Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Aspirante la titlul de mamica

+32
i.xell
MagdaMarin
danniela
Giobsy
ancabanu
SilviaDumitrescu
bubu85
ivanoiuadela9
andrea.z style
danabekk
oana_007
Noemi
amoni
ioana soare
ema
AKD
kla78
aurishta
ismi3ismi
iuliana72
alystar
pepy24
lya06k
cris_27
MihaelaT
diada
geany
Ania
Admina
Eva
arime
veveritz
36 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de lorisymaus Sam 27 Apr 2013, 9:54 am

Buna,
Si eu imi doresc foarte mult un copilas... am avut in ianuarie un inceput de sarcina care din pacate a sfarsit cu un avort menstrual, acum am inceput un tratament cu branca ursului, si eu si sotul meu... speram sa functioneze... hug
lorisymaus
lorisymaus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de ancabanu Sam 27 Apr 2013, 3:09 pm

Buna Lori!! Iti tin pumnii si sa isi faca efectul tratamentul si sa auzim ca ai bebe in curand!!
Eu sunt acum cu testele de ovulatie si astept momentul prielnic wink
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de lorisymaus Sam 27 Apr 2013, 8:08 pm

Doamne Ajuta sa avem si puiuti mici kiss
lorisymaus
lorisymaus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de bubu85 Mar 14 Mai 2013, 3:03 pm

Salutare fetelor. Si eu sunt aspiranta la titlul de mamica..
Eu am inceput sa iau branca ursului din data de 08.05.2013, in 09.05.2013 mi-a venit CM, am luat in continuare zilnic cate 3 pastile pe zi.
Am tot citit tot felul de articole si pareri ale altor femei, unele spun ca trebuie luat timp de 3 luni zilnic, altele spun ca trebuie luat din ultima zi de CM pana in prima zi de ovulatie. Pentru ca branca ursului poate provoca reactii zigotului in cazul in care ai fi ramas insarcinata. Doamna de la farmacie mi-a spus ca zilnic cate 3 pastile pe zi timp de 3 luni. dupa care o pauza de 3 luni.
deja capul meu este praf, habar nu am cate zile sa iau BU. zid zid

Imi poate spune cineva cum se fac aceste cure? A facut careva cure cu branca ursului.

Va pup.
Astept pareri pro si contra.


Ultima editare efectuata de catre bubu85 in Mar 14 Mai 2013, 3:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de ancabanu Dum 19 Mai 2013, 1:34 pm

Buna bubu!!
Eu sunt in luna a treia de stimulare ovariana si nu am avut noroc in primele 2 luni, nu a fost sa fie, mai am luna aceasta si dupa vreau sa trec si eu la branca ursului si sirop din codite de zmeur. Sa vedem ce va fi!
Pai daca ramai nu mai iei, intrerupi tratamentul, parerea mea. Mai multe nu stiu.
Multa sanatate si sa fie cu noroc!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de lorisymaus Vin 14 Iun 2013, 4:42 pm

Buna Bubu, si eu iau branca ursului - tinctura, din cate stiu eu daca ai ramas insarcinta este toxica... eu iau in fiecare zi, mai putin in perioada fertila.... dupa care imi fac un test... care a iesit negativ pana acum:zid:.... si apoi continuu tratamentul... Bafta!
lorisymaus
lorisymaus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 14/03/2012

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 03 Sept 2013, 12:52 pm

ancabanu a scris:Pentru ca m-am confruntat si ma confrunt cu probleme in conceperea unui bebe, am spus ca este necesar un astfel de subiect pentru cele care isi doresc un bebe insa barza nu a venit inca  Smile
Eu am probleme cu tiroida, am ovare polichistice iar momentan fac stimulare ovariana. Analizele sunt bune, trompele permeabile, spermograma ok iar luna asta am avut in sfarsit ovulatie....sa speram ca va fi cu ochi!! love
Anca acelasi diagnostic il am si eu aprox, fara tiroida dar cu probleme la glanda pineala care nu elimina suficienta epifiza(hormonal), ovulatie am cand si cand, cica doar un ovar e functional cu toate ca sunt dati cand am ovulatie 3-4 luni la rand) dar nu se prinde. Mi-au recomandat injectii cu ceva hormon in funtie de o analiza pe care ar trebui sa o fac in ziua 3-5 de ciclu. Nu as apela la injectii, asa ca m-am decis sa incerc si la homeopat. Anul acesta am avut cm aproape lunar, iar in anii in care nu aveam cm luam branca ursului dupa schema primita de la homeopat. Daca nu merge nici cu homeopatia, o sa accept si injectiile cu hormon.
Acuma cu psihicu stau bine deocamdata, cu toate ca ma stresez destul la servici incerc sa nu ma las deprimata de testele cu o liniuta.
Totusi nu imi pierd speranta, am exemple fericite in jurul meu, o prietena e mamica la 40 de ani, o cunostinta care dupa 4 sarcini pierdute si un bobo nascut fara sufletel a avut curaj sa mai incerce si acum are un baietel frumos si multe altele.
Sa mai spuneti fetelor ce descoperiti, citesc cu interes ce postati aici.kiss 


Ultima editare efectuata de catre Panea Laura in Mar 03 Sept 2013, 1:36 pm, editata de 1 ori
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de i.xell Mar 03 Sept 2013, 1:27 pm

Laura, sa ne spui ce ai rezolvat cu homeopatul, ce tratament ti-a dat. Stiu ca astea dureaza, rezultate sunt f bune dar cu timpul se obtin. Eu iti doresc succes pe planul asta si sa ne dai vestea cea mare hug .
Eu de ex am un astfel de tratament, o prietena de-a mea l-a tinut(partial) si alte 2 colege ale ei si toate 3 au bebei acum. Mi-e frica insa sa il urmez asa dupa ureche ptr ca mi se par cam multe "bombe" hormonale, ceaiuri, pastile, despre care se zice ca-s f bune......tr sa o intreb din nou ce anume a luat ea si ce nu, ca stiu sigur ca a renuntat la unele dintre ele.
Bafta la bebei fetelor!!!!!!!!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Andante Mar 03 Sept 2013, 2:23 pm

Aproximativ aceleasi pb le-am avut si eu, respectiv cu glanda tiroida si ovare polichistice.Pe la 35 de ani am inceput un tratament homeopat cu Foliculinum, printre altele si evident remediul de teren.Dupa cca 6 luni am ramas insarcinata si am nascut, cu bine, o fetita.Foliculinum-ul homeopat e acidul folic, alopat.Aveam cca 2 ani de cand ne 'chinuiam'wink sa concepem un copil.Iar baiatul a 'venit' neprevazut, dar dorit pe cand aveam 44 de ani, fara o alta inteventie, alopata, homeopata sau de orice alta natura.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de i.xell Mar 03 Sept 2013, 3:11 pm

Sa-ti traiasca Andante! cum decurge intalnirea cu homeopatul? te duci cu analizele medicale de la gineco, i le arati apoi in urma studierii lor iti da tratamentul? sau iti mai da si el alte analize pe care sa le faci? cred ca in toamna am sa vizitez si eu unul, cine stie poate poate ........
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de diada Mar 03 Sept 2013, 4:49 pm

poate ar trebui sa citit si [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] despre homeopatie, chiar daca este pentru copii, vei intelege.

Oricum, eu nu recomand tratamentul dupa ureche, musai sa te vada un doctor, el stie cu siguranta ce e bine pentru tine. Merita incercat, eu recomand si aveti incredere fetelor in tratamentul asta, este mult mai bun decat alopatele! Daca nu aveti incredere va zic sa nu va duceti mai bine. Cu siguranta nu o sa mearga tratamentul si mai bine stati pe alopate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Panea Laura Mier 04 Sept 2013, 8:43 am

Pai i.xell, am sa merg cu analizele deja facute.
De obicei daca are nelamuriri asupra diagnosticului ma trimite si la alte analize sa se convinga ca asa este (de cateva ori am primit de la doctori diferiti diagnostice diferite si gresite). Acum homeopatul la care merg eu are tot istoricul bolilor mele, pt ca ma duc de mult la el. O sa vorbeasca cu tine si te intreaba diverse. Cam pentru orice medicament alopat exista un remediu homeopat diferenta este ca la homeopatie tratamentul dureaza, dar si efectele secundare sunt minore(daca primesti tratamentul corect bineinteles)
Mai multe cititi din link-ul postat de Diada, la rubric pt homeopatie.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de i.xell Mier 04 Sept 2013, 8:47 am

Am citit acum ceva timp subiectul in cauza Diada si retin ca tu ai apelat ptr baietii tai la homeopatie. Stiu si ca ai dat rezultate bune cu tratamentele recomandate de el. As fi vrut sa gasesc aici fete pe problema asta care sa aiba rezultate, sa ne povesteasca experienta lor.

---------
acum am vazut ca intre timp ai raspuns Laura, banuiam eu ca asa sta treaba. Astept sa-mi spui rezultatele si sa ne dai vestea cea mare hug
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica - Pagina 5 Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB