Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haine pentru copiii nostri (16)

+59
Adela Ispas
ARYANNA
anc@
Andante
ANCA ECATERINA
flori de camp
cristina07
AcidoR
Gianina4ever
ismi3ismi
Cristache
Andata
CristinaBDH
Camy
Adelle23
bobitica
martutzza
Chirrox13
maryall
dorutza
Gerlinde13
iriclau
geo
ancabanu
Floren
marabr
dandana
gloriamix
stoy
Samarineanca
dyna
michelinebeaulieu
vochita
teisoara
tiana
codrina
scoobbyy
Admina
mar_ysa_28
valentyna_sweetly
corina corina
i.xell
aidil
aurishta
ivanutamihaela
fulguta28
Karina33
PAULA CONSTANTIN
marry_a19
bubu85
MagdaMarin
Panea Laura
valentinadof
arielas
MihaelaT
emmancita
CCristinaC
Motzu
diada
63 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Andata Mar 07 Mai 2013, 1:22 am

Diada, ce faina e fustita!
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 10 Mai 2013, 9:31 am

Comanda speciala pentru un botez: rochitele bebelinei, a surorii mai mari si-a nasicii.
Emotii am avut pentru ca a fost comanda pe ultima suta de metri hug si pentru ca asa-i cand cand n-ai timp: mai pun unii si sarbatori legale si bisericesti in calendar ca sa-ti strice total socotelile. Din fericire au ajuns la timp Merci , am primit asigurari ca am nimerit masurile si proportiile, am promisiuni ca va pune si poze cu ele purtate, asa ca rasufland usurata postez si eu!
Bebelina a avut rochia din matase naturala satinata captusita cu poplin de bbc. Se inchide la spate cu fermoar ascuns, manecuta se strange cu o panglicuta pentru ca zau daca imi mai dau seama cat de mici sunt manutele unui bebe.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru nasica si fina mare am folosit o velura subtire brodata. Rochiile sunt la fel captusite cu poplin de bbc satinat, se inchid cu fermoare ascunse pe spate si au gaicute prin care sa treca cordoanele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru ca nu stiam ce culori isi vor alege domnisoricile am facut trei seturi de fundite si flori: mov, ciclam si roz prafuit in functie de panglica satinata primita. In seara de Florii eu faceam flori rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am incercat eu niste combinatii dar astept sa le vad pe motzate cum arata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa! Mie mi-au placut cum au iesit chiar daca m-au chinuit fiind asa micute. E greu sa treci de la marimea 52 la inaltimea 52cm.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Vin 10 Mai 2013, 9:42 am

Sunt minunate, sa fie sanatoasa micuta crestina.

Mititica mea mi-a zis intr-o zi ca sunt mama rea ca nu-i fac si ei mai multe richite , asa ca m-am conformat si pentru Pasti ( asa am planificat eu dar nu a mai iesit ) sa fac pentru amandoua ei rochita si mie costum din catifea. A iesit doar rochita ei si sacoul meu Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici imi arata cum se va ruga ea la Maica Sfanta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A mers imbracata cu ea la slujba de inviere, a fost foarte mandra.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Cristache Vin 10 Mai 2013, 9:48 am

Superba rochita!
iar fata zici ca-i un ingeras!
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 10 Mai 2013, 10:04 am

Am facut o rochita pt fata mea,brodata la masina pe care am cumparat-o de curand.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 11 Mai 2013, 10:17 am, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link cu foto)
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de aurishta Vin 10 Mai 2013, 3:08 pm

Am mai cusut si eu o rochita Angelicai dintr-o tesatura de bumbac albastra din care i-am lucrat anul trecut Patriciei! Materialul este subtire, racoros si are o culoare.... love [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 10 Mai 2013, 8:59 pm

Ce de rochite frumoase si fetite asemenea!Bravo voua!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 10 Mai 2013, 11:30 pm

Karina, ce să mai zic...mereu la înălţime. Sunt tare frumoase rochiţele. love
Anca, frumoasă rochiţă, frumoasă fetiţă. Felicitări.
Ismi, s-a întâmplat ceva cu poza cu nu apare nicio poză când accesezi link-ul. Te rog să ataşezi poze, nu link-uri.
Iat-o şi pe Angelica! love Aura, ai copii tare frumoşi, dar asta mică-i grozavă şi pare şi un pic zgubi. wink Fromoasă rochie, dar făi-o niţel mai scurtă să nu se împiedice în poale când urcă pe tobogan. Am zis şi eu, nu da cu borcane. Embarassed

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 10 Mai 2013, 11:39 pm

Eu am vazut rochita lui Ismi.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de bobitica Sam 11 Mai 2013, 8:32 am

Frumoase tare rochitele.Felicitari Karina,Anca,Ismi,Aura.Mor dupa fetite imbracate in rochitele.Ce imi place mult mult la rochitele astea e ca nu sunt supraincarcate cu paiete si bilute de prost gust ca cele din comert.
Flowers ptr. ca mi-ati incantat privirea.

bobitica
bobitica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 206
Varsta : 47
Localizare : Galati
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Sam 11 Mai 2013, 9:14 am

Aura ai o frumusete de fetita, parca e un ingeras, sa va traiasca. Rochita e minunata, ii vine foarte bine, felicitari
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de aurishta Sam 11 Mai 2013, 10:08 am

MihaelaT a scris: Fromoasă rochie, dar făi-o niţel mai scurtă să nu se împiedice în poale când urcă pe tobogan. Am zis şi eu, nu da cu borcane. Embarassed [/color]
rade rade Nu dau, nu dau! pupi Am vazut si eu ca e cam lunga, dar , la ritmul in care creste, peste o luna e numa' buna! Si nu se impiedica wink , i-am facut proba cand cu pozele Smile , ca daca se impiedica, harst! rezolvam problema! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 11 Mai 2013, 10:16 am

Aseară am făcut clik pe link, am văzut că nu se vede şi n-am stat să cercetez cauza. Mie îmi apărea aşa
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], dar azi ai scris că ai văzut şi am mai încercat şi am văzut Continue to the media şi am clikăit pe acolo şi a apărut rochiţa. Dar tot o rog pe Ismi să încarce fotografiile aşa cum trebuie, nu link. Este explicat la Tehnic ce link se copiază de pe ImageShack. Pe acesta l-am modificat eu.
Aura, m-au mâncat şi pe mine deştele, dar no, mie-mi plac rochiţele mai scutuţe la fetiţe să se vadă bulănele ale frumoase. Aşa-i cu crescutul că am eu una bucată lungană de se minunează toate cunoştinţele de ritmul ei de creştere. Dar ce să-i fac dacă gena de la tati este lungă rade şi nici eu nu-i chiar mică. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Admina Sam 11 Mai 2013, 11:08 am

Karina, nici c-as putea sa-ti multumesc indeajuns. Pentru cate ai facut, cat de repede si de bine. Merci Poze oficiale nu avem, doar ce am facut eu la petrecere. Cele de la biserica sunt mult mai... nesifonate. wink Si pe fi-mea am schimbat-o in alta rochita, la petrecere, ca ii era cald. Deci revin cu pozele, cand le primesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Diada, Anca, Ismi, Aura, ati cusut niste fustite si rochite foarte dragute si pe placut fetitelor. Felicitari! ura

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de AcidoR Sam 11 Mai 2013, 5:39 pm

Felicitari in primul rand mamelor pentru asa manechine love si felicitari si celor care au contribuit la executia minunatelor rochite! Flowers aplauze
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de CristinaBDH Lun 13 Mai 2013, 5:22 pm

Karina, ce rochite superbe!
Anca, Ismi, Aurishta foarte frumoase si rochitele fetitelor voastre! Sa va traiasca, parca sunt niste ingerasi! love
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de cristina07 Vin 17 Mai 2013, 9:43 am

Ambitionata de frumusetile pe care le vad la voi, mi-am luat inima in dinti si am lucrat o rochita pentru o fetita draga. O va primi la aniversare, pe 21 mai. M-am inspirat dintr-un link gasit aici pe forum si am folosit niste resturi de materiale de la o fabrica de lenjerii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sunt foarte incantata de cum a iesit mai ales ca bucatile nu depaseau 18cm latime.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de flori de camp Vin 17 Mai 2013, 10:25 am

Superba! cheers Tot uitandu-ma pe aici creste in mine dorinta de a invata croitorie Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 17 Mai 2013, 11:44 am

Pai atunci meriti aplauze,una ca ai putut face asa ceva din petice si a doua motivatie pentru ca e prima ta rochita si ti-a iesit super! aplauze kiss Iar eu abia astept s-o vad.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de aurishta Vin 17 Mai 2013, 11:56 am

Da, da, chiar este faina de tot! aplauze Comoda si vesela!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de cristina07 Vin 17 Mai 2013, 1:41 pm

Ma bucur ca va place. E foarte simplu de facut mai ales daca ai material bucata intreaga. La mine e cusatura si pe mijlocul fetei si al spatelui.
Am folosit link-ul de mai jos cu cateva modificari.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Flori de camp, e imposibil sa nu iasa, tipa explica foarte bine.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de aurishta Vin 17 Mai 2013, 1:49 pm

I-am mai cusut Patriciei o rochita simpla, comoda, din vascoza![img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 17 Mai 2013, 2:23 pm

Am cusut un costumas fetei mele din jersey care are in compozitie bbc si elastan, se intinde pe ambele directii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 17 Mai 2013, 10:34 pm

cristina07 ce vesela este rochita, sa o poate cu placere fetita de ziua ei
aurishta asa zici tu ce e simpla dama numai cate randuri de ata elastica ai pus, apoi dantela, manecile , este foarte frumoasa si i vine tare bine.
Chirrox13 frumos costumasul si fetita la fel
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 19 Mai 2013, 9:49 am

Cristina, bravo! Este foarte frumoasă rochiţa. Mult spor, răbdare şi să nu te opreşti!

Aura, mândră-i tare Patricia ta. Frumoasă rochită. Mă uit la fetele tale, toate seamănă, dar fiecare are ceva aparte... micuţa Angelica e aşa zgubi, veselă şi mereu pusă pe şotii, Patricia are un aer romantic, pare puţin visătoare, o mică artistă, Simona e mai serioasă, e şi mai mare, cred că mică a fost un fel de Angelica. wink

Chirrox, frumos costumaş. Să-l poarte sănătoasă!

Săptămâna asta i-am făcut şi eu câte ceva Dianei. Am sperat că va fi cald ieri şi facem şedinţa foto în grădina bunicilor, dar vremea n-a ţinut cu noi şi le-am bliţuit în casă.
Dintr-un bumbac subţirel cu libelule rade i-am făcut o pijama de vară, aşa cum a cerut copila, bluza largă, fără elastic sau manşetă la mânecă, cu pantaloni 3/4. Are deja nişte pretenţii de nici nu vreau să mă gândesc ce mă aşteaptă.
Asta am lucrat-o toată pe overlock, doar aţa elastică şi elasticul din talie le-am pus pe liniară.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Prin februarie sau martie, i-a luat prietena mea (mama de schimb) o bluză frumoasă, dar mărişoară aşa că am modificat-o. Mânecile le-a vrut scurte, i-am pus nişte aţă elastică în partea de jos şi i-am aplicat o fundă.

înainte
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

după
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O fustă dintr-o dantelă primită de la Diada care trebuia să ajungă ceva pentru mine, dar n-am avut loc de Diana şi i-am făcut o fustă cu volane. Iniţial i-am făcut bată în care am introdus elastic, dar nu mi-a plăcut cum se aşeza, am căutat bandă elastică lată colorată, dar nicio şansă să găsesc şi am pus totuşi neagră. Asta a fost cea mai lată, dar se aşeazo foarte bine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi i-am mai făcut o pereche de colanţi 3/4 dintr-un rest de bumbac mediu din care i-am făcut în iarnă şi lungi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Haine pentru copiii nostri (16) - Pagina 10 Empty Re: Haine pentru copiii nostri (16)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB