Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut) 4

+94
mariag
adii
Floren
Ileanaaa
petrina
cami13
alice07
mb_mihaela
marianaradoviciu
Andata
adrianad
xtine_bm
maravela lucia florina
Andante
geany
fiordaliso
anna_sandu
Butterfly_Amalia
Laura L.
diana_bucuresti
Dionisia
Gerlinde13
melinda2012
dademy
Rodica Varadi
lalox
Danutzaaa
jade84
crystyna_1226
cif2010
emilia-elena
ana500
Tony113
SilviaDumitrescu
Lauraconstantinescu
raluca_sibyll
barbu
Buburuza
Gabica
costica
floriflori
sogorici
carmensz
aurishta
radulescu clau
orhapetru
ema
monalisa
catalina szb
MINU72
criston84
cleobejan
guzgaramona
CarmenClaudia
Geta_63
gobelin
Steluzza
pyty
Adela Ispas
elutzamicutza
scoobbyy
zylv
ucine
urecheluminita
Andromee
cory74
Admina
sybex
sstanescu
ALICET
valentinadof
still.lacra
elvis1980
emmancita
cafeaculapte
Lady_lorelay
rosita
ddmn
danniela
tiana
roxytudor
martutzza
MihaelaT
croitoriehobby
anc@
i.xell
Indina
Maria A.
Diana19
mihaela_angela
ionelacazy
MagdaMarin
geo
Chirrox13
98 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 12:25 pm

Ajutor!! Sad sunt noua in ale croitoriei si noua pe forum, sper sa nu deranjez cu intrebarea mea...mi-am luat de curand o masina de cusut carrefour....problema este ca in cusatura nu se coase si ata din mosor, ata din bobina de jos...care ar fi problema? va rog, un raspuns... de 2 zile ma chinui si nu reusesc sa-i dau de cap...multumesc!
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ALICET Mar 04 Iun 2013, 12:50 pm

Pai
1.Sigur pus ata bine in mosorel?Din caate stiu eu e o penita mica prin care se trece ata
2.Ai agatat ata de jos cu ajutorul celei de sus.Trebuie sa tii de firul de la ac,si cu mana sa rotesti manual , sa cobori acul, si vei vedea ca agata ata de jos.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 12:56 pm

Alicet, ce draguta esti ca mi-ai raspuns si mie kiss Ata in mosorel era deja pusa, doar am inserat mosorelul in cutiuta de jos si am tras ata afara cu ajutorul acului,exact ca in instructiuni si cum ai descris tu,da. Acul a agatat-o, da, dar doar a tras-o in afara, atat. Trebuia sa se prinda cumva si ea de ac sau e ok lasata asa in afara?
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ALICET Mar 04 Iun 2013, 1:46 pm

La inceput pana-si ia avant Smile trebuie sa tii de amandoua.Si de ata care vine de la ac si cea din mosorel.N-au treaba una cu alta la inceput.Cea de jos sta in afara.
Da' inainte de asta, deschide usita de la mosorel , si manual, invarte de roata si uita-te daca ata de la ac face o bucla si agata ata de la mosorel .
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 2:01 pm

Alicet, tocmai am facut cum ai spus si intr-adevar, ata de la ac NU agata ata de la mosorel zid ce-i de facut?
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ALICET Mar 04 Iun 2013, 2:13 pm

Andromee a scris: Alicet, tocmai am facut cum ai spus si intr-adevar, ata de la ac NU agata ata de la mosorel zid ce-i de facut?
Na, n-as zice ca stiu neaparat. Smile
Ai ifixat bine suveica in care sta mosorelul , in locasul special?
Poti face o poza la zona aia?Ac, transportor, mosorel?Poate ne dam seama mai usor.

Da' stai un pic.O agata totusi la inceput si o scoate afara, dupa care incepi sa cosi, si n-o mai agata?
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 2:46 pm

da, exact, dupa ce cos nu o mai agata. Am verificat mosorelul, e pus bine. am repetat pasii din instructiiuni de o mie de ori cu pusul atelor, dar degeaba, tot nu coase ata din mosorel.
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de rosita Mar 04 Iun 2013, 3:44 pm

Andromee, e posibil ca suveica sa nu faca miscarea (semi)circulara prin care agata ata de sus si face bucla in jurul mosorului. Suveica, atunci cand e impinsa in locasul ei, trebuie sa faca un clic - abia atunci e bine fixata.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty probleme tehnice

Mesaj Scris de sstanescu Mar 04 Iun 2013, 4:11 pm

ALICET a scris:
sstanescu a scris:off .....dar nici un mecanic pasionat... sa ne explice cum se regleaza tensiunea in fir.?? am o masina de cusut Sanda electrica si .... gresit .. nevasta-mea are masina ...si de cand a primit-o 10 ani tot aud ca e defecta ..... m-am enervat azi si am facut-o bucati ...am spalat-o , am uns-o si am constatat ca nici ea nu are habar cum se umbla cu ea .. mie imi zice ca ea a bagat ata si a cusut ... acu nu mai coase ..ba se opreste dupa 3 pasi ..mai nou aduna toata ata in bucle dedesupt si nu coase ... asa ca m-am hotarat sa cer ajutor .. nu gasesc o carte tehnica(daca are cineva pdf sau alt format as fii recunoscator)... de fapt, am gasit pe net dar cerea omu 100 ron ..asa ca am renunat.. de aceea va rog daca aveti o poza cu aranjarea(tensionarea) firului si cu reglajele de tensionare, aranjarea acului ...cu tesitura spre graifer(am inteles la masina asta graiferul este in spatele acului) .. cum trebuie sa fie urechile de la ac.. ma rog tot ce trebuie sa o pun in functiune si sa mearga normal .. va rog sa ma luminati .. Multumesc anticipat !!!
Am eu carticica de la Sanda.Nu e format electronic, dar pot sa-ti trimit niste poze cu ce te intereseaza.
Multumesc !!
sstanescu
sstanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 04 Iun 2013, 6:57 pm

Admina a scris:Nu inteleg cum merge instalatia produsa de tine, dar e ingenioasa. Felicitari pentru idee si executie!
Si eu am o pedala crapata de la o masina Pfaff si cred ca o sa fie nevoie de asa artificii, candva.

Am taiat un fir continuu si am pus mufe la ambele capete.Iar prin conectarea mufelor firul are iar continuitate. wink


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de emmancita Mar 04 Iun 2013, 7:55 pm

Andromee, vezi si daca acul e bine fixat, poate e pus un pic mai sus si nu apuca sa traga si ata de jos.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 8:59 pm

offf, nu reusesc nicicum..o sa incerc sa pun niste poze maine,daca tot nu-i dau de cap,poate ceva e in neregula cu traseele firelor taie
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Andromee Mar 04 Iun 2013, 9:50 pm

Vreau si eu sa vorbesc cu un administrator, pt ca se pare ca nu am voie sa postez linkuri externe in primele 7 zile de la inregistrare pe site. Nu mi s-au acceptat pozele pe site...si vreau sa imi rezolv problema Sad e vreun admin pe aici?pleaseee?
Andromee
Andromee
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de sstanescu Mier 05 Iun 2013, 2:08 am

asteptam si eu ceva poze de la cineva..poate de la ALICET ..dar poate nu a putut posta... masina electrica de cusut SANDA ..ce va poze cu tensionarea corecta a firului ... cartea tehnica ... Multumesc din nou anticipat !
sstanescu
sstanescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ALICET Mier 05 Iun 2013, 7:34 am

Le-am pus in mesajul de pe privat.Daca mai ai nevoie de vreun detaliu, spune-mi si mai fac poze.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de urecheluminita Joi 06 Iun 2013, 10:00 am

Salutare fetelor ,sunt noua pe acest forum si am nevoie de ajutorul vostru .Am o problema la masina liniara care e juki .eu am reglat acul din surubelul ala din capul masinii sa cos un pic mai pe varf si acum se ridica piciorul doar 5 mm,prima data se ridica mult mai mult.poate stie careva ce trebuie sa ii fac .multumesc anticipat
urecheluminita
urecheluminita
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 38
Localizare : piacenza
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty masina de cusut

Mesaj Scris de ucine Sam 08 Iun 2013, 6:44 pm

Buna ziua!
Sunt de putin timp membru al acestui forum.Inca nu stiu exact cum functioneaza.
Vin cu intrebarea : masina de cusut face pauze la coasere (nu coase 2,3,4, pasi, sau chiar mai mult). CE POT SA FAC ? pentru a remedia problema?
va multumesc, cu tot respectul
ucine
ucine
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Madrid S'ponia
Data de inscriere : 07/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de zylv Sam 08 Iun 2013, 11:38 pm

Ucine,Pune un ac nou,si ai grija sa-l pozitionezi corect.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de scoobbyy Sam 08 Iun 2013, 11:43 pm

Buna! Si eu m-am confruntat cu aceeași problema, Ucine. Am schimbat acul si a mers, insa nu am rezolvat problema pentru cusatura pe lycra de exemplu, chiar daca pun ac ball point.
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ucine Dum 09 Iun 2013, 12:54 am

Buna seara !
Un vreau sa uit sa va multumesc penrtu amabilitate.
Acul l-am schimbat inainte sa incep lucru, (am scurtat 4 perechi de blugi).
A functionat binisor, dar spre sfarsit , a revenit problema.
Inca odata, multumesc pentru amabilitate
ucine
ucine
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Madrid S'ponia
Data de inscriere : 07/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 09 Iun 2013, 6:30 am

Mai schimba odata acul si incearca sa refaci traseul atelor.
Si bobina/sponul/mosorelul care a avut o tensiune a atei slaba la bobinare poate cauza probleme. wink
Si eu am avut aceasta problema la masina fratelui meu si am infilat corect masina si am schimbat acul,avea ac subtirel la pantaloni de doc unde avea si imbinari de 6 straturi de tesatura.
Neaparat sa fie de grosimea buna. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de ucine Dum 09 Iun 2013, 9:14 pm

Buna ziua!
D-na Magda, acul are o grosime de " 100 " . Este posibil ca ata la bobinarea mosorelului de jos, sa niu fi fost suficient tensata. (daca un ma exprim corect asupra termenilor tehnici,imi cer scuze. (eu sunt barbat, am alta profesie si rare ori execut asemenea lucrari.))
In tot cazul , apreciez si multumesc cu respect pentru ajutor.
E. Nicu
ucine
ucine
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Madrid S'ponia
Data de inscriere : 07/06/2013

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 10 Iun 2013, 8:46 am

Of, a venit si randul meu sa scriu ceva aici, din pacate. Sad
Masina mea liniara (Brother BM3500) a inceput sa imi faca probleme la butoniere. Are butoniera in 4 pasi, iar problema este urmatoarea: pasul 1 il face bine, pasul 2 il face bine, iar la pasul 3 (latura scurta a butonierei, cea de la departare cum te uiti la ac) impunge stanga-dreapta cum e si normal DAR nu se formeaza cusatura, iar daca insist la pedala, imi incurca ata pe dedesubt si se blocheaza. Uneori aceasta chestie mi se intampla si la pasul 4. Apoi daca scot cocolosul si re-infilez masina si o iau de la capat, pare sa mearga ok. Pana la urmatoarea butoniera, unde iar o ia cu pasul 3 fara formarea cusaturii si tot asa Sad. Am incercat toate felurile de ace, de ate, de reinfilat, toate cusaturile masinii merg bine, numai la butoniera face asa. Ce naiba are? Sad((
Incep sa ma gandesc serios ca pe langa industriala sa imi iau si o casnica buna de facut butoniere intr-un singur pas.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Adela Ispas Mier 26 Iun 2013, 4:35 pm

Buna,
am cumparat de curand o masina de cusut brother cs100. Nu este noua, dar pana acum sunt multumita de ea...de fapt imi camprind urechile. Are dispozitiv de bagat ata in ac, da nu stiu cum sa il folosesc. Face butoniere in 4 pasi da nici astea nu stiu cum sa le fac, mai am si 3 accesorii care habar nu am ce sunt. Va rog sa ma luminati si pe mine... Si cusatura ascunsa cum se face...adica eu am gasit programul, da se vede ata cand cos...
Astea sunt accesoriile:
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]]cket.com/albums/n598/adela82/DSCF0041_zps01fc5d40.jpg[/img][/url][/url]
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
[url=[url=https://s1141.photobucket.com/user/adela82/media/DSCF0045_zpsa14dfc75.jpg.html][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si asta e masina de cusut
[url=[url=https://s1141.photobucket.com/user/adela82/media/DSCF0046_zps67ea2db2.jpg.html][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de i.xell Mier 26 Iun 2013, 4:49 pm

Adela, sa o stapanesti sanatoasa! primul accesoriu e piciorusul ptr butoniere, al 2lea e piciorusul ptr cusut nasturi iar ultimul e piciorus ptr fermoar. Poti cauta tutoriale pe youtube sa vezi cum se folosesc. O zi buna!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 3 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB