Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

+47
valentinadof
ioana soare
aurishta
zylv
ancabanu
tiana
marabr
kabunta
rosita
LORIMAR
danniela
gabyd
danae
gmiki1
anasara
Uca
feliciagl
sergiu valentin
aurelia.c
gabriela1554
bibitu
mnarcisa
rozina
LYNDA
Panea Laura
Andata
geo
MagdaMarin
Gianina4ever
maddy13
piciul
aidil
SilviaDumitrescu
ismi3ismi
fulguta28
arielas
despina13cucli
clodi
carmenlenuta
Buburuza
zahariaelouise
diada
Admina
geany
lennny
afilimonb
Karina33
51 participanți

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de gabriela1554 Mar 15 Mai 2012, 7:57 pm

aha, acum am inteles. multumesc pentru raspuns. Smile
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de diada Sam 19 Mai 2012, 12:04 pm

Am croit/cusut si arata pe mine ca un sac rade lucrez la ajustari cat pot sa iasa ceva frumos wink dar ma bucur ca ma simt foarte bine in ea ceea ce este foarte important pentru mine, am impresia ca am lasat-o la croit cu 3 cm cam lunga si fiind cu bordura ii iau din frumusete.. sa vad cum ma descurc sa ridic la final sau doar mi se pare mie. Nu stiu daca reusesc s-o termin azi, am intrat sa vad daca mai avem timp.

Voi in ce stadiu sunteti?

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Dum 20 Mai 2012, 10:42 pm

Am terminat si eu rochia, eram mai incantata cand m-am apucat de lucru decat atunci cand am terminat-o. Concluzia: nu mai lucrez cand sunt in criza de timp.
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 DSC04184
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 DSC04185
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 DSC00334
Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 DSC00333
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 21 Mai 2012, 8:41 am

felicia, am croit si eu acum câţiva ani rochia asta
am s-o pozez cand am timp
mi-a placut mult modelul
vad ca si tu ai mai ajustat-o in fata
e frumoasă!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Lun 21 Mai 2012, 9:56 am

Da, in revista arata tare bine, si mie mi-a placut, o aveam de mult in planurile mele, cand voi avea timp am s-o mai rascroiesc la gat si maneci ca asa pare batrancioasa.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 21 Mai 2012, 10:00 am

cred ca poţi s-o mai strâmtezi, e păcat sa nu-ti pui in valoare silueta love
culmea, am si materialul acesta
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 21 Mai 2012, 10:14 am

Felicia, felicitari a iesit bine rochia sa o porti cu placere.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Lun 21 Mai 2012, 10:50 am

Multumesc, fetelor. Da, am s-o mai si stamtez dar mai astept putin ca vreau zilele astea sa termin cu alaptatul si sa mai dau jos 2 kg, vad ce mai ramane din mine si apoi modific si rochia. Modelul e frumos, bine lucrat s-ar potrivi siluetei mele si materialul e un batist asa de moale si placut. Dupa ce o voi modifica, voi posta, dar nu va fi asa curand.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Karina33 Lun 21 Mai 2012, 11:24 am

Neaparat s-o modifici sa te te puna in valoare, nu sa te ascunda si sa te imbatraneasca! Doar esti o proaspata mamica, cu atat mai mult felicitari pentru silueta!

Eu nu cred ca o sa apuc sa-mi fac ceva dar stau sa va trag pe voi de maneca sa va faceti! Pe mine drept e ca nici nu ma avantajeaza rochiile dar voi nu aveti aceeasi scuza, asa ca lasati alte proiecte si lucrati-va rochita de vara!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 21 Mai 2012, 12:01 pm

Karina, nu cred că n-ai gasit un model de rochie care sa te avantajeze
poate nu-ti plac rochiţele dar mie-mi par mai comode decat fustele si uneori chiar si faţă de pantaloni
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de feliciagl Lun 21 Mai 2012, 12:05 pm

Multumesc Karina, iti "vanez" postarile.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 21 Mai 2012, 3:13 pm

Eu lucrez la o rochita de graviduta, dat fiind faptul ca in noiembrie o sa dau nastere unui bebe. Sper sa ma incadrez pana pe data de 27 mai cand se inchide oficial concursul. Oscilez si eu intre o contractie dureroasa, mai un tiv, mai o lovitura, mai o bretea... Smile Gata, spor la treaba doamnelor si domnisoarelor! cos
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Uca Lun 21 Mai 2012, 3:23 pm

Eu am început vineri seara rochiţa.
Am croit-o şi cusut-o parţial.
Eu spun că reuşesc să mă încadrez în timp. Doar timp frumos să prind în week-end să o pot poza.
Sper să vină şi vara. Sad E urât, bate vântul. Toată săptămâna se anunţă că va fi aşa.

off topic
Fulguţa, şi eu tot în noiembrie ar trebui să nasc . Smile
Sarcină uşoară îţi doresc!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de clodi Lun 21 Mai 2012, 4:36 pm

Uca a scris:
off topic
şi eu tot în noiembrie ar trebui să nasc . Smile
Sarcină uşoară îţi doresc!

Felicitari Uca!!!!! beat nu stiam ca astepti un bebe, asa ca profit de ocazie sa iti urez sanatate si sarcina usoara! pupi

Ca sa nu-mi iau bataie ca sunt offtopic va spun in ce stadiu e rochia: neterminata Smile Ca si Uca m-am apucat vineri seara ...sa aranjez tiparul, sambata, printre cumparaturi si vizite am croit si duminica printre treburile casei am cusut putin la ea. Mai am sa pun fermoarul, sa cos captuseala si tivul... tot asa printre picaturi.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 21 Mai 2012, 4:44 pm

Multumesc foarte mult pentru urari!

Eu ce sa va zic, rochia mea este cu o croiala simpla pentru ca este prima. Mai am tivul, de incretit maneca si de pus betelia de la decolteu. Nu am mai facut pana acum si intampin dificultati. Asa se invata! peace
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de aidil Mar 22 Mai 2012, 7:55 am

Uca, felicitari! Fulguta, felicitari!
Sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos amandurora.
Rochia mea e in stadiu de model ales si tipar scos din burda, material spalat si calcat. Astazi croiesc si cos! Mai am 2 in plan, inclusiv material, daca am timp, le cos tot pt provovare, dar nu vreau sa ma grabesc, ca sa nu stric.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de anasara Mier 23 Mai 2012, 10:13 pm

Buna seara<
ptr prima data atasez si eu o mica creatie, o rochita din jerse neagra pe carei am colorat-o cu niste floricele vesele de vara.
Modelul in principiu este simplu dar am adaptat-o ptr burtica mea(de 6 luni) cu cate un pliu in fata si un spate sa-i mai dea lejeritate...
eu am purtat-o la un botez si la plimbare pe faleza din consanta...

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Picture001ks

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Picture005di

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Picture004cp

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Picture003fo

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Picture002np


sper sa mearga link-ul....si sper sa va inspire....



Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 24 Mai 2012, 3:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poze)
anasara
anasara
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : constanta
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de gmiki1 Joi 24 Mai 2012, 7:36 am

frumoase rochitele,dar ma gandeam ca vor fi mai multe,numai atat?am si eu in lucru 2 rochite,sunt primele mele rochite sper sa apuc sa le si termin pana pe 27 ca sa va dati cu parerea Smile
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Panea Laura Joi 24 Mai 2012, 9:07 am

Felicitari Anasara, sa o porti cu placere.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de geo Joi 24 Mai 2012, 9:28 am

Cred ca o sa apara mai multe in weekend Smile. Sper ca o sa apara si a mea, care e aproape gata Laughing
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de aidil Joi 24 Mai 2012, 12:54 pm

Si a mea e aproape gata, dar astazi e sarbatoare. Ar fi trebuit sa fie gata, dar mi-a ramas material si i-am croit si Mariei una mica, cu platca, cat mai e copila mica si desigur ca iar am cusut-o p a ei prima!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de danae Joi 24 Mai 2012, 2:07 pm

Si a mea e ... aproape gata! M-a terminat materialul. Fuge in toate partile si se agata! zid Poate ii mai fac maine ceva.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de diada Joi 24 Mai 2012, 3:55 pm

Eu mai am tivul si s-o calc/descalc, arata ca o camasa de noapte rade dar cu accesorii este minunata! Am reusit astazi sa imi cumpar o curea pentru ea, ca eram foarte dezamagita de cum arata...

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de sergiu valentin Joi 24 Mai 2012, 4:18 pm

Am terminat si eu rochia dar din pacate nu am facut poze pe timpul lucrului (camera era la ficami-a) deci nu pot sa o fotografiez decat in stadiul final (inbracata pe manechin ca tot l-am primt astazi),asta daca mai pot participa la provocarea voastra .O seara buna si spor la distractie daca tot e sarbatoare ,(pt unii dintre voi ). zid bataita
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de danae Joi 24 Mai 2012, 6:48 pm

sergiu valentin a scris:Am terminat si eu rochia dar din pacate nu am facut poze pe timpul lucrului (camera era la ficami-a) deci nu pot sa o fotografiez decat in stadiul final (inbracata pe manechin ca tot l-am primt astazi),asta daca mai pot participa la provocarea voastra .O seara buna si spor la distractie daca tot e sarbatoare ,(pt unii dintre voi ). zid bataita

Stai linistita ca nu e concurs. Aici ne provocam sa lucram ceva pentru noi. hug
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 5 la croitorie: ROCHIE DE VARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB