Lucru de mână
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyIeri la 8:39 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyDum 11 Apr 2021, 7:43 pm Scris de MagdaMarin

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyJoi 08 Apr 2021, 2:13 pm Scris de gretty

» Rochii, fuste crosetate -14
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 07 Apr 2021, 7:40 pm Scris de vlad_mom

» Decoratiuni diverse - 8
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 07 Apr 2021, 10:56 am Scris de vlad_mom

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:12 am Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:08 am Scris de LRodica

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 07 Apr 2021, 9:04 am Scris de LRodica

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyLun 05 Apr 2021, 7:00 am Scris de LRodica

» Impâslirea lânii netoarse 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyDum 04 Apr 2021, 11:29 pm Scris de cillywilly

» Paturi crosetate 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyVin 02 Apr 2021, 8:00 am Scris de piciul

» Discutii despre croitorie -3
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 31 Mar 2021, 9:25 pm Scris de vlad_mom

» Masinile de cusut si surfilat, industriale - 1
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMar 30 Mar 2021, 10:32 am Scris de Michelle88

» Modelaj din lut
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyDum 28 Mar 2021, 3:22 pm Scris de ema

» Puzzle-ul - pasiunea mea
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyLun 22 Mar 2021, 11:16 pm Scris de LRodica

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyVin 12 Mar 2021, 7:42 am Scris de piciul

» Kefir si Kombucha
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyMier 10 Mar 2021, 1:04 pm Scris de ladybird

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyVin 05 Mar 2021, 8:02 am Scris de piciul

» programe broderie
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyLun 01 Mar 2021, 4:02 pm Scris de softisimo

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 EmptyLun 22 Feb 2021, 2:02 pm Scris de vlad_mom

Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Iun 2012, 10:29 pm

samo99ro a scris:Silvia, de ce se face motanul tau gri in cateva zile? Se bronzeaza? rade
Nu stiu ce face dara.... nu prea sta pe acasa si cand apare de fiecare data tot mai gri vine wink
Si eu sar'mana pentru pont contra tantarilor.

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (29) - Pagina 26 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (29)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Iun 2012, 10:37 pm

Seara buna cucuietelor!Ma bag si eu sa va salut si sa va urez noapte buna ca in curand plec la somn.In privinta tantarilor si eu cam sufar din cauza lor si am auzit de bratarile minune care tin o sapatamana.Si eu plec in delta in curand si ar trebui sa caut.
Multumesc Day pt.pont ! pupi
Multumesc CCRis pt.inghetata! pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 60
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Lun 18 Iun 2012, 12:02 am

Cred ca motanul a dat de vreun gratar in care a ramas doar mireasma de friptura si multa cenusa. Am avut si eu un motan care avea obiceiul sa intre in soba,peste cenusa.E o seara linistita,asa ca:Somn usor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4135
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenco Lun 18 Iun 2012, 6:07 am

Buna dimineata! Smile

Trezirea, e luni, incepem o noua saptamana!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Va astept la calcatul rufelor. ieri nu am avut timp Smile.
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 47
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Day Lun 18 Iun 2012, 6:23 am

Buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!Eu prevad o saptamana fantastica(fara motiv,asa sunt eu ,optimista/inconstienta din nascare rade ) pentru toata trupa de fete harnicute Smile
Cu placere.sa va fie de ajutor info cu bratara si betisoarele:)
Si la urma,dar nu ultima,Carmenco,sarumanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,cafeaua de azi e yummy,si daca ma pui sa calc intr-o sauna,vin sa te ajut,ca vad am perioada de stagnare cu dieta si ma nervozez,as face orice sa mai dau jos,inclusiv sa calc rade
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 50
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de carmenco Lun 18 Iun 2012, 6:36 am

Din pacate pentru tine, nu e sauna. Am deschis usa la hol unde geamul sta intredeschis toata ziua si toata noaptea. E racoare si numai bine pentru calcat. Dar daca vrei, facem sauna imediat. Smile
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 47
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 18 Iun 2012, 7:21 am

Buna dimineata!
Am facut si eu ochi. Saru'mina de cafea!
Si eu tot dimineata calc, pe racoare. Smile Dupa ce ca nu suport sa calc, sa ma mai treaca si toate apele...
O saptamina superba tuturor! kiss
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 18 Iun 2012, 7:29 am

Buna dimineata!Am fost cu catelul si-am venit la cafeluta gata servita. multumesc[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 52
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 18 Iun 2012, 8:19 am

Buna dimineata
Multumesc de cafeluta!M-am trezit cam sifonata de dimineata. A fost prea cald si nu m-am putut odihni. Sper sa-si faca cafeaua efectul repede. wink
Va doresc o saptamana minunata!
kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1417
Varsta : 53
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet Lun 18 Iun 2012, 9:22 am

Buna dimineata!Un cer de un albastru extraordinar,deocamdata o caldura placuta.Se arata o zi frumoasa.Tuturor,numai bine!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4135
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela Lun 18 Iun 2012, 9:41 am

Buna dimineata!
Eu stau cu un sal mare cat China in spate si mi-a inghetat o mana pe mouse. Cafeaua s-a racit , o arunc si fac alta fierbinte, am un nas maaare sau asa il simt si un sinus care ma deranjaza, toti din birou sunt gripati si stranuta ca pisicile, si ma tot gandesc daca sa plec acasa sau sa mai stau..... O viata meaaaaaaaaa!!!
Iar pe deasupra mai e si luni /.....
Sar'na de cafea, cand sunteti mai lejera dati si ceai cu lamaie ceva.... Merci Merci Merci
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 18 Iun 2012, 9:51 am

'neaa fete!Caldura mare la mine...Baragan,ce vrei...nu adie nici un vanticel ,nu se misca nicio frunza...Eu de azi sunt in CO si am continuat cu smotrul inceput de sambata.Dupa ce termin toata casa de pus la punct,vreau doar sa lucrez,restul concediului.Abia astept!
Va doresc o saptamana frumoasa si tot ce vreti,sa se implineasca! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Valentina Lun 18 Iun 2012, 9:54 am

Buna dimineata si de la Dunare , va astept in cafenea cu o cafeluluta buna si aromata ,
cu multa ciocolata , sa ne revigoram dupa o zi caniculara

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[

Up

Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Lun 18 Iun 2012, 1:29 pm, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 18 Iun 2012, 10:03 am

Firicel, concediu placut! Intru si eu de saptamana viitoare. Poate ajung pe la Slobozia, pe la fratele meu si poate am timp sa ne vedem. Zic asa ca mereu suntem in trecere, nu remanem la el peste noapte. De obicei popasul final e la Calarasi la sora mea. Sa-mi dai nr de tel pe PM pupi
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 18 Iun 2012, 10:26 am

Buna dimineata si saru'mana pentru cafea. Tare am nevoie pentru ca azi-noapte am dormit foarte prost si putin. Si inca am un somn in mineeee....
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 18 Iun 2012, 10:37 am

Eu iau prima oferta. A doua e domeniul Ikutei. Taaare seamana cu avatarurile ei....
In plus, eu nu mai fac plaja din 1988. La doi ani dipa Cernobil m-am ars la mare, pentru prima data in viata mea. Si de atunci nu m-a mai vazut soarele decat pe strada. Si port palarie de soare. Astfel, inca nu am nici un rid semnificativ la varsta mea.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 18 Iun 2012, 10:50 am

Lennny,daca le vreau pe ambele,mai ai rezerve si pentru celelalte fete? rade rade rade pupi
Editez:Marlen,ti-am pus pe pm.telefoanele mele pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cristinamihaela Lun 18 Iun 2012, 11:56 am

;)) eu sunt multumita cu asta :D si pe racoare si pe canicula ;;)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cristinamihaela
cristinamihaela
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Varsta : 46
Data de inscriere : 20/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Lun 18 Iun 2012, 12:45 pm

Buna ziua,fete dragi!Aici e caldura mare,28,5C in casa,afara cred ca peste 30.Asa ca am dat drumul la aer conditionat de dimineata si acum e racoare,caci simteam ca ma ia cu lesin.Eu sint tot bolnava,mi-a adus fiul meu Augmentin,iau de simbata,dar parca mi-e si mai rau.Eu suspectez ca acest antibiotic imi face rau,vars si ziua si noaptea.Asa ca i-am spus fiului meu ca eu nu-l mai iau,iar acum vine sa ma ia la clinica,sa ma vada un dr.
Eu de felul meu urasc antibioticele,si medicamentele in general,cred ca iau o data la 10 ani,dar niciodata Augmentin,ma otravesc singura.Am citit de Aloe lucruri extraordinare,cred ca ma duc sa-mi aduc de afara citeva frunze sa-mi fac un sirop simplu cu miere.
Lenny,prefer poza a 2-a dar numai marea,ca e naturala si racoroasa,individul nu e natural,e plin de steroizi,mi-e si frica sa ma uit la el rade

Editez,ca fusei la dr.si mi-a dat penicilina,mi-a zis ca am infectie mare in git cu puroi,si ca daca peste 2 zile situatia e tot asa,o sa-mi dezlipeasca cu ceva instrument pielita cu puroi.
Sper sa treaca,sa nu ma mai chinue,desi dupa ce extrage pielita aia,imediat ma simt mai bine,numai ca mie mie frica.A mai patit cineva asa?
Va pup si sanatate ca-i mai buna decit toate! kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 18 Iun 2012, 1:04 pm

Eu. Eu faceam amigdalita pultacee de cateva ori pe an. Apoi m-a invatat un doctor o chestie si de atunci pana acum am mai facut de vreo cateva ori, dar nu cu puroi. Doar amigdale inflamate.
Pe vremea aceea, adica acum vreo 40 de ani, se gasea Penicilina V. Nu stiu daca mai exista. Erau 10 tablete la plic (un fel de blister din celofan si invelis cartonat. Am luat asa:
- in prima zi, 1tb la 4 0re
- a doua zi, 1 tb la 6 ore
- a treia zi si pana am terminat cele 20 tb, 1 tb la 8 ore.
Cum le luam:
- tb pisata in lingurita, pus putin ceai (caldut sau rece) ori apa peste si turnata direct in gat (are un gust groaznic, deci, lingurita adanc in gura)
- faci gargara cateva secunde si inghiti
- clatesti gura cu apa, ca sa se duca gustul, apoi dai apa afara, nu o inghiti
- nu inghiti nimic 30 min.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 18 Iun 2012, 1:11 pm

Tina,in primul rand,iti doresc sanatate multa si sa treci cu bine peste tot! kiss
Eu patesc des asa ceva si mancam lamaie in stare cruda amestecata cu miere sa nu fie prea acra si asta faceam cat de des puteam(adica si la o ora diferenta).Mai fac si gargara cu apa foarte sarata.Si cand era si febra,cautam sa stabilizez cu antipiretice dar luam si augmentin la 8 ore 1000mg. kiss
cand eram foarte tanara(20 si ceva de ani)faceam foarte des amigdalita pultacee si sugeam seara o pastila de penicilina V si dimineata eram ca noua.Se rupea tot ...acum nu stiu daca mai exista penicilina V. pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro Lun 18 Iun 2012, 1:14 pm

Si eu tot cam varsta aia o aveam (daca faci socoteala). Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel Lun 18 Iun 2012, 1:18 pm

Da Samo,acum am citit postarea ta si exact la acelasi lucu m-am gandit si eu.Penicilina era de baza.Tin minte ca intr-o iarna,am racit rau la sanius.Am facut febra mare rapid intr-o noapte de a adus tata medicul generalist care era de garda in spitalul din comuna,in acea noapte.M-a consultat si aveam o bronsita cu amigdalita pultacee si tot restul tacamului.Mi-a facut imediat prima injectie cu penicilina,au urmat muuuuulte si dureroase pt.funduletzul meu de copil dar ani de zile nu am mai racit asa.
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Tache Marilena Lun 18 Iun 2012, 1:33 pm

Tinap si usturoiul este foarte bun! Multa sanatate!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Lun 18 Iun 2012, 1:43 pm

Firicel si Samo,multumesc de sfaturi.Ma uitai sa vad ce fel de penicilina,si m-am bucurat sa vad ca e Penicilina V.Trebuie sa iau 2(1000mg) pastile de 3 ori pe zi.Samo si Firicel,interesanta reteta de penicilina.
Fetelor,acum am inteles,doctorul vrea ca penicilina sa ajunga direct pe amigdalita,sa faca conctact cu rana,ma duc sa pisez o pastila,o diluez cu putin ceai si ncerc s-o sorb din 2-3 inghitituri.Doctorii romani sint excelenti!Cel la care am fost acum a inavat in Rom. acum peste 30 de ani.
Am sa incerc si usturoiul,dar deocamdata orice maninc dau afara,mincai o bucatica de piine cu 2-3 felii de rosii si un pic de brinza ca sa pot sa iau pastilele,dar...imediat am varsat...si una din pastile,doar dupa 3 minute.Acum mi-e si frica sa mai maninc.
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB