Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

+16
corina corina
bibitu
Dorulet
kabunta
tinap
danniela
stoy
SilviaDumitrescu
aurishta
diada
aidil
carmenlenuta
emmancita
Admina
geany
feliciagl
20 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Admina Joi 19 Apr 2012, 12:32 am

Felicia, daca mai primesti la provocare si o intarziata, vin si eu. Am terminat bucatica cu putin dupa miezul noptii, ar insemna sfertul academic. wink
Vreau sa fac un set de 6-7 servete bune de pus sub farfurii, pe masa din curte, fiecare cu bie-ul de alta culoare. wink Deocamdata doar una e gata, cea a copilei. Am invatat sa atasez bie la colturi si sigur imi va iesi mai bine la urmatoarele.
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 P1030610

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 P1030611

Felicitari tuturor, ati lucrat niste fete de masa si accesorii de decor foarte frumoase. Flowers


Ultima editare efectuata de catre Admina in Joi 19 Apr 2012, 10:58 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de geany Joi 19 Apr 2012, 9:43 am

Admina, ma bucur ca ai facut si n-ai lasat-o balta kiss

Imi place foarte mult materialul, arata chiar ca o ciocolata bounce

Felictari fetelor! Abea astept sa vad ce tema va avea noua provocare! book
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de bibitu Joi 19 Apr 2012, 10:36 am

eu daca nu am primit un raspuns favorabil ,am zis ca nu sunteti de acord,si nu am mai postat-o

edit:atasez si eu pozele cu intarziere daca ma mai primiti


Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 10x9639
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 344ca5h
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 2m6src7
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Dorulet Joi 19 Apr 2012, 3:42 pm

Frumoase toate. bucurie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de carmenlenuta Vin 20 Apr 2012, 11:31 am

foarte frumoasa cea speciala de Pasti...
carmenlenuta
carmenlenuta
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : braila
Data de inscriere : 12/01/2010

http://d-ale-bunicii.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Dum 22 Apr 2012, 2:11 pm

Buna! Am desemnat castigatoarea acestei provocari, astept adresa pe PM. Felicitari castigatoarei, multumesc tuturor participantelor precum si celor care au sustinut aceasta provocare.
Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Th_tragerelasorti
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de geany Dum 22 Apr 2012, 2:49 pm

Felicitari castigatoarei! Te asteptam cu tema pentru urmatoarea provocare bounce

Felicitari fetelor, v-ati mobilizat si de-ati avut sau nu nevoie ati luat parte la aceasta provocare. Va asteptam si la urmataorele provocari. Eu am o gramada de idei, care s-au format datorita voua! prietenie


Ultima editare efectuata de catre geany in Dum 22 Apr 2012, 2:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : sters numele castigatoarei, pentru a vedea fiecare filmarea)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Karina33 Dum 22 Apr 2012, 3:26 pm

Felicitari! Si eu ma numar printre cele fara masa in casa. Adica am masa de croit, mese pentru masinile de cusut, o masuta de cafea (pe care si mancam), o masa-blat rabatabil in mica bucatarie si o masa plianta dar care se scoate doar (rar) de sarbatori daca exista si musafiri.

Astept cu interes urmatoarea provocare!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de bibitu Lun 23 Apr 2012, 9:58 am

felicitari castigatoarei
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Admina Lun 23 Apr 2012, 11:24 am

Felicitari Kabunta! Asteptam noua provocare, cu interes. bounce
Multumim Felicia, pentru provocare. pupi

Propun sa se faca provocari cu durata de doua saptamani, daca nu sunt articole dificile, gen sacou, pantalon (poate), jacheta, ca sa facem cat mai multe articole, pana la sfarsitul anului. wink Adica, ar fi vreo 20-25 de provocari pe an, ceea ce nu-i de colo. Eu unu nu prea ma urnesc decat pe ultima suta, daca ma provoaca cineva, inainte. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de arielas Lun 23 Apr 2012, 11:31 am

Foarte frumoase fete de masa. Imi plac ideile voastre. Felicitari si spor in continuare.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de diada Lun 23 Apr 2012, 3:49 pm

Am urmarit cu interes filmuletul, chiar cu emotie pot spune, pustiul este bestial rade sa-ti traiasca!

Abia astept urmatoarea provocare! 2 saptamani zic si eu! Felicitari castigatoarei!!!


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de kabunta Lun 23 Apr 2012, 8:15 pm

Wow. Mersi fetelor. Nu ma asteptam. Am fost f prinsa azi la servici. Sper ca pana ma culc sa ma gandesc la ceva frumos si sa postez urmatoarea provocare.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de feliciagl Lun 23 Apr 2012, 9:52 pm

MUltumesc Diada, a fost foarte mandru de sarcina lui dar si curios, tot timpul a avut de intrebat cate ceva.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB