Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

+34
danianl
Angelica18
valentinadof
marina40
firicel
dadina
corina corina
gabi1972
dorinamisov
europolis
corilex
crina68
cristina07
dalisia
pufoi
SilviaDumitrescu
Gabica
eriliana
fizicuta
lenus70
bisisica bijuterii
diada
rivka
Ducess
mari01
virginia
elena.nalbaru
anasia
Rimmelle
Tache Marilena
elluta
danniela
victoriacus
kmn
38 participanți

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Lun 01 Apr 2013, 10:37 pm

Cori, îmi place!!!!Eu îmi dau cu părerea,că doar tre să comenteze cineva,nu???? Chiar dacă vă interesează,chiar dacă nu!!!!!Clar!!!!

Alooooo Silv și Euro, vreau și poze cu XXX boleroiu,fustă!!! Dovadaaaaaaaaaaa!!!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 01 Apr 2013, 10:59 pm

Crino unele fete se uita doar la poze si nu citesc ce se scrie. Se pare ca tu nici macar la toate pozele nu te uiti rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Lun 01 Apr 2013, 11:52 pm

Ba m-am uitat și am și citit, nu mă mai jigni!!!!!Eeeeeeeeeeeeee.....voiam poze XXX cu voi îmbrăcate DOAR cu boleroaiele-fuste, că la unii sunt multifuncționale....acum pricepuși??????
Greu mă fac,domle,înțeleasă!!!Țțțțțțțțț.... Smile

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corilex Mar 02 Apr 2013, 12:12 am

crina,eoropolis,multumesc pupi
europolis doar nu crezi ca am asa maini scurte rade ponchosulnici macar nu imi ajunge pana la maini dar,le-am ascuns rade
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 02 Apr 2013, 7:12 am

Crina scuzoaiele mele dar nu m-am gandit ca poti sa te gandesti asa departe pupi rade
Corilex nu o baga in seama pe euro ca e invidioasa wink rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corilex Mar 02 Apr 2013, 12:27 pm

silvi stai linistita ca nu ma supar asa rade pupi
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corina corina Mar 02 Apr 2013, 1:36 pm

Sunteti de belea ! rade Un pic de apa la moara si gata ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de europolis Mar 02 Apr 2013, 1:43 pm

Ce treaba au mainile Cori, eu ziceam ca sunt crete sus, dar la asta iau si eu plasa rade
Crinuto, vrei sa-mi lenjeria se pare rade sau sa vezi daca port lenjerie... rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corilex Mar 02 Apr 2013, 4:20 pm

euro,stai ca mai fac unu sa vedem si la asta daca iese cret il trimit cu prastia la tine rade
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 02 Apr 2013, 4:50 pm

Euro tu daca te mai iei de fetele care participa la provocarea mea ... shot pocnit bataita bataita eeeee d d E cret in comparatie cu ce? Cu al tau? Ia vezi ca dau o fuga pan'la slobozica 1-2
prietenie hug pupi
Coriles , o parere ca sa nu mai iasa cu alea catena denivelari acolo sus ;oare daca lucram mai putine picioruse la fiecare evantai, scratch Sau evantaiele dispuse in asa fel sa intre macar cu unu mai putin pe 1/2 de pomcho scratch
Sunt doar iedei (posibil sa fie crete) asa ca nu dati prea tare

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de europolis Mar 02 Apr 2013, 5:23 pm

Oare de sareati cate un evantai doua nu era mai bine rade ?
Cori, te astept dupa colt cu celalalt poncho rade ai zis, ai zis, daca nu-l faci....te bataita
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de corilex Mar 02 Apr 2013, 6:20 pm

silvia,asta care l-am inceput acuma tot asa l-am inceput pe 120 ochiuri,dar am facut 2 randuri a cate trei picioruse si la al 3-lea rand am inceput altfel se pare ca nu iese cret
euro,nu mabate ca sant mica si ma doare rade pupi
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 02 Apr 2013, 6:25 pm

euro da nu mai bne faci tu unu ca sa ne arati cum trebuie?

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de violetas Mar 02 Apr 2013, 6:27 pm

Corilex, imi place foarte mult poncho-ul tau, sa-l porti sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de europolis Mar 02 Apr 2013, 7:58 pm

Sorry fetele dar sunt ocupata cu barul/berea si impaslitul rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 05 Apr 2013, 7:15 pm

Mai fetelor topicul asta nu il mai onoreaza nimeni? Asa grea e povocarea? LA inceput mi s-a parut ca sunteti entuziasmate. Oare doar mi s-a parut? Avand in vedere ca mai este o saptamana si ca am promis ca la caz de nevoie mai prelungesc, sper sa am prilejul sa fac o extragere.
Daca va impulsioneaza va spun ca drept "premiu" pentru cine castiga provocarea aceasta va fi ceva, nu stiu ce anume, adus din Grecia. O sa ma orientez la fata locului ce dar sigur o sa fie un suvenir adus de mine special pentru cine va iesi castigator la aceasta provocare. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca Diada s-a oferit sa premieze si ea castigatoarea acestei provocari (si va dati seama ca nu e ori si ce wink )
Va doresc spor la treaba si sambata viitoare cand o sa ma inrorc spar sa gasesc aici multe minunatii care mai de care mai frumos!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Vin 05 Apr 2013, 9:43 pm

Te duci la Grecia???? Și cumperi cadou de acoloșa????? Și mai dă și Diada din firele ei ,alea mișto? Iar tu acuma spui?????Ai????

Fetelor ,băgați turbo, că la mine e...too late, cum zice inglezu*.

Vă țin pumnii!!!!


Ultima editare efectuata de catre crina68 in Sam 06 Apr 2013, 10:50 am, editata de 1 ori (Motiv : gramatica engleză)

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de flori de camp Sam 06 Apr 2013, 6:22 am

Eu una nu imi permit sa visez participari la provocari, caci timpul nu-mi permite. Dar Dna caporal, eu zic ca la viteza dvs va puteti angaja la un astfel de poncho. Sau fiicei nu-i plac? Ca fi-mea are si nu poarta. Sad
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de crina68 Sam 06 Apr 2013, 9:36 am

Floricico, o să râzi, dar n-am timp deloc. Am fost cu săptămâna pe dos, fii-mea a plecat astăzi la Piatra Craiului, într-o excursie de 3 zile, ieri am copt toată ziua la cuptor, ca să ia cu ea, casa trebuie adusă la stadiul de locuibilă, știți bine câte avem de tras noi, femeile.
Ca să lucrez câte ceva,lucram seara până târziu.Acum îi fac un pulovăr cu o căpățână pe el, o să-l postez.
Îmi plac fffff mult șalurile, poate pentru faptul că le poți aranja în diverse forme, le poți prinde cu broșe și trăsnăi.Promit că o să-mi fac unul, la un moment dat, chiar după schema Silvioarei, dar nu pot acum.
Pup fetele!!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de rivka Sam 06 Apr 2013, 10:27 am

mai fetelor sunteti Belea rad rade rade de ma doare burta ,cand incepe caporalul cu generaleasa si locotenentii o dicutie te prapadesti de ras ,va pup mi-ati inseninat ziua pupi
cory e fain boleroul imi place si vorba caporalului wink cu captuseala cred ca ar merge si de fusta wink
am si eu un poncho facut ,l-am pus deja la pulovere ,bolerouri daca crede silvia ca se incadreaza la provocare pot sa-l postez si aici wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de cristinamihaela Dum 07 Apr 2013, 11:59 am

M-am trezit si eu ... cam tarzior, dar incerc sa raspund provocarii :D
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de victoriacus Dum 07 Apr 2013, 12:49 pm

Maine inchei si eu provocarea si va arat si pozele cu creatiile pe zana mea kiss
Wow,Silvia, pai daca tu aduci premiul din Grecia,urmatoarea va trebui musai sa il aduca din Timbuktu Merci
Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Timbuktu1024x577

victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de cristinamihaela Mar 09 Apr 2013, 8:27 am

SilviaDumitrescu a scris:Crina si eu bag seama ca te cam eschivezi wink Suntem la provocarea nr 5 si... parca nu te-am vazut la niciuna scratch . Uite pentru tine fac o exceptie si te accept cu o bluza care acest model wink

Accepti si alte exceptii?!
Al meu poncho, nu a vrut sa ramana in forma de concurs si s-a transformat rade Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 DSCN1299
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 49
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de dorinamisov Mar 09 Apr 2013, 8:41 am

Cris,ffffrumos,reusit,! Flowers
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de flori de camp Mar 09 Apr 2013, 8:43 am

Si combinatia de culori inspirata! bine Pune foarte bine modelul in evidenta.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr 5  - crosetate - Poncho - Pagina 10 Empty Re: Provocare nr 5 - crosetate - Poncho

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB