Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

+47
romaya
symos
canadianca50
dadina
nicole24
emmancita
cld
CristinaBDH
Tache Marilena
elluta
alinachiri
mnarcisa
corina corina
lelia40
Lena11
Karina33
Admina
laurik2801
claudine
GinaP
letho
crina68
pufoi
fizicuta
tinap
Angel_Baby22
Liliana Solom
kmn
dorinamisov
flori balteanu
PAULA CONSTANTIN
Giorgi
bisisica bijuterii
cristi970
cristinamihaela
corilex
rivka
Anita_Cristal
Rimmelle
mari01
victoriacus
SilviaDumitrescu
virginia
gabi1972
danniela
ARYANNA
eriliana
51 participanți

Pagina 8 din 17 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Urmatorul

In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 30 Ian 2013, 11:19 pm

Avand in vedere ca eu nu ma pot gandi la alt ceva zilele astea am facut ceva ce se poate spune va fi purtat cu placere de destinara.
Prea mult nu o va purta pentru ca este facuta special pentru a fi purtata in primele saptamani si apoi tinut in cutie pentru multi ani.

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 IMGP2152
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Mier 30 Ian 2013, 11:23 pm

corina corina a scris:Ai spus rasaduri , Victoria? ura Parca nu te-am vazut pe la ''gradina cu legume''... Vreau si eu sa vad rasadurile tale ! bee

Si ca sa nu mi-o iau de ''off topic'' sa fiu si eu in ton cu subiectul .
Karina love imi place foarte mult fusta ! Abia astept sa te vad imbracata !
la Stiu,am intrat rar pe sectiunea aia.Uite aici gradina mea
http://victoriacus.wordpress.com/2012/05/07/gradina-de-legume/
http://gradinapasiuneamea.blogspot.ro/2009/03/rasadurirasadnite-si-munca-in-natura.html
pupi
iertare pentru off topic peace
hai Giorgi cu poza.Ce daca se supara erilliana si nu mai da premiul,oricum esti castigata ca ai reusit sa faci ceva wink
Oooo Doamne ,numai cand ma gandesc imi dau lacrimile de emotie(am vazut si ticker-ul).Mai vreau si eu un bebeeeeeee
Sa fiti sanatoase Mnarcisa,sa ai nastere usoara si bebe norocos kiss kiss kiss



victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de alinachiri Mier 30 Ian 2013, 11:29 pm

Fetelor...dragelor...maine seara postez ai eu aici caciula pt soacra mea cadou de ziua ei... Nu sper sa câștig, dar macar mă bag in seama! Si puțin offtopic maine se mai deschide un lidl lamine in oraș, deci cine mai dorește, cine mai pofteste seturi de crosetezi astept mesaj privat si in limita posibilitatilor si a mesajelor informez:))))))!!!
alinachiri
alinachiri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/01/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 30 Ian 2013, 11:37 pm

daca tot am trecut pe off topic pai atunci sa trecem cu toatele zic rade Bagati si la mine Pm ca dau si eu o fuga maine pana la unu din lidele ca prea m-ati atatat cu crosetele astea. Si daca tot ma duc si daca o sa gasesc.. atunci iau tot ce are pe raft rade Numai sa nu raman cu ele wink ca mai am un manunchi de nu-l pot tine in mana wink
Astept mesaje pana maine pe la 10 . hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Rimmelle Mier 30 Ian 2013, 11:53 pm

ce e la lidl? Smile) vb lu silvia acum daca tot e off...Smile) nu de alta dar sa o pun pe soacra mea sa iasa la plimbare puin Smile) banuiesc k la lidl italia nu e ce e in ro, dar totusi pot da o fuga Smile
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Giorgi Joi 31 Ian 2013, 7:43 am

Lidl asta e un supermarket dar are niste chestii nemtesti la oferte.Azi incepe alta oferta ,am ratat crosetele iar prin oras ori n-am gasit croseta fermecata ori nu am mainile care-mi trebuie . Sad
Au ciocul prea mic si imi scapa ata ,ori sunt prea grosolane...
O sa pozez ,mai fetelor ,mai am putin sa termin ,provocarea asta e ceva asa care te determina sa pui naibii fundu' la treaba si sa te mobilizezi ,sa nu te mai lalai atata ,am incepute atatea !!!Vreau si eu Silviaaaa!!!Daca mai gasesti...
Erau o serie de chestii ,nu stiu ,am voie sa spun aici ,ce?
Ne offtopiciram de tot!Sa am pardon moncher !Parol !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de danniela Joi 31 Ian 2013, 9:30 am

Eu stau si ma intreb ce face Silvia cu mesajele de dupa ora 10?? Se mai duce la Lidl sau nu scratch
Era pentru off topic nu???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Joi 31 Ian 2013, 10:27 am

Am inceput ceva,desirat de doua ori si insfarsit a treia oara am reusit sa far o tunica zic eu pentru ficamea Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 P1030789_zps4547a5ae
ii cam mare poza dar nu mai stiu acuma sa o fac mai mica problema ii de la mine din calc.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de elluta Joi 31 Ian 2013, 10:45 am

mama cat de frumoase este corilex
elluta
elluta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Varsta : 45
Localizare : constanta
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de GinaP Joi 31 Ian 2013, 11:18 am

Cori, super tunica!!! Din ce fir ai facut-o?
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Joi 31 Ian 2013, 11:37 am

Multumesc elluta, GinaP, firul este bumbac ,,ivoriu,,
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Joi 31 Ian 2013, 11:46 am

wowwww cat este de frumoasaaaaa ura
Sa o poarte sanatoasa
Si o diagrama Merci kiss
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 31 Ian 2013, 12:47 pm

Daaaaaaaaaa , superba Flowers .Vrem si diagrama Merci
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de fizicuta Joi 31 Ian 2013, 12:52 pm

Este frumoasa tare,felicitari!!!!O sa fie taaare mandra fiica ta kiss
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Joi 31 Ian 2013, 1:02 pm

Victoria uite si diagramaProvocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 40a_zpsf7a2cfe9
multumesc fetelor, intradevar ii place si vrea si captusala sa o poarte ca si rochita. kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de victoriacus Joi 31 Ian 2013, 1:18 pm

multumesc mult kiss
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 31 Ian 2013, 1:42 pm

Corina, e superba tunica! S-o poarte cu placere fata ta! pupi
Eu cred ca ma prinde si provocarea nr 4 pana termin tema de la provocarea nr 1. rade
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de CristinaBDH Joi 31 Ian 2013, 1:53 pm

Minunate lucruri ati facut la provocarea asta! Foarte interesante si frumoase tunica-rochita Cristinei si gentuta-patut facuta de Angel! Frumoase si rochita Cristi970 si boleroul Victoriei!... si tare migalita fusta mov (asa o vad eu), bluza cu maci, bijuteriile si tunica facuta de corilex!... Felicitari!
Nu am participat la nici un concurs pana acum, dar poate am sa postez si eu un bolero (primul pe care-l fac), lucrat cu mult drag pentru ziua verisoarei mele! (sper sa-l termin in seara asta)
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de dorinamisov Joi 31 Ian 2013, 1:59 pm

Corileeeeex ! ce frumooooooasa este! felicitari bucurie
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 31 Ian 2013, 2:01 pm

foarte frumosa tunica, si multumim de diagrama...
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Joi 31 Ian 2013, 2:33 pm

multumesc dragelor,acum am prins curaj mai mult si am inceput o rochie wink cand oi termina oi vedea wink
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 31 Ian 2013, 4:13 pm

danniela a scris:Eu stau si ma intreb ce face Silvia cu mesajele de dupa ora 10?? Se mai duce la Lidl sau nu scratch
Era pentru off topic nu???
ca sa lamurim problema wink rade Am zis ca astept pana la ora 10 pentru ca cam pe la ora aia ma uit eu dupa care plec wink Daaaar..... cu regret va spun ca nu am mai plecat si acum am vazut ca bine am facut wink Bine ca nu am primit PM-uri ca ma faceam de rusine, insa am vazut ca tocmai se termina sau s-a terminat azi oferta. asa ca..... ata ete peace
Si pentru a incheia offtopic-ul spun si eu ca imi place mult si bluzo-tunica lui corilex. Dar mi-ar place si sa o vad imbracata wink Stiu ca a o pasarica (la cap) care tot ciripeste dar asta e wink ( si e doar una din mare stol)

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de corilex Joi 31 Ian 2013, 7:30 pm

multmesc Silvia o sa ma ma prezint la ,,apel,, rade si cu poza,deocamdata posesoarea nu-i acasa dupa ce vine o pun la sedinte foto rade
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de crina68 Joi 31 Ian 2013, 7:33 pm

Corilexuleeeeeeeeeeeee,m-ai ucis.....ÎMI PLACE!!!!! kiss

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de dorinamisov Joi 31 Ian 2013, 8:17 pm

Iata si tunica cu maci pentru fiica mea

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Pozemai2012020
Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Pozemai2012024
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!! - Pagina 8 Empty Re: Provocare croset nr 3 Sunt mandra de voi !!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 17 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB