Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haine pentru copiii nostri (16)

+59
Adela Ispas
ARYANNA
anc@
Andante
ANCA ECATERINA
flori de camp
cristina07
AcidoR
Gianina4ever
ismi3ismi
Cristache
Andata
CristinaBDH
Camy
Adelle23
bobitica
martutzza
Chirrox13
maryall
dorutza
Gerlinde13
iriclau
geo
ancabanu
Floren
marabr
dandana
gloriamix
stoy
Samarineanca
dyna
michelinebeaulieu
vochita
teisoara
tiana
codrina
scoobbyy
Admina
mar_ysa_28
valentyna_sweetly
corina corina
i.xell
aidil
aurishta
ivanutamihaela
fulguta28
Karina33
PAULA CONSTANTIN
marry_a19
bubu85
MagdaMarin
Panea Laura
valentinadof
arielas
MihaelaT
emmancita
CCristinaC
Motzu
diada
63 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de anc@ Joi 13 Iun 2013, 5:50 pm

Ce hainite frumoase!!aplauze
Arielas,ai o fetita foarte frumoasa!!
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Andante Joi 13 Iun 2013, 6:02 pm

Multumesc Diada!Copiii, mai ales cel mic a stat cu ajutorul sora'sii pt ca i-am spus sa tina manuta in buzunar si nu voia, iar fetei i-am zis ca sta intr-o pozitie in care i se vede burtica si atunci si-a supt-o si din acest motiv ii pare betelia larga;in plus la ultima fustita, care este acest model din Burda, marimea tiparului era 146 si i l-am modificat eu la 152 si de aici poate sa-i fi iesit putin mai larga, dar, per ansamblu, ii vine bine.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de arielas Vin 14 Iun 2013, 6:21 am

lovekiss multumesc Anca!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 16 Iun 2013, 12:30 pm

Ariela,imi plac pantalonii in mod deosebit!Ale mele nu mai vor sa iasa din colanti!:zid:Sa-ti traiasca mandra!
Andante,foarte frumoase hainute ai lucrat.Atata ca modelul fustitei bleu nu se aseaza atat de bine pe taliuta inca neformata a fetitelor,asta o stiu si eu de la fetele cu experienta de pe-aici!dama

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de arielas Dum 16 Iun 2013, 6:56 pm

Sa stii ca si a mea poarta colanti la orice, adica si la fusta.
Sunt super practici si pentru noi economicosi, caci la cum ii poarta va manca multe pereche si noi ne facem acum colanti sa se asorteze la tot.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de CristinaBDH Joi 20 Iun 2013, 2:03 pm

Hainute frumoase pe aici, ca de obicei; felicitari! Imi plac atat de mult fustitele cu muuultee randuri de voal, ca cea de mai inainte!
Fetita mea mai mare - 4 ani - a avut rol de buburuza si i-am facut un  costumas pe care sa-l poata purta si la plimbare: fusta cu dublura de voal si vestuta captusita, incheiata cu doua siretele crosetate
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


As fi vrut sa va arat si poza de la serbare, dar din pacate puiul s-a imbolnavit chiar in ziua aceea si ne-am dus la spital, nu la serbare...

Dintr-un rest de material am facut o fustita (cu niste aplicatii) si un sarafan (cu o mica broderie manuala)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Spor la lucru, mamicilor!
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 20 Iun 2013, 3:37 pm

Cristina, cat de frumos este costumasul love
Si fustita, si sarafanul....
Felicitari bucurie
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de CristinaBDH Joi 20 Iun 2013, 4:53 pm

Multumesc Laura!
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de bobitica Joi 20 Iun 2013, 5:55 pm

Ce de lucrusoare frumoase vad pe aici!Felicitari tuturor,sa le poarte copilasii cu placere si sanatosi.
Am promis si eu ca fac o rochita ptr. botez(nu al ei ca la cei 4 ani e deja botezata ;)) unei fetite tare dulci si iata ce a iesit:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si au iesit doua,ca una....a iesit cam ptr. anul urmator
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scuzati decorul din spate,e facuta repede poza sa vada mama nazdravanei cum a iesit.
bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 21 Iun 2013, 9:20 am

Bobitica, frumoase "rochitici" cum spune nepotica mea.
Florile sunt de effect, cea alba nu imi dau seama cum e facuta, daca ai timp sa o pozezi mai in detaliu.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de ARYANNA Dum 23 Iun 2013, 9:26 pm

vin si eu sa va arat ce am construit domnisoarei mele pt banchetul de sfarsit de clasa a-vll-a. sper sa va placa

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 24 Iun 2013, 3:18 pm

Cristina,ai doua fete minunate!Iar tu sa fii sanatoasa sa poti sa le faci mereu bucurii!Bravo!
Bobitica,uite-asa te-ai ales cu doua rochitele frumoase!
Felicitari!
Ariana interesanta costumatia de banchet!Mie imi place.
Pentru fetele mele am lucrat niste bandane sau baticutzuri cum s-or chema


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de ARYANNA Mar 25 Iun 2013, 1:02 pm

multumes valentinadof!  a fost dorinta domnisoarei eu doar am executat modelul. frumoase bandane dar mai ales fetele
ARYANNA
ARYANNA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 121
Localizare : am gasit
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Adela Ispas Mier 26 Iun 2013, 4:11 pm

Nu am mai scris de ceva vreme, dar va urmaresc tot timpul.
Am facut si eu intre timp un paltonas lu ficamea si 2 rochite.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta e preferata ei ca se invarte Smile)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Materialele le am de la Camy.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 28 Iun 2013, 1:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : şters url)
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty buna

Mesaj Scris de simonaviviana Vin 28 Iun 2013, 12:33 pm

buna, si ma scuza-ti! Nu sunt inca obisnuita cu forumul. Sunt noua pe forum si sper sa invat cat mai multe de voi. Aici toata lumea este iubitoare de lucru de mana, asa ca voi intra cat mai des posibil.
deci incep cu o intrebare. Unde pot sa gasesc panza topita, dar nu din cea creponata.
As vrea sa croiesc si eu o ie. Mentionez ca sunt incepatoare, dar increzatoare.
Multumesc
simonaviviana
simonaviviana
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 04/06/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 28 Iun 2013, 1:18 pm

Adela, frumoase rochiţe. Cea cu buline îmi place tare mult.
Când încarci pozele selectează cel puţin dimensiunea 640x480, că aşa la 320x240 sunt mici pozele şi nu se vede bine modelul. Vezi la Ataşarea pozelor este tutorial cum să setezi dimensiunea dorită când încarci poze în photobucket.
Simonaviviana, încearcă jos, la secţiunea B.azar că Zofia vinde pânză crudă, in...

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de amnro Sam 13 Iul 2013, 8:04 pm

Buna, multe rochii frumoase am vazut si aici si pe la rochii de seara. Felicitari tuturor si mult spor in continuare.

Sa va arat si eu rochitele celor mici cand au fost domnisoare de onoare. In unele poze pe fundal ma vad si eu in rochia de nasa Smile.

L.E: sa va spun si cateva cuvinte despre rochite.
Sunt facute dintr-un material care are niste aplicatii verticale, o pasmaterie putin creata si putin sclipicoasa foarte interesanta. Materialul era sintetic, dar mi-a placut tare mult ( si celor mici dealtfel Smile). Am optat pentru captuseala din bumbac satinat asa ca nu a fost foarte grav.
Fustele au pliuri in talie, facute in functie de pasmateria de pe material, au jupa larga si doua volane mari de tul aplicate pe aceasta, ca sa stea umflate. Tulul e putin mai lung decat fusta asa ca in mers se vede extraordinar de frumos.
In talie au cate o banda lata de organza legata cu funda mare la spate. Intentia a fost sa stea creata in talie, ca si cum ar fi fronsata, dar din pacate nu am prins-o in niciun fel de rochie asa ca banda a stat oriunde, numai in talie nu Smile.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[/center]


Ultima editare efectuata de catre amnro in Dum 14 Iul 2013, 10:39 am, editata de 2 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de aurishta Sam 13 Iul 2013, 10:00 pm

Ce frumos!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 14 Iul 2013, 12:21 am

Oooo, Amnro, cam scumpă ai fost la vedere în ultima vreme, te-am dat dispărută. wink 
Foarte frumoase rochiţele, iar fetele au crescut şi-s frumoase foc, nu că n-ar avea cu cine semăna. Smile 
Din ce se vede, ai avut o rochie foarte frumoasă, materialul e minunat. love 
Edit: Am fugit pe site-ul tău să-ţi caut rochia... e superbă şi tu la fel! love 

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de amnro Dum 14 Iul 2013, 10:40 am

Multumesc Aurishta.

Mihaela, asa e, am fost cam scumpa la vedere dar acum am ce sa va arat Smile.
Am daugat si o scurta descriere la rochite, ieri am uitat sa fac asta.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de i.xell Lun 15 Iul 2013, 11:04 am

Foarte simpatice rochitele! de fete nu mai zic, frumoase domnisoare in devenire...flower
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 15 Iul 2013, 1:44 pm

Rochia si poza sunte facute de anul trecut dar acum pun pozele(intre timp pitica a mai crescut Smile )
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de i.xell Lun 15 Iul 2013, 1:48 pm

Ce simpatica fetita! cu suzeta si rochita cu volane  Smile e frumoasa foc!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 17 Iul 2013, 7:17 pm

Mamaaaa ce de minunatii faceti voi aici pentru fetite mici!
Eu recunosc, sunt praf la acest capitol, am facut o singura rochitza dupa un tipar burda pentru fetita (bebe) unei prietene, si cam atat... nu prea am copii prin preajma ce-i drept.
Ieri insa am facut aceasta fustita de bebe pentru a testa masina industriala proaspat primita (am postat la capitolul corespunzator Smile), este fff simpla, dintr-un dreptunghi de material, pe o latura am aplicat dantela, apoi am facut canal pt elastic, am facut cusatura la spate, am inserat elasticul, si gata fustita in 20 minute. Smile O voi darui fetitei verisoarei mele, e singurul bebe la care ma pot gandi acum, sper sa-i vina, daca nu, mai umblu la elastic Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Iul 2013, 12:17 am

Frumoase hainute pentru copilasi! In special cele pentru evenimente speciale arata minunat, pentru micutele domnisoare sau mai maricele, ale lui Amnro.love 
Eu am facut niste hainute pentru fica-mea dar le-am postat in alta parte. Ce n-am postat sunt niste bandane. Una pentru mine, dar ii vine si ei si unele din jerse, pentru baietii nasei noastre. Bandanele au fost patru la numar, cate doua din fiecare model. Vin bine pe cap, pacat ca nu le-am pozat purtate. Trebuiau sa aiba si abtibilduri cu Spiderman, dar nu am mai avut timp sa le lipsec.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 12 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB