Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

+82
Luisa1
violetas
laurin
canadianca50
galben emilia maria
geani1
dragan mirela
moni_pse
logra
lenus70
ral
georgeta.prnic
alinachiri
Rimmelle
Floren
Carmencyta
anielle
emmancita
tomari
silvia adriana
fizicuta
stoy
dadina
bumbu antonia
cami26
dorinamisov
gabi1972
cristinamihaela
julix_2007
Anita_Cristal
GinaP
diada
CristinaBDH
cld
sorayaayaros
flori de camp
Giorgi
anaid27
marina40
corilex
mihaelavama
cristi970
crina68
Apostu Paula
IrinucaPopii
mariaz_09
georgescu olimpia
symos
anc@
mari42
munteanu otilia
kla78
europolis
emilia-elena
tinap
Angelica18
inutza
clara birau
moma
pufoi
mimizami
Dorulet
SiminaR
romaya
PETRONEL@
eriliana
elluta
myky7robc
rivka
cristina07
gretty
anasia
Serban Valentina
sergiu valentin
valentinadof
danniela
mari01
katinca
virginia
flori balteanu
mishou
SilviaDumitrescu
86 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de dragan mirela Vin 22 Feb 2013, 3:26 pm

va multumesc dragalaselor ptr ajutorul vostru si trebiue sa va marturisesc ca am stat cu calculatorul non stop deschis pe acest subiect si urmaresc tot ce se scrie, weekend placut si spor in toate, pupici
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de CristinaBDH Vin 22 Feb 2013, 6:10 pm

fizicuta multumesc pt link; m-am uitat la poze, le-am si salvat, dar sincer nu am inteles inca nimic. O sa incerc direct cu croseta si poza in fata, sa vad daca reusesc ceva.
CristinaBDH
CristinaBDH
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 58
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Feb 2013, 7:03 pm

Interesant model cld. Abia astept sa vad ce va iese voua . Eu mi-am format o idee despre cum l-as face wink Daca nu va iese si vreti sa va spun Ziceti si-mi dau si eu cu parerea.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Vin 22 Feb 2013, 7:49 pm

Eu am facut o jumatate aproape. Pana vine "sefu" sa fotografieze incep si partea cealalta. Da, e pe marimea fetitei mele, ca pentru mine ma apuca postul ca sa termin wink
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Feb 2013, 7:55 pm

lucrezi pe jumatati? scratch

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Vin 22 Feb 2013, 7:56 pm

eu m-am gindit si fac partile alea pline tricotate. si doar lanturile si la maneci cu croseta.
astept sa vad cum vine la tine flori de camp kiss nici eu nu fac pentru mine
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Feb 2013, 8:10 pm

Eu am gasit alta poza cu astfel de jacheta si nenea google al meu a tradus asa :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ANGELICA ** VEST III-STELE **
Veniturile continuă .... lol ..... un vizitator draga făcut jocul a fost minunat și poate da Les Mailles Celeste , piesa a făcut imi dau seama ca graficul meu și a veniturilor înapoi să rămână perfect ca Celeste a trebuit să facă o mică schimbare pe care am pune acest post și, de asemenea, vesta in postul anterior ....

Rețetă de Vest

Corp:

4 piese, cu 10 puncte din fire de tricotat de tricotat (stânga și dreapta cusatura) 44 rânduri un total de 22 de fire de tricotat

Benzi 1 și 2, 3 și 4 sunt unite cu primul rând 41 coliere
Urmăriți 1 Track 2, împreună cu coliere de croșetat 20, 1 mic PTO, 20 coliere
Benzile care vor fi partea din spate 2 și 3 vor, împreună cu 51 cariera coliere începe și du-te până în scădere proporțional înălțimea gâtului.
Urmăriți 3 Track 4 se alăture cu coliere de croșetat 20, 1 mic PTO, 20 coliere

Mango

Ridicați 60 de puncte între 1 și 2 piste și lanțurile, țesut și tricotat 17 litera cariera cu exprimate alungite off și a face o pumnul cu minimele uniform, țesut, printre altele manșonul melodiile aceleași 3 și 4.


Reteta punctul alungit: (în joc sunt făcute rânduri mai puțin, în tricotat)
fantezie punct: primul - saselea Carr: în cusatura tricot.. 7a Carr: de tricotat.. toate p. la p.. tricotat în fiecare p. lichidare. Firul de trei ori în jurul ag .. Opta Carr: de tricotat.. toate p. la p.. tricotat in scadere rotații ale AG.

Finish:

Pe laturile de piese 1 și 4 toroane coliere tese de croșetat, + - aproximativ 100 de coliere sau până când ajunge la dimensiunea dorită.
3 rânduri de distribuie uniform punct inferior în partea superioară a modela răscroială, obligati off.

aici

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Vin 22 Feb 2013, 8:13 pm

Ce tare "reteta de vest"!!!!! rade rade

Dragele mele, aveti cumva mai la indemana o schema pentru o bratarica de martisor? Am vazut odata una cu o floricica alba , una rosie una alba si tot asa... dar acum nu o gasesc...vreau sa fac pentru colegele copilului Smile ...eu mai caut intre timp... kiss



Ultima editare efectuata de catre lenus70 in Vin 22 Feb 2013, 8:21 pm, editata de 1 ori
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Vin 22 Feb 2013, 8:20 pm

da e haios!
si eu am tradus cu google dar nu am inteles mare lucru!
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Giorgi Vin 22 Feb 2013, 8:46 pm

lenus ,asta o fi?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Vin 22 Feb 2013, 9:33 pm

Da lucrez pe parti, pe un lantisor de o lungime calculata cam prost pe fuga, pe care am facut un rand de picioruse (d-lea de dau odata pe croseta firul). In rest e pur si simplu un dreptunghi cu o parte pe mijloc unde am facut doar lantisor, nu piciorus. Undeva spre capat am unit - cam 2-3 randuri - pentru a forma maneca si apoi am mai facut cateva randuri ca "bordura".
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asa arata din spate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu daca sunt suficient de clare. Eu asa am vazut "tiparul" si daca l-as termina mai mult ca sigur arata ca in model. Dupa finalizarea si a celeilalte parti, urmeaza lantisorul de la spate care uneste cele doua parti intre ele, dand si largime in acelasi timp.
Gresesc?

Ar fi trebuit sa fie mai larga pe maneca, dar am pus ochiuri prea putine - trebuia sa fie mai lata. Cred ca se pot chiar si individual cele 2 parti.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 23 Feb 2013, 8:26 am

Georgi, multumesc mult...o sa incerc sa fac o floricica rosie si una alba, cum am zis...sa vad ce iese Smile hug

Imi place atat de tare jacheta asta cu lanturi , dar nu prea am inteles tiparul...
Cred ca sunt patru dreptunghiuri si apoi...lanturi...foarte interesanta...mie nu cred ca imi sta grozav , dar e super...
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Sam 23 Feb 2013, 9:28 am

Nu sunt 4 dreptunghiuri, ci numai 2 care se pliaza pe mijloc unde are "banda" cu model.
Astept sa vad parerea dnei Silvia si ce a mai facut cld.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 23 Feb 2013, 9:36 am

In explicatiile de pe site parca zice ceva de 4 bunati unite apoi cu lant, da, eu as face dintr-o singura bucata chiar daca nu ar iesi exact ca in poza wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 23 Feb 2013, 10:56 am

Silvia, mi-ai sters un mesaj? Am gresit ceva? Sau nu l-am postat dein greseala?
Shocked
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 23 Feb 2013, 11:00 am

lenus nu am sters nimic Sad

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 23 Feb 2013, 11:08 am

Sorry...inseamna ca tanti Roza e de vina... rade ...am pe aragaz si in cuptor diverse chestii care bolborosesc si am fugit inainte sa termin ce aveam de scris aici...scuze inca o data.
Scrisesem ca am desfacut jacheta pe care am inceput-o , nu chiar de tot, pentru ca decolteul iese prea mic, nu asa adanc ca in poza...si trebuie sa cresc altfel...dar nu prea stiu cum...daca se strica forma ?
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Sam 23 Feb 2013, 11:32 am

SilviaDumitrescu a scris:In explicatiile de pe site parca zice ceva de 4 bunati unite apoi cu lant, da, eu as face dintr-o singura bucata chiar daca nu ar iesi exact ca in poza wink
Eu explicatiile de pe site nu le-am priceput. Initial si eu incepusem dintr-o bucata insa am stat si m-am intrebat daca lantisorul de la spate va fi suficient de larg. Cand m-am uitat mai bine la poza cu spatele (eu una) am vazut ca lantisorul care atarna la spate e crosetat ulterior si prins alternativ de fiecare margine din spate ale partilor. De aceea am stricat si am facut partile separat. Ma rog ... de aseara n-am mai facut, ca n-am mai avut timp.
Insa asa am o senzatie ca la "subrat" trebuie modificat ceva fata de cum am lucrat eu drept, ca nu mi-a placut cum se aseaza. Sau poate nu am potrivit eu bine firul si nr de croseta ori a fost firul putin aspru. Nu-mi dau seama acum ca "am cazut" din pat la 4 si deja mi-e somn. Shocked
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 23 Feb 2013, 12:28 pm

flori de camp Ai dreptate cu lantisorul de pe spate daaar..... wink rade eu in general cam fug de parti separate si de aceea am zis ca as lucra dintr-o bucata wink Am specificat si ca s-ar modificat (putin wink ) modelul hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de lenus70 Sam 23 Feb 2013, 1:46 pm

Deci sa fac cum ma taie capu... Smile o sa pun poze cand o sa fie ceva de aratat

zid
lenus70
lenus70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 176
Varsta : 54
Localizare : suceava
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de logra Sam 23 Feb 2013, 2:56 pm

[quote="Serban Valentina"]logra ,postez citeva diagrame cu model <<zig zag >> , sper sa te pot ajuta cumva in deslusirea lui.



Iti multumesc mult de tot pentru diagrame...
mi-a iesit modelul!!! pupi
o zi frumoasa!!!
logra
logra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 16
Localizare : spania
Data de inscriere : 02/11/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Serban Valentina Sam 23 Feb 2013, 3:03 pm

Ma bucur mult iogra ca ti-au fost de folos diagramele <<zig zag>> si ca ti-a reusit modelul. wink
Cu drag si altadata ! hug



Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Sam 23 Feb 2013, 3:50 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de flori de camp Sam 23 Feb 2013, 3:19 pm

cld a scris:eu m-am gindit si fac partile alea pline tricotate. si doar lanturile si la maneci cu croseta.
In principiu, mai ales in poza (cu manechinul) postata de dna Silvia asa si este, tricotat.

SilviaDumitrescu a scris:Eu am gasit alta poza cu astfel de jacheta si nenea google al meu a tradus asa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu abia acum am vazut pozele astea si mai ales in aceea cu manechin cred ca sunt 4 parti tricotate, prinse cu lantisoare crosetate. Eu traducerile astea cu "gugal" nu le pricep neam Smile

SilviaDumitrescu a scris: flori de camp Ai dreptate cu lantisorul de pe spate daaar..... wink rade eu in general cam fug de parti separate si de aceea am zis ca as lucra dintr-o bucata wink Am specificat si ca s-ar modificat (putin wink ) modelul hug
Si mie mi se pare mai simplu sa fie bucata intreaga, dar cand nu se poate, nu se poate. Mi-a fost teama ca lnatisoarele vor fi prea scurte si e pacat sa desiri atata pana le nimeresti. Mai ales daca exista solutia sa le faci separat. Dar fiecare face cum doreste la urma urmei. kiss
Oricum modelul e demn de retinut. Dar cand il voi face pentru mine, cred ca o sa folosesc o croseta mai groasa. O sa vad atunci cum iese. Fi-mea e prea mica pentru modelul asta. Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de cld Sam 23 Feb 2013, 7:55 pm

fetele nu am avut timp sa fac nimic, am avut musafiri si abia acum am terminat de facut curat in urma lor.
pina vin de la servici luni imi face mami dreptunghiurile tricotate si eu doar o sa le unesc.
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 23 Feb 2013, 8:21 pm

Ce norocoasa esti wink
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9 - Pagina 23 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB