Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

+44
diaviviane
alexandra_bogdan
sergiu valentin
Dorulet
anomyss
Rimmelle
dandana
arielas
mishou
symos
aisha
alice07
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
tinap
luminitza79
despina13cucli
marabr
marina40
ARYANNA
geo
gmiki1
Motzu
bibitu
Admina
danabarbu2007
i.xell
valentinadof
mnarcisa
Panea Laura
danniela
rosita
ancabanu
Indra
Buburuza
olguta cusma
fulguta28
Uca
aurishta
feliciagl
emmancita
otilia gergely
diada
elutzamicutza
48 participanți

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de mishou Joi 12 Iul 2012, 1:24 pm

Am uitat sa intreb - ce material este??
mishou
mishou
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 111
Localizare : faleza Dunarii
Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de rosita Joi 12 Iul 2012, 1:53 pm

Aura, foarte frumos! Dar ce asortate sunteeeeti love

Buburuza, wow cum arata volanele alea! Eu cred ca sunt apretate. Parca tu aveai in plan ceva cu apret, hmmm? wink


Ultima editare efectuata de catre rosita in Joi 12 Iul 2012, 1:55 pm, editata de 1 ori
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de i.xell Joi 12 Iul 2012, 1:54 pm

Aura, daca nu spuneai ca are 5 volane nu-mi dadeam seama din cauza imprimeului, trebuie sa te uiti cu atentie!
Dupa cum am spus de nota 10!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Joi 12 Iul 2012, 2:43 pm

mishou a scris:Am uitat sa intreb - ce material este??
Nu stiu, cred ca este din fibra naturala, este foarte racoroasa.
Volanele nu sunt prea crete ca sa nu iasa prea ampla fusta.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Buburuza Joi 12 Iul 2012, 3:06 pm

rosita a scris:Buburuza, wow cum arata volanele alea! Eu cred ca sunt apretate. Parca tu aveai in plan ceva cu apret, hmmm? wink
Eeeeh! Ma gandeam si eu... Sa ma incumet, sa nu ma incumet? Si daca ma incumet, unde port eu minunatiile alea? Da' parca m-as incumeta; numai asaaa, sa vad daca-mi ies. Si daca totusi m-as incumeta, de unde iau eu muselina de matase, sau organdi? Poate ar merge din batist?
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de arielas Joi 12 Iul 2012, 5:17 pm

Chiar ca-i frumos impremeul Aurishta! S-o porti cu placere ! Ce-i spuneam si Valentinei, brava ca va faceti!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Joi 12 Iul 2012, 5:51 pm

i.xell a scris:Aura, daca nu spuneai ca are 5 volane nu-mi dadeam seama din cauza imprimeului, trebuie sa te uiti cu atentie!
M-am uitat acum cu atentie la volanele mele si am constatat urmatoarele Smile : cretii, dupa ce ca nu erau prea multi, s-au estompat si mai mult fiindca am spalat fusta si materialul s-a creponat mai hotarat. Asa ca....volanele mele sunt mai mult niste clini orizontali evazati Shocked Asa ca ma simt datoare sa volanesc ceva mai clar, cusut ca sa nu poata fi contestate volanele nu aud nu
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de symos Joi 12 Iul 2012, 8:49 pm

n-are nimic Aura .uite asa mai pui doua fuste pe umeras ...oricum si asta e frumoasa sa ne arati ce mai faci pupi "profa"
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de dandana Vin 13 Iul 2012, 12:24 pm

buburuza, ai cumva idee cum ar trebui gulerul nr 2 din propunerea ta?
zau ca eu as incerca din poplin apretat, chiar daca nu iese ceva atat de spectaculos

dar rochia chiar e spectaculoasa! acum m-am uitat si eu la filmulet
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Buburuza Vin 13 Iul 2012, 12:44 pm

dandana a scris:buburuza, ai cumva idee cum ar trebui gulerul nr 2 din propunerea ta?
zau ca eu as incerca din poplin apretat, chiar daca nu iese ceva atat de spectaculos

dar rochia chiar e spectaculoasa! acum m-am uitat si eu la filmulet
Nu sunt sigura. Majoritatea gulerelor din prezentare mi se par niste prelucrari inteligente de guler sal cu stei inclus. Dar n-am habar daca e asa pana cand nu pun materialul pe manechin. Oricum, cred ca voi incerca pana la urma sa fac ceva inspirat de prezentarea asta in general, nu neaparat de un produs anume. Evident voi prelua numai ideea si o voi prelucra sa o adaptez unei tinute de zi, cu materialele pe care le gasesc. Ah, da' ai vazut cum se misca materialele alea? Mmmmm! O nebunie!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de dandana Vin 13 Iul 2012, 12:49 pm

da, am vazut! am ramas cu impresia ca la cele mai multe, volanele sunt din alt material

oricum, m-am hotarat sa tin cura! rade unde dai si unde crapa!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Vin 13 Iul 2012, 12:51 pm

dandana a scris:
oricum, m-am hotarat sa tin cura! rade unde dai si unde crapa!
...deci provocarea asta atinge mai multe tinte! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 14 Iul 2012, 1:27 pm

Hop si ei la provocare love
Numai volanase visez de 2 saptamani incoace Smile
Este pentru pima data cand reusesc sa termin ceva pentru o provocare sau concurs( pana in 20 e termenul din cate am citit, sper ca am vazut bine Embarassed )
Am terminat aseara o rochita colorata dintr-o matase de pe vremea mamei mele si un rest de material elastic. Matasea a fugit de mi-a venit sa dau cu ea pe geam, iar ata elastica a fost un chin... dar imi place ce a iesit la final.
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 DSC04098
Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 DSC04100
Sper sa va placa.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de aurishta Sam 14 Iul 2012, 1:43 pm

Ce draguta si vesela, bravo! Am mai "volanit" si eu ceva Smile , dar abia luni fac poze,ca m-au lasat bateriile la camera foto Sad
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 14 Iul 2012, 1:49 pm

Multumesc Aurishta.
Ma simt ca un copil imbracata cu ea.
Abia astept pozele de luni Smile
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Rimmelle Sam 14 Iul 2012, 2:12 pm

Foarte frumoasa rochita Laura... kiss sa o porti cu placere
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 14 Iul 2012, 2:18 pm

Multumesc Rimmelle, ma bucur ca va place.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de gmiki1 Sam 14 Iul 2012, 9:35 pm

Laura nu stiu ce varsta ai dar arati ca un copil Smile felicitari e tare frumoasa
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 15 Iul 2012, 10:12 am

Fetelor, felicitari pentru produse, nu stiu pe care sa-l laud mai intai pentru ca acum am reusit sa le vad pe toate, dar sunt minunate!
Aurishta, este ok pentru provocare fusta pe care ai facut-o! Dar daca ai chef sa mai faci una, oricum te voi inscrie la tragere cu 2 produse :D
Dati-i inainte ca mai aveti 5 zile de volanit :D
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de diada Dum 15 Iul 2012, 1:04 pm

Sper sa termin si eu ce mi-am propus pentru aceasta provocare! Ieri am reusit sa fac o bluza pentru provocarea haine de duminica rade

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty buna

Mesaj Scris de anomyss Dum 15 Iul 2012, 1:32 pm

hai ca particip si eu dar am in executie un pled pentru o bebelusa. este lucrat manual cu diverse incretituri si volanase la terminatie.
atentionatima daca nu merge pentru concurs
sunt f frumoase creatiile voastre. felicitari
anomyss
anomyss
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 36
Localizare : botosani
Data de inscriere : 30/07/2011

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 15 Iul 2012, 3:26 pm

Wow, ce volanase dragalase am vazut! Mi-a incantat privirea rochita Laurei. Foarte frumoasa! Sper sa apuc si eu sa fac ceva rochita sau fustita pt. provocare cand ma intorc de la mare, insa pana atunci, spor la volanit! kiss
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de i.xell Dum 15 Iul 2012, 9:33 pm

Laura, tu esti in poza?!? mirat2 te credeam mai ....hmm cum sa zic sa sune bine? mai cu cativa ani la activ wink Imi place rochia dar culoarea m-a dat gata!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 15 Iul 2012, 9:56 pm

love Multumesc Fulguta, iese in evideta rochita ca un pom de craciun, dar imi place.
I.xell am ceva la activ, vre-o 30 de ani, dar ce sa fac daca fata asta nu-i arata, sper sa fie la fel si dupa ce trec de 40 wink .
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Motzu Dum 15 Iul 2012, 11:20 pm

Laura, frumos lucrata rochita si materialul e fain. arati ca o pustoaica, bravo!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!! - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 7 la croitorie: VOLANE!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB