Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

+18
nana_vulpe
irish05
carjanmonica
Rica Mateiuc
aliart
Dragonfly
kartusica
emilia-elena
andreea-elena
czuky
MoniKozi
ancamm
irinaroscacreations
maddy13
Handmade DEEA
darkpoke
Day
firimitura
22 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Sam 28 Iul 2012, 11:03 am

bun fetelor, atunci provocarea se va prelungi cu inca o saptamana, deci extragerea o voi face luni 6 august.
Sper sa se adune mai multe lucrari frumoase.Hai cu spor!!
Bun venit emilia-elena. vei gasi toate informatiile de care ai nevoie aici pe forum, pentru a invatat minunatele tehnici ale lucrului cu fimo
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Sam 28 Iul 2012, 5:52 pm

uite si incercarea mea...sper sa va placa..
poza e cam aiurea pt k am lumina proasta
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Dscn0820001
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de emilia-elena Dum 29 Iul 2012, 12:57 am

kiss frumossss tare frumosss ,trebuie sa imi fac si eu neaparatttttt
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Dum 29 Iul 2012, 8:13 am

darkpoke tare frumos inelul.chiar merita toata lacuirea lui.are un efect grozav.am meaterit si eu un pic ieri.o sa finisez azi si va arat
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Dum 29 Iul 2012, 9:51 am

Ramona, foarte frumos inelul tau, mai ales combinatia de culori!
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de kartusica Dum 29 Iul 2012, 3:52 pm

darkpoke este foarte frumos inelul Smile finisajul este impecabil si culorile sunt foarte frumoase. Felicitari!
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Dum 29 Iul 2012, 3:58 pm

multumesc mult..am muncit ceva la finisare...are un singur ...mic defect..care nu se vede atat de bine..pe care oricam am slefuit si lacuit nu am reusit sa-l scot...dar in rest..sunt si eu multumita |:P
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Handmade DEEA Dum 29 Iul 2012, 4:22 pm

OOff...nu ma incumet deloc sa ma apuc de treba...caldura asta ma omoara...
Maddy ti-a reusit tehnica ....chiar zici ca sunt pictate...Cat despre tine Ramona pot spune ca iti place sa fii perfectionista...nici macar o amprenta...foarte frumos inelul Smile love
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Dum 29 Iul 2012, 6:18 pm

urasc amprentele...are o mica dunga..care nu a iesit la slefuit...e f mica...si nu se vede bine..dar daca nu era..suprafata era perfecta...dar uite asa..nu ajung eu niciodata la o finisare perfecta..
poate data viitoare Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de kartusica Dum 29 Iul 2012, 6:47 pm

As vrea sa intreb si eu ceva, daca este ok. Sper sa nu te supere Smile
Cum faci ca marginile superioare sa fie rotunjite? Atunci cand tai asezi cumva o bucatica de folie de plastic peste foaia de fimo? Am incercat si mie nu imi iese absolut deloc chestia asta. Este ciudat pt ca imi plac acele margini rotunjite in lucrarile altor fete, dar cand incerc si eu nu reusesc niciodata sa ajung la un rezultat cat de cat multumitor zid
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Dum 29 Iul 2012, 7:06 pm

kartusica, nu stiu pe cine ai intrebat dar ma bag eu in seama si raspund. La pandantivele de la aceasta provocare eu am folosit folie, sincer nu mi-a iesit din prima, dar acum am capatat experienta.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de kartusica Dum 29 Iul 2012, 7:32 pm

Multumesc mult pentru raspuns maddy13 Smile Si eu am incercat asa dar nu stiu unde gresesc. Marginile mele nu sunt arcuite asa frumos ... arata mai pleostite Sad ma gandesc ca poate ar fi trebuit ca foaia de fimo sa fie putin mai groasa ca sa arate mai frumos.
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Dum 29 Iul 2012, 9:38 pm

Asta-i clar, dar mai poti face ceva, o chestie pe care am vazut-o la Anca, la pandantivul acela cu fluture, daca vrei un pandantiv bombat dar gol in spate, poti sa tai si chiar sa coci pe o suprafata sferica, gen bec, ceva metalic pe care sa-l poti baga in cuptor, dar tot cu folie sa pastrezi marginile rotunjite.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de kartusica Dum 29 Iul 2012, 9:52 pm

Multumescu mult pentru raspuns Smile o sa incerc si eu.
kartusica
kartusica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 179
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/09/2011

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Mar 31 Iul 2012, 11:28 am

hello..scuze ca raspund greu...dar sunt racita..in mijlocu verii...si am si puroi pe amigdale..yey
compilez cam greu acu...dar incerc sa inteleg ce m-ai intrebat...efectul de bombare cum e facut?sau marginile?
eu iti zic cum l-am facut si poate gasesti tu raspunsu Smile
in primul rand inelul este pus pe o baza metalica, tip rama...adica are o margine usor inalta. ca sa iasa forma asa..bombata..ca un cabochon real, eu pun mai intai in forma..o biluta de material, pe care apoi o ciupesc spre margini si o intind astfel incat sa aiba deja o forma bombata, apoi am pus foia cu model deasupra si usor cu degetele....am nivelat pana cand s-au contopit. sper ca am fost destul de explicita
apoi prin o gramada de randuri de slefuire, s-a dus orice urma de amprenta, etc
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de irinaroscacreations Mar 31 Iul 2012, 2:13 pm

Foarte fain inelusul tau darkpoke, felicitari. Multumesc firimitura ca ai prelungit termenul pentru provocare, voi incerca sa modelez si eu ceva. Sper sa imi iasa Smile
irinaroscacreations
irinaroscacreations
helper
helper

Numarul mesajelor : 84
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 26/05/2012

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de MoniKozi Mar 31 Iul 2012, 3:47 pm

Pentru provocarea curenta am facut 2 incercari: un esec mai mare ca celalalt. Asta ca sa nu ma criticati cand voi trage concluzia. Deci eu silinta mi-am dat-o Smile
Le-am spus infioraciunile: cea rosie si cea maro (ca tot vorbeam cu fiul despre fotbalistul Kaka Smile
Pe cele cu rosu si verde nici nu m-am ostenit sa le mai slefuiesc.
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Img6313

Cel maro mi-a mancat sufletul.
Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Img6310p

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Img6305y

Concluziile mele:
Tehnica necesita rabdare si maiestrie. Adica: mie mi-a fugit lama prea in profunzime si am realizat niste gauri infioratoare, pe care oricat am incercat sa le slefuiesc, nu le-am mai putut corecta. Apoi, rabdare pentru slefuit. Ca si la tehnica filigree - munca multa cu slefuitul. Si daca am suportat cuptorul ca sa coc piesa, la slefuit am cedat. Nu ca sunt mai desteapta, dar chiar ma dispera slefuitul.
Tot la tehnica, la prima incercare am folosit partea taioasa a formei pentru a lasa amprenta. Ceea ce nu a fost inspirat, pentru ca muchia a patruns in cele 2 straturi de plastilina si le-a taiat in loc sa le preseze. (doh!) Asa ca la al doua tentativa, am folosit partea ingrosata a formelor de taiat, dar am vrut sa arat ca am muschi si vointa si am apasat si de aceasta data prea tare. Oricum, amprenta e mult mai buna.
Va spun cu mana pe inima ca piesele celoralte fete inscrise pana acum la provocare, chiar imi plac: sunt asudate! Ale mele ma oripileaza. Si voi vedeti doar fetele Smile Versourile le pastrez doar pentru mine, ca voi nu ati gresit cu nimc. Insa tehnica nu mi-a mers la inima, nu ma atrage si probabil ca nu o voi mai folosi. Oricum, a fost o incercare si ma bucur ca am apucat sa particip. Va recomand sa nu ma includeti la extragere, ca nu merita Infioraciunile. Mi-ar fi nu-stiu-cum sa fiu extrasa taman cu ele rade
Astept sa vad si alte realizari mai inspirate si mai reusite decat Infioraciunile. Spor va doresc!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Mar 31 Iul 2012, 5:29 pm

Ramona, insanatosire grabnica, sper sa-ti revii cat mai curand!
Moni, chiar e o munca migaloasa, e bine ca nu te-ai dat batuta si ai incercat ceva, a doua incercare mi se pare chiar frumoasa, daca iti mai aduni fortele si rabdarea si o mai slefuiesti si apoi o lacuiesti, o sa iasa super.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Mar 31 Iul 2012, 6:18 pm

monikozi a doua incercare eu zic ca e chiar reusita , e un model dragut si de efect. Asa cum zice si mady, daca o si lacuiesti sa ii dai un luciu cred k iese o nebunie.

Hai sa va arat si tentativa mea : Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 548880_419971828044564_415947724_n

mai mergea bibilita da dupa ce am stricat o groazza de fimo pana am ajuns la varianta asta am zis stop. cand imi trec dracii mai incerc :D
kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Mar 31 Iul 2012, 8:56 pm

Abia acum imi dau seama cat e de spectaculoasa tehnica asta. Firi, pot sa jur ca ai folosit pensula, parca-i pictata cu acuarela! Felicitari!
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de darkpoke Mar 31 Iul 2012, 9:24 pm

ms mult maddy..azi sunt mai bine..prima zi dupa 3 zile de stat non stop in pat, in care m-am mai miscat...iar de maine trebuie sa ma intorc la munca....desi inca nu sunt refacuta..
moni...si mie imi place ultimu pandantiv..si sincer..cum au zis si fetele..cu o slefuire buna si cateva straturi de lac...va iesi super
mda...stiu ca slefuirea e groaznica..orice unealta sau material de slefuit ai avea
firi..imi place mult,.,,,mai ales forma..Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de firimitura Mar 31 Iul 2012, 9:55 pm

sarumana fetelor. cu formele eu chiar am o problema, ca a iesit asa a fost aproape o intamplare.
Mady, am renuntat la a mai bibili si pt ca imi arata a pictura sii mi-a fost frica sa mai insist sa nu stric si bucata aia de fimo.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de maddy13 Mar 31 Iul 2012, 10:38 pm

Firi, stiu cum e ca asa am patit si eu. La cea pe roz cu floricica alba e din a doua incercare, am preferat sa amestec dupa ce am intrat prea tare cu lama si asa am facut un roz mai deschis. La o alta combinatie de culori nu stiu ce as fi facut.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 01 Aug 2012, 8:10 am

Multumesc dragelor pentru incurajari. Insa chiar ca nu ma mai incumet... E cam subtire si ar trebui sa-l atasez intai pe inca o 'felie' de fimo ca sa pot sa mai slefuiesc.
Tehnica recunosc si eu - ca de altfel tot ce tine de fimo - e foarte spectaculoasa, asa cum zice si maddy
Dar pe mine tehnica asta m-a dezarmat, si cand patesc asta, ma desumflu. Dar nu ma dau batuta. o sa mai fac incercari cu alte tehnici, urmatoarele provocari.
hug
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Dragonfly Mier 01 Aug 2012, 2:45 pm

maddy sa stii ca de la tine mi-a placut floricica in 2 culori, e chiar interesanta
ramona - frumos foc inelul tau, l-as purta oricand
monikozi primul pandant e original, nu gluma. hug unghiurile patratului intoarse, spirala formata din mici gropite....chiar fain.
firimitura vai de mine, dar vaaai de mine ce minunatie ti-a iesit. incredibil....

per total mi se pare f grea tehnica, cred ca am texturat vreo 5-6 foi si nimic nu a iesit. lucrez cu suprafete mici pt ca trebuie sa rad cu lama de ras si nah, e dificil. diana, daca urmaresti aceasta provocare, sa stii ca m-a impresionat intentia ta de a-mi imprumuta o lama frexibila si iti multumesc. dar adevarul e ca daca pun mana pe ea, nu o mai vezi never ever ! rade

va place ce mi-a iesit ? superb, magnific !

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 DanafolderNEpermanent001-3

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 DanafolderNEpermanent004-1

dar nu ma laaas

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 32 - tehnica fara nume :P - Pagina 2 Empty Re: Provocarea 32 - tehnica fara nume :P

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB