Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

+55
Roxi_J
Gabica
Admina
cristina07
victoriacus
letho
karelia123
olympia
denis21
carmenm
ioana soare
stoy
gabyd
Ducess
petrehusd
mimiady63
rivka
flori de camp
odrina
symos
anda81
canadianca50
roxx
valentinadof
doraly
Andata
claudine
T_mihaela
Giobsy
AcidoR
zahariaelouise
ivanoiuadela9
kmn
lelia40
diada
tiana
danniela
crina68
iullia_78
cory74
irish05
Uca
gabi1972
cris_io_mat
piciul
lenus70
Angelica18
mihaelavama
lucky
emmancita
trandafiras78
Karina33
-iulia-
mari01
geo
59 participanți

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Lun 11 Mar 2013, 8:13 am

Am cautat originalul pe Ravelry si cred ca mi-ar fi placut daca nu il vedeam mai intai pe al tau Smile. E superb! Iar butonierele par bordate cu material, atat de uniform arata. Felicitari, Ioana, inca o data pentrutoate lucrurile minunate pe care le faci. (Am sa intaresc si eu benzile elastice de la piept, clar!)
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de gabi1972 Lun 11 Mar 2013, 8:49 am

Vai de mine Ioana ce minunatie ai facut!Am ramas muta..... Flowers
Geo galbenul acela e superb.
Si asa ca sa fiu in dificultate nu se pupa firul cu modelul asa ca trebuie sa gasesc ori alt fir ori alt model zid
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de crina68 Lun 11 Mar 2013, 9:09 am

Bravos,Mareșalo!!!!Ești tare,surată!!!!Ai un adevărat cult în finisaje, adevărat că fac diferența!!!!Excelentă realizare!!!1Felicitări!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 9:34 am

Va multumesc frumos! Merci hug

Crina asa e, chiar fac diferenta. E adevarat ca muncesti mai mult, dureza mai mult pana e gata, dar merita cu prisosinta.

Mari nu am avut filmulet, nu stiu daca exista pentru asta, desi pe youtube exista cam pentru orice. Dar nici nu ai nevoie. Masori partile pe care vrei sa le dublezi, trasezi pe material, lasi rezerve pentru indoit spre interior, tai bucatile de intaritura, le lipesti pe dosul bucatilor de material prin calcare cu fierul , indoi rezervele spre interior si le calci pentru a ramane asa, masori pe impletitura amplasarea butonierelor, apoi le trasezi cu un creion pe material in functie de masuratori, le tai, le surfilezi, apoi prinzi dublurile in ace de impletitura si cosi cu mana cat mai invizibil cu putinta, de jur imprejur. Daca ti-e teama ca taind butonierele inainte , nu se vor suprapune cu cele de pe impletitura atunci cand vei coase dublurile, poti sa faci cum am facut la fusta - am cusut mai intai dublurile de impletitura si apoi am taiat materialul in dreptul butonierelor si le-am surfilat.

Geo marginile butonierelor le-am dat cu un pic de solutie antidesirare (fraystop), Asa au ramas tari si am putut sa surfilez cu mana drept si frumos. Nu chiar perfect, dar acceptabil.

Trandafiras uite poza cu metoda de inmultire pentru colturi de care pomeneam, dar care nu se potrivea estetic in cazul de acum.

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Th_DSCN2319_zps391d13e0

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Lun 11 Mar 2013, 9:43 am

Ioana multumesc pentru explicatiii ,retinut bagat la dosar dar eu intrebam de gulerul tricotat daca l-ai lucrat dublu si cum ai procedat imi place mult cum se vede finisarea pe interior am incercat si eu la pulovarul buclucas care a crescut la spalat si am incheiat cu croseta dar la tine este mult mai estetic .PUP.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de danniela Lun 11 Mar 2013, 9:50 am

Ioanaaaaa, e superba jacheta lucrata de tine, si iti vine tare bine si culoarea si mai cred ca este lucrata perfect!!!!
Felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de trandafiras78 Lun 11 Mar 2013, 10:05 am

Raspund cu intarziere dupa ce am trimis piticul mare la gradi. Ioana iti multumesc mult pt detaliile explicite pe care mi le-ai oferit. Sper sa reusesc si eu candva sa fac ceva multumitor. Intr-adevar, marginea ta arata infinit mai bine decat originalul.

Off: vad ca si tu iti gasesti timp liber pe la ore "matinale" Smile .
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de doraly Lun 11 Mar 2013, 10:23 am

Ioana, abia acum am vazut jacheta...Superba, ca tot ce faci!...Si culoarea frumoasa, si modelul deosebit, si executia impecabila, si finisajele gandite in cele mai mici detalii, si nasturii (eu n-as fi gandit in veci sa fac nasturi dint-o creanga de mar, sau de orice alt pom!)...Ce faci tu e dincolo de tricotaj...e arta! Ma uimesti de fiecare data!Felicitari!
Sa o porti sanatoasa si cu drag!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 10:43 am

Doraly iti multumesc mult pentru cuvintele frumoase!

Mari scuze, am inteles altceva:)) Da, gulerul e dublu - am montat ochiurile pe fir provizoriu, am lucrat model elastic 10cm (inaltimea dorita pentru guler), apoi randul urmator (rand pe fata) am lucrat toate ochiurile pe dos. In felul asta se formeaza o muchie de indoire si sta plata, daca nu ai lucra-o, indoitura ar sta rotunjita si nu s-ar vedea la fel de frumos. Intotdeauna cand indoi o margine pentru a fi dubla, fie ca e vorba de un guler, o bentita, betelia unei fuste in care inserezi elastic, marginea de sus a unei genti, etc... trebuie lucrat acest rand pe dos, pentru a forma muchia aceea care permite impletiturii sa stea plata.
Dupa randul pe dos, continui cu modelul elastic pentru tot atatea randuri cate ai lucrat inainte de muchia de indoire.
Randul urmator il lucrezi asa (rand fata) : pui ochiurile de pe firul provizoriu pe o andrea si o asezi in spatele andrelei cu ochiurile tocmai lucrate. Lucrezi impreuna primul ochi de pe andreaua din fata cu primul ochi de pe andreaua din spate, al doilea ochi de pe andreaua din fata cu al doilea de pe andreaua din spate, etc... Practic lucrezi o incheiere cu 3 andrele (3 needle bind off) cu ochiurile de la inceputul gulerului si cele de la sfarsitul gulerului.
Metoda aceasta este valabila nu doar pentru gulere, ci si pentru betelii de fuste (cum am scris mai sus), sau margini "tivite". Adica daca nu vrei sa ai la marginea de jos a unei bluze, sau la mansetele manecilor acel model elastic, daca vrei sa se termine direct cu model jerseu, ca o margine/ maneca croita , trebuie sa le tivesti in modul acesta. Altfel modelul jerseu lasat simplu s-ar rula.

Trandafiras asa e cu timpul liber deocamdata, pe apucate si la ore mai anormale:)) ... in special de vreo saptamana doua, de cand Paul refuza cu incapatanare sa mai doarma dupa-amiaza, desi e mort de oboseala.



ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Lun 11 Mar 2013, 11:41 am

Multumesc mult pentu felul perfect cum explici dar si pentru timpul pretios acordat.
In timp ce ai facut incheierea asta cu 3 ai incheiat odata si cu partea de jos ,adica cu jacheta sau ai prins cu acul (promit ca asta e ultima intrebare sa se lamureasca si neuronul meu care este in pauza ,nu-mi iese nimic cum vreau in ultimul timp)
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Lun 11 Mar 2013, 11:53 am

Mari, cerd ca e lucrat in continuare. A spus mai devreme ca e lucrat de sus in jos Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Lun 11 Mar 2013, 11:56 am

Ai dreptate Geo mi-a scapat asta . pupi
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Lun 11 Mar 2013, 12:09 pm

Ioana , este o extraordinar de frumoasa si perfecta...nu prea mai e nimic de spus , atata doar ca dintotdeauna am stiut ca sunt deficitara la finisaje , dar acum dupa ce am vazut-o , imi vine sa ma bag sub pat rade ... kiss Flowers

...la jacheta mea raportez ca trebuie sa desfac ...no details... zid ...
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Lun 11 Mar 2013, 12:19 pm

Hai, ca mai e timp. Spor la treaba! Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 12:38 pm

Lenus iti multumesc frumos!

Mari asa este, e inceputa de sus, de la guler. Dupa ce am incheiat gulerul am continuat sa lucrez corpul jachetei. Ce am explicat mai sus este valabil pentru inceputul lucrului, pentru gulerele jachetelor/puloverelor incepute de sus sau pentru tivurile bluzelor si manecilor incepute de jos. Ideea e ca mai intai lucrezi marginea dubla, dupa care continui cu lucrul.

Daca vrei invers, sa lucrezi partea dubla la sfarsitul lucrului ( pentru gulerele puloverelor incepute de jos sau tivuri la bluze incepute de sus), ai doua posibilitati: 1) lucrezi in continuarea corpului bluzei bentita la latimea dorita, apoi randul pe dos care formeaza muchia, apoi partea a doua, care dubleaza bentita, apoi inchei ochiurile si o cosi pe dos, cat mai putin vizibil; 2) Lucrezi ca pentru prima varianta, apoi, in loc sa inchei ochiurile, le pastrezi pe andrea, apoi de pe randul unde trebuie inchisa bentita, de pe dosul lucrului, iti pui pe o alta andrea bucla fiecarui ochi dos. Trebuie sa ai grija sa nu sari vreun ochi, numarul lor trebuie sa fie egal cu numarul ochiurilor pe care le ai pe andreaua de lucru. Apoi inchei fie cu 3 andrele ca la metoda pe care am explicat-o in mesajul anterior, fie cu Kitchener Stitch (grafting). In cazul in care vrei sa inchei cu grafting, la partea a doua a bentitei (partea care o dubleaza, cea de dupa muchia de indoire) trebuie sa lucrezi cu 1 rand mai putin decat ai lucrat la partea bentitei de dinainte de muchia de indoire. Asta deoarece cusatura Kitchener Stitch (grafting) adauga un rand la lucru. Parerea mea e ca, decat sa te chinui sa pui ochiuri pe andrea si sa inchei cu grafting, mai bine inchei ochiurile si apoi cosi. Dar oricum e bine de stiut, ca alternativa.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Lun 11 Mar 2013, 1:55 pm

Da asa este ,iti multumesc inca odata azi am invatat multe lucruri de la tine Flowers
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de roxx Lun 11 Mar 2013, 3:08 pm

Ioana, foarte frumoasa jacheta ta, sa o porti sanatoasa!

Am inceput si eu ceva, dar...nu stiu, parca e ceva ce nu-mi place. Ori firul, ori modelul ales....
Cred ca ma bag sa termin o jacheta inceputa deja la care nu mai am foarte mult si apoi vad Smile.
roxx
roxx
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 43
Localizare : la mare, la soare :)
Data de inscriere : 02/12/2008

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 11 Mar 2013, 3:45 pm

Finete si rafinament!!!Bravo,Ioana,la inaltime ca de obicei. Flowers
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cris_io_mat Lun 11 Mar 2013, 3:59 pm

Ioana m-am intors 2 pag sa vad jacheta...este super frumoasa(se poate spune asa? Smile ).S-a spus cam tot ce as fi spus si eu,despre fir,felul in care lucrezi,model..esti priceputa si ai o indemanare... pupi Geo e tare frumos galbenul cu care lucrezi!Spor la treaba, dragelor!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de tiana Lun 11 Mar 2013, 7:09 pm

IOANA ESTI TAREEE! superba jacheta si foarte frumos lucrata! s-o porti sanatoasa.Asteptam urmatorul proiect...
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de diada Lun 11 Mar 2013, 9:41 pm

Ioana. s-o porti sanatoasa! este de vis! Felicitari pentru tot ce realizezi! Multumim pentru ca esti alaturi de noi! Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 76911

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lelia40 Lun 11 Mar 2013, 9:46 pm

Mai mult decat perfect !
Felicitari !!!
lelia40
lelia40
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 52
Localizare : motru
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de kmn Lun 11 Mar 2013, 11:15 pm

Ioana.....foarte frumoasa, lucratura, model, culoare, tinuta....felicitari!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 11:55 pm

Va multumesc pentru cuvintele frumoase, ma bucur mult ca va place! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 12 Mar 2013, 1:18 pm

Ioana nota 20 ... superba jachetica , ca de altfel tot ceea ce creezi tu . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 3 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB