Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ornarea torturilor noastre VII

+63
victoriacus
Carmencyta
Gerlinde13
luminitza79
Maria Tatuti
Alehandra23
Andata
Steluzza
canadianca50
tiana
bubu85
barbin
piciul
Ais
AcidoR
diada
alban andreea
betymi72
silvia adriana
camelia84
ale_bebe
Karina33
silvisor
mari42
CarmenClaudia
Giorgi
kmn
annamaria26985
Dorulet
carmenfratila
nicole24
Giobsy
rivka
zylv
Gianina4ever
MagdaMarin
cld
danniela
oanaraluca
cristina07
AlinaJ.Bijoux
Mickey
tinap
SilviaDumitrescu
stoy
gabriela1554
cory74
valentinadof
zarina28
Admina
teisoara
adelina24
dorinami
MihaelaT
anc@
kitty_1973
denis21
Angelica18
arime
Motzu
Rimmelle
Uca
mimiady63
67 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Alehandra23 Sam 01 Iun 2013, 11:57 pm

Fetelor, sa stiti ca arata tare delicios torturile voastre Smile
Dupa cum amzis, vin cu poza tortului....personal sunt dezamagita de cum arata, totusi e prea ''comun'' siii lipseste ceva....sau poate ca din cauza ca mie nu-mi plac bujorii si nici ideea de cosmetice pe tort...Sad
La mine ploua de 2 zile, figurinele nu s-au uscat cum trebuie, mi-am rezervat 3 ore doar pentru decor, dar a venit seful sotului cu treburi, am asteptat dupa el pana sa plece, eram in criza de timp si sub stres ca s-a trezit si micuta si tot pe langa mine vroia....maine, cu inima cat un purice o voi suna pe doamna care a comandat tortul, sa o intreb personal cum a fost.Nici poze ok n-am facut, dupa ce l-am impachetat mi-am dat seama ca n-am poze, despacheteaza iar.....uooofff
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[/img]
Alehandra23
Alehandra23
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Germania
Data de inscriere : 03/05/2013

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de arime Dum 02 Iun 2013, 12:14 am

Mihaela Complimente draga mea si sa fie intr-un ceas bun... la cat mai multe comenzi si torturi superbe iti doresc! wink

Alehandra, arata foarte bine tortuletul, nu trebuie sa-ti faci probleme. Sarbatorita sigur nu are ochi sa observe imperfectiunile ce le stii. Ea o sa vada doar arta dulce! wink Felicitari pentru pasiunea ta si mult spor pe viitor!

Si tortuletul pentru ziua ce a trecut deja.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Iun 2013, 9:53 am

Mulţumesc! A fost pe gustul celor care l-au mîncat pentru că am fost anunţată. Merci
Alehandra, e foarte frumos.
Arime, grozavă ideea cu picioruşele.
Felicitări!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de danniela Dum 02 Iun 2013, 10:04 am

Alehandra, mie mi se pare super. Ma rog tu poti sa fii mai critica cu tine insuti, dar bujorul ala pare asa de real!!!!
Mihaela nu stiu de e simplu dar elegant cu siguranta!!! E de fect floarea alba pe ciocolatiul ala inchis.
Ce de idei puteti avea, felicitari!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Alehandra23 Lun 03 Iun 2013, 10:29 am

arime multumesc!Da , ai dreptate, sarbatorita nu a vazut micile imperfectiuni, a fost incantata peste masura, si am avut inca o confirmare de la o persoana care a fost la petrecere, mia zis asa :'' Tortul a fost senzatia serii''.Sarbatorita mi-a zis ieri la telefon ca toata lumea a facut poze tortului, si au intrebat despre ''creatoare'' Smile.Ce sa spun, sunt fericita.
CHiar daca fac figurine, unele foarte frumoase si originale, le vad incomplete daca nu sunt puse pe un tort, asta e fericirea suprema, sa aud ca am contribuit si eu cu ceva la o petrecere frumoasa.
MihaelaT multumesc! Te vad foarte interesata de lumea asta dulce, care pe mine m-a fascinat, eu te incurajez sa mergi mai departe, tot mai sus, nu stiu care este meseria ta de baza, dar de indata ce ai luat ''microbul'' asta, nu mai poti scapa de el, dar e asa frumos Smile
danniela sarumana! La bujor am muncit mult, si imi e atat de ciuda cu umiditatea asta, petalele finute si subtiri sunt f sensibile,direct ma apuca panica cand vad ca incep sa se inmoaie , brrr.
si ca sa completez, ca am vorbit inainte despre pret, speram sa nu creada lumea ca e prea mare pretul, dar am avut confirmare ca pretul a fost chiar ok, o invitata i-a zis sarbatoritei ca mai este o persoana la 3 km de aici care face torturi de gen, adica tematice si personalizate, si a zis :'' Eu am dat 75 de euro pe tortul meu si a fost foarte urat in comparatie cu acesta, chiar hidos '' ,deci e de bine. Va pup!
Alehandra23
Alehandra23
helper
helper

Numarul mesajelor : 31
Localizare : Germania
Data de inscriere : 03/05/2013

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Maria Tatuti Lun 03 Iun 2013, 11:51 am

Alehandra si Mihaela ,
Torturile voastre sunt adevarate ...oprer de arta.
Felicitari pentru munca , rabdarea si talentul vostru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 03 Iun 2013, 1:10 pm

Mulţumesc! Merci

Alehandra, ai văzut că totul a fost bine. Bravo!
În altă ordine de idei, eu sunt prof. învăţământ primar, în traducere, sunt învăţătoare. wink N-aş renunţa la meseria mea pentru nimic în lume, nici chiar pentru torturi, rade dar în timpul liber vreau să fac cât timpul îmi permite. Până acum am tot postat aici ce am lucrat. Ete,
acestea-s torturile ce le-am făcut până acum, aşa ca idee.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de camelia84 Lun 03 Iun 2013, 1:49 pm

Buna dragele mele revin cu noi torturi...sper sa va placa!!![img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]


[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
camelia84
camelia84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 39
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 12/02/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de tiana Lun 03 Iun 2013, 6:39 pm

oooo,ce de frumuseti si bunatati! va felicit pe toate si sa mai faceti ca bine va mai ies! ce pofta imi e de tort!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de camelia84 Joi 06 Iun 2013, 11:27 am

Smile multumim!!!
camelia84
camelia84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 39
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 12/02/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de arime Joi 06 Iun 2013, 4:23 pm

Camelia felicitari pentru tortulete. Cel galben este tare vesel, iar ultimul tort, cel cu Hello Kitty, foarte reusit. Bravo! Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de luminitza79 Joi 06 Iun 2013, 8:07 pm

M-ati dat pe spate ,felicitari sunt superbe si sigur delicioase
luminitza79
luminitza79
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 44
Localizare : braila
Data de inscriere : 05/02/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Giorgi Vin 07 Iun 2013, 6:44 am

Hmm...torturile astea sunt mai degraba picturi .Alehandra23 ,cum sa mananci o asa pictura?Parca mi-ar fi mila de asa frumusete !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de camelia84 Vin 07 Iun 2013, 10:03 pm

Va multumesc inca odata...sper sa mi se dea mana si sa iasa si mai faine la aspect...:D...nu prea am ustensile ...dar ma chinui cu ce am..:D
camelia84
camelia84
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 73
Varsta : 39
Localizare : vrancea
Data de inscriere : 12/02/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 08 Iun 2013, 2:55 pm

Camelia, felicitări pentru torturile realizate şi mult spor în continuare!
Hello Kitty, este pictată de tine sau e jeleu imprimat?
Săptămâna trecută a mâncat cineva din tortul cu cioco şi caramel şi a vrut pentru fiul ei un duplicat, dar pentru aspectul exterior mi-am permis să-mi dau cu părerea şi să-i sugerez ceva ca pentru un absolvent de clasa a XII-a wink . Doamna a fost foarte încântată când a venit după el şi sper că la fel va fi şi feciorul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
E musai să-mi iau carioca alimentară că-i groaznic să scriu cu pensula.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 09 Iun 2013, 6:42 am

E superb Mihaela.
Imi aduce aminte de un tort fotografiat in cartea de bucate pe care o citeam in copilarie.
Avea poze la sfarsit si imi placea mult sa citesc retetele si sa vad si pozele.
Dee atunci nu exista internet.
Si acum o am ca am fugit cu ea de acasa ca zestre wink Tort cu martipan se numea.
Succes mult iti doresc in noua cariera. bucatar

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Iun 2013, 10:50 am

Camelia, frumoase torturi. Bravo! In special ultimul imi place.
Mihaela, frumos tort pentru dl. absolvent. La cat mai multe comenzi!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 09 Iun 2013, 10:56 am

Mulţumesc, Magda, Admina! kiss
Şi mama avea carte de bucate, dar fără poze, vai ce-mi plăcea să citesc reţete din ea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de danniela Dum 09 Iun 2013, 11:24 am

Buna inspiratia Mihaela!!! Si foarte frumos!!
Camelia la fel sunt foarte frumoase!!!
No cine imi face si mie unul ca fii-mea a facut saptamana trecuta 20 de ani, e la examene, nu e acasa....iar eu cu timpul..precis ii fac unul gustos si atat!!!
Si daca mi-l trimiteti si peste mari si tari...si mai bine!!!
Felicitari!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 10 Iun 2013, 3:43 pm

Mulţumesc!
Daniela, la mulţi ani fiicei tale! ...niciodată nu-i prea târziu.
Dacă vii după el ţi-l fac cu mare drag. hug

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Steluzza Lun 17 Iun 2013, 9:18 am

Ce torturi frumoase faceti love,pun si eu tentativele mele de torturi raderade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Admina Lun 17 Iun 2013, 11:45 pm

Steluzza, sunt foarte frumoase.I love you Cum sa le zici tentative? Sunt lucrate ingrijit si cu detalii, sunt vesele si banuiesc ca au fost gustoase.
Nu ca sunt rea... dar hai sa fiu. Daca vedeti ce caricaturi de torturi se vand la una dintre cele mai bune cofetarii din Bucuresti (respectiv cofetaria Maria), va veti aprecia munca mai mult. 😉Sunt bune prajiturile acolo, nu comentez, dar ornarea torturilor cu martipan... lasa mult de dorit, chiar si pentru amatori.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 19 Iun 2013, 12:40 am

Steluzza, sunt foarte frumoase. Felicitări! Cel cu buburuză este minunat şi prinţesa de lângă e încântată maxim.
Tort cu fluture

Atunci când am preluat comanda, un tort bun, un tort  cu fluturi, visam la fluturi în aer :)sau la formă de fluture (am avut mână liberă de la mama sărbătoritei), dar am revenit cu picioarele pe pământ pentru că va călătorii,  pe răcoare, spre Timişoara ca să ajungă la sărbătorită.
Am ales să nu-l îmbrac simplu în fondant, ci să imite oarecum o floare şi astfel  am făcut din fondand, de jur împrejur, petale.
Abia aştept să aflu dacă a ajuns întreg şi dacă sărbătorita a fost mulţumită.
Că tot visam fluturi în aer, am făcut câţiva fluturaşi albi care i-am pus frumuşel într-o cutiuţă să plece împreună cu tortul.
În interior sunt 3 blaturi, două ca cel de Amandină, în mijloc e unul de vanilie, dar roz şi are crema de la Doboş şi bineînţeles însiropat cu esenţă de rom.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tort "Pădurea neagră"
Acesta nu dă pe nimeni pe spate, dar a fost tare gustos.
M-am gândit vineri  seară să dulcegăresc ceva şi am zis să încerc acest tort, dar cu blaturi mai pufoase pentru început.
Cine doreşte găseşte reţeta pe net sau pe blogul meu cum am făcut-o eu. Condică de sugestii şi reclamaţii nu am.wink

Voi repeta reţeta, dar cu vişine proaspete, cu celălalt tip de blat, dar tot fără alcool sau poate nişte AngeLli cherry.... ;)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Şi încă o poză să mă laud cu suportul rotativ pe care mi l-a făcut Şerifu. Smile
Este grozav, n-a costat că avea toate cele necesare, aşa că iar am scutit nişte bănuţi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Steluzza Mier 19 Iun 2013, 1:50 pm

Mmmmm ce bune trebuie sa fie, sunt fantastice.Iti fac o vizita cand vin acasa Smile.
Oricum pe langa torturile voastre ale mele sunt mai de incepator Merci.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mier 26 Iun 2013, 8:16 pm

Am nevoie de un sfat/ reteta. Sper ca e ok daca intreb aici. Sunt cam pe fuga si nu am timp sa citesc postarile din urma. Vineri e ziua piticului meu si as vrea sa-i fac eu un tort de fructe. Pana acum n-am mai facut decat torturi rotunde cu blat cumparat si simple. Acum as vrea sa-i fac unul dreptunghiular, ca sa am loc sa desenez un trenulet si sa ajunga pt. toti (aprox. 15-20 pers.). Am tot cautat pe net, dar numai rotunde sau patrate am gasit. Eu sunt dezastru in bucatarie si am nevoie de cantitati exacte, nu stiu sa modific sau sa pun "dupa ochi". Ma puteti ajuta? Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 4246
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VII - Pagina 10 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB