Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

+34
danianl
Angelica18
valentinadof
marina40
firicel
dadina
corina corina
gabi1972
dorinamisov
europolis
corilex
crina68
cristina07
dalisia
pufoi
SilviaDumitrescu
Gabica
eriliana
fizicuta
lenus70
bisisica bijuterii
diada
rivka
Ducess
mari01
virginia
elena.nalbaru
anasia
Rimmelle
Tache Marilena
elluta
danniela
victoriacus
kmn
38 participanți

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 13 Mar 2013, 7:41 am

si vrei sa te cred? Ete ca nu te cred na inganfat (glumesc)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de lenus70 Mier 13 Mar 2013, 7:51 am

silva, serios ca n-am un fir potrivit...si nici nu stiu de unde sa fac rost la viteza...am numai bumbac care nu stiu cum arata pe asa model, oricum e mai pentru vara bumbac subtire...trimite-mi un pm cu o sugestie de unde sa iau un fir potrivit hug
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 13 Mar 2013, 8:21 am

aaaaa uite ca la cum iese modelul cu firul din care ma gandeam eu sa lucrez nu m-am gandit scratch Ce tuta suuuunt!!!! Sa vezi frumusete ca te pomenesti ca nici eu nu am fir pentru probocarea asta rade Desi am nshpe kg de fire wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Mier 13 Mar 2013, 8:46 am

Apoi, credeam că numai mie mi se întâmplă!!!!
Am tona de fire,dar când e să aleg model, intru în vrie....offffffffffffffff.
Tre să alegi model și apoi cumpărat fire, dar te înțelegi cu hârcioaga de mine??????

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de dorinamisov Mier 13 Mar 2013, 1:10 pm

Crina,da ce serioasa esti in poza!!!!!
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corilex Mier 13 Mar 2013, 2:52 pm

foarte serioasa cred ca fotografu o zis sa nu zambeasca deloc rade
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de Rimmelle Mier 13 Mar 2013, 4:58 pm

dak fac varianta A si o port cu varful in sus se pune? Smile))
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Mier 13 Mar 2013, 5:03 pm

Eeeeeeeeeee, persoană sirioasă deh, rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de eriliana Mier 13 Mar 2013, 7:02 pm

hmmm ,asa tb sa arate o profa ...serioasa... aha ...v-am prins cu firele....Silvioara ,puiu mamii ,ia zi mata, daca tot ai stabiliot provocarea, nu stabilesti si firul????poate ma bag.... wink
P.S. Cred ca-mi iese scazutul(sau cel putin asa cred) pupi
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 14 Mar 2013, 12:12 am

NU ma dati disparutaaaaa!!!
Lucrez de ceasul mortii (scuzati expresia) dar nu la poncho sau la altceva - la teza de doctorat a mosului si imi vine sa ma dau cu capul de pereti, masa, monitor si ce mai nineresc. Dupa ce am corectat, asezat in pagina, asezat pe capitole...... s-a oprit calculatorul si pe calculatorul meu nu se salveaza nimic daca se inchide. Deci...... ce am muncit de la 17 la 21.... s-a dus pe apa sambetei. Speram sa se lipseasca si sa plece dar, ... a persevarat si am luat=o de la capat pana la ora 23,50. Acum am spicuit printre randuri aici si fug la culcare.
Asta trebuia sa scriu la Balaceanca dar am scris aici ca sa stiti de mine sa nu ma dati disparuta. Maine seara sper sa reusesc sa citesc si sa mai dau unele lamuriri daca o sa mai fiu in stare sa deslusesc si multe;e postari de aici.
Va pupi si va doresc spor la lucru.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de lenus70 Joi 14 Mar 2013, 8:59 am

Dragele mele, va doresc spor si inspiratie maxima...eu de data asta o sama limitez in a-mi pune cateva detalii pe poncho-ul de care v-am zis si ma voi afisa cu el primavara asta ca fiind unul nou nout rade ...nici nu prea am timp ....desi stiu ca scuza asta nu prea merge la voi harnicutelor... tricot ...jacheta mea n-are nasturi ( aia stiti voi care ) , de aceea n-am pozat-o ...azi o sa dispar dar vin sa vad ce faceti kiss
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de Gabica Joi 14 Mar 2013, 3:06 pm

1. Silvia, orice lucrare la calculator, în orice program se salvează după 10-15 min, obligatoriu..... Are grijă nenea Renel sau cum s-o mai numi acum să - şi bată joc de munca noastră!!
2. Mă înscriu la provocare chiar dacă nimeni nu -mi spune ce picioruşe sunt în diagramă. Am să încerc mai mult versiuni şi o să-l fac cu floarea care se apropie cel mai mult de poză. Îl fac pentru fetiţa mea cae adoră bolerourile şi nu a avut parte de niciunul până acum
Firul este mohair combinaţie alb - albastru. Mai scria cineva la ajutor că nu înţelege diagrama.
Spor la muncă.

lenus70 mulţumesc. o să învârt în weekend croşeta de o să-i sară vopseaua!


Ultima editare efectuata de catre Gabica in Joi 14 Mar 2013, 4:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : mii de mulţumiri.)
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de lenus70 Joi 14 Mar 2013, 3:30 pm

http://rutube.ru/video/efcb1aca2690b438405e565723beecbe/

asta este T ...piciorus simplu https://www.youtube.com/watch?v=q_Znb5Zi5tY

linia e piciorus dublu ...si asa mai departe.... pupi ...gabicu spor la treaba Smile


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Joi 14 Mar 2013, 3:36 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de fizicuta Joi 14 Mar 2013, 5:08 pm

SilviaDumitrescu a scris:NU ma dati disparutaaaaa!!!
Lucrez de ceasul mortii (scuzati expresia) dar nu la poncho sau la altceva - la teza de doctorat a mosului si imi vine sa ma dau cu capul de pereti, masa, monitor si ce mai nineresc. Dupa ce am corectat, asezat in pagina, asezat pe capitole...... s-a oprit calculatorul si pe calculatorul meu nu se salveaza nimic daca se inchide. Deci...... ce am muncit de la 17 la 21.... s-a dus pe apa sambetei. Speram sa se lipseasca si sa plece dar, ... a persevarat si am luat=o de la capat pana la ora 23,50. Acum am spicuit printre randuri aici si fug la culcare.
Asta trebuia sa scriu la Balaceanca dar am scris aici ca sa stiti de mine sa nu ma dati disparuta. Maine seara sper sa reusesc sa citesc si sa mai dau unele lamuriri daca o sa mai fiu in stare sa deslusesc si multe;e postari de aici.
Va pupi si va doresc spor la lucru.
Silvioara cred ca poti sa-i dai tu salvare automata la 1-2 min daca intrii la Seting Word,optiunea Save
Sper sa nu-mi iau shot ptr ca sunt off topic daaaaaaaaaaaaaar nu vreau sa fi asa stresata.
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de lenus70 Joi 14 Mar 2013, 5:40 pm

Silvia sa stii ca suntem cuminti si poti sa lucrezi linistita....asa cum zice fizicuta, trebuie sa setezi sa salveze foarte des...ia cu calm kiss

wink

si asta e liniuta taiata cu doua liniute ....Стoлбики c двyмя нaкидaм

http://crochetclub.net/blog/2009/02/28/video-urok-11-polustolbik-s-dvumya-nakidami/


Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Joi 14 Mar 2013, 5:54 pm, editata de 1 ori (Motiv : off topic)
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de eriliana Joi 14 Mar 2013, 5:56 pm

fizicuta a scris:
SilviaDumitrescu a scris:NU ma dati disparutaaaaa!!!
Lucrez de ceasul mortii (scuzati expresia) dar nu la poncho sau la altceva - la teza de doctorat a mosului si imi vine sa ma dau cu capul de pereti, masa, monitor si ce mai nineresc. Dupa ce am corectat, asezat in pagina, asezat pe capitole...... s-a oprit calculatorul si pe calculatorul meu nu se salveaza nimic daca se inchide. Deci...... ce am muncit de la 17 la 21.... s-a dus pe apa sambetei. Speram sa se lipseasca si sa plece dar, ... a persevarat si am luat=o de la capat pana la ora 23,50. Acum am spicuit printre randuri aici si fug la culcare.
Asta trebuia sa scriu la Balaceanca dar am scris aici ca sa stiti de mine sa nu ma dati disparuta. Maine seara sper sa reusesc sa citesc si sa mai dau unele lamuriri daca o sa mai fiu in stare sa deslusesc si multe;e postari de aici.
Va pupi si va doresc spor la lucru.
Silvioara cred ca poti sa-i dai tu salvare automata la 1-2 min daca intrii la Seting Word,optiunea Save
Sper sa nu-mi iau shot ptr ca sunt off topic daaaaaaaaaaaaaar nu vreau sa fi asa stresata.
stiu ca nu de sfaturi post factum ai nevoie (vb sotiorului meu drag)daar, exista asa zisa sursa care nu costa f mult (cca 200ron) si-ti protejeaza calculatorul de aceste intreruperi.Pana nu am patit-o (si asta dupa ce a facut vreo 5 planse de armare ) nu ne-am cumparat asa ceva.....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 14 Mar 2013, 6:54 pm

Aaaaaoooleeeuuuu fetelor va kiss pentru grija pe care mi-ati purtat-o si sfaturile date referitoare la salvarea documentului, daaaaarrrr Eu fiind eu am un program instalat pe calculaturator, ca si protectie , care odata cu resetarea/inchiderea calculatorului se sterg absolut toate salvarile, setarile sau modificarile facute pe acel calculator. Pentru cunascatori programul se cheama Deep Freeze Pe perioada cat lucrez si nu se inchide/reseteaza calculatorul sunt setari facute sa se salveze automat wink
Acestea fiind spuse va multumesc inca odata si ma duc sa citesc ca sunt in urmaaaa muuuullllt
Acum am citi si vin cu completari desi subiectul este off topic: Nu electrica a fost de vina ci insasi calculatorul meu cred ca s-a saturat de mos (are 67 de ani) si a vrut sa il faca sa plece rade asa ca sursa indicata de Erilliana.... nu cred ca este solutia.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de eriliana Joi 14 Mar 2013, 11:32 pm

SilviaDumitrescu a scris:Aaaaaoooleeeuuuu fetelor va kiss pentru grija pe care mi-ati purtat-o si sfaturile date referitoare la salvarea documentului, daaaaarrrr Eu fiind eu am un program instalat pe calculaturator, ca si protectie , care odata cu resetarea/inchiderea calculatorului se sterg absolut toate salvarile, setarile sau modificarile facute pe acel calculator. Pentru cunascatori programul se cheama Deep Freeze Pe perioada cat lucrez si nu se inchide/reseteaza calculatorul sunt setari facute sa se salveze automat wink
Acestea fiind spuse va multumesc inca odata si ma duc sa citesc ca sunt in urmaaaa muuuullllt
Acum am citi si vin cu completari desi subiectul este off topic: Nu electrica a fost de vina ci insasi calculatorul meu cred ca s-a saturat de mos (are 67 de ani) si a vrut sa il faca sa plece rade asa ca sursa indicata de Erilliana.... nu cred ca este solutia.
asta-i situatia cu tinerelele astea ...nu va plac baietii copti asa ...numai buni de-o gluma ...(sau de-o frectie).....pretentioase mai sunteti wink
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Mar 2013, 10:41 pm

Sper ca nu ati uitat de provocare wink
Va doresc inpiratie si spor la lucru!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de dorinamisov Lun 18 Mar 2013, 7:06 am

Da! e bine ca din cand in cand,sa ne impulsionezi pupi
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de Gabica Lun 18 Mar 2013, 1:25 pm

lenus70, mulţumesc pentru indicaţii, dar m-a prins răceala, m-am chinuit să şi croşetez, să tricotez, să gătesc, să spăl... nimic nu mi-a ieşit.
Tot ce am lucrat am desfăcutşi nu o dată, mâncarea s-a ars, maşina de spălat a dat pe dinafară, eu strângeam apa pe lângă ea... mop
Dar... perseverez că doar de aceea se numeşte provocare, nu? trebuie să iasă şi boleroul meu până la urmă!! Încerc o ceaşcă fierbinte cafea şi vom vedea!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de eriliana Mar 19 Mar 2013, 10:27 am

crina68 a scris:Se începe pe 6 ochiuri, apoi 3 piciorușe,ochi,3 piciorușe,ochi,etc.Semicercuri din ce în ce mai mari, ba într-un sens,ba în celălalt.Nu e greu,zic.Succes!!!
asa se incepe primul model ala obligatoire? tampa mai sunt.... zid
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 19 Mar 2013, 10:58 am

eriliana ce a zis crina este in dagrama pusa de mine partea unde e cifra 1 si arata sageata in sus - cercul acela de 3 picioruse un ochi...
Daaaarrrrrr nu omite faptul ca acea diagrama este pentru salul roz de dedesubp wink la poncho ar trebui modificat putin, sau nu in functie de ce varianta de poncho adopti wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de eriliana Mier 20 Mar 2013, 8:39 am

0FFFF,OOOOOOOOOOOOOOFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF, zid da ce rea esti soro.................cum adica schema tb modificata?????eu am crezut ca tac -pac lucrez dupa schema si gata.....(si ce mandra eram aseara ca uite ce /cat am lucrat)ce eu is Bote sa creez modele????mai degraba Bata.....na ..gata ma las pagubasa.....Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Dsc06008h
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 20 Mar 2013, 10:23 am

Eriliana foooarte frumos ! Nu e musai sa modifici modelul. Daca iti iese poncho fara nici o adaptare atunci e perfect wink Eu am o idee cum sa faci poncho fara sa adaptezi modelul; dar nu zic pentru ca vreau sa vad daca se mai gandeste cineva sa faca asa wink Nu ca ar fi ceva nemaigandit, nemaiauzit, dar..... daca e provocare atunci provocare sa fie rade
Spor la lucru fetele! Am si eu pe masa ghemul + o bucata lucrata din ceva ce incepusem mai de mult si s-a vrut a f poncho, numai ca nu mi-a placut cum iesea. Acum ma apuc de desirat - pentru ca, na, cum era sa incep alfel decat prin a desira? rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB