Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

+18
nana_vulpe
irish05
carjanmonica
Rica Mateiuc
aliart
Dragonfly
kartusica
emilia-elena
andreea-elena
czuky
MoniKozi
ancamm
irinaroscacreations
maddy13
Handmade DEEA
darkpoke
Day
firimitura
22 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 01 Aug 2012, 2:56 pm

Multumesc dragonfly! ups
Ar fi bine sa continui cu rasul, ca esti pe drumul cel bun. ca sa nu mai zic ce combinatie de culori ai ales love oricum, cu lama de ras esti cam ca chinezul Smile sporuri!
patratelul ala... hehehe... e buna iluzia optica, nu-i asa? alea sunt 2 cercuri concentrice, la care am apasat in mod diferit (intamplator) cu creionul. nimic intentionat. doar pura intamplare. insa efectul de iluzie optica imi place si mie - hehehe
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 01 Aug 2012, 3:18 pm

cand am vazut ce prostioare imi ies nici n-am mai inaintat,eh, o sa schimb texturile si poate ca pana la urma o sa iasa ceva. trebuie sa ma inarmez cu rabdare . ailei firimitura ce mi-ai facut Laughing
yup monikozi, iluzie optica 100% rock frumos

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Mier 01 Aug 2012, 8:05 pm

multumesc dragonfly. eu nu cred k e chiar asa minunat, pe langa ce iese la iveala de la tine. asa ca lasa vaicareala si baga tare cu rasul la ce faci acolo ca se iveste ceva magnific, si cum ziceau fetele mai sus, combinatia de culori e nemaipomenita. spor kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de aliart Joi 02 Aug 2012, 11:33 am

Suberba tehnica si v-au iesit tare dragute bijuurile, chiar ca zici ca sunt pictate. Am incercat si eu tehnica dar nu mi-a iesit cine stie ce Laughing trebuie sa mai incerc
aliart
aliart
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/08/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de irinaroscacreations Joi 02 Aug 2012, 12:40 pm

Foarte fain, Firi, vorba Madalinei, parca-i pictata . Felicitari kiss
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 02 Aug 2012, 5:15 pm

Ma bag si eu in seama si vreau sa le "laud" pe MoniKozi" si pe firimitura" pentru realizarile lor. Monica, al doilea colier este teribil de original, pacat ca "ti-a mancat sufletul", cat despre pandativul firimiturii, chiar pare pictat. Felicitari!!!!!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Vin 03 Aug 2012, 10:29 pm

Libelulo, nu te lasa ca esti pe drumul cel bun. Adevarul e ca ai 2 variante: ori mai iei cu lama si te risti, ori dai la slefuit de-ti cresc pene pe spate rade
In oricare din cauze merita efortul, la ce se prefigureaza pe acolo.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de irinaroscacreations Lun 06 Aug 2012, 11:09 am

A trecut weekendul, speram sa fie productiv, insa am patit ca Dragonfly, nu mi-a iesit nimic. Am urmat si trucurile tale Maddy, insa tot nu mi-a iesit nimic . Am incercat tot felul de variante, in final nu m-am ales decat cu polimer multicolor foarte bine framantat Smile)
Grea tehnica pt mine, ma dau batuta . Imi pare rau Sad . As fi vrut sa ingros randurile celor ce au realizat minunatii si la aceasta provocare Smile.
Bravo celor care ati reusit sa conturati minunatii cu aceasta tehnica, sunteti foarte dibace:)
Spor si inspiratie va doresc kiss
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Day Lun 06 Aug 2012, 11:58 am

Ca fiindca am vrut eu sa fiu mai cu motz(hihi)am reusit fix exact acelasi lucru:)Adica nimic.Acum am un alt gargaune.Incerc si va arat in 2 ore,sa speram ca pacalesc treaba,ideea e ca n-am vrut sa folosesc foile de texturare,ca asa merge,ati vazut ca am mai lucrat cu tehnica asta cu ani in urma.Acum am un gargaune cu o bucata de dantela,pfffffffff,sper sa imi iasa pana la urma Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 06 Aug 2012, 1:06 pm

dificila tehnica, iti scoate peri albi, serios de nu rade
au rezultat 2 inele pe care urmeaza sa le lipesc etc

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 DanafolderNEpermanent006

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 DanafolderNEpermanent028-1


_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Day Lun 06 Aug 2012, 3:50 pm

Aloooo,cred ca e de la caldura,zau nu mai stiu sa atasez pozele....pffffffffffffffffff.In fine,sper sa ma dumiresc...
Dana, niiiiice:)
https://2img.net/h/i266.photobucket.com/albums/ii256/idoina2006/20120806153921214.jpg
pana ma lamuresc eu...
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de andreea-elena Lun 06 Aug 2012, 6:53 pm

Vad ca provocarea asta a dat batai de cap si altor persoane, eu nici nu am reusit sa ma apuc de fimoit saptamana ce a trecut din cauza lipsei de timp, iar acum citind ce ati scris voi, nici nu mai am curaj, dar voi incerca tehnica aceasta cand ma voi reapuca de fimoit. Imi pare rau, dar nici de data asta nu reusesc sa particip. Felicitari tuturor care au incercat tehnica.
andreea-elena
andreea-elena
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 12
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 08/05/2011

http://www.nemora-art.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Lun 06 Aug 2012, 7:55 pm

doina mie imi place mult ce ti-a iesit..si forma si model si culori
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Day Lun 06 Aug 2012, 8:47 pm

Merci Ramo,si mie imi place,si am facut eu alt artificiu,sper sa reusesc acum sa pun pozeleProvocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 2012080615283980
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 20120806153323692
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 20120806153921214
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Mar 07 Aug 2012, 8:57 am

partea deschisa e un degradee..super
dar nu inteleg prima poza...modelul e iesit in relief? pai si cum ai razuit? hmm...poate ca e de dim dar nu inteleg
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Day Mar 07 Aug 2012, 9:28 am

Mai intai am presat floricele care erau in relief pana s-au scufundat in degrade,haha,apoi am razuit.A fost usor,mai usor decat cu textura wink
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Mar 07 Aug 2012, 9:43 am

mda..ma gandeam la ceva de genu..da rnu stiam cum de a iesit la razuit
super
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de carjanmonica Mar 07 Aug 2012, 10:50 am

In sfarsit am reusit si eu sa mai scriu ceva pe forum..fiind copii in vacanta se pare ca nu mai stiu decat parc, casa..mancare..si mai putin fimo. Shocked .chiar daca nu am mai scris am mai urmarit cand am putut ce minunatii ati mai facut voi fetelor hug .Tehnica asta propusa de frimitura..chiar ca da dureri de cap..sincer pana am reusit sa-mi iasa ceva am stricat ceva material..si mi-am smuls cateva fire de par zid dar nu m-am lasat..am zis ori ea ori eu rade .
Maddy..super frumoase pandantele..parca zici ca sunt pictate iar rozul folosit e f dulce,
Darpoke..f frumos inelul si se vede ca e f muncit ,
Monikozi imi plac pandantele din cele cu rosu si verde imi place primul iar cel care zici ca ti-a mancat sufletul e chiar f frumos,mie imi place f mult Smile .sincer..nici mie nu-mi place sa slefuiesc...ma plictisesc f repede..
Firimitura..super a iesit ..parca ai pictat cu o pensula floricica Smile
Dana ma bucur ca nu ai renuntat..vor iesi doua inele f frumoase Smile
Doina...nu m-as fi gandit niciodata sa fac pe un degrade modelul..a iesit superb pandantul. Smile
Iata ce am reusit sa fac si eu...sincer mi-au mancat sufletul..ca nu imi gaseam lama flexibila si la fel ca Dana am razuit cu lama de ras..un chin..nu recomand nimanui asa ceva....2 inele si sper o bratara in centru cu bucata cea verde
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 IMG_1087
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Mar 07 Aug 2012, 11:37 am

monica mie imi place ce a iesit..cel mai mult imi place inelul pe alb cu fluture albastru...park e de gheata Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de carjanmonica Mar 07 Aug 2012, 2:14 pm

Multumesc Ramona..fundalul,ca sa zic asa.. este din fimo cuartz blue..(parca asa ii zice) ..si atunci cand e copt arata ca gheata Smile sau daca faci o bila ca o piatra adevarata..
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Mar 07 Aug 2012, 9:45 pm

foarte frumos fetelor. ce imi place ca a mai dat navala lumea aici. din pacate nu pot face extragerea mai devreme de sambata, asa ca daca mai e cineva doritor sa participe o poate face. Sper sa nu va suparati pe mine insa nu am cum sa fac acest lucru mai devreme kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Mar 07 Aug 2012, 11:27 pm

Doina, eu banuiam despre tine ca esti foarte ingenioasa, acum ai dovedit-o inca o data. Foarte frumoasa si combinatia de culori si modelul!
Monica, foarte reusiti fluturasii tai si bratara cred ca va iesi bine daca stii sa pui in valoare piesa aceea verde.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Dragonfly Sam 11 Aug 2012, 7:58 pm

doina vad ca nu te joci love nota 11 pentru creativitate !!! Merci

monica stii ce mi-a atras atentia in mod special ? piesa cu acel verde army, e cel putin interesanta . ti-a iesit un trandafir si o inimioara, eu asta vad Shocked

tare-s curioasa cine va castiga de data asta, sa stiti ca eu mi-am pregatit tehnicile dama muahahahahaha

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Day Sam 11 Aug 2012, 8:50 pm

Atunci sa castigi tu,Dana,ca macar ai tu niste secretele sa ne pui la treaba Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de irish05 Sam 11 Aug 2012, 8:57 pm

wowwwwwwwww, dar cu ce presati fimo ca sa iasa modelele acelea? adica aveti vreo matrita?
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB