Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Probleme tehnice (masini de cusut) 3

+89
vochita
ramona4u
cookie82
Rimmelle
cristi970
afilimonb
Gabriela Sandu
miuta
bubu85
alban andreea
ChrisReeana
anc@
cory74
Anita_Cristal
negrutik
denissa rotaru
gobelin
ancabanu
Elspethalexia
marian dmm
Admina
Mustaciosul
despina13cucli
marianamihaila
alinuta96
emmancita
-iulia-
ema
luminita_14
Mickey
gabriela1554
andreea106
Lucia Ro
ancuta1967
biribishpampela
madalina23
Chirrox13
Carla M
Panea Laura
rheea
Gerlinde13
sybex
aidil
castoras
Aylinne
sperverpal
alice07
leia
dademy
Dorulet
barbin
wonderful_leave
Small_Duck
geanina_scumpica
Floric
pfloricica
dansdk
crystyna_1226
dora3mira
Ionescu Sina
loo.lory
Karina33
nichita
tomari
MihaelaT
feliciabv
diada
alina-mihaela
alexandra_bogdan
stejara
Adelle23
adyd94
criston84
lorellay
geo
aurishta
izvorul_noptii
pisi
rosita
aurelia.c
Gabiuta
alina.zano
greieras
geany
MagdaMarin
valentinacoca
danae
stanescu.iulia@yahoo.com
bubutza
93 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Elspethalexia Lun 03 Dec 2012, 9:49 pm

Magazinul Novatex este pe strada Pop de Băsești nr. 31 (pe Google Maps văd că acum se numește Șoseaua Alexandria). Cum mergi dinspre centru înspre gară, treci de gară și o iei la stânga. Magazinul e pe partea dreaptă, înainte de pod.
Adică acolo era până acum o lună-două. Mi-a zis cineva că s-a închis sau și-a schimbat locația, dar nu știu sigur pentru că nu am mai fost pe acolo.
Dacă vrei să-ți cumperi o foarfecă de croitorie, găsești aceleași modele și pe internet, iar dacă vrei ace, poți să mergi acolo la service, în Mehala, pe strada Cloșca.
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty manual Masina-Cusut-Hyundai-KP1000

Mesaj Scris de denissa rotaru Sam 08 Dec 2012, 7:36 pm

Buna tuturor!
ma poate ajuta cineva cu o copie a manualului pentru Masina Cusut-Hyundai-KP1000?
multumesc
denissa rotaru
denissa rotaru
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Mickey Sam 08 Dec 2012, 8:07 pm

Denissa,eu am gasit un manual cautand pe google,numai ca de pe acel site poti doar sa-l citesti,daca vrei sa-l descarci posibil sa te coste ceva.
Manual Masina de cusut Hyundai KP1000 link
Mickey
Mickey
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Slatina
Data de inscriere : 23/11/2010

http://autismcatalina.blogspot.com

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty manual Masina-Cusut-Hyundai-KP1000

Mesaj Scris de denissa rotaru Dum 09 Dec 2012, 11:49 am

buna tuturor,
am o masina de cusut Hyundai KP 1000,cumparata cu cativa ani in urma si doresc sa o folosesc.
Din pacate, am probleme cu fixarea mosorului si a suveicii in compartimentul lor si nu mai am manualul de utilizare.
Ma poate ajuta cineva cu o copie a manualului sau cu cateva indrumari?

Multumesc
denissa rotaru
denissa rotaru
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/12/2012

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de negrutik Dum 09 Dec 2012, 12:25 pm

Buna ziua, am si eu o micuta problema. Am primit cadou o masina de cusut marca Singer, dar din pacate manualul de intructiuni este in italiana, stiu cat de cat limba doar ca sunt anumiti termeni care ma incurca, asa ca stiti cumva de unde as putea face rost de un manual in romana? Multumesc
!
avatar
negrutik
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 29/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de gobelin Dum 09 Dec 2012, 12:34 pm

Felicitări pentru cadoul primit!
Să precizezi, te rog, modelul mașinii pentru a putea fi ajutată. Poate cineva îți va găsi manualul și te va putea ajuta.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Anita_Cristal Dum 09 Dec 2012, 6:20 pm

Denisa daca imi lasi o adresa de email sai de messenger iti trimit eu manualul. L-am descarcat de pe scribd.

negrutik daca dau detalii despre tipul masini Singer poate iti pot gasi si tie pe scribd manualul in romana.
Anita_Cristal
Anita_Cristal
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 196
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/06/2010

http://bijuteriile-anitei.blogspot.ro/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de cory74 Lun 10 Dec 2012, 3:38 pm

Scriu cu speranta de a gasi pe cineva dispusa sa ma ajute... Masina mea brother xl-5500 imi creaza probleme, dintr-o data.. Pe dosul lucrului imi apar bucle ca si cum tensiunea firului superior ar fi prea slaba, numai ca nu reactioneaza la nici o modificare de tensiune, orice as face imi iese la fel pe dos; numai bun de facut volane. A mai intampinat cineva aceeasi problema? Multumesc anticipat!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de aurelia.c Lun 10 Dec 2012, 4:59 pm

Mi s-a intamplat mie, la material foarte gros (geaca)... Din cauza grosimii, piciorusul nu atingea pozitia de "coborat" si masina se comporta ca si cum ar fi "pe liber". Nu stiu daca e cazul si la tine Smile Dar seamana. De obicei tensiunea intra "in functiune" numai cu piciorusul coborat, deci ma gandesc ca ori e ce am avut eu, ori cumva masinuta nu mai vede piciorusul ca si coborat, chiar daca acesta este. O fi vreun senzor sau ce-o avea acolo inauntru de ii spune nivelul.
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de cory74 Lun 10 Dec 2012, 5:22 pm

Am sunat la service la Brorom Sibiu, si mi s-a spus ca daca se trage ata de sus foarte usor si nu reactioneaza la modificari de valori ale tensiunii, inseamna ca s-a prins ceva intre discurile care asigura tensiunea.. Am desfacut masina pe lateral si inr-adevar un disc sta departat dar inca nu am inteles de ce, nici nu vad prea bine inauntru.. nici nu vreau s-o desfac de tot..
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de emmancita Lun 10 Dec 2012, 5:57 pm

Cory, nu poti pozitiona cumva discul ala care sta indepartat , sa revina la pozitia initiala?Incearca sa-l apropii din nou.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de negrutik Joi 13 Dec 2012, 8:49 pm


Imi cer scuze, am uitat sa scriu modelul- Singer 8280P, Multumesc!
avatar
negrutik
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 29/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 13 Dec 2012, 9:26 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce ai tu la noi se numeste Singer Smart.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dute tu frumusel la primul magazin Altex sau Flanco si roaga mult un angajat sa-ti imprumute un manual sa-l xeroxezi. wink

Sau vezi si tu unde gasesti de vanzare pe langa tine acest model de masina si roaga pe cineva sa te ajuta cu manualul.

Succes.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de negrutik Vin 14 Dec 2012, 7:11 pm

multam fain:*
avatar
negrutik
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 29/05/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de cory74 Vin 14 Dec 2012, 10:15 pm

pana la urma am desfacut masina si problema era un alt disc din plastic deplasat de la locul lui, astfel incat tinea departat unul din discurile metalice care asigura tensiunea pe fir.... Deci s-a rezolvat problema. Multumesc mult pentru raspunsuri!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Gabiuta Sam 15 Dec 2012, 9:10 pm

Iar am acelasi necaz cu masina mea Brother .
Am vrut sa trag azi 2 cusaturi la o fata de masa de Craciun si exact ce s-a intimplat acum citeva luni cind am reparat- am patit si acum:acul nu trage ata de la suveica.Pe scurt masina nu mai coase.
A mers putin ai apoi cind am vrut sa trag o noua cusatura ...gata.
Nu imi dau seama ce defectiune poate avea de se repeta.Cei de la service nu mi-au explicat Sad si eu ramin fara frumusete de fata de masa netighelata zid
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de anc@ Sam 29 Dec 2012, 10:45 pm

Si eu am probleme cu masina mea:( tot Brother...pana acum mi-a mers foarte bine,chiar nu am avut deloc probleme.
Acum imi face pasi,ba coase ba nu coase si destul de mult partea unde nu coase.Am tot citit pe aici,am reglat tensiunea sus si la suveica cum a explicat Aura,am desfacut ,am curatat,am uns-o si nimic.Am schimbat si acul,l-am pus mai jos si nimic,acele sunt originale luate de la firma lor.
Totul a inceput intr-o zi cand am fortat-o sa cos un elastic,dar foarte putin,cand am vazut ca nu merge m-am oprit,s-a strans ata dedesupt si de atunci gata,nici zig zag si nici drept.Interesant ca la inceput coase bine,primele cusaturi apoi incepe sa sara pasii,nici nu stiu ce sa mai fac,ce sa mai reglez.Si nici la un mecanic nu am unde sa o duc,sau sa cer parerea aici.
Cory la tine sus la tensiune era problema??
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 30 Dec 2012, 9:31 am

Eu nu stiu unde stai dar am gasit un domn Lucian, foarte amabil de altfel, la Broromul din str.Sabinelor in Buc.
Am incercat si eu tot ce ai facut si tu.Am impresia ca e din fabricatie.
Dupa Anul Nou merg cu ea la acest domn si daca se mai intimpla dupa reparatie trec direct la Protectia Consumatorului.Garantia e destul de mare si chiar daca nu ar fi in garantie tot merg mai departe .
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de ChrisReeana Dum 30 Dec 2012, 9:35 am

Problema pe care o aveti suna a greifar dereglat.

In prima zi in care mi-a venit masina am reusit sa o dereglez - s-a incurcat ata jos si nu mi-am dat seama in timp ce coseam si eu am mers inainte, fortand-o.

A venit un mecanic , mi-a desfacut-0 si a reglat-o . Acum merge unsa.

Dar in cazul meu mergea sa cos drept, insa zig zagul nu se forma .
ChrisReeana
ChrisReeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 51
Varsta : 37
Localizare : HUNEDOARA
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de anc@ Dum 30 Dec 2012, 11:44 am

Eu sunt in It,deci nu am sanse:(,si poate chiar daca as gasi,mai degraba imi iau masina noua la cat costa reparatia aici:))
Totusi eu nu cred ca e ceva din fabricatie,nu am cusut eu chiar mult cu ea,dar mi-a mers bine.
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 30 Dec 2012, 12:35 pm

Anca nu se regleaza asa greu griferul cum crezi.wink
Ce model de masina ai?Poate te putem ajuta online.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de anc@ Dum 30 Dec 2012, 12:44 pm

Multumesc Magda,am brother XL-5500...
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 30 Dec 2012, 3:47 pm





Clipuri cu remedieri tehnice masini de cusut

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de anc@ Dum 30 Dec 2012, 5:08 pm

Magda,multumesc mult pt filmulete,acum sunt chiar curioasa daca reusesc,dar las pe la anul:)Sunt multe filmulete interesante.
Am dat si eu toata partea aia jos,dar imi era frica sa nu stric ceva sau sa nu mai stiu sa pun la loc,am sa verific mai bine.
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de anc@ Vin 04 Ian 2013, 3:38 pm

Dupa ce am urmarit filmuletele puse de Magda,m-am apucat si eu sa desfac griferul,sau cum ii spune,l-am dat jos,apoi l-am pus la loc,dar acum nu mai merge deloc,imi aduna ata.Am pus aici si aici doua filmulete.As vrea sa stiu daca dau jos griferul ce trebuie reglat la el??Nici nu stiu ce sa-i mai fac:(
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 3 - Pagina 9 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB