Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tutorial - utilizare ata elastica - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tutorial - utilizare ata elastica

+44
ema
Carmen43
diblaru maria
ancabanu
dada17
M.Emilia
iriclau
crumaoli
FlorentinaA
aurelia.c
arielas
ismi3ismi
rosita
fifi
liliana31
valentinadof
lorinaoo1
veniciuc nicoleta
ellybijoux
ancush
Karina33
mes
geany
Uca
lushca
cory74
Giobsy
oana_007
elutzamicutza
MagdaMarin
leonutza69
Eva
roxana096
cris69
Admina
diada
ioana soare
RalucaS
ariana
diane
andreeaX
adyan
MihaelaT
postoleirina
48 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de RalucaS Lun 03 Aug 2009, 11:08 am

Cris si eu am avut ceva probleme cu ata elastica, am o masina computerizata cu suveica orizontala din plastic si prima data cand am folosit ata elastica a mers brici, a 2-a oara am zis ca innebunesc si cu greu i-am dat de capat...dar tot face figuri...si e cam frustrant...nu o voi mai folosi prea des

Problema observata de mine este ca ata de sus nu trage ata elastica de jos asa cum ar trebui sa o faca...cu greu o agata in pozitia normala...si tot trebuie sa incerc pana o ia pe unde trebuie....deja mi se pare ca clapita aia de plastic de la suveica se va rupe de atata fatzaiala...plus ca si acolo la suveica trebuie sa o fortez cumva ca sa intre in pozitie...si cum niciodata nu merge din prima....tot fac vreo 5 incercari pana merge...e aiurea deja.

In concluzie...urmareste prin capacul transparent cum trage ata normala din suveica...si incearca apoi cu cea elastica...in momentul cand va fi trasa pe acelasi traseu...inseamna ca va merge.

Uite am incercat sa exemplific cat de cat pe o poza.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 21 Feb 2010, 11:22 pm

fantastic fetelor ce am invatat aici....habar nu aveam cum se coase ata elastica...si chiar am un model de top, unde ar trebui sa fac vreo 4-5 randuri de elastic si ma gandeam sa folosesc zig-zag-ul , de fapt am citit undeva ca asa se face, dar voi santeti mortale, la asta nu m-am gandit, o sa incerc si eu maine, sa vedem ce iese, mersi de sfaturi, o sa ma intorc sa va spun daca a mers....cu speranta ca o sa reusesc...revin cu topul gata facut!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 23 Feb 2010, 4:45 pm

Nici eu nu stiam cum se face acea incretitura, acum mi-am luminat mintea si stiu sa folosesc acea ata elastica pe care o am de ani buni in dotare.
Vorba aia "Cat traiesti inveti"

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de leonutza69 Dum 28 Feb 2010, 1:12 pm

eu am incercat deja ieri si merge, adica mi-a ramas ceva jersey de la bluza de concurs si ma gandeam sa fac un top,de cusut se coase dar mie imi vine deja dupa cusatura destul de incretit, o sa fac cateva randuri bune( imi trebuie o fasa care sa acopere sanii) dupa care vedem ce iese...oricum multumesc, mult , mult...de tutorialul asta!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 15 Apr 2010, 1:27 am

M-am chinuit si eu cu atza asta elastica, am gasit un tutorial pe youtube si am facut exact ce zice acolo, am intrebat-o si pe fosta proprietara a masinii mele daca ei ii mergea sa coasa cu ata elastica si mi-a zis ca ii mergea chiar bine... insa mie nu mi-a iesit absolut deloc. Adica ata elastica (pe care am pus-o jos pe bobina) nu se intinde deloc, ca sa aiba cum sa increteasca materialul dupa aia. ramane pur si simplu o linie dreapta Sad. Am incercat in fel si chip dar nu vrea si pace. uof.
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de oana_007 Joi 15 Apr 2010, 8:42 am

elutzamicutza - cand pui ata elastica pe bobina trebuie sa fie usor tensionata (in functie de cat de elastic vrei sa cosi). Tragi de ata cand o infasori pe bobina.
Tutorial bine realizat ai aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sper sa iti iasa pupi
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 43
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de elutzamicutza Joi 15 Apr 2010, 8:45 am

Buna Oana, merci pt raspuns, am incercat cu diferite niveluri de tensionare, si nimic... nu vrea. dar mai incerc Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de diada Joi 15 Apr 2010, 8:50 am

posibil sa fi desfacut prea tare surubelul de la suveica? si se desfasoara normal ata elastica, nu mai opune rezistenta? chiar nu vad de ce nu ar merge din alta cauza, daca zici ca ai facut si sponul mai tensionat.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Giobsy Joi 15 Apr 2010, 9:22 am

...poate ma bag in vorba aiurea, dar...
Din cate am citit eu pe forum, incretirea materialului nu are loc de la prima linie de cusatura. Abia dupa a doua, a treia linie, materialul se va increti.
Daca nu este asa... shot me
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de diada Joi 15 Apr 2010, 11:27 am

da, ai mare dreptate! trebuiesc cusute mai multe linii.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de cory74 Joi 15 Apr 2010, 9:03 pm

sunt chiar surprinsa! Eu am folosit doar de doua ori ata elastica; la o bluzita si pe un insert de material la 2 rochite, dar mi-a iesit foarte bine ( din fericire..) si apropo s-a incretit de la prima linie, iar pe bobina am pus-o cu mana fara sa trag de ea, ci lejer..pur si simplu am infasurat usurel pe bobina
Nu stiam nimic despre asta...dar... am nimerit click
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de lushca Lun 26 Apr 2010, 1:43 pm

am lucrat la servici (cand aveam),acum sunt pensionara si trebuie sa lasi tensiunea de la spon foarte mare ,desfaci surubelul aproape de tot iar sus o lasi la fel ,si intinzi materialul si in vata si in spate si tragi nu e nevoie sa tragi tu de material numai s-al intinzi ,chiar daca faci 5 randuri si la capete poti sa intaresti ,nu o sa-ti iasa din prima ca .......................... asta e dar daca perseverezi iese ,noi lucram topuri intregi cu distantiere intre rinduri si tot nu puteau toate ,nu te speria ai sa reusesti , succes si poti sa o infasori cu masina pe spon ca merge, iti spun sigur,cu mina te chinui mai mult
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Uca Lun 26 Apr 2010, 4:30 pm

Si mie tot de la prima linie s-a incretit, am facut vreo 10 linii , nu foarte drepte cei drept rade ( sotul a vazut din prima ca sunt strambe), dar , no ... incerc sa perseverez, tot cu mana am infasurat ata, poate reusesc sa pun poze, ca tot asa zic de ceva timp. Am cusut ata elastica pe o panza topita alba foarte subtire.
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 26 Apr 2010, 5:31 pm

Of, fetelor... merci mult ca va chinuiti sa ma ajutati, o sa mai incerc si eu, ca am in cap atatea idei la care imi trebuie atza elastica...
In primul rand sa stiti ca eu nu stiu sa infasor atza pe bobina folosind masina, adica teoretic stiu dar practic mi-e frica, asa ca o infasor cu mana de fiecare data. In al doilea rand, nu sunt sigura ca stiu care e suveica si cu atat mai putin care e "surubelul de la suveica" Sad. Dupa capul meu, suveica e aia pe care sta papiota cu atza de sus (cu atza care vine bagata in ac), iar la masina mea, aia nu are niciun surubel, e pur si simplu un batz orizontal in care infig papiota. Pls nu va suparati pe mine ca sunt asa atehnica...
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de geany Lun 26 Apr 2010, 5:50 pm

Nu. Suveica este la ata de jos. O carcasa metalica in care bagi acel mosorel. Aceea este suveica. Undeva pe o latura sunt 2 surubele, acolo slabesti cu o surubelnita. Hai incearca. ura
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de lushca Lun 26 Apr 2010, 6:40 pm

e posibil sa nu aibe suveica si la masina aia nu stiu cum se umbla ,cam greu, cauta cartea daca bagi sponul pe deasupra ,asa am eu sponul il pun pe deasupra iar eu elasticul il pun la masina veche care o am cu pedala ,sau mai intereseazate .Ce masina ai ,intra la tehnic si mai intreaba ,imi pare rau ca nu pot sa te ajut mai mult
lushca
lushca
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : braila
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de mes Lun 31 Mai 2010, 6:15 pm

buna,

am incercat si eu sa lucrez cu ata elastica (am mers pe varianta din Burda, fiindca la momentul ala mi s-a parut mai usor, recunosc ca nici n-am incercat varianta propusa de voi cu ata elastica pe suveica dupa ce am vazut comentariile cum ca u prea merge).
in principiu, a mers, adica am reusit sa fac creturile alea, insa... am stricat o gramada de elastic Smile si nu am reusit sa inteleg cum se ”incheie” elasticul, in asa fel incat sa nu se strice creturile in momentul imbracarii. acolo scria sa cosi sau sa innozi capetele elasticcelor. eu am incercat cusut, insa nu tin - adica unele tin, altele nu.
voi cum ati terminat cu elasticele? ca nici de innodat nu imi dau seama cum, ca raman numai moatze pe-afara daca le innod.

merci si, daca imi mai dati voi niste sfaturi, o sa ma incumet si la o a doua incercare (prima a iesit aproximativ bine, insa materialul folosit nu era unul potrivit - imi trebuia unul mult mai moale care sa se plieze pe model).
merci,
mes
avatar
mes
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 31 Mai 2010, 6:22 pm

eu am facut noduri duble dupa care am cusut, de doua ori , plus surfilat de doua ori...asa tine nu se desfac, dar normal cosi dupa nod in asa fel ca atunci cand imbraci nu se desfac pentru ca nu se forteaza nodul, se intinde materialul pana la cusatura...nu stiu daca am explicat bine...
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Admina Lun 31 Mai 2010, 8:30 pm

Mes, inteleg ca ai folosit snur elastic (deci nu ata elastica) si ai cusut cu zig-zag peste acest snur?
Eu cred ca nu are rost sa te complici cu alta metoda. Ata elastica la suveica iese, dupa cateva incercari. Mai nou mi-a iesit si pe masina computerizata, cu suveica orizontala. Inainte sustineam ca merge cel mai bine pe masinile electro-mecanice, cu suveica verticala. O papiota de ata elastica e vreo 2-3 lei si se gaseste la marea majoritate a merceriilor, incearca metoda asta, ca nu e deloc greu. Conteaza tensiunea cu care infasori ata pe bobina si sa fie pasul mai mare, la cusatura. In rest lasi la capete fire mai lungi de ata (si normala si elastica), sa poti incretii. Plus ca e mult mai ieftina metoda asta, snurul elastic e mai scump si cine stie daca tine zig-zagul, in timp.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de roxana096 Lun 31 Mai 2010, 8:56 pm

waaa..cum ti-a iesit la suveica orizontala..ca eu mi-am carat Singerul vechi inapoi acasa ca sa trag ata elastica..acu am 3 masini cocotate in jurul meu
Biata Singer..e o finuta..trage ata elastica, apoi trage piele apoi trage nu stiu ce fineturi..nu face mofturi la nimic..e o comoara..si are vreo 27 de ani
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Uca Lun 31 Mai 2010, 9:09 pm

Pai si mie mi-a iesit la suveica orizontala, si e brother, si merge struna.... cei drept ma cam chinui sa o tina tensionata la inceputul cusaturii,o tin prinsa sub piciorus, dar dupa aceea merge ok, inca nu am pus poze, am deja o bluza si o rochitica facute cu ata elastica.
Care ar fi diferenta dintre suveica verticala si orizontala in cazul asta?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de diada Lun 31 Mai 2010, 9:12 pm

suveica orizontala stii cum este, cea verticala o iei in mana, bagi sponul cu ata, dai ata dupa o chestie si apoi o introduci in masina, unde trebuie sa tragi de o clapita sa faca clic, etc. Fetele care au masina din asta stiu despre ce vorbesc eu aici.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Karina33 Lun 31 Mai 2010, 10:27 pm

O solutie pentru a scapa de innodatul atelor elastice este mersul continuu. Adica ai tras primul rand, te opresti, nu tai atele, intorci materialul in sensul de intors, tragi randul doi, te opresti, intorci pe sensul dus, tragi randul trei si asa mai departe! Si asa ai doar doua capete de intarit. Si da, merge ca si cu ata normala sa intaresti prin cativa pasi dus-intors capatul cusaturii! Intr-adevar conteaza mult sa fie ata tensionata cat mai mult.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 31 Mai 2010, 11:29 pm

da, clar aveti dreptate, eu nu m-am gandit sa incerc cu mersul inapoi...si nici sa merg in continuu...mersi de sfaturi!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Uca Mar 01 Iun 2010, 8:27 am

Eu am aplicat in week end modalitatea Karinei de mers continuu si a iesit super, am facut un triunghi cu ata elastica intre sani sa se aseze decolteul, o sa fac poze sa vedeti, custura pe fata nu se trage deloc, e tinuta de elasticul din spate.
Diada, acum am inteles, eu aveam suveica verticala la Ileana si mi-am dat seama de ce zici, la cele orizontale nu ai clipsul ala.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

tutorial Re: Tutorial - utilizare ata elastica

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB