Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
 Fuste (8) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fuste (8)

+69
danniela
stoy
CarmenClaudia
-iulia-
bobitica
stejara
lucky
Giobsy
Liliana Solom
afilimonb
Giorgi
SilviaDumitrescu
onuca28
scoobbyy
Elspethalexia
tomari
Gabiuta
Amalia T. Design
sim23200
luminitza79
fulguta28
julix_2007
loo.lory
kla78
kerkyra
zylv
yol90
barbin
tiana
Adela Ispas
mischelle35
veronica.l
geo
despina13cucli
diada
cosmina46
aurishta
Admina
Tinkerbell
alexandra_bogdan
MagdaMarin
alinutza_andrei08
Dorulet
emmancita
Rimmelle
Panea Laura
DANIELA.I
aisha
tinap
Motzu
Uca
violetas
ivanutamihaela
Buburuza
aidil
marabr
i.xell
valentinadof
elutzamicutza
alice07
sergiu valentin
rosita
Adelle23
arielas
alexaaa08
corina corina
ancabanu
otilia gergely
MihaelaT
73 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de teisoara Dum 10 Feb 2013, 10:46 am

Frumoase fustele tale, Rosita!Cred ca le posrti fericita fiind facute de manutele tale wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 10 Feb 2013, 11:09 am

Rosita, sunt foarte frumoase fustele, lucrate impecabil si-ti vin tare bine. Felicitari! Sa le porti sanatoasa!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de rosita Dum 10 Feb 2013, 2:57 pm

Fetelor, va foarte multumesc prietenie
Lidia, da, si eu cred ca pe cele cu forma de corp "para" sau A, sau cum vrei sa-i zici, le avantajeaza fustele evazate. Din cand in cand mai pusc si o fusta dreapta pentru variatiune, dar mai bine ma simt intr-o fusta evazata. Si da, la ultima fusta m-am stradul la tigheluri (asa zice dex ca se zice, deci ne conformam Smile)
Nicoleta pune mana si fa-ti o fusta, chiar si dreapta. Am citit intr-o postare de-a ta ca ai sigilat masina de cusut? Ce care va sa zica asta?
Danniela, apropo de sfatul (cu sau fara ghilimele Smile) pe care l-ai primit, lungimea fustelor astora e mai mare decat cum obisnuia sa fie pana nu demult, si constat ca ma simt mai in largul meu cu lungimea asta. Cu timpul cine stie la ce lungimi ma voi opri rade
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de tiana Dum 10 Feb 2013, 6:59 pm

Rosita frumoase fuste! sa le porti cu placere si sa-ti mai faci!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de barbin Dum 10 Feb 2013, 7:44 pm

Rosita, am inchis masina pentru ca am stricat, evident. Sunt un invatacel grabit imi trebuia o pauza. :D Saptamana asta am inceput sa fac masuratori pentru o fustita usurica, am insailat... O sa o captusesc, pun betelie.. o fac buna. hug !
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 10 Feb 2013, 10:33 pm

Rosita gata colectia! Imi plac toate, elegante, dichisite, bibilite, iti vin bine pe corp, ce sa zic decat: bravo! Si felicitari ca-ti lucrezi!

Barbin da masina jos din cui si treci la treaba! Ce crezi tu ca noi n-am stricat sau nu stricam inca materialele? Doar nu ne laudam cu asta, mergem asa pe burta, ca daca nu spunem noi nu se afla rade

Lidia e loterie curata cu scamosarea jerseului, ca si la stofe. Daca la stofe ne-am mai invatat sa le 'ghicim' dupa atatia ani de lucru, la jerseuri ca-s mai noi pe piata inca testam. Mie mi s-au parut mai rezistente alea cu lana in compozitie.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de barbin Lun 11 Feb 2013, 8:52 am

Karina, rade Sunteti dragute!
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de rosita Lun 11 Feb 2013, 12:05 pm

Azi port fusta neagra cu bordura, si remarc urmatorul lucru: desi tiparul este identic la circumferinte cu cel folosit pentru cealalta fusta evazata din stofa pepit, si in care fusta ma simt foarte bine, asta neagra ma tine un pic la solduri cand ma asez pentru ca: am taiat materialul de-a curmezisul din ratiuni de bordura a materialului. Prin urmare firul drept, care nu se intinde deloc, vine de-a curmezisul soldurilor si nu are acea lejeritate prietenoasa. Fusta e ok altfel, dar numai cand ma asez am senzatia asta.

In concluzie, se pare ca niciodata nu imi iau suficiente precautii sau nu tin seama de toate detaliile nici pentru cele mai simple proiecte Rolling Eyes

Ah, live and learn!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 24 Feb 2013, 10:26 pm

Am mai facut o fusta in 8 clini pentru o prietena (fara proba, am primit o alta fusta pentru masuri) din stofa fina neagra. A ajuns la destinatara si mi-a transmis ca-i incantata ca are caum o fusta lejera si comoda de purtat cu orice la servici.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-am mai facut si mie una dar am uitat sa ma pozez cand am purtat-o zid
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de aidil Lun 25 Feb 2013, 8:05 am

Fetelor, multumesc de sfaturile pentru jerseuri, materialul acesta reprezinta inca un mister pentru mine, dar si o atractie pentru ca-s amatoare de "comoditati" , nici nu-mi trecea prin minte ca poate avea lana in compozitie, ma asteptam mai degraba la bumbac. Deci daca e pe testare, atunci sa le testez si eu, cand mai ajung pe la samexpo sau poate sahara, o ma uit mai cu atentie si la jerseuri. Oricum, acum ma pot lauda ca la cumparari de materiale nu mai sunt ca voda prin loboda, stiu ce vreau, stiu ce sa cer si-mi dau seama repede daca vanzatoarea bate campii...
Cat despre intorsul materialului cu 90 grade din motive de imprimeu sau model material, am patit-o si eu asa ca nu mai cumpar deloc materiale care tb intoarse, poate cu exceptia acelor panzeturi foarte subtiri de vara, cu modele florale intense pe o latura, si care se lucreza incretite.
Mi-am amintit ca am cusut ei eu o fusta, dar nu-i pozata. Cred ca de fapt nu e chiar gata, imi trebuie ceva deco de aplicat in loc de tiv, daca mai indoi si de tiv, ramane scurta - desi lungimea e intotdeauna discutabila taie .
Fusta in clini era cat pe ce sa-mi fac si eu una, Karina. Am facut tiparul plecand de la fusta deapta, am si croit-o pe panza ieftina=cearsaf uzat, si la proba mi se parea ca ma face prea mare, asa ca acum ma uit la modele ca ale Rositei.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Motzu Lun 25 Feb 2013, 9:23 am

Karina33 a scris:
Vin si eu cu o fusta din jerse. Talia inalta, conica, captusita, pense duble:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Pentru ca mi-a placut mult modelul Karinei, am facut si eu pentru o prietena o fusta din jerse cu lana, din colectia Karinei de materiale. Cat am imbracat fusta pentru poze m-am simtit foarte bine in ea, desi e conica materialul are lejeritate. Fiind un jerse gros, cu tesatura dubla, cade bine si nu face valuri. Cica mai e un rest de material sa-mi fac si eu o fustita bounce Si acum pozele, care sunt aiurea facute, lumina proasta, le-am editat cat de cat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ata de la gaici e mai inchisa la culoare in realitate, efectul blitului e de vina.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 25 Feb 2013, 9:36 am

Motzu frumoasa fustita.
Ma tot uit la fermuar cat de bine l-ai pus, e perfect.....vreau si eu sa-mi iasa asa love
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de rosita Lun 25 Feb 2013, 9:58 am

aidil a scris:Cat despre intorsul materialului cu 90 grade din motive de imprimeu sau model material, am patit-o si eu asa ca nu mai cumpar deloc materiale care tb intoarse, poate cu exceptia acelor panzeturi foarte subtiri de vara, cu modele florale intense pe o latura, si care se lucreza incretite.
Lidia, cred ca te referi la ce ziceam eu mai inainte, ca nu am suficienta lejeritate la solduri din cauza ca e taiat pe fir drept acolo. Din fericire, in cazul respectiv situatia e usor de remediat, dau putin drumul la cusaturile laterale si calc, problema e doar de timp si chef Smile. Mai nasol e la tricoturi, cand, daca intorci materialul in functie de bordura, elasticitatea vine pe lungime ceea ce e ciudat.
Mie imi plac materialele cu bordura, si cred ca voi continua sa le cumpar, dar voi fi atenta si la aceste detaliile Smile

Cat despre fusta pe care a facut-o Karina, mie imi place modelul acela, si chiar am pe lista mea (infinita) modelul asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Trag nadejde sa se aseze bine, si sa nu ma faca mare Smile

Motzu, iti vine perfect fusta! Ce frumos e modelul!! Fusta asta poate fi si dreapta, cusaturile acelea verticale dau iluzia ca ar fi conica!
Vad ca e cu talia inalta, ai facut ceva in plus acolo in afara de aplicat intaritura? Eu cam am tendinta sa evit fustele cu talie inalta, ca mi-e frica sa nu se largeasca talia.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Motzu Lun 25 Feb 2013, 10:33 am

Va multumesc pupi
Panea Laura,fermoarul arata bine pus pt ca m-a ajutat si materialul, e gros si se calca bine. Ce-i drept, am tras doua cusaturi la fermoar, adica mai intai l-am cusut mai departat am incercat sa vad daca tine la inchis, apoi am cusut inca o data mai aproape de dinti. Fiind prinsa captuseala de fermoar nu se vede ca am tras doua cusaturi acolo.
Rosita, Karina mi-a zis ca banda de pe dos sa fie dreapta, croita pe drept, intarita si masurata sa stea fix pe talie. Nu are ce sa se mai intinda asa.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 25 Feb 2013, 10:49 pm

Rosita la fustele astea cu talie inalta din jerse croiesc bentita de pe dos in lungul materialului ca sa fie cat mai putin elastica, intaresc cu panza ca sa 'tina' si-o masor sa fie fixa pe masura taliei. Si-i lunga doar cat inaltarea din talie a fustei, adica 4cm plus rezervele de coasere.

Jerseul asta bleumarin este luat de vreo trei ani din Filaret, eu mi-am facut sacoul de la costumul de cununie din el si mi-a placut ca-i de lana. Si intr-adevar e foarte gros, e tesut cumva dublu si nici nu se sifoneaza.

Motzu vezi ca ai multe de luat de la mine cand ajungi zilele astea!

Pentru ca fustele astea in clini multi sa nu 'ingrase' trebuie croiti clinii cat mai drepti pana sub fund, abia deasupra genunchilor se evazeaza. Eu zic sa incercati din vreun cupon de stofa subtire sau vreun tripluvoal si n-o sa va para rau!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de aidil Mar 26 Feb 2013, 7:57 am

Vad ca fusta asta cu talie inlta a "prins" bine de tot. Motzu, iti vine perfect, mai bine tine-o pt tine si cose alta pt prietena.
Si eu am una in lucru, tocmai la talie m-am oprit, ca iese prea larga deasupra taliei. Din pacate nu mai am material sa pun banda intarita, asa ca ma gandesc sa descos captuseala si sa inserez o rejansa (asa o fi corect?!) si abia de ea sa prind captuseala. Daca n-o fac bine acum inainte de "lansare", mai greu sa descos si sa corectez dupa!
Iar tb sa ajung la mercerie si n-am nici una langa casa.
Karina, la fusta in clini cred ca si materialul conteaza mult. Eu la modelul cusut pe panza evazazem clinii tot de sub linia fundului, dar materialul nu curge, sta ca o matura. Cand o cos, o sa aleg un material care cade bine, gen tripluvoal si musai subtire. Cand termin fustele, postez si eu.
Spor la cusut
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de danniela Mar 26 Feb 2013, 8:22 am

Motu, super iti sta!!!
Am mai zis ca am pus ochii pe ea. Se poarta fustele cu talie inalta din ce vad eu. Sau a revenit iar moda cu toate cu talie inalta ...
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Feb 2013, 8:36 am

Lidia nu se poate sa nu ai in casa un material rigid care sa se potrivesca cu materialul fustei! Sau ceva dungat/inflorat/caroiat ca tot se poarta dedesubturile cat mai sic. De nu, poate mai ai captusala si tai o fasie, o intaresti bine, eventual paspoalezi imbinarea cu restul captuselii ca sa fie ca alea de designer.
Eu am o problema pe creier cu rejansa aia clasica de se punea pe vremuri in talie la fuste, mi se pare batranicioasa. Am pitici pe creier, stiu!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Motzu Mar 26 Feb 2013, 10:20 am

Aidil, fusta e deja facuta cadou, dar imi fac si mie una, oricum sta Karina pe capul meu sa lucrez, imi tot da impulsuri discrete, adica zice: iti aduc materialele ca tot am drum prin zona....si eu mai am vreo 6 chestii pe lista de croitorie. Oricum, fara ea ar fi ramas talentul asta sa se piarda.
daniella, se poarta acum mai tot cu talie inalta, eu ma bucur pt ca talia joasa deformeaza corpul. Vad la fie-mea ca pe solduri, unde se tin blugii cu talie joasa, i-au ramas ca niste scobituri.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de arielas Mar 26 Feb 2013, 11:42 am

Rosita modelul ala de fusta simplicity cel scurt roz l-am facut eu si cred ca am si postat-o. E faina se aseaza bine. Chiar am revista . Nu se face prea greu pentru tine.
Motzu si mie imi palce modelul si materialul fustei tale jerse, am si eu material si de abia astept s-o fac.....dar lista e lunga, lunga si orele trec prea repede.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de aidil Mar 26 Feb 2013, 1:48 pm

Motzu, lasa ca a doua iese mai bine, acum ti-ai facut mana cu talia inlta.
Karina, merci de sfaturi, dar cum aveam drum neprogramat dimineata la sanador cu ale, am oprit si la mercerie si am luat o rejansa. Acum descos captuseala, pt ca tb stramtata cam 4 cm zona de deasupra taliei, dupa care prind rejansa astfel incat sa nu se vada, intre stofa si captuseala. Rejansele astea de acum au un look bun si sunt in culori variate. Sper sa iasa bine. Daca aveam stofa, tot nu puteam sa o folosesc, pt ca inteapa tare pe piele, captuseala insa nu.
Rosita, si mie mi-au placut fustele alea, remarcasem tiparul. 3 dintre ele sunt fuste in clini la care s-a adaugat basc in talie. Cred ca putem face si noi tiparul, citisem pe undeva un tip cum ca la evazarea clinilor linia nu tb sa fie dreapta, cu usor arcuita spre interior (concava), asa am si vazut la unele tipare scoase din burda. Iar celelalte 3 sunt drepte sau conice, tot cu basc. Modelele sunt si pe lista mea.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 27 Feb 2013, 9:42 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

 Fuste (8) - Pagina 12 Empty Re: Fuste (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB