Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

+102
Karina33
despina13cucli
Motzu
rosita
ARYANNA
tiana
oanaraluca
danae
adelina24
elutzamicutza
Pui_dEuropolis
barbin
valentinadof
sorinamircov
arielas
cosmina46
-iulia-
letho
SilviaDumitrescu
CCristinaC
danniela
DANIELA.I
zsofia
Convallaria
i.xell
AcidoR
victoriacus
MihaelaT
geanina_scumpica
andarlidia
violeta25
onuca28
MagdaMarin
cris_io_mat
sim23200
amoni
tinap
Steluzza
liana10
feta sandica
dilema_ta
loriem77
florescucatalina
Ginet
louise27
luminitza79
mimy
cocav
Celya_f40
magdaR
piciul
kaustika
Admina
dyna
Muravka
bisisica bijuterii
CarmenClaudia
yol90
yanira
kmn
movsika
ancaanca
nico25
mama2008
Larisa09
aidil
mihastef
tomari
mari42
clleomami
nicole24
alexia
Adelle23
cristi970
manuela29
Adorama
danabarbu2007
scoobbyy
canadianca50
Kristina
Andante
lora77
rivka
ismi3ismi
lucky
emmancita
Cristina Love
iriclau
claudine
ILINCUTA
nineta
Gabry_ela
Dorulet
florans
bobitica
Liliana Solom
eriliana
CristineluG
tantza_m
Dodo-pui
Mickey
diada
106 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Care tinuta este mai deosebita?

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap14%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 14% 
[ 62 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap8%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 8% 
[ 37 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap26%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 26% 
[ 114 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 3% 
[ 11 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap17%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 17% 
[ 74 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap21%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 21% 
[ 93 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 3% 
[ 12 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap5%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 5% 
[ 20 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Vote_rcap 3% 
[ 16 ]
 
Total voturi : 439
 
 

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de mari42 Sam 05 Ian 2013, 10:38 pm

Corect! si apoi aici avem un forum pentru oameni obisnuiti... pentru cei cu pretentii... or fi alte forumuri: via Dubai, Roma, etc..
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Convallaria Sam 05 Ian 2013, 11:26 pm

Fetelor... si prima voastra postare a fost numerotata tot cu 1, nu ? De aceea am doar o postare. Si marii designeri de care pomeneati au creeatii proaste, in Dubai se gasesc si lucruri deosebite, pana si Bote mai da rateuri. Frustrata, nefrustrata, va citesc de un an si azi, ce sa vezi, am postat ! Nu sunt croitoreasa, dar asta nu ma impiedica sa-mi spun parerea cu privire la niste poze, ca doar am ochi si le vad. De cand simtul estetic vine la pachet cu masina de cusut ? Cine a zis critici dure cred ca nu stie ce-s alea. Daca voua va place tot ce vedeti, mie nu.
Convallaria
Convallaria
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de lora77 Sam 05 Ian 2013, 11:42 pm

nimeni nu a spus ca sunt perfecte tinutele, si daca doar acestea au for concurentele dintre cestea a trebuit sa votam nu sa facem comparatie cu nistiu ce mari designeri
lora77
lora77
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 47
Localizare : bacau
Data de inscriere : 05/03/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de sim23200 Dum 06 Ian 2013, 12:07 am

Este adevarat ..simtul estetic chiar nu vine la pachet cu masina de cusut !!!
Nu mai laudati aiurea lucruri care merita mai degraba sfaturi si indrumari.
sim23200
sim23200
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 06 Ian 2013, 12:13 am

Convallaria a scris: De cand simtul estetic vine la pachet cu masina de cusut ? Cine a zis critici dure cred ca nu stie ce-s alea. Daca voua va place tot ce vedeti, mie nu.
Din fericire, simtul estetic difera de la o persoana la alta. Nici ce e la mare moda nu corespunde unui simt estetic general, pentru ca acesta nu exista. Rochiile nu au fost create la comanda ta si nici dupa desenele tale.
Si daca nu iti place ce vezi, cum televizorul are telecomanda, calculatorul are mouse. Folosește-l!
sim23200 a scris:Este adevarat ..simtul estetic chiar nu vine la pachet cu masina de cusut !!!
Nu mai laudati aiurea lucruri care merita mai degraba sfaturi si indrumari.
Ia lumineaza-ne cu niste sfaturi si indrumari!
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 06 Ian 2013, 12:14 am

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 527412_397721950309979_1426973700_n

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de diada Dum 06 Ian 2013, 12:31 am

Votarea s-a incheiat.

Concurentele in ordinea inscrierii:

Concurenta 1- elutzamicutza
Concurenta 2 - Aglaia
Concurenta 3 - Karina33
Concurenta 4 - bibitu
Concurenta 5 - onuca28
Concurenta 6 - valentinadof
Concurenta 7 - DANIELA.I
Concurenta 8 - arielas
Concurenta 9 - MagdaMarin


clasamentul conform votarii, poza este facuta la ora 24,00:

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Sondaconcursjcroitoriedecembrie2012_zps8c07d904

Locul I: concurenta nr 3 - Karina33 Flowers primul
Locul II: concurenta nr 6 - Valentinadof Flowers
Locul III: concurenta nr 5 - onuca 28 Flowers

Felicitari fetelor, va multumim tuturor pentru participare. Multumim sponsorului, Brorom Sibiu: http://www.decusut.ro, care a facut posibil acest concurs.

edit: nu uitati sa-mi trimiteti adresele si cu numerele de telefon.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de letho Dum 06 Ian 2013, 12:43 am

Felicitari castigatoarelor!!
Felicitari tuturor participantelor, mie mi-au placut toate, unele foarte mult altele nu la fel dar am apreciat la fiecare cate ceva love

Cat despre comentariile rautacioase, nu va faceti sange rau ca nu merita! Ca s-o completez pe Silvia, "Sarpele musca uneori, iar omul rau la tot pasul". hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 06 Ian 2013, 12:49 am

Felicitari castigatoarelor si participantelor! Flowers
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de tomari Dum 06 Ian 2013, 1:02 am

Fetelor... si prima voastra postare a fost numerotata tot cu 1, nu ?
da, dar nu dupa 2 (doi ) ani de la inscriere.
simtul estetic chiar nu vine la pachet cu masina de cusut !!!
dar se poate dezvolta prin perseverenta. Faptul ca au curaj sa taie un material, sa realizeze un produs, sa participe la un concurs unde vin persoane in cautare de modele inedite dar dezamagite ca nu si-au gasit inspiratia, denota ca au un simt moral mult mai estetic.
Criticile constructive sunt binevenite, dar cele care v-ati exprimat atat de urat parerea fata de munca altora nu ati reusit decat sa va demonstrati inferioritatea.

Felicitari participantelor Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 S07y8rfb si organizatoarelor Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Post-17842-1313384596


Ultima editare efectuata de catre tomari in Dum 06 Ian 2013, 1:15 am, editata de 2 ori (Motiv : corectare, completare idee)
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de -iulia- Dum 06 Ian 2013, 1:34 am

in primul rand un An nou fericit! tuturor. imi pare rau ca am lipsit de la acest concurs(dar nu puteam renunta la aceasta minunata vacanta). rochita mea nu e terminata, dar cand o voi termina o voi posta. felicitari tuturor participantelor si in primul rand castigatoarelor.
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de danniela Dum 06 Ian 2013, 6:50 am

Wow, eu nu am ghicit nici o concurenta, am banuit dar ...nu era cine am zis eu!!
Felicitari pentru munca depusa, a-ti castigat experienta, inca una pe langa restul pe care le aveti deja. Sunt curioasa ce au castigat persoanele care au improscat cu rautati.
As sugera adminelor pentru viitoarele concursuri sa elimine comentariile rautacioase de la userii cu 1,2,3 postari doar la subiectele de cooncurs.
Eu astept critici de la fetele cu experienta in ale croitoriei, care sunt sigura ca vor ajuta atat concurentele cat si pe cele care citesc acest topic.
Felicitari Adminelor pentru initiativa si rabdare, anul trecut v-ati intrecut pe voi insiva love love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de cosmina46 Dum 06 Ian 2013, 7:10 am

felicitari ! eu habar n-am de croitorie, imi place insa forumul acesta, si admir din tot sufletul fetele care profesioniste sau nu , scriu /posteaza/indruma . chiar daca sunt antitalent in ale cusutului , asta nu ma impiedica sa ma bucur cand vad un lucru muncit. trebuie sa recunosc faptul ca si eu am ....recunoscut cateva ...stiluri ,dar nu m-a deranjat , ( daca am "fler" ce sa-i fac? wink )am votat ce mi-a placut, dar apreciez in acelasi timp munca celor care nu mi-au placut foarte tare. unde scrie ca trebuie sa lucreze toata lumea pe gustul meu?si nu e cu siguranta un forum al designerilor de talie ...mondiala. este unul al femeilor obisnuite ,cele mai multe cu job-uri si case de tinut dupa, admiratia mea fiind si mai mare ca pot si reusesc sa-si faca timp si pentru pasiunea lor. asa ca celor care nu le place ,sau au pretentii nejustificate le-as spune ca data viitoare sa dea "pas"...sau sa incerce sa "imbunatateasca" ele calitatea postand creatiile lor...deosebite si la fel de profesioniste precum cerintele formulate privind munca altora. ca asa ....din gura(tastatura) poate oricine sa dea...
eu abia astept urmatorul concurs !
(si mai cred ca chiar ar fi o idee buna ca administratorele , la urmatoarele concursuri ,sa "taie"toate comentariile ,indiferent de care sunt, si sa lase doar "votat" ...! parerea mea!
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de arielas Dum 06 Ian 2013, 7:56 am

Felicitari participantelor, felicitari castigatoarelor! kiss Bravo fetelor Flowers
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de danniela Dum 06 Ian 2013, 8:07 am

Eu am uitat sa felicit concurentele!!!! Felicitari doamnelor si la mai multe!!!! kiss
Mi-a placut Onuca si Daniela I. Pe a Danielei as vrea sa o fac pentru mine, nu eu , croitorul, eu mai am de invatat, insa imi place combinatia foarte tare.
Fiicei mele i-a placut Valentina (nu as fi gandit ca esti tu!!), Arielas fara boleroul de deasupra si Magda. Pe Magda a criticat-o un pic love
Deci inca o data felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de sorinamircov Dum 06 Ian 2013, 8:09 am

Felicitari tuturor concurentelor...ati creat niste rochite foarte frumoase,deosebite si foarte potrivite pentru un revelion..Cele care au o alte parere,ca nu sunt destul de stralucitoare,poate isi doresc sa fie ca si bradul de impodobite..nu cumva sa nu fie remarcate...E foate usor sa vii si sa spui lucruri urate...cred ca mult mai bine ar fi ca,atunci cand nu crezi ca ai ceva frumos de zis,sa taci.
Inca o data felicitari tuturor si nu luati in seama comentariile rautacioase...de cele mai multe ori cei care vorbesc asa sunt cei care nu sunt in stare de nimic...
pupi hug Flowers pentru fetele care ne-au incantat privirile..
sorinamircov
sorinamircov
helper
helper

Numarul mesajelor : 96
Localizare : Danemarca-Vodskov
Data de inscriere : 15/06/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de luminitza79 Dum 06 Ian 2013, 8:49 am

felicitari tuturor care au participat.
ma bucur ca rochita care mi-a placut este pe podium.
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de valentinadof Dum 06 Ian 2013, 8:52 am

Multumesc celor carora le-a placut si mi-au votat tinuta.Felicitari participantelor, chiar nu-i usor deloc sa treci prin stresul concursurilor.Pt mine sunt ca niste examene,cu emotii, cu stres,etc.
Nici gand sa ma fi deranjat comentariile de genul "mie nu mi-a placut nimic".Forumul este un loc unde opiniile se exprima liber.Poate aceste persoane cauta altceva,nu sunt obligate sa aprecieze ceva ce nu le place.E adevarat ca rochiile nu sunt scoase la licitatie si nu le obliga nimeni sa le cumpere.Si-apoi daca n-ar mai fi si astfel de comentarii ar fi totul prea monoton,nu-i asa?
In legatura cu anonimatul:totdeauna am avut grija sau cel putin m-am straduit sa nu dau de inteles cine sunt,de asta nu m-ai recunoscut Daniela.Cumnata mea frecventeaza forumul si m-a vazut in carne si oase la Craciun.Ei,si nu si-a dat seama cine sunt!
Mie nu mi-a fost deloc greu sa recunosc 3 participante 😉Dupa vorba,dupa port! Dar nu e un lucru rau!Inseamna ca urmaresc cu interes subiectele de la croitorie!
Oricum,multumesc adminelor Flowers si sponsorului Flowers
Eu astept urmatorul concurs!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Convallaria Dum 06 Ian 2013, 8:54 am

Buna dimineata !
Ce de comentarii ! De ce sa se elimine comentariile userilor cu 1,2,3 postari ? Ca nu se incadreaza in tiparul general ? Sigur ca au nevoie de sfaturi si indrumari, altfel unele dintre ele, desi sunt bine realizate tehnic nu le avantajeaza pe persoanele respective si ele raman cu impresia gresita ca poarta ceva deosebit. Un exemplu doar...o persoana corpolenta ar trebui sa evite materialele lucioase, acestea nu fac decat sa mareasca vizual ansamblul. Uneori nu modelul in sine e gresit ales, ci materialul e nepotrivit. Ce sa invete daca voi le laudati continuu ? Uitati-va de ex. la Ozana Barabancea, cea din juriul XFactor, care desi are forme generoase, stie sa se puna in valoare, asta e farmecul ei.
Convallaria
Convallaria
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 18/01/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de danniela Dum 06 Ian 2013, 9:00 am

Sa se elimine comentariile rautacioase nu criticile !!!!!
Eliminand primele 4 randuri din postul tau apreciez ceea ce ai spus!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 06 Ian 2013, 9:04 am

Felicitari participantelor ,adminelor dar si castigatoarelor Flowers .
Sunt fericita caci rochita care am votat-o e pe podium.. kiss


PS:pacat caci mereu apar discutii care umbresc subiectul.
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de ancaanca Dum 06 Ian 2013, 9:31 am

Felicitari castigatoarelor, participantelor...tuturor
Flowers
Ce am votat este pe podium...super
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de barbin Dum 06 Ian 2013, 10:00 am

Hey!! Felicitari castigatoarelor. Ma bucur ca nu am ratat votarea asta, si imi pare rau oarecum ca nu am avut curaj sa fac poze si sa inaintez cu rochia pentru concurs. Cred ca supravietuiam chiar daca venea sim23 sa ma desfiinteze. Laughing
Frumos, Karina. Sa ne povestesti cum e cu sistemul asta de croit. Flowers
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 06 Ian 2013, 10:46 am

Felicitari castigatoarelor,concurentelor si adminelor care ne mai antreneaza cu cate un concurs.

danniela a scris:Eu am uitat sa felicit concurentele!!!! Felicitari doamnelor si la mai multe!!!! kiss
Mi-a placut Onuca si Daniela I. Pe a Danielei as vrea sa o fac pentru mine, nu eu , croitorul, eu mai am de invatat, insa imi place combinatia foarte tare.
Fiicei mele i-a placut Valentina (nu as fi gandit ca esti tu!!), Arielas fara boleroul de deasupra si Magda. Pe Magda a criticat-o un pic love
Deci inca o data felicitari!

Eu nu am participat pentru premiu caci mereu eu fac dupa tipare deja facute asa ca mi-e foarte greu sa calculez tipare,linearele de croitorie le am ,iar ata de brodat am fara numar,fara numar,eu am participat din pura placere si pentru faptul ca imi place competitia.
Dar daca nu era concursul asta eu nu-mi faceam rochie de Revelion.
Iar cum am spus si in postare rochia am admirat-o intr-o vitrina cu cateva zile mai devreme si mi-am pus de gand ca si eu sa-mi fac una .

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Rrodr4021813203_q1_1-0_336x596

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Robert-rodriguez-cobalt-strapless-lace-peplum-dress-product-6-5069720-119339411_large_flex

Si cum aveam tipare prin casa am improvizat si mi-a iesit,mai am de modificat cate ceva la ea dar in principiu sunt multumita de rezultat.Iar pozele sunt facute de catre mine doar cu timmerul, dupa masa de Revelion caci nu-mi puteam ridica sotul de la masa ca sa fac eu poze cu rochia. shot shot

Ia zi repede Daniela ce a zis fata ta?

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Pui_dEuropolis Dum 06 Ian 2013, 11:32 am

Hop-Top! vin si eu cu feedback.

Felicitari fetelor de pe podium si fetelor castigatoare de rochite! kiss

Siiiiiii ditai mustrarea pentru concurenta numarul 8 care a fost preferata mea in acest concurs!!! Din punctul meu de vedere a fost una din rochitele care meritau podiumul.
Modelul rochitei (dificil de altfel) mi s-a parut super fashionist si perfect pentru o persoana inalta si supla asa cum esti. Insa te-au dezavantajat pantofii (parerea mea ca mergea mult mai bine cu balerini rotunzi in varf...), iar boleroul ar fii trebuit sa aiba maneca 3/4 sau pur si simplu sa le tragi tu manecile mai spre cot.
Eu cred ca te-a dezavantajat prezentarea produsului finit, care are un rol foarte important. Si ma oftic tare tare!

DARRRRRRRR Si mamei ii plac pantofii ascutiti in varf si stiu cum e cu pasiunile pentru anumite lucruri. wink

In orice caz toate meritati bucurie
Pui_dEuropolis
Pui_dEuropolis
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Clermont Ferrand - Franta
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 5 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB