Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

+91
shopmena
rozina
TeoCanada
kb
alina noel
corinette
louise27
aurelia.c
M.Emilia
laurrra
ral
haute_couture
cristina.moncea
MagdaMarin
DANIELA.I
dan
ancone
sarsuraki
Muffin
Noemi
ggmc
Maci
canadianca50
rosita
mnarcisa
princessita_stefy
CARLA GRIGORAS
ashpvx
caoticamonica
roxana096
alexaaa08
biribishpampela
crumaoli
adela09
IrisT
danae
elutzamicutza
Nicoleta Irimescu
ileana cosanzeana
amnro
amia
Lucia Ro
milena
oana_007
sebi71
scamutza
mamiboom
doryna
diada
zylv
mihamiha
BiancaBellyDance
Zana Mica
Adriana13
pepy24
deliandreea
deeaz
mickyta
mdlupu
margot
camelot
Karina33
degetica
angells
ancacib
SilviaDumitrescu
RELY
emi
zbughi_ro
raluca1980
Gabyx
mada93
nadina_b2005@yahoo.com
babuscky
Monica
ralucis
dandana
aisha
clodi
io nu
Donescu Monica
audit
dali87
irish05
Usagy
AndreeA__
andreeaX
Buburuza
RalucaS
Admina
loremunteanu
95 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Adriana13 Vin 10 Dec 2010, 11:26 am

Aurelia, eu cand am comandat la texline, au venit materialele in 2 zile: luni am dat comanda, marti au trimis-o prin curieri si miercuri le aveam. Deci au fost prompti.
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de shopmena Vin 10 Dec 2010, 11:51 am

In sfarsit am aflat si eu unde este magazinul Sahara!
Multumesc, saptamana viitoare merg in vizita!
Foarte utila harta :D
shopmena
shopmena
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/04/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de elenaxx Vin 10 Dec 2010, 12:05 pm

Eu am comandat duminica seara, de pe Merceria, si miercuri m-au anuntat ca a sosit coletul, iar ieri l-am si ridicat. Au fost destul de prompti.
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 2:57 pm

Buna tuturor!

Deci, vin si eu aici cu un 'review' cat de cat complet despre magazinul Sahara. Daca omit ceva, ma puteti intreba.

De cateva zile tot ma indemn sa ajung la un depozit/magazin mai mare, dar mi-e tare greu sa ma urnesc, caci stau in Dr. Taberei si orice imi e departe. Azi am ajuns in sfarsit in Sahara, acum 10' am intrat pe usa Smile

Este usor de gasit, scrie mare numele firmei pe copertina de la intrare. M-a ajutat si harta foarte mult, asa mi-am stabilit traseul cu RATB-u'de acasa.

De cum am intrat am intrebat daca pot sa fac poze :D Mi s-a raspuns cam acru sa o intreb pe 'sefa', am intrat in magazinul propriu-zis (la intrare e un culoar cu materiale pe stanga si pe dreapta, apoi faci stanga ca sa intri intr-o sala maricica, din care mai intri intr-una dupa ce urci vreo 3 trepte). Sefa a raspuns si ea cam circumspecta, dar afirmativ. Am zis mai intai sa cumpar ceva, poate s-or mai inmuia...

Am inceput sa ma uit in jur si m-am blocat - nu imi facusem un plan de acasa, in principiu cautam blanita alba pentru o capa ( as vrea sa ajung si la SamExpo dar e depaaaarte si am zis ca poate gasesc aici), apoi mai voiam sa caut un material dragut, ala care o sa imi faca cu ochiul mai mult, gen un saten gros sau o tafta, materiale pentru lenjerie si a mai intrebat o fata pe aici de bumbac grofat si chiar ma gandeam de dimineata ca mi-as face si eu cateva prosoape noi. Si imi mai trebuiau si o gramada de accesorii (ate, fermoare, nasturi, balene, cupe, etc. etc.)

La o prima privire, parea ca exista o ordine - la vitrina erau asezate cutii muuulte cu nasturi (comunisti; semanau toti intre ei), mai erau niste containere cu cupoane la 5 lei ( de unde am cules o minune de saten elastic un bleumarin sters, spre gri, din care o sa imi fac o rochita mini sexy Smile ), pe margine erau asezati baloti de materiale in picioare, mai erau niste containere cu materiale la oferta, cu 5 lei/m, dar amestecate, de toate neamurile si toate culorile... apoi in mijloc erau tot felul de accesorii, paillete, dantela elastica, aplicatii, babe-mosi, margelute, etc etc., undeva in dreapta panglici de tot soiul, in fine, totul parea oarecum organizat. Insa daca nu ai un plan si nu stii exact ce cauti e fooooarte greu, trebuie sa scotocesti prin tot magazinul. Zic asta pentru ca in a doua camera sunt stive de baloti de saten cu matase cu tafta cu bumbacuri cu stofe puse una peste alta, si sunt multe frumuseti pe acolo, dar iti trebuie cateva ore bune sa gasesti ce cauti.

Chiar inaintea mea a luat o fata niste tafta brodata superba! Eu nu o vazusem si ne-am plimbat amandoua prin aceeasi zona.. Dar, deh!

Asa, acum:

- nu am intrebat de piele artificiala, stiu ca s-a mai intrebat pe aici, dar ma grabeam oarecum sa gasesc ceva sa imi placa si mi se parea ca nu imi ajunge ziua sa caut prin tot ce era acolo; am gasit, in schimb, o blanita foarte draguta, nu alba, dar ma satisface;

- nu am vazut materiale pentru prosoape si am cautat; nu am intrebat, ce-i drept, doamnele alea erau foarte ocupate si le-am zapacit de cap cu ate, panglici, etc.; la capitolul materiale pentru lenjerie stau prost, am vazut cateva bumbacuri uratele, inguste, ar fi trebuit sa fac un cearsaf de pat din doua bucati... Nu am luat;

- satenul il gasesti prin toate colturile, nu au foarte multe culori, dar daca dai de un 'grup' mai mare de baloti nu inseamna ca l-ai gasit pe tot! Se gaseste si printre stofe, si printre captuseli, etc. Eu am gasit niste tafta putin creponata intre balotii de saten si am ales de-aia pentru simplul motiv ca era o culoare prietenoasa si era cam singurul material pentru o rochie de seara care mi-a facut cu ochiul.

- am gasit ata de-aia transparenta! Yu-huuu! De-aia pentru tiv invizibil, in caz ca nu ai piciorus pentru asa ceva zid si o sa fac un tiv normal, dar cu ata invizibila :D; am cumparat si ata elastica.

- se gasesc tot felul de zorzoane de aplicat, aaaa m-a atras foarte mult niste blanita de-aia ingusta, ca o panglica, pufoasa, de care se pune pe marginile manusilor, dar nu aveam la ce sa o pun, nu stiam nici ce culoare vreau, aveau vreo 4 culori.

- si acum sa trecem la preturi... Mi s-a parut dubios ca nu iti fac bon, isi noteaza pe un caiet si calculeaza, daca ai indoieli iti fac copie xerox dupa caiet :D (cazul meu, care am cumparat cateva chestii si am lasat acolo 160 lei zid ; bine, poate sunt nedreapta, am cumparat si chestii 'pretioase' - tafta, blanita, niste strassuri cu Svarowsky sau ceva de genul... ); la casa preturile erau ceva mai mari - mi s-a spus ca taftaua aia era 11 lei, pe caiet scria 15, blanita - 50 !!! e frumoasa foc, dar nu merita, cu 80 imi iau o capa foarte tare din IDM, 10 lei m de tulle!!! , pe aici am auzit ca ar fi cam 6... Si m-a mai nemultumit ca nu aveau preturile afisate decat pe la accesorii si pe unele materiale, alea mai neinteresante, de obicei. Asa ca nu aveam cum sa contest, avand in vedere ca am discutat cu cel putin trei persoane diferite. In plus, nu va pot da o 'plaja' de preturi pentru fiecare tip de material, nici in privinta alor mele nu sunt lamurita. Ce m-a uimit cel mai tare este ca, atentie, NU AU POS!!! si nu aveam destul cash la mine (aveam 125 lei) si am zis ca ma duc la bancomat si am fost privita ciudat, din nou. Dar dupa ce m-am intors cu banii, a fost fericire generala, m-au 'lasat' sa fac si poze, chiar au incercat niste glumite cu mine.

Desi ce am scris mai sus pare mai mult negativ decat pozitiv, am ramas cu un gust ok, m-as mai duce acolo, stiu deja care sunt 'riscurile'. Sfaturile mele, pentru cine merge pentru prima oara:

- sa aveti neaparat o lista SCRISA cu ce vreti sa cumparati (eu am uitat sa cumpar cateva chestii, asa m-a ametit locul ala; si nu e prima oara cand ma duc intr-un magazin de textile);

- sa intrebati cat costa fiecare chestie care va intereseaza si sa va notati, sa cereti explicatii la casa daca e cazul.

- sa acordati muuult timp magazinului, daca vreti sa iesiti cu adevarat multumite de acolo.

Avand in vedere ca cel mai recent ( acum vreo luna.. ) am fost in Sharbek Gabroveni (care ar fi de nota 9, avand in vedere ca nu e foarte mare si are si preturi cam piperate), imi permit sa ii dau Saharei tot nota 9 pentru faptul ca nu aveau materialele asezate 'la dunga', erau prafuite, ca intr-un depozit de la marginea orasului, in spate erau talmes-valmes, vanzatoarele cam acre, cam urat pentru un magazin asa aproape de Unirii, ma asteptam la mai mult.. lux :D Dar compenseaza prin mai multa diversitate si preturi mai bune! O sa atasez si pozele peste ceva timp, o sa trebuiasca sa le redimensionez...

Sper ca nu v-am creat nelamuriri cu acest post, poate pare ca ma contrazic singura pe alocuri, astept intrebari daca aveti!
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de amnro Vin 10 Dec 2010, 3:05 pm

abinusu, multumim! m-ai distrat cu vanzatoarele tale care nu accepta card.

ai zis ca nu prea stii preturi, dar totusi, tricot/jerse ai vreo idee?

la shiral (calea mosilor/hristo botev) am luat tul frumos cu 4-5 lei lat de 3 m. in obor e 4 lei dar e din ala moale, mai degraba plasa decat tul. la sharbeck pe lipscani e 9 lei m lat de 1,5 m (sau 1,8 nu mai stiu exact).

sharbeckul de pe gabroveni e cel de pe lipscani, sau e altul? (o intrebare foarte inteligenta, stiu rade )
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de dandana Vin 10 Dec 2010, 3:18 pm

sharbeckul de pe gabroveni e cel de pe lipscani, sau e altul?sunt doua! Smile

la shiral (calea mosilor/hristo botev) am luat tul frumos cu 4-5 lei lat de 3 m. in obor e 4 lei dar e din ala moale
unde frate 4 lei, ca eu am cautat acum o luna si e 8, era intr-o vreme 4 dar din cel aspru de tot si oricum nu mai e standul ala

abinusu, tare descrierea! si mie imi place acolo dar in afara de chestii din containere de 5 lei nu am luat si sa fiu multumita de pret, dar din alea am luat destule
cam rotunjesc preturile din ochi, nimeni nu stie in afara de sefu', daca e!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 3:27 pm

amnro, nu m-am uitat, ma interesa si pe mine in principiu, dar nu am vazut sa se dea la kg si m-am gandit ca nu e afacere. Am vazut niste baloti mai dositi, pe sub mese, dintr-un material elastic groscior, din care eu as face husa pe elastic pentru pat :D Am vazut pe alb si pe un banan-piersica, nu stiu cum sa descriu culoarea... Uni, nimic special. Cam atat pot sa iti spun. Nu am intrebat nimic de pret.

dandana... Hmmm.. Gabroveniul nu e ala paralel cu Lipscani? Eu vorbesc de un Sharbek chiar de la intrarea pe straduta (cum vii din IC Bratianu), vis-a-vis oarecum de un magazin cu muzica, are o vitrina luxoasa cu tafta, rochii de seara, un fotoliu cu o husa smechera era acum o luna... Poate confund strazile :D Cat despre vanzatoare, ma asteptam sa fie 'manareala', cred ca imi ajungeau aia 125 de lei in mod normal... Dar asta e!

Revin cu poze, sper sa nu fie prea multe, daca sunt inutile rog pe un moderator sa stearga din ele. Le incarc in urmatoarele minute...


Ultima editare efectuata de catre Abinusu in Vin 10 Dec 2010, 3:38 pm, editata de 1 ori
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de dandana Vin 10 Dec 2010, 3:31 pm

mai, cu intrare luxoasa e cel din lipscani, cel din gabroveni e mai depozit
s-a schimbat ceva?
da, strazile sunt paralele si pe fiecare e cate unul Smile
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 3:39 pm

La ala 'depozit' nu am ajuns, deci cred ca vorbeam de Lipscani .... Embarassed

Aici sunt pozele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de dandana Vin 10 Dec 2010, 3:42 pm

cum e ata aia transparenta? e o chestie de plastic, ca o guta extrem de subtire?
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 3:45 pm

Da, dandana, exact; asa voiam sa intreb si eu pe aici, sa zic ca e ca o guta subtire si mai moale :D Dar am zis sa intreb daca nu gasesc la astia, sa nu ma fac de ras, poate e o chestie comuna. Am luat si transparenta si neagra (pentru cusut paillete negre), chiar acum ma bag sa o folosesc, vreau sa fac proba la masina, am emotii! (Mi-a avenit masina noua :D)

E o suveica destul de groasa, 5 lei am dat pe buc. Mi-am luat doua (transparente), cred ca or sa ma tina cativa ani buni, la cat de des cos eu tivuri :D
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de amnro Vin 10 Dec 2010, 3:47 pm

abinusu, esti tare. sa te apuci sa faci poze... Merci . ar trebui sa-ti faca aia o reducere ca le faci reclama. am vazut eu bine conurile cu ata sunt 3 lei? la sharbeck sunt peste 6 lei.

dandana eu in vara am luat tul de la shiral. or mai fi schimbat preturile de atunci. dar oricum stiu ca era de doua ori mai lat decat cel de la sharbeck.

la sharbeckul de pe gabroveni sunt preturi mai mici decat pe lipscani sau nu e nicio diferenta? au si mercerie?
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 3:53 pm

amnro a scris:abinusu, esti tare. sa te apuci sa faci poze... Merci . ar trebui sa-ti faca aia o reducere ca le faci reclama. am vazut eu bine conurile cu ata sunt 3 lei? la sharbeck sunt peste 6 lei.

dandana eu in vara am luat tul de la shiral. or mai fi schimbat preturile de atunci. dar oricum stiu ca era de doua ori mai lat decat cel de la sharbeck.

la sharbeckul de pe gabroveni sunt preturi mai mici decat pe lipscani sau nu e nicio diferenta? au si mercerie?

Cred ca erau 5 lei, si pe mine m-au tentat, dar nu stiam ce culoare vreau :D Aveau si din bumbac (se vedea ca e mai pufoasa ata) si ceva sintetic, aproape ca matasea de lucios. O sa imi iau o valiza data viitoare cand trec pe acolo! *EDIT: Da, acum vad si eu in poza ca scrie 3, cred ca era diferenta aia bbc Vs. poly.... ceva sintetic.

Da, tulle-ul mi se pare cam ingust.. Si scuuuump! 10 lei!!! Mama lor! Nici nu m-am deranjat sa intreb, am crezut ca o sa ma coste o nimica toata...

Si da, buna intrebare aia cu Gabroveni-ul. Am cheltuit cam mult de fiecare data cand am vizitat Sharbek-ul... Sunt diferente semnificative? Pot sa trec peste aspectul de depozit daca e vorba de cateva zeci de lei bune...
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de amnro Vin 10 Dec 2010, 4:05 pm

hai ca ma duc sa cheltuiesc niste bani pe ate si fermoare lol!
daca nu aflu care e treaba cu gabroveni, am varianata 2: o mercerie draguta in complexul de langa mall vitan, nu stiu daca are preturi extraordinare dar e bine aprovizionata si pentru 2-3 chestii merita.
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 4:11 pm

De ce toate chestiile dragute trebuie sa se afle departe de Dr. Taberei? Aici as putea in cel mai bun caz sa dau o fuga pana la Sir, care e scump si banal...

Bafta la cheltuit! Sa gasesti fermoare dragute! :P
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de amnro Vin 10 Dec 2010, 4:38 pm

poate pentru ca dr. taberei e departe de orice... chiar si de bucuresti rade
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de jluciana Vin 10 Dec 2010, 6:02 pm

am si eu o rugaminte ...caut un material numit percal daca.... stiti depozite sau magazine... Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 4246
jluciana
jluciana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/09/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de clodi Vin 10 Dec 2010, 6:10 pm

Clar trebuie sa ajung si eu pe la Sahara. Abinusu multam mult de poze!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de danae Vin 10 Dec 2010, 7:57 pm

Percal gasesti la Bucur Obor, dar vezi ca vinde o fata la B.azar.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de TeoCanada Vin 10 Dec 2010, 8:28 pm

Multumesc Admina, o sa incerc sa ajung la Obor...sper sa gasesc acest tip de material, sa fiu pregatita pentru cand o sa am masina de cusut si brodat Smile)) primul lucru pe care vreau sa-l fac este sa brodez/cos niste prosoape de bucatarie, pentru a le face cadou de Craciun.
Seara buna!
TeoCanada
TeoCanada
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de RalucaS Vin 10 Dec 2010, 9:24 pm

Sahara arata ca un depozit pentru ca exact asta este Smile Daca nu ma insel prea tare, este exact depozitul en-gros de care tine si Sharbeck. Desi ieri le-am auzit spunand ceva de "depozit", deci mai exista unul pe lantul lor trofic Smile)Asta ar fi o explicatie pentru lipsa casei de marcat. Eu cand am intrebat de un bon ca luam pentru altcineva, mi-au zis ca nu pt da si eventual daca am firma imi pot face factura, dar la pret se va adauga TVA.

Intr-adevar le-am vazut in ultima vreme destul de bezmetice si cu dorinta de a face cate un ciubuc, cred, spunand preturi la plezneala. Ideea e sa o faceti pe niznaiul si sa porniti de la premisa ca metrul la materiale mai subtiri este in general 15 lei si la stofe 20 lei, iar captuseala e cam 7 lei. Mai sunt si oferte, eu intreb mereu, asta cat este, 15 lei? sau e inclus in oferta, la 10 lei? sau asa ceva.


Ultima editare efectuata de catre RalucaS in Sam 11 Dec 2010, 1:00 pm, editata de 1 ori
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Noemi Vin 10 Dec 2010, 10:24 pm

amnro a scris:poate pentru ca dr. taberei e departe de orice... chiar si de bucuresti rade

Ahahahaha rade asta asa e off topic
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Abinusu Vin 10 Dec 2010, 11:22 pm

RalucaS a scris:Sahara arata ca un depozit pentru ca exact asta este Smile Daca nu ma insel prea tare, este exact depozitul en-gros de care tine si Sharbeck. Desi ieri le-am auzit spunand ceva de "depozit", deci mai exista unul pe lantul lor trofic Smile)Asta ar fi o explicatie pentru lipsa casei de marcat. Eu cand am intrebat de un bon ca luam pentru altcineva, mi-au zis ca nu pt da si eventual daca am firma imi pot face factura, dar la pret se va adauga TVA.

Intr-adevar le-am vazut in ultima vreme destul de bezmetice si cu dorinta de a face cate un ciubuc, cred, spunand preturi la plezneala. Ideea e sa o faceti pe niznaiul si sa porniti de la premisa ca metrul la materiale mai subtiri este in general 15 lei si la stofe 20 lei, iar captuseala e cam 7 lei. Mai sunt si oferte, eu intreb mereu, asta cat este, 15 lei? sau e inclus in oferta, la 10 lei? sau asa ceval.

Mda, eu am zis ca daca e central e magazin, ma asteptam chiar la fitze Smile Se pare ca nu am fost prea atenta pe aici... Pentru mine 'depozit' e oarecum in stransa legatura cu periferia, un loc maaare, cu preturi mici, pentru cei mai de la marginea orasului care nu isi permit sa cumpere din centru. Dar ar fi trebuit sa ma gandesc ca nu e musai, avand in vedere ca eu nu am niciun depozit de materiale pe langa mine si, vorba aia, stau in Drumul Taberei, ehm ehm Smile
Abinusu
Abinusu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 82
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2010

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de jluciana Sam 11 Dec 2010, 9:27 am

mersi danae.....stiu de isimi.. dar eu vreau iau mai mult si la un pret mai bun
jluciana
jluciana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/09/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de ralucis Sam 11 Dec 2010, 4:39 pm

Abinusu, in poza nr 8 cea rosie e dantela elastica gen cea pt lenjerie sau putea fi folosita si la rochii? Ai idee cat era metrul? Multumesc frumos!
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti? - Pagina 11 Empty Re: Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB