Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyVin 01 Iul 2022, 2:40 pm Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri. - Pagina 3 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

+27
Uca
Cristache
bibitu
Ela
ema
Larisa
deeaz
puffetta
Gabyx
MihaelaT
stephanie
maria_covacef
vilcris
trice
StMihaela
Ioana
vasilica
SilviaDumitrescu
Alexe Sorin
olympia
Admina
cris69
zylv
diada
lorinaoo1
mihatm80
Buburuza
31 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

tutorial Re: Tutorial: Accesorii handmade - Trandafiri.

Mesaj Scris de sandydeea Dum 17 Oct 2010, 8:41 pm

Am si eu o metoda de a face trandafiri. Sincer o consider mai usoara decat cea a Buburuzei, dar cred ca e oricum bine venita ca si alternativa. Daca imi cereti, voi face si tutorial cu poze, desi inca nu am perfectionat nici eu tehnica. Mi-a povestit o prietena care a invatat-o de la o fetita de 6 anisori. Nu stiu daca va amintiti de scara pisicii. era un soi de decor pentru ghirlande pe care il faceam cand eram copii... Daca da, ei bine, faci o scara a pisicii din douia panglici sau o panglica si o ata. Le innozi la un capat(eu faceam nod la ata si treceam prin capatul panglicii) si apoi tragi de una dintre ele(sau ata) tinand materialul sa nu se rasuceasca. Si asa ramai cu trandafirasul gata format. :D Am fautat pe net daca se stie de aceasta metoda si singurul loc aveea si un soi de tutorial cu poze: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sandydeea
sandydeea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

http://www.sandydeea.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Oct 2010, 9:17 pm

sandy sa stii ca daca e nevoie iti cerem sa faci tutorialul, si sa stii ca putem sa te si obligam sa il faci rade
Glumesc dar stii ca sunt binevenite. M-am uita pe adresa indicata si poti sa razi da eu nu stiu care e aia scara pisici...poti sa ma omori.
Hai radetiva da asta sunt nu stiu care e scara pisici ca motanii mei se urca pe scara aia de ma urc si eu in pod wink

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de sandydeea Dum 17 Oct 2010, 9:22 pm

Nu e nimic. Sincer, mi-a luat si mie putin sa imi amintesc ce era scara pisicii. Mamicile de copii la gradinita cred ca stiu. Se facea cu hartie creponata si se incepea cu doua benzi lungi si egale in latime puse petrecut perpendicular. Apoi se indoiau una peste alta perpendicular pana terminai materialul...
cand il tineai de ambele capete se forma un soi de ghirlanda cu doua benzi de obcei colorate diferit. (in tutorial se vede cum arata).

Cat despre tutorial, de cam o luna am instalat un nou site de handmade personal...ca sa pun turoriale si ce lucrez si alte minuni....si inca nu am apucat sa pun nimic. In plus, am vrut sa fac tutorial, dar dupa cum am spus, nu m-am perfectionat nici eu, adica nu am inca un trandafir pe care sa il fi terminat si prins si cusut...am doar cateva incercari.
sandydeea
sandydeea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

http://www.sandydeea.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB