Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

+62
dragan mirela
mariaz_09
aleinad
europolis
Alyna_ct
lelia40
stoy
violetas
T_mihaela
mihaelavama
Floren
dorinami
Giorgi
mimiady63
oana sersun
Gabry_ela
cris_io_mat
camelia tot
lucky
Giobsy
Cristache
Maria Tatuti
Angela2011
Dorulet
AcidoR
geanina_scumpica
just_me26
CCristinaC
tinap
irish05
kmn
bibitu
Tache Marilena
SilviaDumitrescu
Liliana Solom
crina68
georgeta.prnic
stejara
rivka
kerkyra
cory74
tomari
Admina
letho
ioana soare
marina40
diada
victoriacus
Karina33
emilia-elena
piciul
symos
gabyd
valentinadof
pufoi
canadianca50
emmancita
mari01
Angelica18
eriliana
gabi1972
corina corina
66 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 24 Ian 2013, 7:52 pm

Daaaaa rade
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 24 Ian 2013, 8:02 pm

E persan pe bune...?Si al meu Smile scuze de offtopic.
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 24 Ian 2013, 8:13 pm

Da pe bune rade ne-am gasit neamuri rade
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 24 Ian 2013, 8:36 pm

Laughing Persii sunt barbati frumosi dar cam fitzosi Laughing sa ne traiasca love
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Sam 26 Ian 2013, 7:22 pm

foarte frumoase puloverele fetelor .dorinami ,mari01,mihaela.........
sa va arat ultima mea creatie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 26 Ian 2013, 7:45 pm

Vine,vine primavara!!!!!!!La asta ma duce gandul cand vad pulovarul tau.Eu totusi ma intreb,cand ai timp sa le faci,ca le scoti pe banda rulanta.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de rivka Sam 26 Ian 2013, 8:20 pm

mari super puloverul rock sa ne spui daca la primit persanultau sau i-ai gasit alt stapan rade
symons chiar asa le scoti pe banda rulanta sau mai ai inca vreo pereche de maini pe la spate ca tare mi-ar trebui si mie rade
imi place si chiar te imi sa visezi la primavara Smile
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Sam 26 Ian 2013, 11:08 pm

si daca va spun ca tricotatatul si crosetatul le fac cand vin din santier?..............nu-s normala ca asa imi zic toti .si spre fericire mea am o clienta de la care am o lista lungaaaaaaaaaaaaaa de produse de executat ...............multumesc de vb frumoase ..............pt mine atele sunt "hrana" kiss
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Dum 27 Ian 2013, 7:16 am

Symo ce frumos este campul cu flori de pe pulovar ,imi place chiar te duce cu gandul la primavara love

Rivka ,din pacate dupa tratamentul la masina de 80 grade l-am sticat in sensul ca s-a asprit si si-a pierdut culoarea adica pare purtat si spalat denspe mii de ori.Fara recuperare .O sa-l trimit la tara acolo merge rade
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 27 Ian 2013, 10:37 am

Mari pacat de munca,era foarte frumos si nu parea larg,dar fiecare cu mofturile cand are cui face...
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de crina68 Dum 27 Ian 2013, 11:10 am

Bravo,Symo!!!Este altceva, iar mie îmi plac provocările și ieșirile din monotonie.Felicitări!!!

Mărie, o făcuși lată,ca să zic așa...ufffff Câtă muncă,soro....mda...eu aș scoate persanul din proiecte.Pedeapsă clară!!! rade

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de eriliana Dum 27 Ian 2013, 11:26 am

mimiady63 a scris:Mari pacat de munca,era foarte frumos si nu parea larg,dar fiecare cu mofturile cand are cui face...
uite de asta nu lucrez eu pt "jumatatea" mea nimic...cum sa strici asa frumusete ? mai bine cauta si-l vinde ...chiar asa ; ia masoara-l mata (circumferinta imi trebuie 120 cm )zi un pret pe PM
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de rivka Dum 27 Ian 2013, 4:13 pm

ai dreptate eriliana pacat de asa frumusete ,eu i-am facut in 23 de ani de casnicie la a meu un singur pulovar tricot ,dar cu patru fete in casa el no mai avut loc de ele rade
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 27 Ian 2013, 5:48 pm

Mai fa o incercare si spala la 30 grade si la urma pune balsam pentru moliciune !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Dum 27 Ian 2013, 7:02 pm

Fetelor nu mai are remediu este foarte mare.Nu-mi pare rau ca am mai invatat ceva,din greseli inveti mai multe decat din sfaturi si teorie.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de bibitu Dum 27 Ian 2013, 8:18 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am dorit sa particip la ,,ceva ptr. partenerul nostu,, dar incepusem un pluovar ptr.el si nu am renuntat, asa ca va arat ce am lucrat

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu am stiut zid cum sa pun 2 poze in acelasi mesaj asa ca shot ,dar nu tare,acesta este terminat de la sfarsitul lui Decembrie dar am avut o lene sa le pun pe site,asa ca am lovit 2 unul ptr.mine si unu ptr sot
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Dum 27 Ian 2013, 8:40 pm

bibitu ce frumoase sunt .mie imi plac .sunt f vesele ,sa le purtati sanatosi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Ian 2013, 12:38 am

Symos e frumos puloverul tau inflorat, e tare vesel! Modelul e lucrat in intarsia sau e cusut dupa aceea pe deasupra?

Bibitu, al doilea pulover e dragut, pentru ca e mai simplu. La primul eu as fi ales fie doar torsade, fie doar joc de culori.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 29 Ian 2013, 3:25 pm

Am terminat o vesta din matase.Mi-a placut firul,dar n-am crezut ca se lucreaza atat de greu.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Mar 29 Ian 2013, 3:43 pm

Angelica este foarte frumoasa iar firul deosebit.Este matase simpla sau combinata?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 29 Ian 2013, 3:49 pm

Multumesc,Mari!Firul e matase in combinatie cu alt fir (nu avea eticheta) si din loc in loc puncte negre.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Mar 29 Ian 2013, 4:13 pm

Mersi ,banuiam eu.Oricum este superb si firul dar in special vestuta.Imi place cum ai facut-o la gat,decolteul.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de violetas Mar 29 Ian 2013, 5:02 pm

Bibitu, ai combinat foarte frumos culorile, imi place cum ti-au iesit.
Angelica, foarte frumoasa vesta, s-o porti sanatoasa!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 29 Ian 2013, 6:19 pm

Frumoasa vesta , felicitari ! { nu stie nimeni ca a fost greu }
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de lucky Mar 29 Ian 2013, 7:06 pm

Foarte frumoasa vesta, sa o porti sanatoasa! Imi place si firul foarte mult. Are si lurex, sau vad eu aiurea?
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB