Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Broderie computerizata, la masina de brodat

+77
varvy
anna_sandu
gabytza26
daniela raducanescu
adela_stefy
mutu_42
Alysh
sorinadumi
tiana
arwen4y
Ginel
mihalache_nela
Greteledelweiss
raluca1980
MagdaMarin
adakaru
despina13cucli
SorinP
Eugen Dumitrescu
mihu72
haiducean
aditapisi
umm ibrahim
Crissy86
ismi3ismi
Ginga
SilviaDumitrescu
auricaco
grenada
nicoletaioni
nicoletamurarescu
IuliaMe
Duel
cif2010
andegelia
Indra
Deliria
Marry
arielas
minky
kabunta
v_v_a_l_i
TeoCanada
justme_maia
mariaz_09
emmancita
danabarbu2007
ortieortie
viviene
speedy
Celica
bibidesign
Steluzza
tagio
danae
anigherman
letho
Danu
deedee
Anuta
monica_rsn
ciucamona
ilias
aidaalex
Gabi Pencea
roxana096
niculaie
Camy
aisha
ioana soare
Eva
geany
diada
MihaelaT
DANIELA.I
Admina
irinaindira
81 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie cusuta la masina

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 11 Feb 2012, 4:53 pm

inca o poza,tot din albumul lui teo,are 25 de poze acolo,poate ca le va pune ea pe toate,cand va mai intra
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de TeoCanada Sam 11 Feb 2012, 11:03 pm

Asta era!!!!!!!! Eu le vedeam cand accesam link-ul de pe forum......am schimbat setarile, acum sper ca e OK.....va rog sa-mi dati de stire......
Daca este OK, atunci chiar ca am invatat ceva...si mai si! Smile

Multumesc mult Magda!

Prosoape de bucatarie


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 11 Feb 2012, 11:07 pm, editata de 1 ori (Motiv : Corectat linkul)
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Crissy86 Sam 11 Feb 2012, 11:29 pm

Albumul se vede, prosoapele sunt frumos brodate aplauze
Dar ar fi bine dacă ai reuși să pui câteva poze direct pe forum, cum am explicat anterior. Succes!
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie cusuta la masina

Mesaj Scris de TeoCanada Sam 11 Feb 2012, 11:36 pm

Vai, Crissyyyyyyyyy, simt ca mor!
Ma intreb daca voi ajunge vreodata la nivelul vostru de cunostinte in materie de internet zid .....mai incerc....ooofffff!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Dum 12 Feb 2012, 10:11 am, editata de 2 ori (Motiv : Unit mesaje)
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Duel Mar 14 Feb 2012, 5:56 pm

Buna ziua,

Va rog frumos sa-mi mai dati o mana de ajutor: am vazut saptamana trecuta un model de broderie, insa nu imi amintesc daca era pe CD-ul primit odata cu masina sau in alta parte. Am stat nopti in sir sa-l regasesc insa.... fara succes.
Este vorba de un CEAINIC DIN CARE CURG INIMIOARE INTR-O CEASCA.
Daca are cineva modelul asta sau stie unde il gasesc va rog sa imi dati un semn.

Va multumesc!

Elena


P.S. Pt. toate fetele care au postat broderii dar mai ales pt AURICA - FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Duel
Duel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Localizare : Bucovina
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Mar 14 Feb 2012, 6:15 pm

Nu stiu cat de tare te grabesti. daca e pe cd il caut si eu, dar deseara. Daca e prea tarziu, zi-mi si nu mai pierd timpul.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Duel Mar 14 Feb 2012, 6:43 pm

Multumesc frumos, nu e f mare graba, adica nu am un termen, vreau doar sa-l fac. Imi amintesc doar ca era mai mare decat 18x13 dar avea imaginile si separate, adica ceainicul si ceasca separat.
A propos de DVD, eu la CD-ul care se numeste "pe dimensiuni gherghef" am primit mai mult preview-ul, nu si .pes-urile.
Duel
Duel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Localizare : Bucovina
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de auricaco Mar 14 Feb 2012, 7:33 pm

Multumesc mult,Duel....imi place fff mult sa lucrez la "harnicuta "mea este singurul lucru ca ma relaxeaza trebuie neaparat in fiecare zi sa fac cate ceva...FELICITARI si la fetele care au facut acest minunat forum in asa fel ca avem posibilitatea sa vedem tot timpul - MINUNATII hug
auricaco
auricaco
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/01/2012

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Duel Mar 14 Feb 2012, 7:39 pm

Ati incercat sa brodati pe un guler sau pe o manseta? Sper sa reusesc sa pun pozele.
Duel
Duel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Localizare : Bucovina
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de auricaco Mar 14 Feb 2012, 8:02 pm

da,eu am brodat numai initiale
auricaco
auricaco
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/01/2012

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de arielas Mar 14 Feb 2012, 8:12 pm

Da am si eu asa cum spui tu, numai pdf, nu si pes. Cred ca au copiat gresit mai multe CD.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Duel Mier 15 Feb 2012, 1:51 am

Am gasit. Este pe CD1, in APLICE, dar numai in pdf 143, 144, 145... In .pes nu este. Ma poate ajuta cineva, va rog!!?
Duel
Duel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Localizare : Bucovina
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Duel Joi 15 Mar 2012, 1:20 pm

Buna ziua,

Vand insertie broderie, fiselina 30, ca o hartie poroasa care se rupe. Am cumparat 100 m de la o firma din Oradea si am folosit mai putin de jumatate. Va pot trimite mostra daca va intereseaza. Eu am pus la prosoape pe deasupra impreuna cu spray adeziv, iar la tricouri pe dedesubt. A propos de tricouri, am observat ca nu se mai increteste materialul daca ii dau o viteza mai mica la masina de brodat.

Toate cele bune,
Elena
Duel
Duel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 18
Varsta : 50
Localizare : Bucovina
Data de inscriere : 31/10/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de umm ibrahim Sam 07 Apr 2012, 10:04 am

fetele de unde pot sa imi cumpar si eu o masina de brodat,eu nu stau in tara si cam cat costa
umm ibrahim
umm ibrahim
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : abudhabi
Data de inscriere : 04/04/2012

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de nicoletamurarescu Dum 27 Mai 2012, 8:32 pm

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa-mi spuna cum pot transforma o poza intr-o broderie format pes? Cu ce program? Eu nu am decat programul Embird si nu stiu daca il pot folosi pentru a transforma o astfel de poza.

------
LE Giobsy: Am mutat mesajul tau aici. Te rog sa nu deschizi inca un subiect pe o tema care exista deja.


Ultima editare efectuata de catre Giobsy in Lun 28 Mai 2012, 9:07 am, editata de 1 ori (Motiv : Fuzionare subiecte)
nicoletamurarescu
nicoletamurarescu
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2011

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de aditapisi Mar 14 Aug 2012, 8:16 am

fetelor cum fac sa creez si eu broderii am o masina brother innov-is950 noua si fica mea vrea o sirena ,cum fac?
aditapisi
aditapisi
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 47
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/08/2012

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie computerizata,la masina de brodat

Mesaj Scris de haiducean Sam 12 Ian 2013, 3:55 pm

Am citit toate paginile de la acest subiect.Totul pare foarte instructiv,si broderiile...nici nu m-am gandit ca exista asa ceva,(sigur cu multa munca si uneori incurcaturi).Pana cand o sa am si eu probabil probleme la brodat...doar peste o saptamana o sa-mi vina masina(Brother innov-is 90 E).Ziceau de la magazin ca o sa primesc si un CD cu multe multe broderii,daca o sa va pot da ceva de acolo o s-o fac cu cea mai mare placere.
Se pare ca pe CD nu sunt modele maramuresene,sunt foarte rare,de aceea apelez la ajutorul vostru,eu petru asta am cea mai mare nevoie de o masina de brodat.Am gasit ceva pe net dar nu le pot(stiu) descarca in PES(daca ma exprim bine) am inteles ca asa se cere. Cred ca stiti ce vreau-modele din alea cu patratele mici care formeaza anumote floricele,figuri geometrice care dupa aia se fac gauri cu un aparat.
Felicitari pentru toata munca de pana acum!
haiducean
haiducean
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : sarbi
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie computerizata ,la masina de brodat

Mesaj Scris de haiducean Dum 13 Ian 2013, 8:26 pm

Poate ma grabesc prea tare,fiinca nu am inca masina de brodat, dar pana atunci ma pregatesc. Am incercat chiar sa fac modele maramuresene cu PE Design,a iesit ceva dar nu chiar ,si cand sa le salvez nu mai reuseam.Stie cineva mai multe detalii despre aceasta,sa ma ajute?Cel mai simplu cred ca mi-ar fi sa pot sa transform jpg-urile care le-am gasit pe embroidery, in pes,dar si aici necesit un mare ajutor. Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 4246 Este una din cele mai mari dorinte din ultimul timp,sa brodez. hug
haiducean
haiducean
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : sarbi
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de mihu72 Dum 27 Ian 2013, 4:28 pm

haiducean a scris: Poate ma grabesc prea tare,fiinca nu am inca masina de brodat, dar pana atunci ma pregatesc. Am incercat chiar sa fac modele maramuresene cu PE Design,a iesit ceva dar nu chiar ,si cand sa le salvez nu mai reuseam.Stie cineva mai multe detalii despre aceasta,sa ma ajute?Cel mai simplu cred ca mi-ar fi sa pot sa transform jpg-urile care le-am gasit pe embroidery, in pes,dar si aici necesit un mare ajutor. Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 4246 Este una din cele mai mari dorinte din ultimul timp,sa brodez. hug
pentru a transforma jpg in pes sau jef, emb, etc., iti trebui un calculator dotat cu placa grafică performanta si un program de editare broderii, care este scump, ajunge si la 1000E. eu am incercat pe Wilcom -cu un calculator comun- sa fac asa ceva dar nu imi place cum a iesit. cel mai usor mi s-a parut sa le editez eu.
mihu72
mihu72
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 7
Varsta : 52
Localizare : oradea
Data de inscriere : 24/01/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 27 Ian 2013, 7:00 pm

ibrahim,vezi aici masini de brodat: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Broderie digitalizata

Mesaj Scris de Eugen Dumitrescu Vin 22 Feb 2013, 2:48 am

Buna ziua,

Lucrez de un an de zile in domeniu digitalizarii tiparelor de broderie pentru masinile automate si as fi interesat de eventuale colaborari cu toti cei care sunt pasionati de acest tip de activitate pentru schimb de experienta si informatii.

Persoanele interesate de personalizarea textilelor prin broderie sau care au echipamente de productie dar doresc tipare personalizate sunt rugate sa ma contacteze.
Preturile de productie cat si cele pentru digitalizare sunt accesibile.

Pentru informatii suplimentare apelati cu incredere.

Cu stima
Eugen Dumitrescu

Eugen Dumitrescu
Eugen Dumitrescu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/02/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Buna ziua

Mesaj Scris de SorinP Joi 21 Mar 2013, 2:39 pm

Ma numesc Sorin si detin o masina de brodat computerizata , am invatat cum sa o folosesc si cum sa fac digitalizarea imaginilor , daca aveti nevoie de proiecte gata facute ,digitalizarea imagini ,softuri,etc ma puteti contacta .
SorinP
SorinP
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bacau
Data de inscriere : 21/03/2013

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 21 Mar 2013, 2:45 pm

buna sorin
pe mine m-ar interesa sa achiziţionez o astfel de masina
da-ne mai multe detalii despre masina te rog, de unde ai cumparat-o, pret....
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de adakaru Joi 04 Apr 2013, 10:02 am

Felicitari, f frumoase.Smile
adakaru
adakaru
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/05/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Steluzza Lun 27 Mai 2013, 12:37 am

Perdelutele mele de la baie





[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Lun 27 Mai 2013, 4:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : Pus link bun poze)
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Broderie computerizata, la masina de brodat - Pagina 8 Empty Re: Broderie computerizata, la masina de brodat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB