Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

+34
Geta_63
Celya_f40
myky7robc
rocssanna
nicole24
pufulici
motad
Luisa1
dalisia
anc@
canadianca50
kamelia1707
Gabica
vishma
lostgirl
dandana
Rimmelle
Tache Marilena
onuca28
movsika
ancaanca
Lucia.BlueFlower
seandreea
nicoletanoni
ladybird
a.moscu
dorinamisov
corina_jga
Angelica18
pufoi
corina corina
AlinaJ.Bijoux
Dorulet
Giobsy
38 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 13 Mar 2013, 1:49 pm

Multumesc a.moscu si Dorinamisov.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de lostgirl Sam 16 Mar 2013, 10:56 am

Buna

Sunt noua si vreau sa invat sa lucrez tehnica frevolite, dar nu stiu de unde gasesc sa imi cumpar o suveica-sau ac pentr asta.

Aveti cumva o idee?

Multumesc in avans tricot
lostgirl
lostgirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/03/2010

http://lostbiju.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 16 Mar 2013, 11:49 am

Buna lostgirl. Parca prin posturi anterioare, am citit ca exista suveici la Kaufland, dar fetele pot sa confirme asta. Eu am comandat 4 (2 cu croseta in varf) de pe net, ieftin de tot si au venit destul de repede. Am inceput cu acul, ac normal de broderie (cred ca era un nr8), e bine sa fie destul de lung ca sa poti mentine cel putin 20 - 25 de noduri duble pe el si sa poti trage acul. Ac special nu am avut, dar nici nu am avut nevoie pentru modelele pe care le-am facut in perioada aceea. Te sfatuiesc sa incepi totusi cu suveica pentru ca vei avea mai mare satisfactie.
Pana iti vin suveicile in casa, poti incepe cu acul ca sa prinzi din "filosofia" lucrului de frivolité, cum se inchid inelele, cum si in ce directie se formeaza brida.
Pe langa Basov exista o doamna care face frivolité, si lucreaza foarte frumos. Daca tu crezi ca e oportun, iti pot da o pista pentru contact. Mie mi-a lipsit enorm faptul ca nu am avut pe cineva real langa mine sa-mi arate macar pentru prima data.
Pe net gasesti multe lectii. In Youtube exista peste 100 de lectii ale lui Karen Cabrera, string de cautare: tatting.
Cand te impotmolesti, cand ai nevoie de indrumare, suntem aici si ajutam.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Dorulet Sam 16 Mar 2013, 4:25 pm

Da,la K sunt navete,cu mosorel de rezerva.Si eu mi-am comandat din Franta,ca atunci nu vazusem pe la noi.Primele,cu care am lucrat ani de zile,erau facute manual,din plexic.Inca le mai am,ca obiecte de muzeu.( Smile )Apoi, primele confectionate industrial le-am gasit in Cracovia-parc-am prins aripi cand le-am descoperit.Corina,la chinezi n-ai gasit Lizbeth?Pe eticheta scrie ca e bumbac din Egipt(cand am fost in Egipt n-am vazut ate),iar ghemuletul e made in China.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 16 Mar 2013, 5:04 pm

Buna Dorulet,
la chinezi am vazut bumbac pe care scrie frumos de tot Made in Egypt, dar nu mi-a placut textura si este destul de gros pentru ce vreau eu. E un echivalent nr. 8 pentru Coton perlé Anchor. E frumos rasucit, dar lasa scamite. Am cumparat pentru ca sa crosetez ceva cu el.. intre timp mi-a venit idea sa fac piese in frivolité care sa fie purtate mai toata ziua (curele, curele de ceas sau ornamente pentru tricouri. Iti spun cum se lucreaza. Culorile sunt superbe si nu au iesit al spalat.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de lostgirl Sam 16 Mar 2013, 8:32 pm

Multumesc mult de raspuns. Intradevar am gasit la Kaufland(l-am luat pe ultimul din raft in mod ciudat).
La fire e ok daca este fir de bubac mercerrizat pentru ca primele incercari nu arata sub nici o forma ca pozele si filmuletele la care m-am uitat.
Trebuie fir mai gros mercerizat?
E o tehnica tare interesanta.
Cred ca mai greu este pana ma obisnuiesc sa tin ata in mana.. hug
lostgirl
lostgirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/03/2010

http://lostbiju.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Sam 16 Mar 2013, 9:45 pm

Lostgirl, la asta te pot ajuta fetele din forum, pentru ca ele lucreaza cu fire din Romania.
Ce iti pot spune este ca trebuie sa fie un fir dublu mercerizat, un coton perlé de 12. Nr. 8 e deja gros. Dar, pentru inceput, ca sa prinzi tehnica, toata lumea e de acord ca trebuie sa incepi cu un fir mai gros, ca sa vezi exact cum cad nodurile, sa te obisnuiesti cu picourile si cu legaturile (join...)
Cand cumperi firul, ai grija sa fie lucios si sa nu fie foarte moale (il simti in mana). Daca nu e dublu mercerizat sau lucios, o sa ai probleme cu inchiderea inelelor, pentru ca firul din mijloc nu aluneca.
Ceea ce vezi in poze si in filme, aici e o poveste lunga. Doamnele lucreaza cu fire DMC, Valdani sau Lizbeth, ideal ar fi un cordonnet. Aceste ate se comporta, zic ele, bine. Dorulet iti poate spuen cate ceva mai mult, a lucrat cu Lizbeth si jura ca ramane la firul ei de pe con. Si, crede-ma, stie ea ce spune.
Daca ai dubii, fa o fotografie la ceea ce ai lucrat si urc-o pe net. Nu te multumo sa o vezi la tine pe ecran... Cand urci ceva intr-un forum, poti avea surprize... Eu am facut upload la aceasi fotigrafie in mai multe locuri si arata un pic altfel. Vei vedea singura daca exista diferenta intre ce vezi pe net si ceea ce ai tu acasa. De multe ori fotografiile trucheaza realicatea.
Nu e asa de greu sa tii ata in mana. Ciudat la inceput, dar dupa primele inele si bride, mana stanga o sa fie mai prietenoasa si o sa te asculte. Ai grija sa iti iasa acel "flip"... altfel nu se inchid inelele.
Spor la treaba. Suntem aici sa te ajutam daca ai nevoie.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de lostgirl Dum 17 Mar 2013, 8:36 am

aveti idee daca sunt in mijlocul unul model si mi se termina ata de pe suveica cum continui? zid
lostgirl
lostgirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/03/2010

http://lostbiju.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de vishma Dum 17 Mar 2013, 10:25 am

Si eu sunt pasionata de tatting ! Am incercat si cu naveta dar imi ies mai bine pe ac ! Va rog mult sa-mi spuneti ce fire folositi ! Am incercat cotton perle Talmaciu dar nu-mi place ce mi-a iesit ! Acele de unde le procurati ? Eu mi-am luat ace de papusi de la Mildward dar am vazut ca exista ace speciale care sunt la set de 6 . Multumesc ! O zi frumoasa !
vishma
vishma
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : galati
Data de inscriere : 10/11/2011

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Dum 17 Mar 2013, 11:37 am

Lostgirl, cauta in youtube "tatting adding thread". Videoul de la TattingTreasures m-a ajutat pe mine celmai mult. Nu stiu ce model ai avut in lucru, dar presupun ca e unul cu naveta si ghem. Daca nu ai un alt ghem de la care sa iei fir pentru naveta, atunci trebuie sa tai si sa ascunzi dupa aceea firele. Data viitoare, umple si suveica de rezerva ...
Vishma... eu folosesc 3 fire: coton perlé de 12 de la Anchor, fir de poliester Lavsan (pentru Ankars) si matase (un 120 pus in 3 sau in 4).
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de lostgirl Dum 17 Mar 2013, 1:56 pm

corina_jga ai idee de unde invat Ankars?
am tot cautat dar nu am gast mai nimic

Mersi in avans Merci
lostgirl
lostgirl
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/03/2010

http://lostbiju.blogspot.com/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Dum 17 Mar 2013, 2:09 pm

Lostgirl, e greu sa gasit informatie despre Ankars, dar ii dam noi de capat. Ti-am trimis un MP cu ceva indicii.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Gabica Mier 03 Apr 2013, 12:09 pm

După ce am citit postare cu postare, vă spun sincer că nu mai am respiraţie.
Scriu intenţionat cu litere mari: SUPERB!
Continuaţi că bine faceţi!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de kamelia1707 Mier 03 Apr 2013, 1:48 pm

Buna ziua,

Dupa ce vreo luna asa am tot citit si am vazut ce minunatii faceti voi cu aceasta tehnica m-am incumetat sa incerc si eu si as vrea sa va arat ce a iesit .... nu stiu daca e in regula sa atasez link-ul catre facebook....
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
kamelia1707
kamelia1707
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : craiova
Data de inscriere : 06/02/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 03 Apr 2013, 3:40 pm

Frumos ai inceput, Camelia! Imi place ceea ce am vazut in celalalt cont...
Eu m-am incumetat, si am facut un ceas:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



si un colier cu perle:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 03 Apr 2013, 7:31 pm

Minunat !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de anc@ Mier 03 Apr 2013, 7:46 pm

Absolut superb,Felicitari,nu as avea atata rabdare:)La primul imi place foarte mult si culoarea,iar la al doilea imi place cum l-ai accesorizat cu perlute:)
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Mier 03 Apr 2013, 9:32 pm

Multumesc mult, Canadianca50 si anc@. Rabdarea se gaseste usor atunci cand e pasiune... ok.... obsesie, mai mult. Lotus si Dorulet au rabdare mare de tot, kamelia a luat virusul... E o pasiune frumoasa.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dalisia Mier 03 Apr 2013, 11:33 pm

Frumoase lucrusoare, felicitari...Lucrez si eu de multa vreme frivolite si as vrea sa va intreb -atasati margelutele in timpul lucrului sau dupa?Sa ma intelegeti mai bine...pe ceva gata lucrat se mai pot coase margelute sau arata urat?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acestea sunt doua bentite care le-am facut pentru fetita mea si au frivolite.
dalisia
dalisia
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 49
Localizare : Campia Turzii
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Joi 04 Apr 2013, 12:23 am

Frumoase foc si delicate. Mai vreau sa vad din ceea ce faceti, e mult gust in lucrusoarele astea doua si e pacat sa nu vedem mai multe.
Margelele se adauga prin 3 tehnici: in inel, prin metoda destul de cunoscuta (atasarea cu agrafa la inceputul inelului), pe bride sau elemente (tehnica Beanile dezvoltata de Nina Libin) si prin coasere (tehnica Ankars). Eu am folosit ultima tehnica. Nu se vede rau daca este facut corect si daca margelele sunt bine alese. Va las in Mesaj privat ceva mai multa informatie.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de rocssanna Joi 04 Apr 2013, 6:18 pm

Salut!

Am inceput si eu cu ceva vreme in urma, sa fac tatting cu acul (am si naveta, dar nu stiu de ce nu pot deloc sa lucrez cu ea) si am facut cateva piese. Se gasesc modele vechi in arhiva SUA, e free sa le copiezi dar iti ia ceva pana inveti diagramele lor. Odata invatate, e f usor de lucrat si intr-adevar, superb.

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
rocssanna
rocssanna
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 23/08/2012

http://kristesa.blogspot.ro/

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Joi 04 Apr 2013, 7:35 pm

E frumos setul iar culorile acestea nu dau niciodata gres.
Cat despre lucrul cu naveta, insista, nu vei regreta. Exista o diferenta.
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dalisia Dum 07 Apr 2013, 9:39 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

V-am promis ca revin cu poze...
Sunt doua fete de masa lucrate de mine.
Cea de a doua este o combinatie intre frivolite pe interior si snur , pentru a sustine mai bine frivolitele.
dalisia
dalisia
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 49
Localizare : Campia Turzii
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de corina_jga Dum 07 Apr 2013, 12:05 pm

Dalisia, chapeau! Nu as avea rabdarea ta. Sa-l fereasca sfantul pe ala care o sa verse cafea sau vin pe ele. Superbe!
corina_jga
corina_jga
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 54
Localizare : Puerto de la Cruz
Data de inscriere : 23/12/2011

http://www.alittlemarket.com/boutique/cm_handmade-245317.html

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de dalisia Dum 07 Apr 2013, 2:10 pm

Multumesc....Nu le port...Sunt de pastrat...
dalisia
dalisia
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Varsta : 49
Localizare : Campia Turzii
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5 - Pagina 8 Empty Re: Tehnica-frivolite-pe-ac-sau-needle-tatting-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB