 2013, 7:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de flori de camp Mier 19 Iun 2013, 8:01 pm

La sal, nu? Parca de asta era vorba in mesajele anterioare. Smile
Nu contesta nimeni ca Ioana merita din plin sa fie castigatoare! bucurie
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 19 Iun 2013, 8:03 pm

Dragelor sa purtati cu drag ce v-ati facut...Ioana ma bucur pt tine si pt ca astept sa vad daca ramane salul la provocare sau altcea?Felicitari fetelor  hug
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de ioana soare Mier 19 Iun 2013, 8:13 pm

rade ma scuzati rade 
Ioana mica a facut tragerea la sorti? Atunci un pupic pentru ea pupi Daca stau bine sa ma gandesc, e prima oara in viata mea cand castig o tragere la sorti, ma consider o norocoasa, dar nu la trageri la sorti, tombole etc... asa ca stiam ca nici acum nu am cum. De fapt eram convinsa ca si daca ar fi fost doar doua nume in urna, tot celalalt ar fi iesit, nu al meu:))) 
Multumesc Uca si Ioana! Si multumesc Iuliei pentru provocare si lui Letho pentru motivare, a fost imboldul necesar pentru a-mi termina bluza.

Si felicitari tuturor, avem o galerie tare frumoasa!kiss


aaaam, pai ma gandesc diseara si voi reveni cu noua provocare. Vad ca sunt multi sustinatori pentru sal Smile
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de valentinadof Mier 19 Iun 2013, 8:23 pm

Ioana,vezi ce alegi,gandeste-te la noi cele care nu stim decat punct jerse,punct lenes,torsade,bob de orez scurt si alungit si cam atat.Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de doraly Mier 19 Iun 2013, 9:03 pm

Valentina, se poate? Nu tu ai fost prima care ai adus aici in discutie salul? Ce faci, bati in retragere? :wink:Imagineaza-ti ce mandra vei fi cand vei avea propriul tau sal dantelat, facut de tine!!! Nu?

Glumesc! Ioana, abia astept sa hotarasti! ce vrei tu, desigur!!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de piciul Mier 19 Iun 2013, 9:33 pm

Felicitari tuturor flower    si sa le purtati cu drag bluzele de vara, ca sa va racoriti, in lunga vara fierbinte, ce a aparut asa odata!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de AcidoR Mier 19 Iun 2013, 9:45 pm

Felicitari Ioana! primulFlowers
Tu oricum si oricand esti castigatoare cu toate lucrarile tale.  aplauze
Fetelor fiti mandre de bluzele voastre si purtati-le cu drag! love
A mea cred c-o termin de Craciun, jumatate e gata... Ce fac doua zile a treia desir.  Embarassedzid
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de valentinadof Mier 19 Iun 2013, 9:53 pm

Doraly,nu bat in retragere,chiar imi doresc sa stiu tricota saluri,doar ca am emotii,mi se pare o lucrare de mare anvergura,desi presimt c-o sa ma descurc!wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de letho Mier 19 Iun 2013, 10:38 pm

Felicitari! Flowers
Un sal as avea si eu in plan, unul asa moale si usor pentru serile de vara, de fapt e in plan de vreun an-doi.... i-o veni randul candva daca nu acum Smile Pentru acum e bine orice, oricum ma bag pentru ca e singura motivatie de-a lucra ceva  Si sa nu ma mai certe Diada ca iau fire de la ea si nu le lucrez rade
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 20 Iun 2013, 7:09 am

Felicitari,Ioana!Daca era cu voturi,al meu l-ai fi avut cu siguranta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Uca Joi 20 Iun 2013, 9:58 am

Felicitări Ioana!!! Abia aștept noua provocare! ura
Doraly, mă bucur că ți-a plăcut filmulețul.pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de cica elena Joi 20 Iun 2013, 12:57 pm

Felicitari,Ioana/
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 20 Iun 2013, 1:09 pm

Ioana , ce ma bucur pentru tine ! Felicitari !pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de ioana soare Joi 20 Iun 2013, 1:18 pm

Va multumesc! Am fost o norocoasa de data asta, a tinut Ioana mica cu tiza ei:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de myky7robc Joi 20 Iun 2013, 6:36 pm

felicitari tuturor pt munca si rezultatele muncii.
ioana sortii au tinut de data asta cu tine pt ca meriti cu adevarat, sincer fara linghuseli, esti o adevarata maestra in ale tricotatului: impecabil si nu faci compromisuri in croiala, diagrame si culori. bucurieaerobictricotbucurie
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de pufoi Joi 20 Iun 2013, 9:14 pm

Fetelor frumoasa provocare ati avut. 
Nici nu am zis ca nu am timp si eu de ea, dar nici sa pun ochii la bluzita nu am avut, desi... tare mi-ar fi placut.
Ioana premiul e ,,pe bune''. Felicitari.
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara - Pagina 5 Empty Re: Provocare nr. 5 - Tricotat: Bluza racoroasa de vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB