Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

+55
Roxi_J
Gabica
Admina
cristina07
victoriacus
letho
karelia123
olympia
denis21
carmenm
ioana soare
stoy
gabyd
Ducess
petrehusd
mimiady63
rivka
flori de camp
odrina
symos
anda81
canadianca50
roxx
valentinadof
doraly
Andata
claudine
T_mihaela
Giobsy
AcidoR
zahariaelouise
ivanoiuadela9
kmn
lelia40
diada
tiana
danniela
crina68
iullia_78
cory74
irish05
Uca
gabi1972
cris_io_mat
piciul
lenus70
Angelica18
mihaelavama
lucky
emmancita
trandafiras78
Karina33
-iulia-
mari01
geo
59 participanți

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mier 27 Feb 2013, 12:46 pm

Lenus, ce browser folosesti? Eu folosesc Chrome, si ca sa pun poza fac asa - dau click pe poza sa se faca mare, apoi click dreapta si in meniul mic care apare selecte copy image URL. Apoi fac paste in casuta de poza din mesaj. In alte browsere (Internet Explorer, Mozilla Firefox) se face la fel, dar probabil copy image URL este scris cu alte cuvinte.

Am incercat cu IE si vad ca nu merge.

On topic: Imi place modelul, o sa-l salvez la favorite, paote il fac si ep el pana la pensie Laughing

Imi place mult si asta
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 3-1
http://garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=5470&lang=en
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Mier 27 Feb 2013, 2:10 pm

Dragut si romantic , dar eu am deja un fir degrade si nici nu mai trebuie sa fac model wink
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de piciul Joi 28 Feb 2013, 6:12 am

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 1143534rebeccacardigansProvocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 37457135873acc294d75Am gasit si eu ceva interesant
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 28 Feb 2013, 10:25 am

Ce frumoasa e jacheta bordo!mi-ar place si asa o culoare si modelul,daca as fi mai priceputa!modelul are zig-zag ,nu?(sau cam asa ceva...)frumoasa Smile
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 02 Mar 2013, 2:15 pm

Vreau si eu!Nu am mai lucrat nimic cu maneci si habar nu am daca o iesi ceva purtabil rade
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Uca Sam 02 Mar 2013, 9:33 pm

Geo, mă încântă ideea provocării. Încerc să-mi lucrez și eu ceva. Am o grămadă de idei, sper să mă pot hotărî mai repede ce model să-mi fac.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Lun 04 Mar 2013, 9:02 pm

Draga Geo , firul meu de mohair e foarte frumos, degrade , dar nu face dungi la tricotat ci niste zone de culoare, intelegi ce vreau sa zic? Deci nu-l mai fac invers, ca nu iese , asta ii dadea farmec, erau dungile verticale...asa ca va fi...........raglan hug ...greu cu pozele, dar o sa fac...promit
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 05 Mar 2013, 9:34 am

Ii zicea cumva la "fenomenul" asta, si existau si solutii. Cred ca Ioana a povestit despre petele astea de culoare. Am sa incerc sa gasesc ceva.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de lenus70 Mar 05 Mar 2013, 3:40 pm

Pai nu e fenomen, asa e firul meu, zic eu ...nu sunt portiuni foarte lungi din fiecare culoare ci mai scurte, si se combina intr-un mod specific, nu e urat , dar nici grozav...e uniform cumva...o sa va arat Smile
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 05 Mar 2013, 4:14 pm

Am inteles. Am si eu unul asa, fir de sosete de la Diada. Intre timp am gasit si cum se numeste fenomenul - color pooling - dar se refera la fire cu portiuni mai lungi din aceeasi culoare. Cred Laughing
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de irish05 Mar 05 Mar 2013, 4:40 pm

mihaelavama a scris:eu tocmai am terminat una inspirata de acest model, poate mai place si altcuiva
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Knitkimono

fetelor, cum se lucreaza asta? lucrezi intai partea de peste sani, apoi partea de sub sani, si se coase? sau cum?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cory74 Mar 05 Mar 2013, 5:31 pm

Am inceput si eu o bluza cu nasturi pentru fiica mea.
In principiu, m-as alatura voua, daca reusesc sa termin... Am aproape gata spatele, dar n-am mai lucrat la ea de vreo saptamana.
Oricum, macar sa stiu ca am declarat ca lucrez... Se ataseaza doar poza cu produsul gata sau trebuie si poze din timpul lucrului?
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 05 Mar 2013, 5:39 pm

Musai e sa ne-o arati la sfarsit, dar mie mi-ar placea sa vad la ce lucrezi Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cory74 Mar 05 Mar 2013, 5:50 pm

Geo, la stadiu in care se afla acum, "nu spune nimic". Ca sa nu mai zic ca e un fir pe care il refolosesc... I-am facut in trecut, Laviniei, din el: fular, caciula si jambiere, dar cum i-au ramas mici nu m-am indurat de fir si l-am recuperat. Se comporta impecabil la spalat ( lana 100%), si este un roz "delicios" de frumos. Cred ca dupa spalat o sa se aseze mai bine...acum are un aspect cam "sifonat"
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de gabi1972 Vin 08 Mar 2013, 9:51 am

Eu vreau sa fac acest model:
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 201gqh


dar nu am asa fir decat prea putin , asadar improvizez , sper sa iasa.....
asta e firul , l-am pus in 2:
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Fotografie0417


gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de iullia_78 Vin 08 Mar 2013, 10:01 am

ma inscriu si eu la acesta provocare cu un cardigan pentru fetita mea si sper sa iasa ceva in genul celui din imagine
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Kina_3_medium2
http://www.ravelry.com/patterns/library/lady-kina


iullia_78
iullia_78
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 45
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/10/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Vin 08 Mar 2013, 10:57 am

Super! Ma bucur ca ati inceput. Si eu am facut aseara proba de ochiuri si se potriveste perfect cu modelul Miette, nu trebuie sa recalculez mai nimic. Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Dum 10 Mar 2013, 10:38 pm

Gabi, spor la treaba! Abia astept sa vad rezultatul final Smile

Am lucrat si eu vineri seara putin, merge destul de repede
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 DSC05136
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Dum 10 Mar 2013, 11:06 pm

Am reusit astazi sa fac poze cu jacheta:) Este dupa modelul Hooray al Veerei Valimaki, dar recalculat in intregime in functie de mostra mea de ochiuri, dimensiunile mele si cateva mici imbunatatiri de care am considerat ca are nevoie pentru a se aseza frumos. Firul este 100% lana, vopsit manual. Pentru ca nu am gasit in cutia mea cu nasturi nimic potrivit, am facut ( in colaborare cu prietenul meu) 4 nasturi dintr-o creanga de mar. Sunt taiati de el, in unghi, pentru a fi un pic mai mari, apoi slefuiti si lacuiti de mine. Am dublat banda pentru butoniere si cea pentru nasturi cu material de bumbac intarit cu intaritura de panza. Motivul principal a fost acela de a mentine gulerul ridicat, deoarece, benzile fiind foarte late si lucrate cu model elastic, se strangeau si se pleosteau urat. Al doilea motiv a fost pentru a mentine marginile lungi drepte , fara sa traga si sa se valureasca atunci cand este inchisa.

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F8_zps7e962cd5

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F5_zps63edae0a

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F2_zps92cfb69b

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F7_zpse3dca7e0

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F3_zps9e30d5f7

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 F9_zps7a9977a0
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Uca Lun 11 Mar 2013, 12:01 am

Uau, am rămas ca la dentist și de data asta!!! Câte detalii! Flowers
Este SUPERBĂ!!!! Nu mă mai satur de privit! E super bibilită și lucrată ca de obicei la mare artă! Nasturii sunt super, se potrivesc de minune jachetei, la fel și bumbacul folosit pentru dublură. Cum ai făcut butonierele de pânză?Sau mai bine spus cum le-ai prins de cele tricotate?


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 12:14 am

Uca iti multumesc! hug pupi

Butonierele nu le-am mai prins de impletitura de data asta. La fusta le-am prins, dar acum mi-am dat seama ca nu este nevoie asa ca nu am mai facut-o. La fusta am cusut mai intai dublura si apoi am taiat butonierele, apoi cand le-am surfilat am prins si cate putin din dosul marginilor butonierelor din impletitura. Acum la jacheta am taiat si surfilat (manual) butonierele si abia apoi am cusut dublura. Se suprapun cu cele din impletitura, dar practic nasturii sunt tinuti de butonierele din panza, impletitura doar acopera.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de trandafiras78 Lun 11 Mar 2013, 12:24 am

Vai Ioana, dar ce frumoasa e. Imi faci si mie una? Sunt ca tine de slabuta si de mult timp imi doresc ceva asemanator. Felicitari din suflet pt tot ce ceea faci.

Cum ai facut partea rotunda a celor doua fete? Asa cum am scris mai sus, o jacheta in acest stil imi doresc de foarte mult timp, insa nu stiu exact cum sa procedez. Banda aceea larga ai tricotat-o in intregime ridicand ochiuri si dintr-o bucata pt intreaga hainuta?
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Lun 11 Mar 2013, 1:16 am

Multumesc Trandafiras! pupi

Banda este lucrata dintr-o bucata, am ridicat ochiuri din marginea verticala a fetei stangi, apoi am pus pe andrea ochiurile corpului jachetei lasate neincheiate(jacheta este lucrata de sus in jos, cu fetele si spatele dintr-o bucata), apoi am ridicat pchiuri din marginea verticala a fetei drepte. La cele doua colturi initial m-am gandit sa inmultesc succesiv in acelasi loc, incorporand ochiurile inmultite in modelul elastic, asa cum mai lucrasem mai demult la un bolero ( voi pune poza maine), dar mi-am dat seama ca nu ar arata la fel de bine, de cursiv si curat ca in cazul in care as fi lucrat ca in modelul original al Veerei. Totusi nu imi palcea faptul ca la ea se curbau spre interior, neavand suficienta largime. Asa, ca in afara de inmultirile propuse in model - pe randul 3, cate un ochi in 6 sectiuni de ochiuri pe dos aflate in dreptul coltului, eu am mai adaugat o a doua etapa de inmultiri, pe randul 12 (la 4cm din 8cm cat are banda latimea finala), cate un ochi in fiecare sectiune de ochiuri pe fata de langa cele de ochiuri pe dos in care inmultisem initial. Asa au capatat suficienta largime cat sa stea plate, sa nu se mai curbeze spre interior.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Mar 2013, 5:04 am

Ioana, sa o porti sanatoasa! E perfecta...sau sa spun nemaipomenita?! Felicitari! Se pare ca nu ai odihna pana nu termini ce ti-ai pus in minte...si iti faci timp pentru a crea aceste lucruri. E bine sa fii perfectionist sau profesionalist mai bine zis. Felicitari inca odata! flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Lun 11 Mar 2013, 7:15 am

Ioana este suuuuuupeeeeeerrrrrrrbbbbbaaaaa love
Abia asteptam sa postezi eram sigura ca si acum o sa ne incanti cu ceva minunat.Imi place totul si culoare si materialul de bumbac si nasturii si modelul si posesoarea (apropo esti o frumoasa )
Gulerul este dublu ,nu?Ai un filmulet ceva sa vedem si noi cum ai finisat ?
Felicitari Ioana.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB