Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

+42
crina68
MagdaMarin
nicole24
piciul
Karina33
letho
rivka
eriliana
corilex
Giorgi
bisisica bijuterii
Angelica18
Dorulet
Serban Valentina
sergiu valentin
mari42
pufoi
LadyK
Celya_f40
alinutza_andrei08
fizicuta
cristina07
mari01
lucky
kmn
emilia-elena
tinap
symos
Rimmelle
victoriacus
ema
emmancita
elluta
GinaP
SilviaDumitrescu
flori balteanu
canadianca50
mariaiacob07091987
Tache Marilena
danniela
gabi1972
virginia
46 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de Rimmelle Dum 06 Ian 2013, 8:38 pm

felicitari, si asteptam cu nerabdare urmatoarra provocare...
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de kmn Dum 06 Ian 2013, 10:20 pm

felicitari....si spor in toate
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de corilex Dum 06 Ian 2013, 10:39 pm

felicitari,asteptam urmatoarea provocare poate particip si eu rade kiss
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de eriliana Lun 07 Ian 2013, 8:30 am

Buna dimineata
Dragele mele provocare ati dorit, provocare primiti.Si pentru ca eu is mai cu mot,lansez doua provocari:
1. daca fiecare dintre voi ati fi fost declarate castigatoare ,la ce provocare v-ati gandit.?Deci,cu alte cuvinte, idei fetelor,idei ca mi-i neuronu in concediu pe termen nelimitat ,iar eu is cu nasu`n alte sfere (de mandra ce-s) si atentie la Silvioara care a zis urgent sa nu asteptam o luna.... wink
2 dupa ce primesc raspunsul la provocarea nr 1 . kiss
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de danniela Lun 07 Ian 2013, 8:40 am

Ce tare esti Eriliana rade
Uite eu iti dau o idee: pentru ca vine Sf Valentin, sai ziua indragostitilor, nu stiu cand e Dragaica, parca asta se sarbatoreste la noi, ceva cu rosu crosetat!!!
Ori ideea nr 2 ceva alb-rosu pentru martisor, dar sa nu ziceti ca martie e prea departe!!!
Cu cat mai multe idei cu atat mai bine!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de virginia Lun 07 Ian 2013, 9:11 am

Of, inimioara rade
Subscriu la ideea Danei: inimioare crosetate, cu sau fara margelutze, pe post de breloc sau pentru telefon etc.
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de cristi970 Lun 07 Ian 2013, 9:24 am

Sau poate,de dorul primaverii (poate vine mai repede !) ceva inflorat sau cu flori....
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de GinaP Lun 07 Ian 2013, 6:57 pm

Dragelor, superbe lucruri ati mai lucrat voi! Flowers Pt fiecare cate un buchet.
Eu mi-am lansat propria provocare: pana de Pasti sa-mi fac o rochie, ca imediat dupa avem si botezul. Iata si rochia:
[img]Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 70050955anuncio1[/img]

Crina, mama, tu o stii, ai facut-o! Toata stima! Merci Si de data asta nu ma las , asa ca sa fi pe faza la Ajutor... wink hug
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 07 Ian 2013, 7:07 pm

virginia a scris:Of, inimioara rade
oooff mamaaa rade rade
Si io zic ca n putem agata se Valentin asta (parca e inaite de martisor) si de aici sa divagaaaaammmm cat vrea muschiu nostru wink
Deeeci erilianaaaa... ideea o ai . Hoaraste ceva concret sau clar sau.... pur si simplu si fluiera odata startul . Adica trage focul de arma pentru start, parca asa se facea sau mai bine deschide subiect separat cu provocarea nr3 la crosetate - ......
hug pupi

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de eriliana Lun 07 Ian 2013, 8:02 pm

SilviaDumitrescu a scris:
virginia a scris:Of, inimioara rade
oooff mamaaa rade rade
Si io zic ca n putem agata se Valentin asta (parca e inaite de martisor) si de aici sa divagaaaaammmm cat vrea muschiu nostru wink
Deeeci erilianaaaa... ideea o ai . Hoaraste ceva concret sau clar sau.... pur si simplu si fluiera odata startul . Adica trage focul de arma pentru start, parca asa se facea sau mai bine deschide subiect separat cu provocarea nr3 la crosetate - ......
hug pupi
of,mai,mai....

prea complicat Silvioara draga sa deschid eu subiect separat....stii ca nu ma pricep...aseara toate imi sareati in ajutor, astazi ...ma lasati singurica, singurea....
ok...sa bata tobeleeee......lumeeeeeeeee....lumeeeeeeeeeeeeeeeee...provocare mare provocare :
ce doriti voi, pentru cine doriti voi, adica pt cineva drag sufletului vostru.... ca tot vine Sf Valentin....ca perioada de timp, va rog sa o stabiliti voi pentru ca eu am mult mai mult timp liber decat multe din domniile voastre si nu vreau sa va scot sufletul.....si daca credeti ca am voie, pot sa anunt de pe acum si premiul.... bucurie
shot pentru programul ala care m-a desemnat castigatoare, sa nu dorm eu noaptea......
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de letho Lun 07 Ian 2013, 8:32 pm

Draga Eriliana, uita-te in josul paginii, sub casuta unde scrii de obicei mesajul, in stanga scrie "SUBIECT NOU". Faci click pe subiect nou si ti se deschide o pagina noua unde scrie "posteaza un nou subiect". Completezi rubrica titlul subiectului si scrii mesajul ca pe orice mesaj obisnuit. Mai jos unde scrie OPTIUNI nu completezi nimic, doar daca vrei sa fii anuntata de mesajele noi, bifezi ultima casuta. Dai click pe previzualizare si daca totul e ok, trimiti.
Fa subiectul nou chiar daca nu esti sigura pe tine, daca e ceva in neregula va modifica un moderator. Daca mai vrei sa adaugi ceva ori sa modifici poti s-o faci in 24 de ore.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 07 Ian 2013, 8:55 pm

eriliana fata da tu asa te vaieti tot timpul? si in realitate?
eriliana a scris:
of,mai,mai....

prea complicat Silvioara draga sa deschid eu subiect separat....stii ca nu ma pricep...aseara toate imi sareati in ajutor, astazi ...ma lasati singurica, singurea....
aci suntem nu esti singura
ok...sa bata tobeleeee......lumeeeeeeeee....lumeeeeeeeeeeeeeeeee...provocare mare provocare :
ce doriti voi, pentru cine doriti voi, adica pt cineva drag sufletului vostru.... ca tot vine Sf Valentin...
hai pune mana si fa subiec nou si lasa galagia rade
ca perioada de timp, va rog sa o stabiliti voi pentru ca eu am mult mai mult timp liber decat multe din domniile voastre si nu vreau sa va scot sufletul.....
Si dupa ce deschizi subiect nou dai si directive clare de cand si pana cand ca daca ne lasi de capul nostru nu terminam nici pana la ulivara , ma scuzati , am vrut sa zic Valentinul celalalt

si daca credeti ca am voie, pot sa anunt de pe acum si premiul.... bucurie
dupa mine poti sa spui ca doar nu suntem la premiile oscar aici rade

shot pentru programul ala care m-a desemnat castigatoare, sa nu dorm eu noaptea......
da tu alte ganduri nu ai decat de privocarea asta de nu poti dormi noaptea?
Stii ca te hug kiss da? Te astept cu subiect nou sa vezi ca nu e asa greu si daca nu o sa faci bine eu sunt aici si promit sa te ajut fara sa te cert rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de pufoi Lun 07 Ian 2013, 9:15 pm

Felicitari castigatoarei!
Silvia m-ai facut sa rad cu lacrimi. rade
Asteptam startul si provocarea nr.3!
ura
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de Rimmelle Lun 07 Ian 2013, 9:34 pm

imi place ideea sf valentin, dar nu neaparat rosu, ceva frumos care sa reprezinte dragostea :-) sau sa fie pe tema inimii, cu inimi se pot face multe lucruri, pt mari si mici, romantici si mai putin romantici :*
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de Giorgi Mar 08 Ian 2013, 7:40 am

Superba rochita GinaP !Absolut superba! love
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de eriliana Mar 08 Ian 2013, 12:49 pm

SilviaDumitrescu a scris:eriliana fata da tu asa te vaieti tot timpul? si in realitate?
eriliana a scris:
of,mai,mai....

prea complicat Silvioara draga sa deschid eu subiect separat....stii ca nu ma pricep...aseara toate imi sareati in ajutor, astazi ...ma lasati singurica, singurea....
aci suntem nu esti singura
ok...sa bata tobeleeee......lumeeeeeeeee....lumeeeeeeeeeeeeeeeee...provocare mare provocare :
ce doriti voi, pentru cine doriti voi, adica pt cineva drag sufletului vostru.... ca tot vine Sf Valentin...
hai pune mana si fa subiec nou si lasa galagia rade
ca perioada de timp, va rog sa o stabiliti voi pentru ca eu am mult mai mult timp liber decat multe din domniile voastre si nu vreau sa va scot sufletul.....
Si dupa ce deschizi subiect nou dai si directive clare de cand si pana cand ca daca ne lasi de capul nostru nu terminam nici pana la ulivara , ma scuzati , am vrut sa zic Valentinul celalalt

si daca credeti ca am voie, pot sa anunt de pe acum si premiul.... bucurie
dupa mine poti sa spui ca doar nu suntem la premiile oscar aici rade

shot pentru programul ala care m-a desemnat castigatoare, sa nu dorm eu noaptea......
da tu alte ganduri nu ai decat de privocarea asta de nu poti dormi noaptea?
Stii ca te hug kiss da? Te astept cu subiect nou sa vezi ca nu e asa greu si daca nu o sa faci bine eu sunt aici si promit sa te ajut fara sa te cert rade
mai Silvioara draga, daca eu as fi avut ce face noaptea crezi ca nu faceam?!?!...somn, nu ...aia nu....asa ca grija la provocare mi-a ramas....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de sabinatudor73 Mar 08 Ian 2013, 3:07 pm

Dragele de ele (ERILIANA si SILVIA) haioase si harnicute kiss
sabinatudor73
sabinatudor73
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 50
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/04/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de Giorgi Vin 11 Ian 2013, 9:42 am

letho a scris:Recunosc ca a fost o mare provocare sa gasesc ceva de purtat crosetat la un Revelion facut in casa la rude. Asa ca mi-am facut o posetuta simpla cu ceva margelute si o bratarica crosetata cu aceleasi margelute. In plic imi incap telefonul, cheile, niste servetele si alte asemenea, nu e captusit si se inchide cu o capsa. Se asorteaza cu un pulover subtire in nuante de bej, crem si maro.
Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 DSC_2228%2520copy

letho ,imi place nespus de mult ceea ce faci .Ai toata admiratia mea . kiss Flowers
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de letho Vin 11 Ian 2013, 3:05 pm

Giorgi, multumesc frumos! Merci
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de eriliana Sam 19 Ian 2013, 6:22 pm

desi am mai postat si la "Provocarea nr 3 " imi face o deosebita placere sa postez si aici premiul primit de la draga mea Virginia...si ca sa nu para ca ma laud de una singura , te rog draga Virginia sa postezi si tu ce-ai primit cadou...sau poate deja ai facut-o si n-am vazut eu !Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Dsc05811eyProvocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Dsc05812l
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!! - Pagina 7 Empty Re: Provocare crosetat Nr. 2 - Sunt mandra de mine!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB