Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Diverse sugestii/propuneri

+22
irish05
Admina
Phlom
AlinaJ.Bijoux
diada
danniela
LRodica
piciul
Greteledelweiss
lacrisel
contakt94
letho
Buburuza
valentinadof
Karina33
georgeta.prnic
geany
samo99ro
MihaelaT
europolis
kitty_1973
SilviaDumitrescu
26 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de gobelin Vin 14 Aug 2015, 5:57 pm

Floren a scris:Daca ...aia nu , ailalta nu .... insinuezi ca ti se intra in cont !? Ca de setari defectuoase ale forumului nu cred ca e vorba !
L.E . Cum adica ... nu-ti actualizezi comp .? scratch Atunci cand e cazul , in momentul in care vrei sa inchizi calculatorul , iti apare un numar de actualizari pe care trebuie sa le instalezi , da sau da ! Sau sunt eu de pe alta planeta si doar mie  si alor mei ni se intampla !? wink

Dacă ați fi citit cu atenție mesajele mele ați fi observat clar că nu am insinuat nimic din ceea ce dvs ați afirmat!
Nu, nu-mi actualizez computerul din motive subi-obiective. Am oprit eu însumi acele actualizări.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Phlom Vin 14 Aug 2015, 6:00 pm

Floren a scris:Daca ...aia nu , ailalta nu .... insinuezi ca ti se intra in cont !? Ca de setari defectuoase ale forumului nu cred ca e vorba !
L.E . Cum adica ... nu-ti actualizezi comp .? scratch Atunci cand e cazul , in momentul in care vrei sa inchizi calculatorul , iti apare un numar de actualizari pe care trebuie sa le instalezi , da sau da ! Sau sunt eu de pe alta planeta si doar mie  si alor mei ni se intampla !? wink
No offence, dar se pare ca doar dvs vi se intampla. Unii nu le vrem instalate, altii le instalam Service Pack cand vrem. Asta pentru ca nu-mi place tonul discutiei. Ne putem adresa si cu respect altora mai nepriceputi. Nu e greu.
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Floren Vin 14 Aug 2015, 6:06 pm

Va asigur ca am citit cu atentie mesajele dumneavoastra pentru ca , asa cum am spus , mi se intampla si mie acelasi fenomen si - sincera sa fiu - o data chiar m-am intrebat daca nu cumva imi intra cineva in cont , pana cand mi-am dat seama de unde venea asa-zisa "problema" .
Cat despre actualizari .... fiecare il tine si intretine asa cum crede de cuviinta ! Va doresc succes in mentinerea pe linia de plutire a propriului calculator , cu sau fara actualizari !



L.E .
Domnule Phlom , nu stiu unde ati vazut dumneavoastra "ton" ... mai altfel . Se poate sa nu fi luat in seama auto-ironia !?
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de gobelin Vin 14 Aug 2015, 6:12 pm

E așa cum am bănuit:
În PANOUL DE ADMINISTRARE al forumului, secțiunea Utilizatori și Grupuri, subopțiunea Opțiunile utilizatorilor, există următoarea funcție: ”Timp in minute dupa care membrul este considerat "Neconectat"” și de acolo s-a setat numărul de minute după care sunt scos afară. Așa că, dacă unul dintre Admini ar putea mări acest timp ar fi super. Repet, deconectarea aceasta forțată la fiecare 24 ore mă obosește și îmi îngreunează urmărirea forumului.

Off topic: Nu vreau să dau lecții de informatică nimănui pentru că fiecare suntem liberi să facem cum dorim, însă actualizările computerului nu sunt obligatorii. Trăiesc fără ele de mai bine de 10 de ani și nu am pățit niciodată absolut nimic. Același lucru îl fac și clienților mei și am avut chiar și persoane cărora le-a funcționat Windowsul 3 ani fără reparații. Actualizările fac și bine dar de cele mai multe ori îmbâcsesc bunul mers la computerului. Repet, fiecare face cum dorește.


Să expun și problema numărul 2: atunci când un capitol se sfârșește, nu primesc nicio notificare de apariția noului capitol.
Problema 3: la un anume timp, cu toate că sunt abonat la primirea emailurilor de la anumite topicuri, nu le primesc... cred că se întâmplă lunar!
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 14 Aug 2015, 9:59 pm

Este adevarat, in ultima perioada si eu sunt deconectata fara voia mea de la forum insa nu zilnic. Am crezut ca este temporar si isi revine, caci a mai fost asa si in trecut dar s-a rezolvat de la sine dupa o perioada. In ceea ce priveste mesajele si eu am constatat si asta de mai bine de jumatate de an, ca nu primesc notificari la toate topicurile urmarite si da la capitolele noi n-am primit niciodata instiintare, a trebuit sa verific eu mereu pe forum. Dar consider ca pt toate astea exista o rezolvare cu calm si intelegere.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Aug 2015, 5:10 pm

Gobelin, multumesc pentru solicitarea detailata. Am gasit in panou, exact unde ai zis tu. Dar... scrie 60 minute si 60 e maxim. Atasez poza. Oare daca las 0 nu mai deconecteaza? Ca fapt divers si pe mine ma deconecteaza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"Atunci cand e cazul , in momentul in care vrei sa inchizi calculatorul , iti apare un numar de actualizari pe care trebuie sa le instalezi , da sau da ! Sau sunt eu de pe alta planeta si doar mie si alor mei ni se intampla !? wink"
Floren, ba da, acele actualizari sunt obligatorii si mie mi se intampla. Le baga Windows-ul pe gat tuturor.
Si cred ca are dreptate Gobelin, in loc sa mearga mai bine, merge tot mai prost calculatorul... zid
In ceea ce priveste notificarile, nici eu nu ma pricep mai mult. Pe mail-ul forumului imi vin notificarile de la subiectele pe care le urmaresc si nici n-am cautat daca lipsesc vreunele. Sunt utile, dar n-am avut timp sa verific.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de gobelin Lun 17 Aug 2015, 12:24 am

Admina, îți mulțumesc pentru răspuns! Sunt sigur că valoarea trebuie să fie 0 (zero). Putem încerca.
Cu notificările/dezabonarea fără voie cred că voi apela la forumul de suport. E posibil să fie vreun bug, cu toate că pe un forum identic nu am pățit niciodată așa ceva și sunt membru de ceva ani.
Să sperăm că se rezolvă. Dacă modifici acel 60 în zero, te rog anunță-mă și dă-mi răgaz 48 ore ca să veric și să revin cu păreri. Mulțumesc!
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 17 Aug 2015, 10:06 am

Mă bag şi eu în discuţii. wink
Eu păţesc să fiu deconectată pe forum după fiecare lună. Am observat de multă vreme, că de intru pe forum în data de 1 a fiecărei luni sunt deconectată, dar mă conectez din nou şi o lună e ok.
Actualizările calculatorului nu-s obligatorii, aşa cum scrie şi Gobelin. Mie mi-a făct ceva setări cumnatul meu şi îmi apare doar câteodată când deschid calculatorul sau când nu-l deschid mai multe zile. Am actualizări recomandate sau opţionale, iar eu bifez ce vreau să actualizez, dacă vreau.
De exemplu, acum recent nu l-am deschis o săptămână şi când l-am deschis mi-au apărut 34 de actualizări opţionale, pachete de limbă pentru, dar am dat clik pe revocare şi gata, nu am actualizat nimic pentru că nu aveam nevoie de ele, iar calculatorul funcţionează fără probleme.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Admina Lun 17 Aug 2015, 5:06 pm

Nu stiu cum vine asta cu actualizarile... pe mine nu ma intreaba nimic, ma anunta ca le face si sa nu inchid calculatorul ca se pierd date. Ori la inchidere, ori la deschidere. Alea sunt de la Windows si nu stiam ca se pot ocoli... Trebuie sa investighez eu, ca omul meu. crash
Gobelin, nu se poate modifica in 0, dupa ce dau inregistrare schimba automat la 2 (minute) dupa care "cica" deconecteaza. E stupid, dar oricum nu cred ca sunt valabile, pentru ca sigur nu deconecteaza dupa o ora maxim, dureaza cateva zile cred.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Diverse sugestii/propuneri - Pagina 3 Empty Re: Diverse sugestii/propuneri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB