Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyAstazi la 2:40 pm Scris de diada

» Mobilier homemade (2)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMar 28 Iun 2022, 10:53 am Scris de diada

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyJoi 23 Iun 2022, 10:55 am Scris de vlad_mom

» Ce melodie asculti acum !-5
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyLun 20 Iun 2022, 9:41 pm Scris de rivka

» Pirogravura
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyDum 12 Iun 2022, 12:44 am Scris de White_Raven

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 9:14 am Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyJoi 09 Iun 2022, 8:32 am Scris de diada

» Sacrificii pentru pasiune
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyVin 27 Mai 2022, 3:25 pm Scris de diada

» Amenajari interioare
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyVin 27 Mai 2022, 9:26 am Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMier 25 Mai 2022, 10:10 am Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyVin 06 Mai 2022, 8:33 am Scris de LRodica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMar 03 Mai 2022, 10:54 am Scris de diada

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptySam 30 Apr 2022, 9:11 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMier 27 Apr 2022, 10:46 am Scris de diada

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyJoi 14 Apr 2022, 6:56 am Scris de vlad_mom

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMier 13 Apr 2022, 7:08 pm Scris de Panea Laura

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMar 12 Apr 2022, 9:43 am Scris de LRodica

» In fire sa ne laudam ! (9)
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyLun 11 Apr 2022, 9:24 pm Scris de Michelle88

» Despre masinile de tricotat
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyMar 05 Apr 2022, 7:55 pm Scris de Sanda P

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Gradina cu legume (4) - Pagina 8 EmptyVin 01 Apr 2022, 7:00 am Scris de Dorulet

Gradina cu legume (4)

+45
victoriacus
gmiki1
mnarcisa
stejara
Celya_f40
Chirrox13
smihaelaviorica
annamaria26985
amoni
myky7robc
luminitza79
cocav
tadok
lennny
mariaz_09
canadianca50
odrina
ancone
SilviaDumitrescu
danniela
RamonaM
georgeta.prnic
AlinaJ.Bijoux
firicel
pufoi
piciul
dorinamisov
valentinadof
IOANA 80
MagdaMarin
melus
MihaelaT
ema
Dorulet
Admina
LORIMAR
denis21
zahariaelouise
claudiana
gretty
Gabiuta
tinap
greieras
gabyd
corina corina
49 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (4) - Pagina 8 Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de myky7robc Sam 07 Iul 2012, 7:00 pm

corina, da ce bine iti sta si ca artista! wink
da melodia, unde e melodia, fata draga? : Sad Smile
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 57
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Sam 07 Iul 2012, 7:01 pm

Esti o draguta ! hug Tocmai editam , Myky . Uite am sa vin si cu melodia maine . wink

Editez ca tot eu am scis ultima aseara : de dimineata am pus un filmulet la descarcat si pana acum a luat doar 7 % , asa ca m-am lasat pagubasa . Alta metoda nu stiu . Embarassed
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 46
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Iul 2012, 8:15 am

M-am intors ! Mai incerc si azi , ca ieri mergea net-ul tare greu .

Azi ma relaxez la aspirator rade , ca in week-end nu am niciodata timp si in gradina nu mai am cu ce sa ud . Biata pompa de apa super folosita si-a dat duhul , asa ca astazi va instala sotul meu alta pe fantana , dupa ce vine de la piata . Sambata seara am avut si noi parte de cativa stropi de ploaie , asa cat sa se spele praful de pe frunze , dar de cateva zile ne topim . Ieri mi-a fost chiar foarte rau de la caldura . Ziua nu stim pe unde sa ne mai ascundem si se pierde foarte mult timp cand in gradina e atata treaba . Dar n-avem incotro . Nu putem sta in soare la atatea grade .

In rest , recoltam castraveti care cresc in voie ca am descoperit solarul de tot , mai avem morcov si verdeata nelipsita . Vanzare sa fie ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de claudiana Lun 09 Iul 2012, 10:32 am

Salutare fetelor!! M-ati dat disparuta?? Am lipsit cam mult de pe aici pt ca nu mai am cad sa stau sa scriu dar, sa stiti ca tot am mai aruncat cate un ochi ,sa mai culeg cate o informatie, un sfat.. Caldura mare cred ca pe aici sunt aproape 4 saptamani decand nu a plouat si cam greu cu udatul ca nu mai avem apa in parau si trebuie sa ud cu galeata acum. Am inceput sa culeg rosii coapte, am luat si ardei, castravetii si pastaile sunt in plin rod in solar numai ca si la mine in solar sunt cam aceleasi semne de boala cum a aratat Valentina in pozele ei. Astazi am intrat in solar si am rupt varful rosiilor pt ca deja au ajuns la folie si nu mai aveau unde sa creasca.Cam atat pe la mine, spor la munca si cat mai curand o ploicica kiss
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 41
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Lun 09 Iul 2012, 11:13 am

Ma-ti omorit cu leusteanul!Am si eu 2 fire amarite si mititele,unul da semne de moarte iminenta,celalalt desi are 3-4 frunzulite,cred ca nu-i merge bine.Ma gindesc sa-l mut in alt ghiveci cu pamint mai fin,care se usuca frumos.Pamintul in care e pus acum,se usuca in 2 zile!!Oare de ce??
Sa va arat leusteanul,si spuneti-mi ce nu e in regula.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si rosiile la ghiveci.Le mai las 2 saptamiini si gata,le smulg si pun flori.Cele cherries,sint asa cum le vedeti de 2 saptamiini,nu cresc,nu se inrosesc,deloc.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ardeiul iute,azi am mincat unul,inca e crud,nu a fost iute,dar a fost asa de bun,mirosea asa de frumos..[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 61
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Iul 2012, 2:04 pm

Valentina , nu mi-ai spus daca si-au revenit rosiile dupa udare .

Claudiana , la ce interval de timp tratezi rosiile . Eu la o saptamana si cu substante pe baza de cupru (Copernico de exemplu ) dat fiind faptul ca s-a interzis piatra vanata . Ce au scos ei nu mai e sulfat de cupru , e hidroxid care e si mai periculos pentru mediu si oameni , dar te pui cu industria farmaceutica ? Amestec si cu un insecticid -acaricid (Demitan ) , care e vital la rosii pe arsita . Anul asta am invins mana , cel putin pana acum , dar rosiile leaga greu , tot din cauza caldurii .

Tina , pamantul tau mi se pare tare sarac . Nu stiu ce sa zic...

Am venit si sa va spun ca v-am dedicat o melodie si am postat la ''Poze cu noi si famiile noastre'' . Nu ca nu mi-ar placea sa cant si in gradina , da' am zis sa ies si eu in lume . Sper sa va placa ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 09 Iul 2012, 2:28 pm

Tina mie mi se pare ca pamintul tau e un fel de turba rosie.Nu exista la voi de cumparat in florarii pamint gras,negru?Oricit ai imbunatati acest fel de sol cu ingrasamint cind se usuca stringe radacinile plantelor ca intr-o menghina si nu le lasa sa respire.Pune eventual putin nisip...Daca ai gasi perlit cu granulatie mare l-ar face mai permeabil.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Lun 09 Iul 2012, 3:10 pm

Gabiuta,acest pamint este un amestec de pamint de florarie cu ceva nisip si un pic de pamint rosu.Pamintul rosu e cel mai fertil aici,nu e cleios,are consistenta fina,se usuca frumos,si la pipait se sfarima usor,in frimituri fine,ca zatul de cafea.Am un singur ghiveci cu asa pamint,am sa scot rosia si sa mut micul leustean,ma gindesc diseara,cind e mai racoare.Am sa ma duc din nou la magazin sa vad ce pamint sa mai cumpar.Ideal,ar fi sa iau masina,o galeata goala si sa ma duc unde se construieste sa iau o galeata de pamint bun,gras si natural...

Uite aici cum apare pamintul cind il scurm,un pic umed,dar foarte afinat:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acesta e pamint de florarie,parca e lina,dupa cum se vede pe alocuri e uscat,iar pe alocuri e ud.Cind ud acest ghiveci,apa trece prin el imediat,se scurge pe jos.:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar acesta e considerat pamint bun,rosu la culoare,dar fin,ca si zatul de cafea uscat:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nici eu nu mai stiu ce sa fac sa am si eu leustean frumos.
Va multumesc de sfaturi si va pup kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Iul 2012, 5:31 pm

Cred ca exista o solutie . Cam migaloasa , dar ... Cred ca ar trebui sa-ti faci singurica niste compost : coji de legume , de fructe , un strat de pamant , apa , iar coji de legume , frunze ,apa , etc .
Dureaza , dar iese ceva bun .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 09 Iul 2012, 5:57 pm

Corina cred ca e greu pe caldura asta cu legumele , eu abia salvez florile de pe balcon , se topesc de caldura , parca pling ...
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabiuta Lun 09 Iul 2012, 7:39 pm

Mda...nu stiu ce sa zic.La noi pamintul e negru .Il amestec cu perlit.Tu zici de cel rosu ca probabil asa e la voi considerat.Corina are dreptate dar dureaza pina la descompunerea elementelor rerspective.
Am facut doua poze.
pamintul si perlitul.
amestecul intr-un ghiveci cu o planta.
Pentru ghivece eu asa folosesc.La gradina e altceva.
Perlitul ar trebui sa il gasesti la cei cu constructii.Amestecul e aerisit,apa nu stagneaza in ghiveci iar radacinile se simt in largul lor.
Eu iti doresc sa reusesti sa faci leusteanul mare .
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap Lun 09 Iul 2012, 10:16 pm

Va multumesc mult Corina,Gabiuta si toate care mi-ati dat sfaturi.O sa ma duc la magazin sa mai intreb si sa vad daca gasesc si perlit.
Va pup kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de claudiana Lun 09 Iul 2012, 10:35 pm

Corina eu am tratat rosiile tot la 7zile, intai am dat cu dithane si topsin vazand ca nu-i nici o ameliorare dupa 3 tratamente am schimbat si azi am dat cu ridomil si folpan, sa vad ce se intampla mai departe. Eu m-as bucura sa apuc sa le culeg pe cele care s-au facut sa nu dea o mana mai urata peste ele si sa imi strice roadele. La rosii sunt bolnave frunzele se usuca pur si simplu incepad de la varful funzei, la ardei nu sunt afectate frunzele ci doar cativa ardei au pete pe ei .
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 41
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Joi 12 Iul 2012, 12:00 am

Nu prea am mai avut timp de internet Intru, vad ce ati mai lucrat si plec la treburile mele.
In primul rand va doresc recolte bogate si tin sa-mi exprim admiratia pentru culturile din gradinile voastre.
Corina esti o femeie extraordinara. Frumoasa, talentata, harnica si mai ales cu un suflet mare. Ne inveti mereu lucruri bune si ai mereu o vorba buna pentru noi cele de pe forum indiferent de subiectul abordat off topic
Eu cu plecarile mele am dat pe acasa cand toate erau deja plantate. Udam zilnic dar daca nu e ploaie... Fasolea de harag e uscata si a buiecit fara prea mare rod, rosiile sunt binisor (pentru moment), ardeiii au inceput sa aiba pete negre pe ei desi sunt mici, castravetii sunt amari (am schimbat soiul si am luat teapa) si vad ca au pete pe frunze, nu mai cresc si nici rod nu prea fac (am dat azi cu sulf muiabil). Pe aici trec cei de la dezinsectie cu avioanele si mereu de la zeama aia cu care stropesc, aduc mana in gradinile cu legume (tantarii par mai grasi si mai sanatosi)
Am scos azi usturoiul Il caut cu lupa prin pamant. Voi ati scos ceapa? La mine are mustatile inca verzi desi e culcata si vrejii sunt uscati. Am sa pun fasole fideluta in loc.
Cirese si visine nu am prea avut (am oparit si am uscat pt compot si chisalita iarna) Am mere si prune foarte multe anul asta.
Am sa fac si niste poze poate la sf saptamanii
Va pup si spor la treaba
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2850
Varsta : 51
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Joi 12 Iul 2012, 4:16 pm

Ma bucur sa mai stiu ceva de tine , Ema ! hug

Eu ma lupt cu arsita fetelor . Ieri ne-a dat si noua o ploicica , dupa o luna jumate cred , care a inmuiat un pic pamantul asa deasupra . Tocmai stropiseram in toata gradina . Si pentru ca veni vorba , Claudiana , eu am tratat cu Copernico pe baza de cupru (parca am mai spus ) si la fiecare vermorel am pus 100 g de var praf . S-au mai uscat si la mine frunze , dar dupa fiecare stropire au lastarit frumos .

Cu udatul a rezolvat-o ...soarta . Aveam pompa mica pe fantana si s-a ars . Poate ca avea dreptate saraca la cate ore de functionare a fost supusa . Pentru ca nu ne permitem sa luam repede alta , am montat una mai mare pe care o aveam si acum udam la doua furtunuri fiind vorba de un debit dublu . Asa ca merge treaba mai repede si in sfarsit vad si eu toata gradina udata o data . Anul asta am plante frumoase , dar rodul lasa de dorit de la uscaciunea aerului care afecteaza polenul . Ar trebui aspersoare , dar poate anul viitor...

Asta e ! Ii dam inainte . La noi rosiile sunt 3 , 50 , foarte scumpe pentru buzunar , dar castravetii sunt si 1 leu . Eu vand castraveti si morcov , inca si pana la rosii mai am de asteptat . Au rod mare , dar nu se coc . Nu mai incerc sa inteleg de ce . Astept cu rabdare si atat . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi Joi 12 Iul 2012, 6:57 pm

Fetelor eu deja mananc rosii din ghiveci de vreo saptamana.
Ce ma supara e faptul ca au aparut niste musculite pe ele, din cauza caldurii cred. Stiti ce as putea folosi impotriva musculitelor?
Si ce m-a bucurat: faptul ca mosul cu garajul in curtea noastra, m-a felicitat pentru ,, recolta'', ca lui nu i-au iesit asa rosii nici in gradina1
Cand i.am spus ca nu le pun decat apa, s-a aratat neincrezator,de parca aveam un secret si nu i-l spuneam si lui.
Si iar: ma supara ca nu am si eu o bucatica de pamant aici, ca am in Romanica , dar ce folos...
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 48
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de amoni Joi 12 Iul 2012, 7:33 pm

Fetelor am si eu o problema, acum nu stiu cum sa numesc acele mici zburatoare, am fost plecata o luna si 2 saptamini si cind m-am intors am gasit toate florile pline de paduchii eu asta cred ca sunt, pt ca frunzele sunt lucioase pe deasupra iar dedesupt sunt pline de zburatoare, ce solutie sa cumpar ca sa le dau?
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 42
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Joi 12 Iul 2012, 9:39 pm

A venit azi o vijelie cu ceva ploaie (tare putina la cata nevoie este de apa la sol) Imi zicea cineva ca in Basarabia nu a plouat din mai si ca au taiat oamenii vitele ca nu mai au ce sa le dea de mancare
Amoni, cere de la magazinul cu fitosanitare ceva pt paduchi de plante (vezi daca sunt verzi sau maro sau negri) Pe moment are efect cam orice ai da dar sa stii ca vor veni alti paduchi pt ca e invazie din pricina vremii
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Vin 13 Iul 2012, 3:55 pm

Pufoi, ai nevoie de un insecticid . Musculitele alea asa mici cum le vezi , fac ravagii in rosii .

Amoni , eu la flori dau cu Decis , pulverizat mai multe zile la rand si nu ramane nici un fel de paduche fie el verde , gri sau alb .

Si la noi a fost ieri o furtuna grozava dar fara strop de ploaie . In alte parti a scos copaci din pamant . Nu leaga porumbul si lumea a inceput sa-l taie sa-l dea la animale ca o parte din el se usuca .
Eu am pus nuci asta toamna si mi-au iesit toti pomisorii . Jumatate sunt uscati de parca ar fi ars in foc si chiar daca i-as fi udat nu reuseam sa-i salvez . Au rezistat cei pe langa care a crescut iarba si nu i-am mai plivit , dar pana la toamna mai e !Si seceta continua...
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi Vin 13 Iul 2012, 5:11 pm

Corina multumesc frumos de sfat!
Am si gasit un insecticid in debara, unul care se pulverizeaza, pentru flori. Incerc si pe rosii, poate e ,,universal''!
Fetelor fereasca Dumnezeu ce seceta!La mine e plin de furnici si de tantari!
M-am saturat de cumparat spray-uri, care sunt mici si foarte scumpe!
Furnicile ies din pamant cu miile, musuroaie, musuroaie si ne mai trezim cu ele si in casa, cu toate ca am pus si felii de castravete si menta ...si tot felul de prafuri.
Tantari sunt de toate culorile si marimile, pentru ca se cultiva orezul la greu.
Caldura asta face ravagii!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema Vin 13 Iul 2012, 10:58 pm

Pufoi am gasit aici in Romania un produs pentru furnici, ceva facut la nemti parca Nu-mi amintesc cum se numeste iar mama doarme la ora asta O intreb maine dimineata si-ti spun Da rezultate excelente pe perioada mare de timp, nu pateaza si nu miroase E o fiola si se dizolva in apa (parca in jumate de litru si pui in pulverizator- din ala de la lichid de spalat geamul si pulverizezi pe unde vezi ca umbla ele)
Am trezit-o Se cheama REGESC ( e pentru mai multe bujiganii) Poate gasesti si pe acolo pupi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de pufoi Sam 14 Iul 2012, 1:14 am

Ema multumesc frumos!
Cred ca nu ti-ai trezit mama pentru mine, ca doar nu dadea in clocot!
Bine ca mi-ai zis ca e fiola ca sa stiu ce sa caut.
Cand ma duc in Romanaia cumpar si fiole din alea, ca sa am pe la anul.
Multumesc din nou!
Pupici! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de myky7robc Sam 14 Iul 2012, 10:59 am

Eu stiam de Regent.
cred ca e aceeasi, ca si la noi au intrat furnici si tantari in casa.
tot dau cu spray pe la geamuri si usi, dar pe moment nu mai sunt pe urma iar apar.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 57
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de corina corina Mar 17 Iul 2012, 6:06 pm

Salutare , fetele !

In sfarsit am avut parte si noi de o ploaie bunicica si am mai luat o pauza de la udat . Intram insa la plivit ca acum iese iarba repede . Azi soarele si-a intrat in drepturi repede sa nu cumva sa tina umezeala prea mult .

Vanzarea la piata merge de-a busilea , asa ca degeaba au pret rosiile si castravetii daca nu se vand . Dar ne descurcam . Mai iese de la restaurant . Am luat o nunta in august , un botez in septembrie si un majorat tot in august . Pentru inceput e bine . De colo , de colo , se aduna .

S-aveti spor in toate , dragele mele !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 17 Iul 2012, 6:20 pm

Eu stiam ca nu se mai fabrica REGENT , dar taaare bun era pentru ganganiile casnice. Eu dadeam pentru gandaci de bucatarie si 2-3 luni nu aveam treaba wink Am dat si pentru musculite din acelea dese aseaza pe trandafirul japonez cu rezultat foarte bun... Din pacate la Ploiesti nu se mai gaseste.
Acum sa ma laud cu productia de ceapa de anul asta
si cultura de rosii wink

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB