Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Aspirante la titlul de mamica EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Aspirante la titlul de mamica EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Aspirante la titlul de mamica EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Aspirante la titlul de mamica EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Aspirante la titlul de mamica EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Aspirante la titlul de mamica EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Aspirante la titlul de mamica EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Aspirante la titlul de mamica EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Aspirante la titlul de mamica EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Aspirante la titlul de mamica EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Aspirante la titlul de mamica EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Aspirante la titlul de mamica EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Aspirante la titlul de mamica EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Aspirante la titlul de mamica EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Aspirante la titlul de mamica EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Aspirante la titlul de mamica EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Aspirante la titlul de mamica EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Aspirante la titlul de mamica EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Aspirante la titlul de mamica EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Aspirante la titlul de mamica EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Aspirante la titlul de mamica

+32
i.xell
MagdaMarin
danniela
Giobsy
ancabanu
SilviaDumitrescu
bubu85
ivanoiuadela9
andrea.z style
danabekk
oana_007
Noemi
amoni
ioana soare
ema
AKD
kla78
aurishta
ismi3ismi
iuliana72
alystar
pepy24
lya06k
cris_27
MihaelaT
diada
geany
Ania
Admina
Eva
arime
veveritz
36 participanți

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de veveritz Mier 22 Apr 2009, 11:16 pm

buna fetelor, ma confrunt si eu cu o problema, de aproape 2 ani ne dorim un bebelas si nu vrea sa vina pale , ne-am facut analizele amandoi si suntem ok, mie mi-au gasit anul trecut in vara probleme cu tiroida, doctorii au spus ca poate sa impiedice si asta sa vine bebele, am facut un tratament naturist si acuma tiroida este la normal, urmaresc perioada de fertilitate, si tot nimic Sad , cu siguranta au trecut si trec multe prin faza asta si unele chiar au probleme mai complicate, poate cineva sa am ajute si pe mine cu un sfat, va pup pupi
veveritz
veveritz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : -
Data de inscriere : 15/04/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de arime Joi 23 Apr 2009, 12:00 am

veveritz pupi
Sunt alaturi de tine, imi pare rau ca bebe se lasa asteptat dar nu disperati o sa vina cand va asteptati mai putin! Ce varsta ai, ca nu ai mentionat?
In astfel de situatii este greu sa ne dam cu parerea, mai ales ca nu suntem medici... in schimb suntem alaturi de tine cu un gand bun hug

Incearca sa mergi la biserica, sa aprinzi o lumanare, sa spui o rugaciune, sa faci o donatie la un camin de copii... Inainte de a ramane insarcinata am mers cu daruri la un camin si la scurt timp am ramas insarcinata. Mereu am spus ca Dumnezeu a facut minunea datorita gestului nostru wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Eva Joi 23 Apr 2009, 12:29 am

arime a scris:veveritz pupi
Sunt alaturi de tine, imi pare rau ca bebe se lasa asteptat dar nu disperati o sa vina cand va asteptati mai putin!

Si eu m-am confruntat cu problema asta (aveam o trompa obturata, dar cealalta era ok). Teoretic puteam sa raman insarcinata, dar bebe intarzia sa apara! De la multe persoane am auzit ca au ramas insarcinate cand au renuntat la orice tratament si nu mai sperau la asa ceva! La fel mi s-a intamplat si mie: pe 1 dec. am intrerupt tratamentul pe care il faceam si o luna si ceva mai tarziu testul mi-a iesit pozitiv! Am ramas insarcinata intr-o perioada de relaxare: in vacanta, dupa sarbatorile de iarna, cand nu-mi mai faceam griji daca voi ramane sau nu insarcinata, mai ales ca, teoretic, nici nu eram in perioada fertila!
Ca si Arime, inainte de a ramane insarcinata, am platit niste slujbe!
Din punctul meu de vedere principalul motiv pentru care o femeie nu ramane insarcinata este stressul! Dar mai sunt si altele: varsta, greutatea, chiar si regimul alimentar...

Nu stiu ce sfat sa-ti dau... pentru fiecare familie e altfel... daca vrei pot sa-mi caut notitele mele din acea perioada si sa-ti spun ce alimente sunt recomandate pentru o familie care isi doreste un copil...

pupi
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de veveritz Joi 23 Apr 2009, 1:58 am

multumesc mult pentru gandurile bune ARIME pupi , multumesc mult EVA pupi , am uitat sa mentionez ca am 31 de ani, suntem o familie cradincioasa, am dat de slujbe la mai multe biserici, am tinut si post, am grija ce mananc mai ales dupa ce am facut tratamentul naturist pentru tiroida, eu sunt cam departe de casa si aici medici nu-ti spun prea multe, adevarul este ca nici nu prea mai am incredere in ei, am facut un ecograf nu de mult si mi-au zis ca am canalul drept inchis, mi-au facut programare la specilaisti ptr o alta opinie si sa dovedit ca totul este ok si ca probabil cand mi-au facut prima ecografie nu sa interpretat corect zid , te poarta ca pe un caine fara sa intelegi nimic pana la final, mi-au spus sa monitorizez cu strictete zilele de ovulatie, si tot nimic, offf, Eva daca mai gasesti cumva lista cu acel regim te rog sa-mi scri, kiss
veveritz
veveritz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : -
Data de inscriere : 15/04/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Eva Vin 24 Apr 2009, 12:02 am

Veveritz, caut maine prin listele mele si-ti scriu... Nu stiu unde esti tu si ce eco ai facut de se poate vedea daca ai sau nu canalele inchise... eu am facut o investigatie special pentru asta (histerosalpingografie) si apoi tratament cu antibiotice timp de 3 luni...
Varsta ta nu e un impediment, dupa cunostintele mele... Am o vara care a ramas insarcinata la 38 de ani, dupa 5 ani de tratamente...
Cat despre medici ... nici eu nu prea am incredere in ei... Aveam impresia ca nu poti avea incredere doar in medicii romani, dar m-am convis ca peste tot in lume e la fel... Putini sunt medicii adevarati...
Doamne ajuta!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de arime Vin 24 Apr 2009, 9:48 am

'neata Veveritz ! Smile
In ce priveste varsta, chiar nu trebuie sa-ti faci probleme wink N-ar fi rau sa incerci sa mergi la un alt medic, sa mai afli o parere. Nu se stie, poate de data asta ai norocul si dai peste unul bun! Si incercati sa nu va mai ganditi, sa nu fiti stresati, doar bucurati-va unul de altul si poate bebe astfel isi face aparitia!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Eva Dum 26 Apr 2009, 10:27 pm

Veveritz, am gasit ce cautam, dar nu stiu cum sa postez... e cam mult si nu-mi merge scanner-ul... incerc zilele urmatoare sa fac o sinteza...
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Apr 2009, 11:01 pm

Veveritz, eu n-am citit chiar toate postarile, dar am inteles ca ai umblat pe la medici, nu ar fi probleme. Eu vreau sa te intreb daca iti poti recunoaste ovulatia? Hai sa-ti zic cum a fost la mine; pana sa nasc nu stiam decat calendaristic cam care e perioada fertila. Adevarul e ca nu am avut nevoie de nimic de genul asta, am ramas gravida dintr-o joaca si copila e pusa numai pe joaca rade
Sa revenim, in perioada fertila incepe sa se schimbe consistenta mucusului cervical, incepe sa fie mai abundent si chiar sa fie mai putin transparent, decat in restul lunii. In ziua ovulatiei si inca vreo zi dupa sau inainte te va durea ovarul care ovuleaza in acea luna, deci vei simti o durere localizata in abdomenul inferior, stanga sau dreapta. Nu este o durere asemanatoare celei de la menstruatie, dar iti poti da seama ca nu e de la intestine, este destul de ascutita si localizata precis. In acea zi va fi secretia mult mai abundenta, protej-slipul e obligatoriu. Plus ca in perioada ovulatiei iti va creste libidoul, clar. Odata ce iti recunosti ovulatia vei putea folosi in avantajul tau si in a procrea sau in a evita o sarcina nedorita. Daca te intereseaza pot cauta mai multe date despre aceasta metoda de aflare a ovulatiei.
Si eu zic la fel, se intampla cand nu te astepti, arunca notitele, calendarele si uita de griji. Fugi in perioada 0 un week-end la munte si intorceti-va 3 wink
Bafta!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Ania Lun 27 Apr 2009, 11:15 am

Despre medici - corect .. putini medici care mai stiu medicina in zilele de azi .
Am patit-o si eu acum cateva luni , prin august anul trecut . Ma simteam rau de ceva timp - greturi , dureri in partea dreapta jos a abdomenului ... parca imi amortea si piciorul drept . M-am gandit ca am apendicita . M-am dus la urgente ( atunci eram cu sotul in Timisoara) . Dupa o lunga asteptare ma baga si pe mine cineva in seama. Imi fac analize - concluzia - apendicita . Bun , dar problema era ca a doua zi plecam in Pitesti . Ma rog , am venit in Pitesti , mi-am anuntat parintii ca trebuie sa ma oprez . Ne-am pregatit de internare - haine , bani , etc . Am mers si aici la urgente , unde imediat m-au intrebat care e problema . Dupa o scurta palpare a abdomenului , doctorul a dat verdictul - nu era apendicita . M-a dus la ecograf - infectie la rinichiul drept . Mda , cei din Timisoara ma operau degeaba de apendicita ,cand eu aveam o infectie urata la rinichi .
Cat despre bebe , la noi a venit ca o surpriza - nu ne asteptam mai ales ca incercam cateva luni la rand sa avem bebe . Eu zic sa ai incredere si sa nu te dai batuta .
P.S. : doctorul care ma supravegheaza pe timpul sarcinii nu e roman. E arab - dar cel putin stiu ca pot sa am incredere in el .
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de geany Lun 27 Apr 2009, 11:46 am

ania felicitari pentru increderea de care dai dovada si pentru bebele ce va veni.love
iar cu doctorul arab vezi sa nu va intelegeti ca si cu turcii rade aici e plin de turci,in zona mea mai putin,iar prietenul meu face cu nervii cand mergem la plimbare cand se simte sigurul neamt printre straini(si eu sunt straina dar intru la alta categorie rade lumea se mira sa auda ca sunt romanca dupa prima vedere a ochilor mei wink )
...si o intrebare daca iei anti-bebe si candva vrei sa faci un bebe,ce sanse ai sa ramai insarcinata si ce ar fi recomandat sa faci...are cineva un raspuns informativ pt.mine?
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de diada Lun 27 Apr 2009, 12:06 pm

geany a scris:
...si o intrebare daca iei anti-bebe si candva vrei sa faci un bebe,ce sanse ai sa ramai insarcinata si ce ar fi recomandat sa faci...are cineva un raspuns informativ pt.mine?

zic ce-am facut eu: aveam grija, luam doar 10 luni pe an, celelalte 2 nu (repaus pentru ovare), asa mi-a recomandat medicul si asa am mai citit si eu pe net. Si daca vrei sa ai bebe inainte cu 6 luni intrerupi pastilele. Atat stiu eu, atat am facut (desi am intrerupt pastilele cu 4 ani inainte sa raman insarcinata, dar foloseam alte metode de protectie, am ramas insarcinata imediat cum nu m-am protejat).

Bafta!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Eva Lun 27 Apr 2009, 4:09 pm

Admina a scris:Veveritz, Sa revenim, in perioada fertila incepe sa se schimbe consistenta mucusului cervical, incepe sa fie mai abundent si chiar sa fie mai putin transparent, decat in restul lunii. In ziua ovulatiei si inca vreo zi dupa sau inainte te va durea ovarul care ovuleaza in acea luna, deci vei simti o durere localizata in abdomenul inferior, stanga sau dreapta. Nu este o durere asemanatoare celei de la menstruatie, dar iti poti da seama ca nu e de la intestine, este destul de ascutita si localizata precis. In acea zi va fi secretia mult mai abundenta, protej-slipul e obligatoriu. Plus ca in perioada ovulatiei iti va creste libidoul, clar. Odata ce iti recunosti ovulatia vei putea folosi in avantajul tau si in a procrea sau in a evita o sarcina nedorita. Daca te intereseaza pot cauta mai multe date despre aceasta metoda de aflare a ovulatiei.
Si eu zic la fel, se intampla cand nu te astepti, arunca notitele, calendarele si uita de griji. Fugi in perioada 0 un week-end la munte si intorceti-va 3 wink
Bafta!

La mine n-a `tinut` metoda asta de aflare a ovulatiei... am folosit-o pe cea cu masurarea temperaturii locale, dimineata, inainte de a ma ridica din pat scratch ...
Si-mi mai amintesc o chestie: am citit ca e recomandat sa ai contact dimineata, cand esti mai odihnit si relaxat si apoi, fara sa te ridici din pat, sa stai o jumatate de ora cu picioarele sprijinite pe ceva mai inalt (asta pentru a ajuta spermatozoizii sa ajunga unde trebuie)...
Dar, relaxarea este obligatorie!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de veveritz Lun 27 Apr 2009, 11:47 pm

va multumesc la toate gandurile bune hug , Eva iti multumesc ca ai cautat lista, nu te stresa cu scannerul, cand o sa ai timp si o sa poti o sa-mi scri, multumesc mult kiss cred ca cel mai bine ar fi sa scriu mai multe detalii despre mine, locuiesc in vancouver, unde se pare ca gardul nu este roz pe cum se arata ma refer la medicina, foarte multa lume este dejamagita aici in ce priveste doctorii, dar asta este o alta poveste, povestea mea a inceput cand ne-am gandit serios sa facem un bebelash, la inceput imi calculam perioada de ovulatie luindu-mi temperatura si bazandu-ma pe acea durere de overe asemanatoare cu cea de menstruatie, au trecut lunile si nimic, atunci am inceput sa-mi pun semne de intrebare daca nu cumva sunt ceva probleme cu mine sau cu sotul meu, am mers sa ne facam analizele si totul a iesit bine la amandoi, singurul lucru care l-au gasit a fost tiroida, ptr care am facut un tratament naturist si am ajuns la normal cu grandele tiroidiene, doctorii au spus ca si asta este un motiv de ce nu vine bebele dar nu ca ar impiedica complet, in fine eu cunosc persoane care au avut bebe chiar daca au avut probleme mari cu tiroida, in decembrie am avut dureri abdominate foarte urate am ajuns la urgenta cu pietre la rinichi, am stat acasa la caldurica rasfatat la maxim, he he , bun, am trecut si de faza asta, la sf lui ianuarie am mers la alte analize ginecologice dupa care sa-mi spuna ca am trompa dreapta infundata(cred ca asta am mai scris deja Smile ), am fost la o clinica de profesionisti(zic ei Question ), mi-au introdus ceva lichid inauntru care sa vazut la ecograf trompa infundata (a durut groaznic pale ), dupa care ma trimis la spital de specialitate sa imi faca interventia, acolo mi-au repetat acceasi procedura sa fie siguri ca trompa este infundata si sa uitat doctorita la mine si mi-a spus ca nu am nimic ca totul este normal si ca pot sa plec acasa, am ramas muta, in fine in drum spre casa am avut un accident de masina , am stat acasa 2 saptamani dupa care masaje si alte programe de recuperare (accidentul nu a fost foarte grav doar ca capul meu a sarit in toate partile), dureri de cap , nopti ne dormite, bun, trece si asta, deja suntem la sf lui aprilie si tot nimic, eu sincer cred ca bebelasul nu vrea sa vina ca este speriat de ce magarii se intampla pe aici cu spitalele zid , am incercat tot felul de chesti, sa vad exact perioada de ovulatie cu acel test (asemanator cu testul de sarcina), sa faci dragoste tot a 2-3 zi (mai ales dimineata cand esti relaxat), m-am saturat si de stat cu picioarele in sus, he he, am fost in concediu (o saptamana ce-i drept) intr-o tara calda, unde a fost deosebit de frumos, incerc sa ma relaxez cat de mult pot, eu lucrez la birou toata ziua cu kuru pe scaun, acuma sf asta de saptamana am fost la ovulatie si sambata m-am trezit cu o durere de burta si mi-a curs sange (drept mai inchis la culoare decat la ciclu) am mers la spital ptr ca m-am speriat sincer, inca astept rezultatele sa vadem ce se intampla, aici inca un lucru este nasol, trebuie sa astept ptr analize plus sa astepti la doctor si daca iti faci programare te primeste dupa ceva vreme, eu mi-am refacut azi programarea la doctoritza ginecoloaga si abia in 11 Mai ma poate primi, sa mori nu alta, cam asta este problema mea, sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, cu siguranta sunt multe femei cu probleme mult mai mari, dar fiecare sufera in felul lui mai ales cand vine vorba de bebelasi, eu ma necajesc in loc sa ma bucur de viata si sa nu ma mai gandesc, incerc sa ma autoimpun , dar nu merge cum vreau eu zid , va pup pe toate pupi si va multumesc mult ptr mesajele de incurajare, orice sfat este bine venit, poate ceva babesc mi-ar prinde bine wink
veveritz
veveritz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : -
Data de inscriere : 15/04/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de veveritz Lun 31 Aug 2009, 9:32 pm

revin fetelor printre voi cu vesti bune wink , am sa fiu si eu mamica, sunt graviduta in a 9 saptamana, nu va pot spune ce bucurie a fost pe noi cand am aflat, dumnezeu ne-a binecuvantat, am facut un tratament natural , am urmat sfaturile voastre, am incercat sa ma relaxez cat mai mult, am mers intr-un concediu cu cortul la munte unde pot sa spun ca m-am relaxata foarte tare, va multumesc mult pentru incurajari si sfaturi hug , va pup pe toate, kiss kiss
veveritz
veveritz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : -
Data de inscriere : 15/04/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 31 Aug 2009, 9:55 pm

Veveritz, felicitari!
Iti doresc o sarcina usoara si-un bebe sanatos!


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de diada Lun 31 Aug 2009, 10:46 pm

Vaaaai, ce veste! bravo, felicitari! sarcina usoara iti doresc! asa eram si eu acum 2 ani! nici nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul!

Ma bucur foarte mult pentru voi! hug pupi hug Sarcina usoara!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Eva Mar 01 Sept 2009, 12:54 am

Veveritz, ma bucur mult pentru voi! Chiar imi faceam mustrari de constiinta ca nu mi-am onorat promisiunea (nici acum nu-mi merge scannerul zid )!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos, ca de iubit stiu sigur ca-l iubiti enorm!
Eva
Eva
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 552
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 12/01/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Admina Mier 02 Sept 2009, 9:13 am

Veveritz, sarcina usoara si un bebelus sanatos si frumos, sa aveti. Ma bucur mult ca s-a rezolvat cu odihna si relaxare. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de veveritz Vin 04 Sept 2009, 2:10 am

va multumesc mult fetelor pentru toate gandurile bune hug kiss , dorec din tot sufletul tuturor gravidutzelor sarcina usoara si un bebelas sanatos si frumos bibe flower . Eva eu ti-am urmat sfatul si adevarul este ca m-am incapatzanat foarte tare si am tinut o dieta ca la carte, va pup pe toate flower kiss
veveritz
veveritz
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Localizare : -
Data de inscriere : 15/04/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de cris_27 Joi 14 Ian 2010, 5:43 pm

Buna fetelor, am si eu o intrebare pentru mamicile cu mai multa experienta.Stiti cumva daca folosirea pe perioada indelungata a steriletului ca masura de contraceptie (5 ani in cazul meu),poate fi un motiv pentru care nu mai vine barza nici la mine?Mentionez ca am 27 de ani si am deja o fetita de 6 ani jumatate.De cateva luni de cand am renuntat la sterilet tot incerc sa raman insarcinata dar barza se lasa asteptata.Cu fetita am ramas foarte usor,din prima pot spune,iar medicul mi-a spus cand mi a scos firul ca pot ramane oricand insarcinata din acel moment.Ce ziceti,ma ajutati cu un sfat?Va pup kiss
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de lya06k Mar 09 Feb 2010, 7:22 pm

Ce de poze cu ingerasi superbi am vazut la pozele cu nou nascuti.... kiss trebiue sa recunosc ca e prima data cand am avut curaj sa citesc iar un topic despre sarcina si bebei...am pierdut si eu o sarcina,mai bine zis am nacut o fetita la 33 de saptamani,dar fara sufletel...micuta mea Sad cauza oligoamnios sever...nici macar nu m-au lasat s o vad Sad Sad Sad mai am putin de ateptat si sper sa reusec sa imi fac luna viitoare analizele genetice sa vad care ar putea fii cauza si daca am sanse sa pot avea si eu un bebe...si imi doresc ataaaaat de mult...
Poate ati mai auzit de un astfel de caz...au mai reusit sa aibe sarcini normale dupa??
lya06k
lya06k
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : arad
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de pepy24 Joi 08 Apr 2010, 1:32 pm

cris_27, eu am ramas gravida dupa 2 sptamani de tratament cu tinctura de branca ursului, care rezolva problemele genitale feminine dar ajuta si fertilitatea, eu tratam o anexita si luam anticonceptionale, asa ca bb a venit, nu era propus, dar acum are 8 luni si ma bucur!
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de pepy24 Joi 08 Apr 2010, 1:39 pm

lya06k a scris:Ce de poze cu ingerasi superbi am vazut la pozele cu nou nascuti.... kiss trebiue sa recunosc ca e prima data cand am avut curaj sa citesc iar un topic despre sarcina si bebei...am pierdut si eu o sarcina,mai bine zis am nacut o fetita la 33 de saptamani,dar fara sufletel...micuta mea Sad cauza oligoamnios sever...nici macar nu m-au lasat s o vad Sad Sad Sad mai am putin de ateptat si sper sa reusec sa imi fac luna viitoare analizele genetice sa vad care ar putea fii cauza si daca am sanse sa pot avea si eu un bebe...si imi doresc ataaaaat de mult...
Poate ati mai auzit de un astfel de caz...au mai reusit sa aibe sarcini normale dupa??
33 de saptamani....saracutza de tine, aproape la termen, cred ca ti-a fost tare greu, nu am mai auzit de un caz din acesta, am auzit de o fetita(ruda), care nu avea burtica inchisa, a murit la un minut dupa nastere, vreau sa-ti spun ca astea sunt accidente congenitale, se intampla o data in viata unui cuplu, vreau sa-ti spun ca cei 2 mai au 2 copii sanatosi 5 ani si 3 ani, asa ca spor la treaba!!!!!
multa sanatate!
pepy24
pepy24
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 108
Varsta : 44
Localizare : campulung
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de lya06k Joi 08 Apr 2010, 2:23 pm

Pepy,merci mul de incurajari...dar inca nu am destul curaj sa ma apuc de treaba,am aproape 10 luni de cand am nascut si inca nu m-am pus pe picioare.Am avut doua chiuretaje dupa nastere,iar acum nu mai reusesc sa scap de ranile de pe col,am facut deja a doua cauterizare Sad burtica mea nu este inca pregatita...
lya06k
lya06k
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : arad
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de alystar Joi 08 Apr 2010, 7:45 pm

Buna!Si eu imi doresc un bebe de cativa ani...Stiu cum este...Dimineti triste,seri cu umbre lungi....sperante...MULTE sperante...
...coridoare,cabinete,halate albe...Dar sunt o fire optimista...si convinsa(cateodata mai mult,alteori mai putin) ca si bebe-ul meu va veni ...stiind ca-l voi iubi enorm. pupi
alystar
alystar
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 10/03/2010

http://straluciri.blogspot.com

Sus In jos

Aspirante la titlul de mamica Empty Re: Aspirante la titlul de mamica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB