Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Scoala de croitorie(11)

+63
despina13cucli
loo.lory
virus
sybex
danateodor
diada
alinuta96
marinelabur
Camy
Adela Ispas
Miniona
marabr
georgianamatei2007
Tinkerbell
cristina-oana
sarsuraki
stoy
SilviaDumitrescu
CCristinaC
fulguta28
nichita
deea92
adrianastanciu
wanna1687
aidil
maria47
zylv
irinel62
loredanapopoiu
Indra
denis17denis
greieras
emmancita
Anca Florina
Dora24
Panea Laura
Admina
gratiella
ismi3ismi
Lala11
MagdaMarin
barbin
tomari
marina40
ancabanu
alice07
violetas
aurelia.c
Buburuza
Liana2006
otilia gergely
rosita
afilimonb
ivanutamihaela
MihaelaT
adriuta
aurishta
geo
andreeaseby1419
arielas
Chirrox13
corina corina
Karina33
67 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de sybex Lun 17 Sept 2012, 2:28 pm

Wanna, problema e ca Fulguta nu stie cu cat sa reduca/mareasca acele fisiere astfel incat ele sa reprezinte tipare cu dimensiuni reale.
Fulguta, incearca sa gasesti acele "chei" pe site-urile rusesti. Google Translate te poate ajuta.
Tiparele Patrones si Boutique se regasesc si in revista Шитье и Крой. Chenarul pentru revista ruseasca trebuie sa aiba dimensiunile 6.5cmx6.5cm. Poate te ajuta aceasta informatie. wink
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 17 Sept 2012, 2:34 pm

Eu tocmai lucrez o rochita din Patrones. Nu stiu daca a iesit aiurea ca nu o pot proba, automat nu stiu daca trage pe undeva. In principiu a iesit foarte bine si este foarte frumoasa, doar ca pe viitor vreau sa am o marja de siguranta si sa nu tai materialul fara sa verific daca este ok ori ba tiparul.
Geo, mercic!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de wanna1687 Lun 17 Sept 2012, 6:03 pm

dar daca sunt in pdf n-ar avea de ce sa fie dimensiuni diferite... si eu am un patrones fara cm de control dar toate sunt aceeasi dimensiune, cred ca trebuie doar masurat tiparul dupa ce-l scoti sa vezi ce masura ti se potriveste. bafta si spor


o, abia acum am vazut ca voi ati mai scris intre timp, nu vazusem si pagina noua, scuze
avatar
wanna1687
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Localizare : -
Data de inscriere : 09/07/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 21 Sept 2012, 9:59 am

Buna fetelor,
Am o intrebare: vreau sa fac o rochie dupa un tipar de leko (nu am mai folosit tipare de la ei, cu toate ca am salvat ce s-a putut).
Marimile de pe tipar sunt diferite de ale mele, si anume:
Eu Tipar
Inaltime 160 165
Bust 86 84
Sub bust 75 72.6
Talie 71 64
Sold 90 92
Mie diferentele nu mi se par mari, cred ca as putea sa adaptez tiparul.
Totusi sa nu stric aiurea materialul si sa-mi para rau, as avea nevoie de sfatul vostru Merci
[center]
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de barbin Vin 21 Sept 2012, 10:36 am

La tine este exact invers, mie imi sunt largi si mici, tie lungi si mai stramte. . Pui punctele tale noi pe coala , pe langa tipar si apoi sper ca stii sa desenezi. O sa iasa.
Iar la scurtat tre sa ti se potriveasca bine lungimea din umar pana la bust apoi pana la talie si lungimea din talie pana la sold. S-ar putea sa trebuiasca sa imparti centimetrii care sunt in plus si sa iei cate unul,2 din locuri diferite.
Cred ca stiai astea, eu vroiam sa zic ca iese. Modifica. Fa rochia. rock
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 21 Sept 2012, 11:25 am

Multumesc de raspuns Barbin, sa vedem ce iese love
Daca nu-mi place cum iese nu o arat Embarassed
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de barbin Vin 21 Sept 2012, 11:34 am

Ai sa o arati. Sa nu uiti de cm pentru lejeritate care se adauga in fata. Sper sa nu ma bati dupa aiaSunt cea mai putin avizata sa dau sfaturi.Laughing dar cred ca daca trasezi frumos , o sa fie bine. Se merita riscul.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 21 Sept 2012, 11:40 am

Orice sfat e bun pupi
Mai bine lejera decat sa nu pot respira in ea Smile
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de rosita Vin 21 Sept 2012, 2:02 pm

Laura, la circumferinte n-ar trebui sa fie probleme, ca n-ai diferente mari, dar la lungime masoara pe segmente si adauga unde si cat e cazul, asa cum a zis si Barbin.

Succes!

A, si inca ceva: eu cand mi-am facut o rochie de la ei am lasat rezerve mai mari, just in case, si tin minte ca cel putin la solduri mi-au fost de folos wink

Nu ne arati si noua tiparul?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 21 Sept 2012, 2:29 pm

Va arat, cum sa nu, doar ca nu pot sa atasez poze de la servici, doar cand ajung acasa.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de geo Sam 22 Sept 2012, 2:57 pm

Lucrez la o rochie din jerse gros pe care vreau sa o captusesc cu captuseala milaneza. Captuseala asta milanez are o parte mai lucioasa is una mai putin luciaosa Smile. Pe ce parte pun partea lucioasa? Spre rochie, sa alunece rochia pe captuseala sau spre corp sa alunece captuseala pe ce am dedesubt?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de rosita Sam 22 Sept 2012, 8:11 pm

Geo, am captusit si eu cu milanez, dar nu-mi aduc aminte sa fi avut dilema asta, iar eu sunt mamicul si taticul dilemelor rade

Eu am pus-o cu lucioasa spre piele. Cred ca aluneca materialul oricum!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de virus Dum 23 Sept 2012, 6:29 pm

la captuseala milaneza fata si dosul se afla astfel:
se apuca unul din capetele bucatii cu ambele maini la o distanta de 15-20 cm si se trage putin , marginea materialuli se va rula ori in exterior ori in interior , partea in care se ruleaza este dosul si asa o sati fie si foarte usor cand o sa cosi tivul , inaintea acului tragi putin de material si se va rula de la sine nu va mai trebui sa intorci tivul din mana

si altadata


Ultima editare efectuata de catre virus in Dum 23 Sept 2012, 6:51 pm, editata de 1 ori
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de rosita Dum 23 Sept 2012, 6:39 pm

Virus, multumesc pentru pont, n-am stiut!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 23 Sept 2012, 10:12 pm

Revin si cu poza rochiei.
Scuze de intarziere, in weekend am fost la tara.
Iata
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Imi place mult modelul, sper sa iasa
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de geo Lun 24 Sept 2012, 10:03 am

Virus, multumesc! Deci dosul vine spre corp si fata spre rochie.
Intre timp mi-am dat seama ca milaneza asta albastra cu care lucrez acum are ambele parti exact la fel, nu e niciuna mai lucioasa. DAR imi ese cam mare rochia. Revin cu o poza mai incolo sa va cer ajutor Smile

Laura, fata frumoasa, ce-ti place tie sa te acoperi de tot Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de virus Lun 24 Sept 2012, 10:16 am

eu am explicat cum poti afla fata si dosul la milaneza ,asta pentru ca nu o poti face dupa starif la problema cum vine ia pusa pe produs este o regula la toate tesaturile logic vine pusa dos la dos, cum sa pui pe piele dosul tesaturi
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 24 Sept 2012, 10:26 am

virus a scris:eu am explicat cum poti afla fata si dosul la milaneza ,asta pentru ca nu o poti face dupa starif la problema cum vine ia pusa pe produs este o regula la toate tesaturile logic vine pusa dos la dos, cum sa pui pe piele dosul tesaturi

Ca orice regula si aste este facuta ca sa fie incalcata. De exemplu cand captusesti o dantela pui fata captuselii (saten sau ce-o fi) spre dosul dantelei.

PS: Mor eu pe regulile astea! Asa-mi place sa le sfidez si sa fac in asa fel incat sa iasa placut privirii sau cat mai practic...Deci logic este sa-mi placa (cel putin) mie rezultatul.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de geo Lun 24 Sept 2012, 10:29 am

Pai eu nu stiam regula asta, tocmai de aceea am intrebat Smile

Si atunci mai am o intrebare: Daca fata captuselii vine spre corp si tivul e facut pe dos, atunci tivul nu vine spre exterior? Ramasesem cu impresia ca tivul captuselii trebuie facut mereu spre corp. Daca se intampla sa se iteasca, sa se vada frumos.

edit: Karina, cand o sa am experienta ta o sa fac si eu cum am chef Laughing
Deocamdata am multa nevoie de ajutor kiss
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty explicatie fata si dosul la tesaturi

Mesaj Scris de virus Lun 24 Sept 2012, 10:43 am

da asta cu "fac cum vreau " tine de fiecare eu am explicat cum se face corect nu o sa vezi niciodata la produsele din magazine pusa tesatura cu dosul pe corp sa raspund la intrebare ta geo :"Daca fata captuselii vine spre corp si tivul e facut pe dos, atunci tivul nu vine spre exterior?" da la produsul finit tivul de la fata vine spre interior adica spre corp si la captuseala in exterior adica spre fata (exceptie face produsul la care catuseala nu este mai lunga decat fata , sant modele de rochite la care captuseala este mai lunga decat fata )
PS. karina33 din cate stiu lucrezi si la comanda nu cred ca daca vine clientul o sa faci cum vrei tu sau cum iti place tie dar asta cum am mai spus tine de fiecare sa faca cum vrea si cum ii place

asta ca sa explic in continuare fata si dosul latesaturii :
la tesaturi in special se afala fata si dosul astfel :
1 dupa liziera (marginea de 2 cm a tesaturi ) pe aceasta sant niste intepaturi care sant produse de masina de tesut care are un tambur pe care se strange tesatura in momentul teseri (daca ati vazut un razboi de tesut al bunici stiti despre ce este vorba ) acest tambur are prevaut la capete ace pentru a trage tesatura si acele intra de jos in sus in momentul in care iese acul in sus se sparge materialul pe margine cu niste brobintele mici partea pe care se simt la mana brobintelele este fata pentru ca intodeauna se lucreaza cu modelul in sus .
2 dupa straif sant niste dungi fine pe fata tesaturi care rezulta din tesere in majoriateta cazurilor (din cate am intalnit eu foarte putine au fost cazurile in care au fost pe dos ) si atunci nu sa inceput productia pana nu sa vorbit cu clientul ) dungile fine vin oblic de la dreapta spre stanga ( / ) pe dos este invers oblic de la stanga la dreapta
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 24 Sept 2012, 11:03 am

virus a scris: eu am explicat cum se face corect nu o sa vezi niciodata la produsele din magazine pusa tesatura cu dosul pe corp
PS. karina33 din cate stiu lucrezi si la comanda nu cred ca daca vine clientul o sa faci cum vrei tu sau cum iti place tie dar asta cum am mai spus tine de fiecare sa faca cum vrea si cum ii place

Ba eu te trimit pe tine prin magazine si te invit sa intorci pe dos si rochiile de ocazie si alte produse ca sa vezi captuseli puse cu dosul spre piele. Un exemplu cat se poate de clar este la dantela dar si la voal unde de obicei captusala se lucreaza cu rezervele si dosul spre piele. Tocmai pentru a nu se vedea prin voal.

Si stai linistit ca nu imbrac clientele aiurea!
Asa ca daca dai sfaturi incearca sa le dai cu titlul 'de obicei se face asa...' sau 'eu stiu ca se face...' sau 'eu am invatat ca...' nu le mai da cu titlul de regula. Am si destula scoala si destula experienta in domeniu ca sa stiu ce vorbesc.

Si la fel, ca tot sunt satula de vehiculat reguli din partea celor ce nu lucreaza va spun ca nu-i musai ca la calcat 'cu dunga' cusaturile laterale sa se alinieze. La un corp ne-standard mai important e sa stea pantalonul bine si dunga sa vina verticala, nu sa vina cusatura pe cusatura. Vorbesc de solduri mai proeminente, de picioare cracanate sau in X sau de surplus de grasime in zona inghinala.

Geo din cate te-am 'citit' pe forum ai mult bun-simt (si artistic), esti informata din destule surse si esti suficient de perfectionista incat te poti baza pe judecata ta. Asa ca incearca, probeaza, gandeste-te si bucura-te de rezultat! Mie una mi-a placut ce-ai lucrat pana acum. pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de virus Lun 24 Sept 2012, 11:22 am

da ce sa mai zic ca in viata de zi cu zi toti se revolta si vor sa fie respectati dar cand vine vorba de respect din partea lor lipsa "Ba eu te trimit pe tine" fara cuvinte , vrei sa dai un sfat si se revolta ca de obicei un user , si nu este prima data ,
ok am inteles
o zi buna in continuare
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de sybex Lun 24 Sept 2012, 12:14 pm

Virus, multumesc pentru sfaturile pe care ni le-ai dat. Consider extrem de utila informatia prezentata.

Karina, inca o data sunt dezamagita de atitudinea ta. Dar sunt sigura ca nu-ti pasa.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de geo Lun 24 Sept 2012, 12:17 pm

Sunt sigura ca nu a avut intentii rele. Eu una evit sa am discutii in contradictoriu in scris - cuvintele sunt o parte asa mica din mesaj. Sa vina Elutza sa ne spuna cum e cu comunicarea Smile

Sa va arat rochia mea. Nu imi place cum se aduna la axila. Cred ca trebuie sa mai intru in rascroiala manecii, nu? La umeri nu as vrea sa umblu, pentru ca vreau sa-i pun umerasi subtiri de bluza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De acum am sa tai marimea 36 din Burda pentru umeri si bust.
Initial am vrut sa-i pun pielea asta pe umeri, dar am avut foarte putina si am taiat doua parti la fel, in loc sa tai in oglinda zid
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 24 Sept 2012, 1:06 pm

Geo n-am mai gasit in photobuchet cum pot trasa linii sa editez poza ta, nic i rabdare sa incerc alte programe n-am acum asa ca ti-as recomanda sa incepi sa rascroiesti de mai sus, de pe partea crem, de fapt chiar din linia umarului. Ca si 'cheie' de control exteriorul fetei spre umar este in unghi drept de obicei.

In rest, ce sa zic, incearcati intai sa cititi si ce scrieti voi! Si Geo, daca tac nu inseamna ca-s de-acord cu ce scriu ceilalti? Si e mai bine sa tac si sa nu scriu atata vreme cat stiu clar ca-s informatii doar partial adevarate?

Si sybex bunica mea, o femeie foarte inteleapta, m-a invatat ca nu mor caii cand vor cainii asa ca in general nu vorbesc/scriu doar ca sa ma aflu in treaba. Am destul de munca si nu caut vreo confirmare a valorii mele pe forum.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie(11) - Pagina 10 Empty Re: Scoala de croitorie(11)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB