Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Drumetii si locuri vizitate (3)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:20 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyAstazi la 4:08 pm Scris de vlad_mom

» Fotografia, intre hobby si arta
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:51 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyLun 26 Iul 2021, 8:26 am Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Iul 2021, 12:43 pm Scris de ema

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 10:04 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:52 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:15 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:09 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:03 am Scris de piciul

» Sensul de transport al materialului a devenit invers.
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:45 am Scris de diada

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptySam 10 Iul 2021, 11:14 am Scris de vlad_mom

» Rochii,sarafane-XXIII
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyJoi 08 Iul 2021, 12:58 pm Scris de michelinebeaulieu

» Jucarii homemade
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyJoi 08 Iul 2021, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyLun 05 Iul 2021, 7:10 am Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyDum 04 Iul 2021, 9:32 pm Scris de Michelle88

» Scheme goblen - folclor
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyDum 04 Iul 2021, 8:00 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:46 pm Scris de michelinebeaulieu

» Costume carnaval (VI)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:20 pm Scris de michelinebeaulieu

Sacouri, paltoane, jachete (4)

+62
Teima
adumitrescu
teisoara
irinel62
piciul
mlizeta
elenaveronica
MagdaMarin
daniela60
carmensz
Floren
Motzu
oanaraluca
valentyna_sweetly
mady89
nico21
Steluzza
mnoemi
dszilvike
nicole24
gabriela1554
Irinax3m
fulguta28
Andante
ema
Panea Laura
CarmenClaudia
danniela
dorina narita
geanina_scumpica
Giorgi
sergiu valentin
MihaelaT
arielas
geo
alban andreea
Carmen T
marina40
barbin
-iulia-
elutzamicutza
clodi
i.xell
scoobbyy
aidil
PAULA CONSTANTIN
aurishta
violetas
alice07
ANCA ECATERINA
florintuning
Karina33
mar_ysa_28
rosita
Adelle23
valentinadof
rivka
ancabanu
danae
diada
tomari
Admina
66 participanți

Pagina 7 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de dszilvike Mier 18 Dec 2013, 10:18 pm

Nico, crede ma ca nu-i asa de greu cum ti se pare. Foloseste un tipar din Burda si urmareste instructiunile de cusut si vezi ca va merge....:-)
dszilvike
dszilvike
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 7 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mady89 Joi 19 Dec 2013, 10:17 am

E destul de greu ... eu am facut sacou si... ce-i drept asa ca asamblat piesele n-a fost greu...
ce-i drept n-a avut buzunare sau rever sau butoniere daaar... captuseala mi s-a parut cea mai grea... nu stiu de ce dar parca nu mai picau la fel lucrurile desi erau copiate de pe acelasi tipar...
Exista vreo tehnica sau un secret pt a pune captuseala? Smile))
mady89
mady89
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de dszilvike Joi 19 Dec 2013, 11:04 pm

Din partea mea nu pot sa zic secretul, pentru mine nu exista nici un secret.... Poate la croit era problema....
dszilvike
dszilvike
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de gabriela1554 Dum 22 Dec 2013, 7:05 pm

trebuie sa fie croita bine si sa stii si unde vine fixata...sub brat..la umar..
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 36
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de dszilvike Dum 22 Dec 2013, 10:14 pm

gabriela1554 a scris:trebuie sa fie croita bine si sa stii si unde vine fixata...sub brat..la umar..

Da, intr-adevar.
dszilvike
dszilvike
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Lun 23 Dec 2013, 6:35 pm

Un sacou cu peplum cu codita :)E facut dupa un tipar leko.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 43
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta Lun 23 Dec 2013, 6:49 pm

Este superb, pur si simplu  Smile 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 53
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Lun 23 Dec 2013, 6:59 pm

Multumesc Aurishta, dar se pare ca am facut o greseala elementara, am pus nasturele pe partea gresita, dar numai dupa ce mi s-a spus am realizat. Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta Lun 23 Dec 2013, 7:03 pm

Stai linistita, Carmen, cui ii pasa? Eu, una, nici nu m-as sinchisi, este doar o conventie. Afara de cazul in care l-ai lucrat pentru altcineva care tine la acest aspect!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof Lun 23 Dec 2013, 7:19 pm

Carmensz,ai lucrat un sacou superb,felicitari!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 44
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Lun 23 Dec 2013, 7:22 pm

Nu e pentru altcineva,... e pentru mine sacoul si mie nu imi pasa pe ce parte se incheie.
Dar am facut o fusta pentru o prietena cu fermoar lateral si bineinteles ca fermoarul era pe partea gresita, pentru ca mi-a facut observatie :)Oricum e cusuta gratuit asa ca... sa nu ma critice prea dur Smile
Multumesc Valentina.
Daca vrea cineva tiparul, sa imi dea mesaj privat si il trimit PDF. Numai ca e cumparat pe dimensiunile mele.
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de -iulia- Lun 23 Dec 2013, 10:10 pm

foarte frumos sacoul. sa-l porti cu placere
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Lun 23 Dec 2013, 10:32 pm

Carmen, e foarte fumos sacoul, sa-l porti cu placere! Nici n-as fi remarcat ca ai inversat nasturele, cred ca din cauza ca e doar unul singur trece neobservat. Eu mi-am facut asta vara o bluza care in fata venea parte peste parte, si tot asa, din greseala am inversat partile si am pus stanga peste dreapta. Nu a remarcat nimeni, si nici pe mine nu m-a deranjat in vreun fel.

Off topic: cum ai facut cu tiparul de la Leko, ai cumparat pachetul de 10 tipare? Am observat ca, desi pe site ei zic ca pachetul de 10 tipare costa 5 euro, cand am facut o simulare de cumparare pretul era de vreo 6.5 euro. Asa ti s-a intamplat si tie?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de dszilvike Lun 23 Dec 2013, 11:18 pm

Foarte frumos sacoul!!!! Bravo!
dszilvike
dszilvike
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Mar 24 Dec 2013, 10:40 am

Uploaded with [url=http://images[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  ][url=http://imageshack.us/photo/my-i vin si eu cu prima mea incercare de a face un bolerou , sarbatori , mai am de batut butoniera si nasturele , dar masina mea e cam fitoasa la butoniera , face nazuri ,  Embarassed  cit am chinuit materialul la mineci numai eu stiu , dar sper ca alta va fi mai buna , captuseala a mers mai usor  bounce 
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Mar 24 Dec 2013, 1:29 pm

Multumesc de aprecieri Smile
Rosita, da am cumparat de la leko pachetul de 10 unitati si care intr-adevar e mai mult de 5 euro dar tot mi s-a parut foarte avantajos. E mai simplu sa il scoti la imprimanta acasa si sa il lipesti decat sa copiez cu hartie de copt din revista, care costa si aia 15 lei si poate intr-un numar nu gasesti nimic interesant.
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Mar 24 Dec 2013, 3:34 pm

Carmen, eu prefer copiatul tiparelor cu hartie de copt, nu imi place sa printez/lipesc colile. Dar am cusut si eu cateva tipare de la ei, si recunosc ca pretul este foarte bun, si se adauga si avantajul de a le putea comanda pe ce marimi vrei tu.

Hai ca ma opresc, ca mi-e ca-mi iau bataita pentru off topic  fuga
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi Mar 24 Dec 2013, 3:49 pm

E foarte frumos sacoul Carmen! Sa il porti cu placere! Nici eu n-as fi remarcat nasturele ca-i pe partea cealalta daca nu ziceai.
Valentina, e bine ca ai curaj sa iti faci lucruri ca asa inveti. Ai pus si captuseala -super! La maneci trebuie atentie si rabdare ca sa iasa bine si mai ales la saten unde se vede orice greseluta.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de gabriela1554 Mar 24 Dec 2013, 8:42 pm

Carmen, minunat sacoul. si eu visez de cateva luni sa imi fac unul asa, dar nu am tipar si mi-e cam mila sa incerc sa imi modific tiparul ce il am ca poate nu imi iese bine si stric doar materialul.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 36
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Mier 25 Dec 2013, 12:31 pm

gabriela1554 iti dau eu tiparul meu, da-mi mesaj privat cu emailul tau.
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de sergiu valentin Sam 11 Ian 2014, 6:58 pm

Zilele acestea am lucrat un palton pentru Larisa ,este acesorizat cu o capa detasabila .Cam asa a iesit ,destul de bine sper pentru ca este cam primul la acest capitol (palton). ...o seara frumoasa ![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 56
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Sam 11 Ian 2014, 7:32 pm

Wow, e superb paltonul, si purtatoarea asemenea! Felicitari!
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rivka Sam 11 Ian 2014, 8:13 pm

foarte frumoasa culoarea paltonului si o prinde bn pe fata , wink deci a fost greu inceputul acum o sa mai faci
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de oanaraluca Sam 11 Ian 2014, 10:28 pm

Carmensz superb iti vine sacoul! Imi place modelul dar cred ca imi place mai mult cum l-ai lucrat si cum ai reusit sa il faci cambrat exact pe silueta ta. Se aranjeaza foarte frumos pe tine! Ce marime este tiparul pe care il ai?
Sergiu valentin imi place paltonul, interesant gulerasul n-am mai vazut!
oanaraluca
oanaraluca
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 61
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/01/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de dorina narita Dum 12 Ian 2014, 7:52 am

Carmen, imi place mult sacoul, este bine lucrat.
Sergiu, frumos paltonul si frumoasa fata!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 57
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB