Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyAstazi la 10:14 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Activitati educative cu/si pentru copii

+15
danniela
culea mirela
coapsem
Chirrox13
tiana
Admina
aurishta
Lucia Ro
elenaxx
denis21
rivka
ismi3ismi
MagdaMarin
Eva
little_light
19 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de danniela Sam 27 Oct 2012, 8:07 pm

Spun din experienta, cu cat cresc cu atat se detaseaza mai mult de parinti si isi fac de lucru singuri. Cea mare e pasionata de make-up iar cel mic de tot ce inseamana telecomanda, computer, construit.
Profitati acum cat sunt mici si va cer atentia, mai tarziu o sa va puna semn pe usa ''nu deranjati, dorm''.
Cand am inceput sa crosetez cel mic era cot la cot cu mine, acum...gata, e baiat, asta e. Cea mare nu e pasionata, daca o sa vrea sa invete sunt dispusa sa o invat dar in timpul si la timpul ei u al meu!
Mirela, e dulce foc fetita ta love
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 27 Oct 2012, 8:45 pm

E tare scumpa fetita ta,mirela!Fata mea are 5 ani si 2 luni ...i-as lua si eu jocul cu razboi de tesut,dar cum se cheama exact? love
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 27 Oct 2012, 8:46 pm

Ai dreptate,Daniela.A mea,cand era mai mica broda foarte frumos.Si-a brodat tricouri si bluze,a facut servete de bucatarie.Broda si mici cadouri.Acum n-o mai intereseaza.Daca are nevoie de ceva,face mama.Ea face prajituri.E pasionata de arta culinara(a facut si un curs) si de fotografie.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de rosita Sam 27 Oct 2012, 9:09 pm

Ismi, eu i-am luat nepoata-mii un gherghef de la Diverta. Eu am fost surprinsa sa vad ca se gasesc si l-am luat imediat, desi nepoata-mea e cam mica inca, are doar 3 ani, si n-o vad descurcandu-se cu el.

Cel pe care l-a pus Mirela in poze parca pare mai mare decat al meu, totusi.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 27 Oct 2012, 9:18 pm

rosita asa se numeste?gherghef?nu razzboi de tesut?sau tu zici de alt joc?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de rosita Sam 27 Oct 2012, 9:41 pm

Ismi, eu stiu ca razboiul de tesut e instalatia aia mare, la care tes oamenii mari panze serioase, lol. Nu stiu, eu cand eram la gradinita am avut si eu unul din asta mic, si ii spuneam gherghef. Cred ca de aia l-am si cumparat pe asta, de fapt, ca m-a apucat nostalgia cand l-am vazut love

Uite, m-ai facut curioasa, si m-am uitat in DEX:
GHERGHÉF, gherghefuri, s. n. Cadru de lemn sau de metal pe care se întinde o țesătură pentru a fi brodată sau firele de urzeală (1) pentru țeserea covoarelor; p. ext. țesătură întinsă pe acest cadru.
Deci eu zic ca e gherghef.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de culea mirela Sam 27 Oct 2012, 9:44 pm

Ismi3ismi...Set de tesut...se numeste, l-am gasit intr-un marchet...
culea mirela
culea mirela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 48
Localizare : constanta
Data de inscriere : 15/03/2012

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 27 Oct 2012, 10:14 pm

aha.multumesc rosita pt lamurire...au stiam doar de ghergheful care fixeaa panza pt brodat...am mai invatat ceva in seara asta multumesc
mirela,voi cauta si eu dupa aceasta denumire.poate se prinde si de fata mea... Merci
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de melus Vin 15 Feb 2013, 2:33 pm

Salut! Nu stiu daca ma incadrez in topicul potrivit, dar vreau neaparat sa intreb daca are cineva vreo idee despre subiectele la lb. romana, concursul Nastasescu din anii trecuti. Si despre felul acestora, grila, clasic...
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de ritame Mar 21 Oct 2014, 11:23 pm

Buna mamici, va invit sa vizionati ce am mesterit eu pentru piciul meu, dosarul cu animalute ii place cel mai mult, se vede ca e muncit Smile
ritame
ritame
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 42
Localizare : Home
Data de inscriere : 14/07/2012

Sus In jos

Activitati educative cu/si pentru copii - Pagina 2 Empty Re: Activitati educative cu/si pentru copii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB