Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Fotografia, intre hobby si arta
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:03 am Scris de White_Raven

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyAstazi la 5:51 am Scris de piciul

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyAstazi la 5:44 am Scris de piciul

» Florile din gradina mea(2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyLun 26 Iul 2021, 8:26 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyDum 25 Iul 2021, 12:17 pm Scris de Dorulet

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Iul 2021, 12:43 pm Scris de ema

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 10:04 am Scris de diada

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:52 am Scris de Dorulet

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyMar 20 Iul 2021, 8:15 am Scris de LRodica

» Gradina cu legume (7)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:09 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyLun 19 Iul 2021, 6:03 am Scris de piciul

» Sensul de transport al materialului a devenit invers.
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyMar 13 Iul 2021, 9:45 am Scris de diada

» ATASAREA POZELOR - TUTORIAL PAS CU PAS
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptySam 10 Iul 2021, 11:14 am Scris de vlad_mom

» Rochii,sarafane-XXIII
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyJoi 08 Iul 2021, 12:58 pm Scris de michelinebeaulieu

» Jucarii homemade
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyJoi 08 Iul 2021, 10:57 am Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyLun 05 Iul 2021, 7:10 am Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyDum 04 Iul 2021, 9:32 pm Scris de Michelle88

» Scheme goblen - folclor
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyDum 04 Iul 2021, 8:00 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:46 pm Scris de michelinebeaulieu

» Costume carnaval (VI)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 EmptyJoi 24 Iun 2021, 6:20 pm Scris de michelinebeaulieu

Discutii despre revista Burda-5

+59
anna_sandu
codryna
mlizeta
orhapetru
Steluzza
mady89
raluca29
ancuta_ancuta
adina_lg
claudine
dorina narita
Vox
danniela
scoobbyy
Butterfly_Amalia
carmensz
nela12
tiana
otilia gergely
oana_007
Teima
nicole24
manuela29
diada
Carmen T
Karrinne
aidil
clodi
violeta25
aisha
fulguta28
elutzamicutza
ANCA ECATERINA
aurelia.c
marry_a19
-iulia-
alice07
danabarbu2007
barbin
ancabanu
Samarineanca
Admina
myky_mgm25
Panea Laura
geo
aurishta
annamaria26985
mariucamariuca
missgyulyana
MagdaMarin
tomari
Mickey
CarmenClaudia
piciul
Karina33
emmancita
arielas
rosita
valentinadof
63 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 17 Iul 2013, 3:25 pm

Buna! Are cineva in plus numarul 6 din Burda? L-am pierdut Sad . Ma ofer sa il cumpar+transport. Multumesc anticipat!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 8 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 17 Iul 2013, 6:54 pm

Verifica la chioscul din statia autobuzului 101 de la Titan, cum te duci spre Nicolae Grigorescu. Parca l-am vazut acolo si stiu ca ei tin numerele vechi, nu le returneaza. E si un numar de anul trecut.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Joi 18 Iul 2013, 1:08 pm

Amalia, daca nu-l gasesti la chioscuri, suna la ei la Burda si ti-l trimit sau te duci sa-l ridici wink

Preview Burda August

Ma duc si eu acum sa ma uit, dar nu-mi fac sperante prea mari, din ce-am mai vazut pana acum din numarul asta Neutral .
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Joi 18 Iul 2013, 2:51 pm

Multumesc pentru raspunsuri! Nu stiam ca se poate ridica de la sediul lor. Ar fi super!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 19 Iul 2013, 12:04 am

Burda Vintage Smile
Burda history 1956 - 1988
Nu stiu daca s-a mai pus linkul...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 19 Iul 2013, 8:35 am

Rosita, ca de obicei asteptam sa postezi un preview love love 
Interesanta Burda de august, ciudat este ca au pus modele de toamna parca.
Samarineanca se vede link-ul
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 713
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Vin 19 Iul 2013, 10:24 am

Amalia, eu am mers odata sa iau o revista direct de la ei. Tipul de la vanzari, cu care am vorbit la telefon, n-a avut nimic impotriva sa vin eu acolo, asa ca am tras o fuga. Mai greu a fost sa le nimeresc sediul, ca e cam alambicat de ajuns la ei Smile

Samarineanca, ce colectie de arhiva ai tu acolo. Inspiratie pentru cei pasionati de vintage!

Laura, ma bucur sa aud ca-ti place numarul! Eu am gasit prea putine care sa imi placa in el. Poate pantalonul acela din compleul rosu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
De fapt tot compleul e frumos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ma gandeam daca merita sa imi iau revista doar pentru asta, si apoi am aflat ca cursul ilustrat va fi pentru taiorul rosu!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si am zis, da, merge, o iau doar si pentru asta. Si apoi mi-am adus aminte: Cursul ilustrat in revista din Romania nu e tradus! So, bye bye, August Burda, o sa-mi tin banii in portofel wink
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de oana_007 Dum 04 Aug 2013, 3:41 pm

Preview Burda septembrie

Pare mai interesant decat august care nu a avut nimic pe gustul meu...
oana_007
oana_007
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 41
Localizare : romania, bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 04 Aug 2013, 4:06 pm

Foarte dragute! Smile Multumim pentru preview!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 44
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de scoobbyy Dum 04 Aug 2013, 4:33 pm

Multumesc si eu!
Pe mine ma bucura altceva, luna trecuta am avut surpiza sa nu mai gasesc revista la chioscurile de ziare, si asta se intampla la sfarsit de luna.... Inseama ca randul doamnelor ce au ales acest mod de manifestare se ingroasa!
Asta ma face sa inteleg ca tinem din ce in ce mai mult la stilul nostru, sa avem creatii unice, care sa ne diferentieze de ceilalti!
Imi place asta!
Eu, din revistele Burda am invatat multe, de exemplu imi amintesc ca am tot citit cum se ataseaza un femoar, si pana nu mi-a iesit nu m-am lasat....

scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Mesaj Scris de barbin Dum 04 Aug 2013, 5:17 pm

Cine vrea Burda 7 sau 6, eu le trimit. Gratis
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 36
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 06 Aug 2013, 9:59 pm

Eu am găsit numarul de burda dupa indelungi căutări. Mulțumesc frumos, de intenție!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Mar 06 Aug 2013, 10:08 pm

Scooby, acum vad ce-ai scris, ca nu puteai gasi numarul trecut. Ciudat, eu mereu vad revistele la toate chioscurile pe langa care trec, si de obicei le au disponibile pana apare noul numar.

Ar fi fain sa fie cum ai zis tu, sa devina doamnele inspirate brusc de bricolaj, dar hmmm... Poate doar a adus chioscul tau mai putine numere? Smile

Eu din ce am vazut din preview-ul la septembrie, parca nici ala nu-mi place... Nu prea mi-a placut Burda de anul asta, pana acum. Cred ca am doar vreo 3 numere cumparate. Dar nu-i bai, ca am tipare slava Domnului! Timp si chef sa fie Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de scoobbyy Mar 06 Aug 2013, 10:14 pm

Eu de obicei cumpăr revista de la un chioșc, de ceva timp. Am fost surprinsa ca nu mai aveau, dar nu neplăcut. M-am bucurat si m-am gândit, dupa cum am spus ca ne înmulțim.
Eu nu folosesc tiparele din burda, dar nu știu, imi place mie sa am revista, mai ales ca e singura de la noi. ..
Uneori ma inspir din reviste, iar daca fac ceva nou si nu stiu cum se face deschid tipar din burda (recunosc) si ma lămuresc.
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 06 Aug 2013, 10:51 pm

Am facut si eu rost de numarul lipsa din Burda. Am sunat la ei si mi l-au trimis cu posta, foarte rapid. Multumesc ptr info!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Joi 15 Aug 2013, 9:49 pm

Preview Burda Septembrie 2013

Nimic pentru mine nici luna asta, slava Domnului lol!

Oare numai mie mi se pare ca anul asta n-au fost prea inspirati la modele noi? Ce-o fi cu ei, li s-o fi terminat inspiratia? scratch. Anul asta am cumparat cele mai putine numere.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz Sam 17 Aug 2013, 8:53 am

Dau numarul din august pentru cel din iunie sau iulie.
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 21 Aug 2013, 9:42 pm

Puah, moda anilor '80! Tare nu-mi place! shot 
Si ziceti ca daca sun la Burda imi pot trimite si numere din urma? Ia sa incerc si eu!
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Teima Joi 22 Aug 2013, 12:19 pm

Buna Samarineanca!

Da! Iti trimit din urma! Dar nu stiu cat de in urma. In mai i-am rugat eu sa-mi faca rost de numerele din martie si aprilie. Parca scrisesem la adina.gheorghe [@] burda.ro dar m-au redirectionat. Succes! Si sa ne spui si noua cat de in urma se pot cere :D

si inca ceva! Stie cineva daca in Romania se gasesc numerele speciale cum este ultimul easy fashion Herbst/Winter 2013?

multumesc anticipat pentru raspuns!
Teima
Teima
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 33
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Aug 2013, 10:08 am

Doamnelor, am o intrebare??? Cumparati tipare de la Burda? Parca am citit pe undeva ca da, daca da, dimi da si mie cineva un sfat va rog?? M-ar tenta si pe mine, poate asa am curaj sa infing foarfeca mai adanc....
Multumesc anticipat!kiss 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Vin 23 Aug 2013, 4:48 pm

O, Danniela, vrei sa te ajutam sa te ispitesti cu niste tipare? No problem at all! lol!

Te gandesti la tipare Burda in plic individual, sau la cele din revista?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Aug 2013, 6:02 pm

Nu Rosita, ma gandeam ca trimit cumva format electronic, tu le trimiti masurile sau optezi masura de ex 36 standard si ei iti trimit ceva printabil A4 sau A3. Nu cred ca trimit ei tocmai in Africa plicuri, sau poate da.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita Vin 23 Aug 2013, 9:29 pm

Danniela, la Burda te masori tu si vezi in ce marime te incadrezi. Vad ca pe saitul Burda poti sa intri pe tabelul cu marimi din fiecare tipar, ca sa vezi in ce marime te incadrezi. Dar oricum, tiparele lor sunt multi size, vezi in descrierea tiparului dorit sa includa si marimea ta. La download vei primi un pdf cu contururi pentru mai multe marimi, tu urmareste conturul pentru marimea ta. Daca intri pe orice tipar de pe site, vei vedea un link "instructions pdf", acelea se pot accesa gratuit. Intra acolo si vezi ca mai ai si acolo niste explicatii referitor la download.

Pentru inceput fa o proba cu un tipar gratuit sa vezi daca esti ok cu procesul.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Vin 23 Aug 2013, 9:42 pm

Rosita, multumesc, o sa incerc asta sa vad daca merge!! Daca ma potrivesc cu marimile lor si am curaj sa tai ii dau inainte!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Vox Mar 27 Aug 2013, 8:19 pm

Am luat pentru prima oara revista burda astazi de la un chiosc, pe luna septembrie. Minirevista aceea atasata este scrisa in limba romana, dar revista e in germana. Pana ma mai informez eu, ma puteti ajuta sa-mi confirmati ca mi-am luat teapa? Nu stiu germana si nici n-am in plan sa invat curand Smile
Vox
Vox
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB